5 GHz OC Club izdvojena tema

poruka: 1.154
|
čitano: 295.321
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
5 Ghz Club

Evo pošto sam postigao rezultat iznad 4 Ghz nesmijem više postat u 4Ghz Clubu Osmijeh

 

Procesor je: E8500 E0

Maticna:Asus P5Q-E

Memorija: Crucial Ballistix 2x1gb

 

Postignuti rezultat je 5040.5 Mhz

 

Hlađen je zracnim hlađenjem (Scythe Mugen 2) pa mu nisam htio dati više od 1.6V

Nije to još njegov max takt ali nije mi se više dalo veceras.

Bit ce još rezultata ne brinite Namigiva

 

Max 24/7 takt do kojeg sam ga natjero sa bezopasnom voltažom za 45 nm procesore(1.3625V) je bio oko 4500 mhz i to stabilno.

Ima prilicno visoke skokove što ce tice voltaža.

Za stabilnih 4 ghz traži 1.272V i tako ostaje od 4.3ghz ali sve iznad naplacuje voltažom

 

Eto nadam se da ima još par kandidata za 5ghz da nebudem sam ovdje Smijeh

ZLOČESTI MOD NR.1
Moj PC  
96 0 hvala 17
15 godina
neaktivan
offline
5 Ghz Club

Svaka ti čast to se zove uspjeh. Čestitam još jednom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 5 Ghz Club

Svaka čast! Ja još sa Celeronom pokušavam u 4GHz Club dospjeti. Samo zar nemaš neko vodeno hlađenje?

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30mm f1.4, FL-50R, HLD-4
15 godina
neaktivan
offline
5 Ghz Club

Cestitam !

Ja sam jucer imao (prvi) neuspjesan clock, spustio sam za 1ghz Smijeh

 

 
16 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
5 Ghz Club

uu...u ovom klubu nece ih biti bas puno.........

 

svaka cast LUXX

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
5 Ghz Club

svaka čast. još ja gledam 5 Ghz klub, pa mi nije jasno, onda se sjetim da ima tema 4 Ghz klub pa mi je sve bilo jasno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
5 Ghz Club

Ide on i više ali malo mi je škakljivo dat mu više od 1.6V na zraku a vani samo što nije ljeto.

Dobit ce on na zimu i više.

Mora on još malo potegnut.

ZLOČESTI MOD NR.1
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
5 Ghz Club

sad moraš promjenit podatke za Moj PC

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2009 20:10 (jurluk).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5 Ghz Club
jurluk kaže...

sad moraš promjenit podatke za Moj PC

Ma jok.
Nek bude tako.
Tamo dolazi stabilan takt a ne max postignuti
ZLOČESTI MOD NR.1
15 godina
neaktivan
offline
5 Ghz Club

oho.. dobar OC! Svaka čast Luxx!!

Ovo je moj potpis koji se nalazi ispod mojih postova. I naletite na: http://www.kozul.comuv.com/forum/
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2009 20:18 (Bellatrix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
5 Ghz Club

dobar je taj mugen 2...jesi pratio stanje sa temperaturama na takvoj voltazi?

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
5 Ghz Club

Idle ga je držao na nekih 44 stupnja.

A kad sam sa SetFSB digao FSB onda je znao skocit do nekih 66-68.

Još u granicama normale/dozvoljenog za 45nm procove

ZLOČESTI MOD NR.1
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
5 Ghz Club

odlican cooler nema sta...probaj ga stavit pod vodeno pa deri

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
5 Ghz Club

Pridružujem se čestitkama....zaista lijep rezultat!!

-Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience -
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
5 Ghz Club

kad sam vidio naslov, reko sam sebi koji je taj lik. Onda sam se istodobno sjetio i vidio koji je autor teme, ko drugi nego nas stari moderator. Svaka cast ! Mene zanima kako znas gdje mu je limit za voltazu, npr za moj proc Athlon X2 BE 5000+ 65nm ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
5 Ghz Club

Cestitke LUXX na jos jednom izvanrednom rezultatu!!

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2009 20:28 (besla).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
5 Ghz Club

Hvala svima na cestitkama.

AMD neznam sad tocno.

Pocne se jako grijat sa puno Vcore uglavnom.

Puno više nego intel.

 

Ma super je taj mugen.

Ide taj proc još bolje al đubre traži jako puno voltaže za malo veci score.

Bude on dobio još više ali sad kad dolaze vrucine sigurno ne.

Vodeno više nemam (prodano)

E da je voda sad bi on dobio i 1.8 ili 1.9V (ko onaj Q9550 kojem sam pod vodom dao 1.8V Nevinašce )

ZLOČESTI MOD NR.1
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
5 Ghz Club

Svaka čast luxx na rezultatu.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
5 Ghz Club

imam neki osjećaj da ćeš biti usamljen u tom clubu.. hehe

Bolje ispasti budala nego iz aviona | C'est la vie
 
4 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
5 Ghz Club

Ma bjezi LUXX :)))

Ja se mucio da upadnem u 4 GHz klub falilo mi 40 MHz (5 MHz FSB) ali nisam uspio, a ti me dotuces s ovim sad xD

Ajde posudi mi par MHz :)))

 

Svaka cast, ko zna, zna :)

Resistance is futile (if < 1 ohm)
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5 Ghz Club
leo_819 kaže...

imam neki osjećaj da ćeš biti usamljen u tom clubu.. hehe

 Ma bude benko vec poludel i tjero neki proc isto.
Mada mislim da ce na i7 a njega ce teško dobit na 5ghz bez vode ili LN2.
Vidjet cemo.
Može to akoro svaki E8500 ili E8600 pa se možda netko odvaži i natjera ga na mhz ples Osmijeh


DrNasty kaže...

 

Ma bjezi LUXX :)))

Ja se mucio da upadnem u 4 GHz klub falilo mi 40 MHz (5 MHz FSB) ali nisam uspio, a ti me dotuces s ovim sad xD

Ajde posudi mi par MHz :)))

 

Svaka cast, ko zna, zna :)

 

hehe.

Ko zna zna a ko nezna 2 (ehmmmm............niti 4 hahahahaha)

Ma bit ce kad tad i kod tebe.

Nece bit dugo i 5ghz nebude ništ novo

 

     

ZLOČESTI MOD NR.1
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2009 20:47 (LUXX).
16 godina
offline
5 Ghz Club

Joj sad su AMD-ovci ljubomorni skupa samnom. Decki neka netko tko kupuje komp kupi 955 BE i vodeno hladjenje pa da ovog LUXXA netko skine s trona !Smijeh

 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: 5 Ghz Club

Hehe, bice, kad i svi budu bili po tim klubovima a ti otvoris 10+ GHz klub :)))

Bilo bi i sad s drugom plocom, postigao bi 100% OC, ali nece ploca preko 495, cak ni kad spustim mnozitelj na 6x (nije do CPU-a).

Ali da nebi bili u OT slusajuci moje zalopoljke, jos jednom cestitam i uzivaj u rezultatu, znam da ja bi :)))

Resistance is futile (if < 1 ohm)
16 godina
neaktivan
offline
5 Ghz Club

Samo 495?

 

Ufff slabo.

Moja ide na 605 FSB (isprobano ;) )

Imam ja još dost lufta što se toga tice.

Ma samo mi je i to bilo cilj. Preci 5ghz.

Sve ostalo više nije tolko zadovoljstvo.

Sad se benko negdje grize hahahahaha.

 

ZLOČESTI MOD NR.1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
5 Ghz Club

Ja sam imao viziju kako napravit ultimativno zracno hladjenje. Pogadjate sigurno kompresor ? Nije. Ako ste kad imali dremel u ruci onda vec valjda znate sto zelim rec. Na dremel se lako stavi propeler od ventilatora, osovina je promjera kakva odgovara dremelu. Naravno to je samo za isprobavanje kao i LN2. Kada sam to namontiral propeler pokrenuo sam dremel u prvoj brzini -oko 5000 okr/min. Pri toj brzini 12 cm propeler stvara veliki propuh. Znate i sami da se dremel bez problema vrti na 30 000 okr/min. Stavio sam dremel na max. brzinu ali to nije osovina propelera izdrzala, jednostavno se izgubila u svom lezaju. No nista zato, stavio ja novi propeler i vrtio ga na oko 15 000 - 17 000 okr/min. Decki to je propuh da zastori trce po sobi. Klokiral sam stari Pentium 3, jednostavno nisam nista mislio i clockirao ga na max. sto mi maticna nudi, mislim da je bilo 802 MHz. Temperatura pod opterecenjem nije prelazila 19 stupnjeva jer ovaj Ultra Hladnjak je propuhao cijelu sobu. Ovo je samo primjer sto ekstremno mozete smislit, kad kupim novi komp, clockat cu ovaj 5000+ BE pa neka se on grije kolko zeli Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2009 21:10 (Batista).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 5 Ghz Club
Batista kaže...

Ja sam imao viziju kako napravit ultimativno zracno hladjenje. Pogadjate sigurno kompresor ? Nije. Ako ste kad imali dremel u ruci onda vec valjda znate sto zelim rec. Na dremel se lako stavi propeler od ventilatora, osovina je promjera kakva odgovara dremelu. Naravno to je samo za isprobavanje kao i LN2. Kada sam to namontiral propeler pokrenuo sam dremel u prvoj brzini -oko 5000 okr/min. Pri toj brzini 12 cm propeler stvara veliki propuh. Znate i sami da se dremel bez problema vrti na 30 000 okr/min. Stavio sam dremel na max. brzinu ali to nije osovina propelera izdrzala, jednostavno se izgubila u svom lezaju. No nista zato, stavio ja novi propeler i vrtio ga na oko 15 000 - 17 000 okr/min. Decki to je propuh da zastori trce po sobi. Klokiral sam stari Pentium 3, jednostavno nisam nista mislio i clockirao ga na max. sto mi maticna nudi, mislim da je bilo 802 MHz. Temperatura pod opterecenjem nije prelazila 19 stupnjeva jer ovaj Ultra Hladnjak je propuhao cijelu sobu. Ovo je samo primjer sto ekstremno mozete smislit, kad kupim novi komp, clockat cu ovaj 5000+ BE pa neka se on grije kolko zeli Smijeh

 Nešto mi je nepoznat naziv dremel! Jel se to možda još nekako zove, znaš li naziv i kako izgleda? Jel bilo bučno? mogu misliti da je... hehe
Ovo je moj potpis koji se nalazi ispod mojih postova. I naletite na: http://www.kozul.comuv.com/forum/
16 godina
neaktivan
offline
5 Ghz Club

Mora da si "uboo" procesor i matičnu :)

Pretpostavljam to je onaj "max" overclock, bez mogućnosti ikakvog benchanja?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: 5 Ghz Club
Bellatrix kaže...
Batista kaže...

Ja sam imao viziju kako napravit ultimativno zracno hladjenje. Pogadjate sigurno kompresor ? Nije. Ako ste kad imali dremel u ruci onda vec valjda znate sto zelim rec. Na dremel se lako stavi propeler od ventilatora, osovina je promjera kakva odgovara dremelu. Naravno to je samo za isprobavanje kao i LN2. Kada sam to namontiral propeler pokrenuo sam dremel u prvoj brzini -oko 5000 okr/min. Pri toj brzini 12 cm propeler stvara veliki propuh. Znate i sami da se dremel bez problema vrti na 30 000 okr/min. Stavio sam dremel na max. brzinu ali to nije osovina propelera izdrzala, jednostavno se izgubila u svom lezaju. No nista zato, stavio ja novi propeler i vrtio ga na oko 15 000 - 17 000 okr/min. Decki to je propuh da zastori trce po sobi. Klokiral sam stari Pentium 3, jednostavno nisam nista mislio i clockirao ga na max. sto mi maticna nudi, mislim da je bilo 802 MHz. Temperatura pod opterecenjem nije prelazila 19 stupnjeva jer ovaj Ultra Hladnjak je propuhao cijelu sobu. Ovo je samo primjer sto ekstremno mozete smislit, kad kupim novi komp, clockat cu ovaj 5000+ BE pa neka se on grije kolko zeli Smijeh

 Nešto mi je nepoznat naziv dremel! Jel se to možda još nekako zove, znaš li naziv i kako izgleda? Jel bilo bučno? mogu misliti da je... hehe
 visenamjenska brusilica, dosta je bucna, nije za svakodnevni rad
15 godina
neaktivan
offline
5 Ghz Club

Vo-bra LUXX,svaka čast...Smijeh

NVIDIA: " The Way It's Meant to Be Played " :P
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
RE: 5 Ghz Club

Cek malo, ti si s takvim propelerom samo puhao preko obicnog hladanjaka il sta?

Resistance is futile (if < 1 ohm)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice