Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx) izdvojena tema

poruka: 5.816
|
čitano: 822.462
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
Mitsuoka kaže...
stipica_zd kaže...
Mitsuoka kaže...

na koliko da oc-am svog athlona 620, sad mi je na 3.275 ghz, stock voltaza u loadu nakon 2h 52C

diži ga još, bar na 3,5 ghz...

jesi probao otključati onaj L3 cache?

kako???

 

sorry za dabl post

Tu imaš nešto, al kako se vidi po slikama, u 3dmark vantage-u je slabiji proc sa otključanim nego neotključanim l3

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
APazinjan kaže...
Mitsuoka kaže...
stipica_zd kaže...
Mitsuoka kaže...

na koliko da oc-am svog athlona 620, sad mi je na 3.275 ghz, stock voltaza u loadu nakon 2h 52C

diži ga još, bar na 3,5 ghz...

jesi probao otključati onaj L3 cache?

kako???

 

sorry za dabl post

Tu imaš nešto, al kako se vidi po slikama, u 3dmark vantage-u je slabiji proc sa otključanim nego neotključanim l3

da takodjer mi je bilo cudno, u everestu mi je u 3/4 testove bia jaci sa 3ghz oc nego sa 3.2ghz oc, ali 3.275 ghzoc je oba potuka :)

 

edit: u 3d mu je jaci cpu ali slabiji gpu score tako da se isplati

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2009 23:19 (Mitsuoka).
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

sorry za ot, ali jeli ovo dobar link za skinuti 3dmark vantage! hoće li sve normalno raditi, jer ima 413 mb pa ne želim uzlaud skidati...

btw, mitsuoka, već sam pitao, ali nisi odgovorio...

koju jezgru imaš?propus ili deneb?

jer koliko se sjećam, samo se nekim procesorima s deneb jezgrom može otključati L3 cache...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
stipica_zd kaže...

sorry za ot, ali jeli ovo dobar link za skinuti 3dmark vantage! hoće li sve normalno raditi, jer ima 413 mb pa ne želim uzlaud skidati...

btw, mitsuoka, već sam pitao, ali nisi odgovorio...

koju jezgru imaš?propus ili deneb?

jer koliko se sjećam, samo se nekim procesorima s deneb jezgrom može otključati L3 cache...

Dobar je link

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
stipica_zd kaže...

sorry za ot, ali jeli ovo dobar link za skinuti 3dmark vantage! hoće li sve normalno raditi, jer ima 413 mb pa ne želim uzlaud skidati...

btw, mitsuoka, već sam pitao, ali nisi odgovorio...

koju jezgru imaš?propus ili deneb?

jer koliko se sjećam, samo se nekim procesorima s deneb jezgrom može otključati L3 cache...

hmh nisam siguran, nisam kod sebe doma pa ne mogu vidit sutra javim, ali mislim da je deneb

14 godina
protjeran
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

OC amd athlon x2 5400 3.5ghz sa SYCHTE KATANA 3

zvowea
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
Mitsuoka kaže...
stipica_zd kaže...

sorry za ot, ali jeli ovo dobar link za skinuti 3dmark vantage! hoće li sve normalno raditi, jer ima 413 mb pa ne želim uzlaud skidati...

btw, mitsuoka, već sam pitao, ali nisi odgovorio...

koju jezgru imaš?propus ili deneb?

jer koliko se sjećam, samo se nekim procesorima s deneb jezgrom može otključati L3 cache...

hmh nisam siguran, nisam kod sebe doma pa ne mogu vidit sutra javim, ali mislim da je deneb

 

Ako imas Deneb onda je cak moguce da mozes otkljucati L3 ali maticna ti treba imati ACC.

Procesori sa Propus jezgrom fizicki nemaju L3 dok je kod Deneb samo disable-ana.

Every time two people have sex, an angel gets a boner
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
AA-d00d kaže...

 

Ako imas Deneb onda je cak moguce da mozes otkljucati L3 ali maticna ti treba imati ACC.

Procesori sa Propus jezgrom fizicki nemaju L3 dok je kod Deneb samo disable-ana.

aha, a što ti imaš?

16 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

Propus Izlanuo se

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
AA-d00d kaže...

Propus Izlanuo se

znači ništa od L3 cachea..? nisi ni pokušavao?

16 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

Evo sad sam probao, nece mi ni bootati windowse sa ukljucenim ACC Neodlučan

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

ej evo ovako planiram uzet ovu matičnu Gigabyte MA785GT-UD3H,AMD 785G+SB710, S. AM3, 6xSerial ATA II sa procesorom phenom II x4 925

 

e sada...je li mozda netko ima takvu matičnu te da je napravio OC, jer neznam kako se ponaša ta matična pri OC.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD X4 procesora
stipica_zd kaže...

moze, bez problema...ljud, kako to da su samo 2 poruke u ovoj temi? AMD-ovci, zar nas je samo tako malo na forumu...

Ima nas ima :D (AMD-ovaca)

Hyperion kaže...

 



OBAVIJEST:

X64 sustavi pogotovo sedmica i vista smanjuju overclock phenoma i phenoma II , a vjerovatno i svih ostalih amd procesora za 200+ MHz. Recimo moj max oc je bio 3,85GHz sa 3 i 4 jezgre na xp-u sp3 x86, a sada na sedmici x64 poražavajući rezultati 3,6GHz max stabilno i sve više od toga proc se neće bootat ili se odmah ruši, a za 4 jezgre max 3,2GHz preko tog se neće uopće bootat. Potražio sam na google-u i ostali imaju tih "problema", no taj overclock od 200MHz nadoknađuje x64 sustav koji je brži od x86 sustava kada su u pitanju x64 programi, te koristi preko 3,25(4GB) ram-a, i sigurniji su,ali za benchmarke i OC kralj ostaje XP.

 

 

Ista stvar kod mene :D

Hyperion kaže...

Zašto sam downclockao :

 

1. štedim struju

2. manje mi se grije chipset i cpu

3. netreba mi ništa jače od 1GHz jer HD video vrti grafa,a 1GHz je dosta za vrćenje običnih filmova recimo divx/xvid (AVI)

4. komp je upaljen cijelo vrijeme (već tjednima) jer skidam stalno nešto

 

Svaka cast cemu viskoki clock kad ti netreba :D,,btw dobro je to sta se tice stednje struje :D

Paty
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
Beckz kaže...

ej evo ovako planiram uzet ovu matičnu Gigabyte MA785GT-UD3H,AMD 785G+SB710, S. AM3, 6xSerial ATA II sa procesorom phenom II x4 925

 

e sada...je li mozda netko ima takvu matičnu te da je napravio OC, jer neznam kako se ponaša ta matična pri OC.

Koliko sam vidio ide stabilno do HT-a oko 265,znači digni voltažu na 1.4V i probaj na 3.4 ghz.

15 godina
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
Beckz kaže...

ej evo ovako planiram uzet ovu matičnu Gigabyte MA785GT-UD3H,AMD 785G+SB710, S. AM3, 6xSerial ATA II sa procesorom phenom II x4 925

 

e sada...je li mozda netko ima takvu matičnu te da je napravio OC, jer neznam kako se ponaša ta matična pri OC.

Mislim da je bolje da asrockicu 785G uzmeš sigurnije je.

 

Išao sam 3 puta na praksu (1 put u 1tj po 4h nekad ostanem 5h mojom voljom), svaki comp koji je došao na servis i imao je onaj problem da nedaje sliku na ekranu (što bi najčešće trebala biti grafička). Kvar skoro svaki put bude matična i pogodi koja? GIGAŠROT

 

Nazovemo tog čovjeka kažemo da je ošla MBO i ponudimo novu matičnu (ASRock), ugradim ju i gotovo može doći po nju.



Svaka čast gigabyte-u! Da nema njih nebi imali posla.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
Hyperion kaže...

Mislim da je bolje da asrockicu 785G uzmeš sigurnije je.

 

Išao sam 3 puta na praksu (1 put u 1tj po 4h nekad ostanem 5h mojom voljom), svaki comp koji je došao na servis i imao je onaj problem da nedaje sliku na ekranu (što bi najčešće trebala biti grafička). Kvar skoro svaki put bude matična i pogodi koja? GIGAŠROT

 

Nazovemo tog čovjeka kažemo da je ošla MBO i ponudimo novu matičnu (ASRock), ugradim ju i gotovo može doći po nju.



Svaka čast gigabyte-u! Da nema njih nebi imali posla.

slažem se s tobom, i meni su draže asrock matične ploče.

ali, što nisi rekao u onoj svojoj temi(overclocking 720 BE) da si imao niže temperature sa Gigabyte matičnom?

koja je bolja za OC po tvom mišljenju...?

15 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

Jel ima ko iskustva s oc ovog?

 

vidi moj PC...

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2009 22:04 (Alen2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
stipica_zd kaže...
Hyperion kaže...

Mislim da je bolje da asrockicu 785G uzmeš sigurnije je.

 

Išao sam 3 puta na praksu (1 put u 1tj po 4h nekad ostanem 5h mojom voljom), svaki comp koji je došao na servis i imao je onaj problem da nedaje sliku na ekranu (što bi najčešće trebala biti grafička). Kvar skoro svaki put bude matična i pogodi koja? GIGAŠROT

 

Nazovemo tog čovjeka kažemo da je ošla MBO i ponudimo novu matičnu (ASRock), ugradim ju i gotovo može doći po nju.



Svaka čast gigabyte-u! Da nema njih nebi imali posla.

slažem se s tobom, i meni su draže asrock matične ploče.

ali, što nisi rekao u onoj svojoj temi(overclocking 720 BE) da si imao niže temperature sa Gigabyte matičnom?

koja je bolja za OC po tvom mišljenju...?

Kako niže ona je crkavala od temperatura. NB je bio barem na 80-90C, pa sam kupio zalmanovu lepezu za NB,ali na gigi je bio manji cooler za NB,ali opet s druge strane gledajući ASRockica ima integrirku koja je sada online.

 

@Alen2 - dižeš fsb samo i sniziš clock memorije na 667MHz i digneš trun napon i trebao bi doći barem do 3,6GHz

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2009 22:16 (Hyperion).
15 godina
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

 

@Alen2 - dižeš fsb samo i sniziš clock memorije na 667MHz i digneš trun napon i trebao bi doći barem do 3,6GHz

 

 

hvala. budem probal. imam doma arctic freezer 64 ali još stoji u kutiji, već 2 mjeseca...

s tim bi hladnjakom možda mogel i malo više?

da, da malo sam se ulijenil. Godine...Smijeh

14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

Jel ima kaka fora tj mogucnost za overclock amd phenom 9600????

 

Problem je sto nije black edition pa me zanima dal postoji nesta da se otkljuca????'

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
deva1984 kaže...

Jel ima kaka fora tj mogucnost za overclock amd phenom 9600????

 

Problem je sto nije black edition pa me zanima dal postoji nesta da se otkljuca????'

svaki se procesor može oc-ati, bio on black edition ili ne. samo što BE imaju otključan multiplier, pa to olakšava oc-anje

Atomska bubamara. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
otkljucao sam jezgre na svom procu,ali imam jedno pitanje,kada uđem u nvdia core calibration,tamo su ponuđeni postotci za svaku jezgru,ima 2%,4%,6%,10% i 12%,kada stavim to na auto svaka jezgra bude po 2%,sada me zanima sto ce biti ako dignem postotak svake jezgre
Lutat ću svijetom,tražit ću sreću,al svoj CELERON zaboravit neću
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
nazi commander kaže...
otkljucao sam jezgre na svom procu,ali imam jedno pitanje,kada uđem u nvdia core calibration,tamo su ponuđeni postotci za svaku jezgru,ima 2%,4%,6%,10% i 12%,kada stavim to na auto svaka jezgra bude po 2%,sada me zanima sto ce biti ako dignem postotak svake jezgre

ja sam svoj proc uvijek držao(prije kad sam imao otključanu jezgru) na 0%

iako, iskreno ne znam o čemu se radi pa pričekaj da ti netko stručniji savjetuje...

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2009 21:34 (stipica_zd).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
stipica_zd kaže...
nazi commander kaže...
otkljucao sam jezgre na svom procu,ali imam jedno pitanje,kada uđem u nvdia core calibration,tamo su ponuđeni postotci za svaku jezgru,ima 2%,4%,6%,10% i 12%,kada stavim to na auto svaka jezgra bude po 2%,sada me zanima sto ce biti ako dignem postotak svake jezgre

ja sam svoj proc uvijek držao(prije kad sam imao otključanu jezgru) na 0%

iako, iskreno ne znam o čemu se radi pa pričekaj da ti netko stručniji savjetuje...

  da li ti je ikad odjednom system zablokao pa da nisi mogao nista osim restarta?

Lutat ću svijetom,tražit ću sreću,al svoj CELERON zaboravit neću
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
nazi commander kaže...

  da li ti je ikad odjednom system zablokao pa da nisi mogao nista osim restarta?

mislim da ne, zašto?

14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
to se meni nekad desava,neznam zasto,ali jos istrazujem
Lutat ću svijetom,tražit ću sreću,al svoj CELERON zaboravit neću
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
nazi commander kaže...
to se meni nekad desava,neznam zasto,ali jos istrazujem

to mi se događalo prije 2 godine, kad sam imao amd 5600

ali to je bilo do memorije koliko se sjećam...

odvrti koji memtest, mozda pomogne

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2009 22:26 (stipica_zd).
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

Pozdrav...

 

Ovako, imam jednu glupu situaciju s athlonom X3 425...naravno, kupio ga i ko i svak htio sam unlockati i 4-tu jezgru..uđem u bios i stavim acc na auto i F10..

Komp se restarta al nikako neće u windoze (7-ica i 64bitna). Restart za restartom i tako unedogled...Ponovo uđem u bios i tamo lijepo piše CPU: Phenom II X4 B25, Deneb,cores 4, naravno...

Zanima me dal je nešto krivo u windowsima,što po meni uopće nije moguće ili se taj proc ne može unlockati za normalan rad?

Matična je Asrock 785GXH/128M, bios je 1.20 i po njihovim stranicama je to izgleda najnoviji...

Ima li kakve šanse za stvaran unlock ili ne?

Da napomenem, kad sam stavljao procesor u utor na njemu je pisalo CACYC AC i mislim, al nisam siguran, da su brojevi bili 9040DPMW...

 

Eh, i još nešto...Defaultna brzina je 2,7GH...na kolko se najviše može OC-i sa stock coolerom a da je stabilan?

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2010 14:18 (mad_arch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
mad_arch kaže...

Pozdrav...

 

Ovako, imam jednu glupu situaciju s athlonom X3 425...naravno, kupio ga i ko i svak htio sam unlockati i 4-tu jezgru..uđem u bios i stavim acc na auto i F10..

Komp se restarta al nikako neće u windoze (7-ica i 64bitna). Restart za restartom i tako unedogled...Ponovo uđem u bios i tamo lijepo piše CPU: Phenom II X4 B25, Deneb,cores 4, naravno...

Zanima me dal je nešto krivo u windowsima,što po meni uopće nije moguće ili se taj proc ne može unlockati za normalan rad?

Matična je Asrock 785GXH/128M, bios je 1.20 i po njihovim stranicama je to izgleda najnoviji...

Ima li kakve šanse za stvaran unlock ili ne?

Da napomenem, kad sam stavljao procesor u utor na njemu je pisalo CACYC AC i mislim, al nisam siguran, da su brojevi bili 9040DPMW...

 

Eh, i još nešto...Defaultna brzina je 2,7GH...na kolko se najviše može OC-i sa stock coolerom a da je stabilan?

mozda trebas dignit napon, a mozda ti ne valja ta 4. jezgra, sad u novije vrime ce ti teze bit da ti upadne sa ispravnon 4. jezgron

14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

Ovo je za smijeh a možda i bolje za suze...

Zamisli, mogu dobiti phenoma "X4" i to sa otključanim L3 cashom od 6MB al samo kad stavim jednu jezgru!:)

Imam Phenoma X4, 6MB Casha i jedan CPU! Mrak!:(

 

Btw, na kolko bi dizao napon pa da i to probam?

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2010 15:13 (mad_arch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice