Overclock grafičkih kartica izdvojena tema

poruka: 577
|
čitano: 153.063
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Overclock grafičkih kartica

moze dobar OC tutorial za MSI 970, mislim upisem u youtube. Izađu mi neki debili koji kameru sa sobom vode, samo sto se neizbljuvam...

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2016 8:58 (Luka123).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
Luka123 kaže...

moze dobar OC tutorial za MSI 970, mislim upisem u youtube. Izađu mi neki debili koji kameru sa sobom vode, samo sto se neizbljuvam...

 Od domacih jutubera ti je snimao nixa zizu

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
11 godina
offline
Overclock grafičkih kartica


 Pozdrav

 

Dakle imam Sapphire r9 390 8gb dali su ovo oke postavke za oc?Treba li nesto smanjiti?

 

 

Ili eventualno povecati ^^

 
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Re: Overclock grafičkih kartica

previse si digao core voltage, za 1150mhz ostavi na 0 ili eventualno +10, ovo ostalo je ok

11 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
Hvalaaaa

Dali mogu sa +10 core voltage dic na 1200?
11 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
Hvalaaaa

Dali mogu sa +10 core voltage dic na 1200?
7 godina
odjavljen
offline
Re: Overclock grafičkih kartica

za 1200 ti treba barem +20, sad ovisi koliko imas srece, nisu sve r9 390 iste te isto tako pazi na temperature vrm-a i core-a

11 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica

Nazalost bas mi i nepomaze tvoj savjet hahaha,naime cijeli komp mi se ko zaledi i moram ga restartat

10 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica

Nemože on tebi klokat grafu preko foruma, moraš pomalo dizat takt GPU-a pa testirat i isti tako pomalo dizat voltažu.

 

7 godina
odjavljen
offline
Re: Overclock grafičkih kartica

onda ti je vjerovatno premala voltaza ili se pregrijava pa se komp zamrzne

 

da, zato sam i rekao ovisno o grafi kakav primjerak ima, da nisu sve iste

10 godina
offline
Overclock grafičkih kartica

+20 za 1200 core... More like +100 i više za 1200 core... Probaj pa ces vidjet.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Overclock grafičkih kartica

Pitanje je dal uopce i moze izvuc stabilnih 1200MHz bez obzira na voltazu i temperature...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Re: Overclock grafičkih kartica

meni radi sve uredno na 1200 +19 dok za 1260 je +50, sve dalje mi baca artefakte.. btw imam asus r9 390 strix dc3

 

mozes li mi molim te reci kako ti se ponasaju novi 16.9.2 driveri? ima li kakvih problema?

 

 



 

10 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica

Sa 1000 na 1200 sa +19 voltažom... Kako ? Toliko R9 kartica sam vidio da im za 100mhz treba po 70mv a kamoli 200. Koji CPU imaš ?

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 0:16 (D3lBoy).
7 godina
odjavljen
offline
Re: Overclock grafičkih kartica

nije 1000 nego 1050 asus strix stock mhz za r9 390, dodam +19 core voltage i power limit na +50 i eto me na stabilnih 1200mhz

imam fx 8350

10 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica

Heh znao sam

Imao sam i ja FX 8320 i stavio OC lijepo sve 5. Prebacim se na Intel, odjednom artifakti... Uz FX ta kartica ne može raditi full brzinom, tako da iako ti u nekim igrama piše 99% usage i clock zakucan na recimo 1200, garantiram ti da bi dobivao artifakte sa jacim CPUom. Ja trenutno nemogu postic OC kakav sam imao sa FXom

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 12:35 (D3lBoy).
10 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
D3lBoy kaže...

Heh znao sam

Imao sam i ja FX 8320 i stavio OC lijepo sve 5. Prebacim se na Intel, odjednom artifakti... Uz FX ta kartica ne može raditi full brzinom, tako da iako ti u nekim igrama piše 99% usage i clock zakucan na recimo 1200, garantiram ti da bi dobivao artifakte sa jacim CPUom. Ja trenutno nemogu postic OC kakav sam imao sa FXom

 Ni ja više ne mogu postić isti klok kao kad je bila nova a proc je isti i na istom taktu. GPU degradira s vremenom kad ga se opetovano siluje i nebih to prisivao procesoru.

7 godina
odjavljen
offline
Re: Overclock grafičkih kartica

 

rijetko kad, zapravo nikad nemam 100% usage na gpu, prije cu dobiti fps drop nego 100% usage jer dzabe overclock cpu-a kad koci grafu iliti bolje receno, igre nisu bas najbolje optimizirane za amd cpu

fx mi je na 4.6ghz i grafa core-1150mhz mem-1550mhz (neki daily use sweet spot) sve je pod vodom i tepmerature su blago receno ko u frizideru 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 12:56 (phanteks).
8 godina
protjeran
offline
Overclock grafičkih kartica

To je vec druga prica ako imas vodu i na grafi i procu, mi smo pricali o zracnom hlađenju i overkloku sa njime.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica

Ja svoju ne mucim uopce. Vec sam sa FXom mogao grafu držati undervoltanu na 1100mhz, sa i5 nema šanse. Kao da radi pod vecim opterecenjem iako je na oba CPUa u nekim igrama bilo 100% usage

 

Ovo što si rekao da ti u vecini igara ne radi na 99% znam,  to je jedan veliki razlog zasto i mozes 1200mhz jer ti cpu ne dopusta uopce da grafa dođe do tog clocka. Vjeruj mi iste borbe sam imao sa FXom, a R9 bome ne ide bez visokih voltaža na te clockove, voda te izvlaci sto ju uopce možeš držati na tom clocku.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 19:03 (D3lBoy).
7 godina
odjavljen
offline
Re: Overclock grafičkih kartica

ne mucim ni ja svoju, samo sam jednom probao tj. dosao do 1260mhz samo da vidim koliko moze potegnuti te vratio na 1150mhz i tu ju stalno drzim

 

sa originalnim asus strix dc3 coolerom cak nisam mogao ni overclockat, zapravo na stock voltazi i clocku se pregrijavala kad pokrenem neki bench, kasnije sam stavio aftermarket gpu cooler raijintek morpheus sa 2x120mm ventilatora (koji mi je sad u kutiji na ormaru )  je tek tada bilo ok i uspio potegnut do 1230mhz no kad je dosla voda to je sad sasvim druga prica

 

i da ode ona na 100% ali samo u benchu i u igri kad ukljucim MSAA 8x no po meni to je nepotrebno mrcvarenje grafe

10 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica

GPU ti mora biti na 100%, jer onda koristi full potencijal, ako ti radi na 70% ne radi ti na 1200mhz. Kod CPUa i rama je što niži usage bolje, kod grafe što viši bolje

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
neaktivan
offline
Overclock grafičkih kartica

Jel postoji kakav drugi tweaker osim asus gpu tweakera na kojem se može podesiti ili povisiti minimalni 2d memory clock.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2016 11:21 (BOOMboy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclock grafičkih kartica

U afterburneru spustiš sve clockove na minimum, smanjiš power limit i voltaže. Aktiviraš taj profil, spremiš ga recimo na drugi slot i onda u settings imaš 2D/3D mode, na 2D odabereš taj saveani i to je to. Ja tako imam nekoliko profila pa si ih podesim na F9, F10, F11, pa ih lako mjenjam po potrebi.

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock grafičkih kartica
D3lBoy kaže...

U afterburneru spustiš sve clockove na minimum, smanjiš power limit i voltaže. Aktiviraš taj profil, spremiš ga recimo na drugi slot i onda u settings imaš 2D/3D mode, na 2D odabereš taj saveani i to je to. Ja tako imam nekoliko profila pa si ih podesim na F9, F10, F11, pa ih lako mjenjam po potrebi.

Maksimalno mogu spustit GPU na 535 a MEM na 800. Nadao sam se bar GPU 150 i MEM 600. Ajde bolje išta nego ništa.

10 godina
offline
Overclock grafičkih kartica

I ja tako nekako, ali to je max. do kolko mu ti dopustas, tako da ce past jos nize. Meni ne pada niže pošto imam 2 monitora

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclock grafičkih kartica

Probao sam sa trixxom v6.1.0 i tamo sam ga stavio na gpu 300, mem 600.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2016 0:26 (BOOMboy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Overclock grafičkih kartica

Zanima me jedna stvar, nikako nemogu nac konkretan odgovor.

Jel Vdroop na GPU problem napajanja ili samog GPUa ? Pošto vidim da i sa vrhunskim napajanjima imaju veliki vdroop

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 1:54 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Overclock grafičkih kartica

evo njub pitanje...

 

imam Gigabyte GTX 970 G1 windforce, driveri 375.57

 

Probao sam overclock u MSI Afterburneru

 

core voltage +20

core clock +130

memory clock +250

 

inace imam uključen DSR 4,00x na 1080p monitoru i sve igre osim crysisa idu fino na toj rezoluciji (3840x2160  60hz)

crysis 3 nema šanse preko 1080p 

 

anyways....ja nevidim nikakav gain u FPS, dapače vidim pad FPS kad overclockam grafu

 

gdje griješim?

 

noob al volim učit
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Overclock grafičkih kartica

Nadam se da ova tema nije baš potpuna mrtva.

 

Pokušavam klokati grafičku karticu pod MOJ PC. Koristim SAPHIRE TRIXX za kloakanje, GPU Z, i VALLEY i HAVEN benchmarkove. Osnovne postavke kartice su:

GPU 1040

VRAM 1500

Volt +19mV

 

Pročitao sam nekoliko vodića o klokanju i slijedio upute. U početku sam misilio da ću biti sretan ak dignem za 100 HZ i sve bude u redu. Međutim. Do sad sam dignuo GPU na 1400 (+360) i VRAM na 1700 (+200), a napon je ostao isti. Ne vidim nikakve artefakte na benchamarkovima, nema rušanje ma ničega!!! Što se događa? Što radim krivo? Ili imam neku Super Uber karticu??? Na kraju sam iz straha da nešto ne spalim sve vratio na početno.

 

Ono što je najzanimljivije razlika u FPS je neznatna! Manje od 1 FPS??? ONO WTF???

 

Molim mišljenje i savjet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice