Nikako OC g4400 + Asus z170p

poruka: 11
|
čitano: 4.746
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Ne ide, OC g4400 + Asus z170p

Zašto ovo ne radi, ekran uvijek crn poslije restarta. Koristim integriranu graficku.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Nikako OC g4400 + Asus z170p

Vjerojatno preveliki bclk za integriranu grafiku. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Nikako OC g4400 + Asus z170p

Znaci trebalo bi raditi? Spominju neke specijalne biose ali ne vidim poantu kad mogu sve promijeniti. Jedino sto ne radi HE-HE.

 

edit: mada sam smanjio neki ratio da graficka radi cak i na nižem takktu nego stock.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 17:34 (bnaci).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nikako OC g4400 + Asus z170p
110 maksimalno ako i toliko može
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Nikako OC g4400 + Asus z170p

Dobro, isključiti ću je onda pa staviti normalnu. Jel ima nekih prijedloga, da li da RAM podignem?! Mushkin Blackline 16GB DDR4-2400 CL15 inace radi na 2133 mhz /1.2V. Za sada imam tvornički hladnjak. Voltaža za njega 1.3V OK? Ili može još? Imao bi i za njega neki bakreni od skoro kilu, pitanje jel socket paše samo... ufff..

Dajte ljudi neki prijedlog.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ne ide, OC g4400 + Asus z170p
bnaci kaže...

Zašto ovo ne radi, ekran uvijek crn poslije restarta. Koristim integriranu graficku.

 Mislim da si prvo moraš skinut non-k oc bios za Z170 matičnu ploču..Pretraži malo pa si skini bios..

Kreni sa BCLK 100 i voltažu stavi na 1.2,restart i vidi kak če funkcionirati

Zatim postupno dižeš BCLK i vidiš,ako ti ne digne sistem postupno diži i voltažu(nemoj zaboravit onu malu točkicu na voltaži jer bi moglo biti veselo)-da se ne sje..š

Cca max 130-135 BCLK

I obavezno isključi XMP

I nadam se da imaš neki bolji hladnjak

Sretno

15 godina
offline
Nikako OC g4400 + Asus z170p

Pošto sam nadogradio svoj bios na najnoviju verziju, a i intel ima nešto s tim, ne mogu flashati BIOS koji moze clockati. Ljudi koji su to probali su završili kupujući nove čipove i/ili programatore. A i da to sve napravim morao bi se pomiriti sa ovim:

 

* No IGPU
* No dynamic change of CPU frequency
* No C-states
* No Turbo Mode
* CPU temperature reading is incorrect
* AVX instructions have very low performance

 

Ispada da sam prije 5 god kupio overklokersku ploču koja podržava 80 MEGAHERCA OC!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nikako OC g4400 + Asus z170p
Pa drugi puta kupi i klokerski procesor pa nećeš imati problema 😁
6 godina
offline
Nikako OC g4400 + Asus z170p

cemu tolika za*ebancija oko OC tog CPU-a? sta ces dobiti time? osim glavobolje dok ne nadjes neko rijesenje na netu za tvoj problem oko OC-a.

 

batali se toga bolje. moj savjet.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 13:56 (_itsmoriarty).
Moj PC  
4 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Nikako OC g4400 + Asus z170p
bnaci kaže...

 

 

Ispada da sam prije 5 god kupio overklokersku ploču koja podržava 80 MEGAHERCA OC!

 Problem je CPU. Ploča je možda dobra (dobra je sigurno u smislu featurea i mogućnosti klokanja K procesora), ali ne znam kako najbolji procesor te generacije radi na toj ploči. Svejedno, glupo polemiziranje sa moje strane, probaj nabavit I5 9400, bez F oznake, sa integriranom grafikom. Nisam upoznat sa "novijim" socketima i CPU kombinacijama plave strane tako da će ti tu još netko pomoć. Isto nema OC mogućnosti, ali ti ne trebaju. 9400 ima dosta snage, samo je sve pitanje novca i želja te za što se upotrebljava PC. Vjerojatno office, internet, video i vjeruj, 9400 će za to bit savršen. Osobno imam još uvijek R5 1600 i jednostavno nemam potrebu za upgradeom sa CPU strane. 6 jezgri je sasvim dovoljno za internet i neke programe poput CADa, catia i solid rade dobro za ono što meni treba, ali tu već malo zna "falit sape" u nekim slučajevima. Ili je do "free" verzije, ne znam.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
Nikako OC g4400 + Asus z170p

Nisam do sada vidio nikakav manjak performasi pošto sam koristio komp za surfanje, tu i tamo z8games crossfire, prastara online igra tko zna za nju i tu i tamo virtualne windowe u virtualboxu. U zadnje vrijeme vidim da je procesor zakucan kad bacam video preko chromecasta na tv pa tu mora dekodirati i jos klonirati sve skupa.

Mislio sam da ce overclock od jedno 25-35% rijesiti sve moje probleme ali očito ne može. Mislim da cu preko njuske nabaviti neki i5 koji paše na matičnu. Sa prošlim e5200 koji je klokan od prvog dana za sa 2500ghz na 3600ghz nije bilo nikakvih problema pa sam mislio da će biti isto tako. Očito nije.

Prastaro sve skupa. Kao i ja :D

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice