Žiro račun za maloljetnike?

poruka: 413
|
čitano: 247.057
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

U kojoj banci bih mogao otvoriti ziro racun ali da ja mogu samostalno s njega dizati novce, kupovati stvari preko interneta, napraviti paypal?

Naravno, uz prisutstvo roditelja ... 

Ima li tko kakvih iskustava?

Konkretno tu kod mene ima PBZ i Erste ...

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

kolega OrginalExe je to sve lijepo objasnio...

ovo je samo c/p njegovog posta ... kako bi bilo preglednije...

 

Evo ja ću se potruditi sve lijepo napisati :)

 

Dakle.

 

Odeš u banku sa roditeljom i tražiš kunski žiro račun. Dakle žiro račun treba uzeti. Sa njim dobiješ i CVC kod (3 znamenke na poleđini kartice) koji ti je potreban kod internet kupovina.

Ponesi u banku dokument na kojem je tvoj jmbg i oib. Reci teti na šalteru da želiš otvoriti kunski žiro račun i traži VISA Electron karticu. Mislim da postupak otvaranja košta ali nisam siguran koliko točno, maksimalno 50 kuna. Ona je podržana na paypalu. Također bih ti preporučio da tražiš internet bankarstvo, naknada je 5 kuna mjesečno a jako je korisno (možeš plaćati preko neta, vidjeti stanje računa itd.).

 

Uglavnom, nakon što podneseš zahtjev dobiti ćeš privremenu karticu, na njoj će ti biti broj računa i još par nevažnih stvari. Oko 2 tjedna nakon podnošenja zahtjeva stići će ti obavijest iz banke da možeš doći po karticu kod njih. I voila, imaš svoju karticu i možeš ju koristiti u ONLINE kupovini. Naknade za vođenje žiro računa nema (ako i postoji, na godišnjoj je bazi od maksimalno 20-ak kuna). Ne trebaš imati nikakve mjesečne uplate, ništa nisi obavezan, kartica ti traje 5 godina od pravljenja (ovisi od banke do banke) i ti možeš na nju nikada ne staviti ništa, sve će normalno funkcionirati, dakle nema obaveza.

 

Evo da sažmem najbitnije stvari:

 

U banku ponesi:

  • Dokument na kojem se može isćitati OIB i JMBG
  • 50-ak kuna
  • Roditelja

 

Tražiti:

  • Kunski-žiro račun
  • VISA Electron karticu
  • Internet bankarstvo (opcionalno)

 

Troškovi:

  • 50-ak kuna kod otvaranja
  • 5 kuna mjesečno (ako uzmeš internet bankarstvo)
  • Maksimalno 20-ak kuna godišnje za vođenje računa (ovo nisam siguran)

 

Pogodnosti:

  • Kupovina online (Steam, Paypal, MoneyBookers, AlertPay itd.)
  • Podizanje novaca na bankomatu (u banci ne jer za to treba biti punoljetan)
  • Primanje uplata putem uplatnica u banci 

 

Vremenski rokovi:

  • 2 tjedna nakon zahtjeva dobivaš karticu
  • Traje oko 5 godina, ovisno od banke do banke

 

Tvoje obaveze:

  • Pamet u glavu kada kupuješ na internetu
  • Uvijek radije daj PayPal račun nego podatke kartice ako trgovina podržava oboje

 

 

To bi bilo to, ako sam što propustio, ne zamjerite :)

 

Poruka roditeljima: Neću generalizirati ali znam otprilike kakvo je stanje, u strahu ste od kupovina internetom, svi samo čekaju da te pokradu itd. Moram vam reći da razloga za zabrinutost nema, dokle god vam je sin/kćer imalo pametan/pametna.

 

Na internetu se može puno toga kupiti jeftinije nego kod nas, ali ako si neoprezan može se proći i puno skuplje. Dajte sinu priliku, sa karticom se ne može ići u minus tako da nema velike opasnosti. Uživajte {#}

The road of life is rocky and you may stumble too, So while you point your fingers someone else is judging you ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2011 18:05 (rebelsy).
14 godina
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Nisan siguran možeš li u erste, meni je cura otvorila žiro račun u zagrebačkoj. Trebalo joj je priko lita za posa. 

Maloljetan možeš 100% otvorit, mislin čak da ga je ona i bez roditelja otvorila, u najmanju ruku išla je sestra sa njon (20ak god). 

When you realize why you call Zeus a myth, you'll understand why I don't belive in your god.
15 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

U PBZ otvori ako mozes i paypal ti radi odlicno, dok npr. paypal na zagrebackim ne radi(cuo sam od vecine ljudi)

 

Jahao sam pješice.
14 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

I mene zanima. Da li se može trošiti novac s računa ili samo uplatiti ako si maloljetan? I jel se može dobit kartica?

Slavonija u ♥ ;;;---;;; http://squareroot2.isgreat.org/squareroot2.html
15 godina
offline
RE: Žiro račun za maloljetnike?

mozes i trosit

Life will kill you, even if you're in a rock and roll band
14 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?
Ja u PBZ-u imam. Dobije se kartica, i to dupla, jedna za roditelja, i jedna za tebe. Ja sam svoju zagubio, imam samo onu s tatinim imenom. Svaka ima vlasiti PIN. Može se uredno trošit i sve. Za paypal neznam ako se može. Šta netreba kreditna za to?
hmda
14 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

i mene ovo zanima, pošto sam se krenio baviti internet zaradom..

i imat cu nekih 60 dolara mjesecno ( za sad )..

ali kad napravim web itd, ocekujem preko 150 dolara mjesecno...

starci ne daju karticu da verificiram na alertpay ili paypal..

pa me zanima jel mogu ja otvoriti neku karticu da se moze podizat novac s paypala ili alertpaya..

naravno prije toga mislim prebaciti taj novac sa paypala, ali za verifikaciju na njemu ne znam jer mislim da moze samo visa, ili amerikan..

 

ugl. ako itko zna gdje mogu podici karticu s kojom mogu slat/primat novce, i koju mogu povezati sa paypalom i alertpayom.

imam 16 godina, i btw. koliko košta tako nešto?

16 godina
offline
RE: Žiro račun za maloljetnike?

Erste 45kn godišnje za vođenje računa +20kn za izradu kartice. Visa, Diners, American Exp. možeš imati samo ako si punoljetan i imaš stalni izvor prihoda.

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
14 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

uh, tu je problem !

kako je autor ove teme, isto pitao da moze raditi preko paypala..

a predlozili ste mu domacu karticu..

 

znaci nema nacina da sa alertpay, ili paypala obavim sam transakciju i sa svojom kraticom podignem lovu? !:S

kad pročitam ove gore postove, mislim da se moze, ali nije mi jasno preko koje kartice on to zeli kad samo visa, master i amex moze preko paypala i alertpaya :S

ili se pak ne razumijemo

14 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Mislim da na PayPal možeš samo uplaćivat, ali ne i dizat novce. Zasad to kod nas nije moguće.

Slavonija u ♥ ;;;---;;; http://squareroot2.isgreat.org/squareroot2.html
14 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

pa da, zato vise volim alertpay, moze i cekom kuci, moze na karticu..

sve moze kod nas :D

ugl jel moguce tako nesto?

citam po netu, 10000 njih govori da imaju tako nesto, karticu a maloljetni su, iliti bankovni racun..

ali i spominju te transakcije preko interneta ali malo informacija ima

15 godina
protjeran
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Uputa za sve maloljetne koji žele imati paypal račun!

 

napomena: ovo pišem za erste banku, neznam kako je u ostalim...

 

Potrebno: Jedan od roditelja, barem jedna ruka (da se možete potpisati), odlazak do ERSTE banke

 

Postupak: Odete do banke sa roditeljem, i zatražite da vam otvore kunski račun i usput napomenete teti na šalteru da želite VISA Electron karticu kako bi mogli kupovati preko neta. Potpišete sve potrebno, kao i vaš roditelj i za dva do tri tjedna (ja sam čekao 4) će vam kartica doći na adresu.

 

Zatim odete na paypal, napravite račun, unesete broj kartice i oni vam skinu mislim 4 dolara sa računa (ne brinite, dobiti ćete ih natrag) te zatim pričekate jedan dan da se transakcija izvrši, odete u banku i pitate tetu za transakciju sa vašeg računa, s kojeg vam je uzeto oko 20 kn, ona vam treba pročitati 4 broja koja su navedena kao opis ili tako nešto...

 

Ona vam kaže te brojeve, vi zapamtite (bolje zapišite, nikad se nezna ;) te zatim odete na paypal i aktivirate karticu.

 

I sada možete kupovati sa paypalom. 

 

napomena: Promjena, može se primati novac na VISA kartice...

trailerlog.blogspot.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2011 17:57 (APazinjan).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Žiro račun za maloljetnike?
APazinjan kaže...
Zatim odete na paypal, napravite račun, unesete broj kartice i oni vam skinu mislim 4 dolara sa računa (ne brinite, dobiti ćete ih natrag) te zatim pričekate jedan dan da se transakcija izvrši, odete u banku i pitate tetu za transakciju sa vašeg računa, s kojeg vam je uzeto oko 20 kn, ona vam treba pročitati 4 broja koja su navedena kao opis ili tako nešto...

Ili si uzmes netbanking i to od doma napravis :)

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Žiro račun za maloljetnike?

tooooo careeee :D

to mi je trebalo, znaci vec sljedeci tjedan mogu otic sa starcima napraviti?

jeli to ima ikakve veze s njihovim racunom?

koliko kosta?

i najbitnije pitanje, sve sto si naveo za paypal, moze na alertpay + sto radi u hrv (alertpay)

:D :D: : :D::D:DD::D:D:DD

15 godina
protjeran
offline
RE: Žiro račun za maloljetnike?
pavlek kaže...

tooooo careeee :D

to mi je trebalo, znaci vec sljedeci tjedan mogu otic sa starcima napraviti?

jeli to ima ikakve veze s njihovim racunom?

koliko kosta?

i najbitnije pitanje, sve sto si naveo za paypal, moze na alertpay + sto radi u hrv (alertpay)

:D :D: : :D::D:DD::D:D:DD

Možeš već sljedeći tjedan otići ;) Vrijedi za puno servisa, a vjerojatno i za alertpay. Što se tiće troškova, mislim da je na početku 20kn za otvaranje i negdje 20 kn godišnje, nisam sto posto siguran, sitnica uglavnom...

Nema to veze sa njihovim računom, a i ne možeš ići u minus tako da je sigurno za roditelje ;)

trailerlog.blogspot.com
14 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

svaka cast, i hvala od srca :D
puno si mi pomogao..

sa 2 posta sve znam :D

 

pise na alertpay, add credit card. sto znaci dodaj kreditnu karticu, a jel ta visa electron kreditna?

i da, jos jedno pitanje :) na aletpay sam se registrirao preko sestre, znaci njeno ime i prezime i sve njene podatke.

zato sto je punoljetna, ja kad bi stavio svoju godinu rođenja nebi se mogao registrirati jer imam 16 godina, a da slažem godinu rođenja a sve prave podatke opet mi to nije sigurno i neznam jeli mogu tako nesta skuziti...

dali mogu onda dodati svoju karticu i verificirati je (tu visa electron) a da je racun na njenom imenu, ima li to kakve veze?

 

15 godina
protjeran
offline
RE: Žiro račun za maloljetnike?
pavlek kaže...

svaka cast, i hvala od srca :D
puno si mi pomogao..

sa 2 posta sve znam :D

 

pise na alertpay, add credit card. sto znaci dodaj kreditnu karticu, a jel ta visa electron kreditna?

i da, jos jedno pitanje :) na aletpay sam se registrirao preko sestre, znaci njeno ime i prezime i sve njene podatke.

zato sto je punoljetna, ja kad bi stavio svoju godinu rođenja nebi se mogao registrirati jer imam 16 godina, a da slažem godinu rođenja a sve prave podatke opet mi to nije sigurno i neznam jeli mogu tako nesta skuziti...

dali mogu onda dodati svoju karticu i verificirati je (tu visa electron) a da je racun na njenom imenu, ima li to kakve veze?

 

I pod paypal piše credit card, tako da je to to ;)

I nema veze što si sestrine podatke stavio, svejedno može tvoja kartica ići.

trailerlog.blogspot.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Žiro račun za maloljetnike?

Ante, arhiva, hvala puno.

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Najjača izjava ikad: Jebasu123: ˝omg ak one nisu darkerice ja sam tramvaj....``
14 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

hvala ti puno !!!!!!!! :D

15 godina
protjeran
offline
RE: Žiro račun za maloljetnike?
AlienWare1 kaže...

Ante, arhiva, hvala puno.

Nema frke ;). Ma vidio sam da puno ljudi pita pa reko da pomognem kad znam.

trailerlog.blogspot.com
16 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

20kn godisnje? Ja placa 5kn mjesecno {#}

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
15 godina
protjeran
offline
RE: Žiro račun za maloljetnike?
AA-d00d kaže...

20kn godisnje? Ja placa 5kn mjesecno {#}

Haha, plačaš 5 kuna mjesečno zbog netbankinga ;)

trailerlog.blogspot.com
15 godina
protjeran
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Evo kad je već potegnut taj pojam, postoji i NetBanking, dakle možete upravljati transakcijama, uplaćivati na račun, plaćati bonove za mob, sve preko interneta, za 5 kuna mjesečno...

trailerlog.blogspot.com
14 godina
protjeran
offline
RE: Žiro račun za maloljetnike?
Može li se to kako preko interneta napravit...
Zatražit tu karticu?
Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu! ▲ ▲
16 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Da ali mi skida i 5kn/mj. i za tekuci, a kolko se ja sjecam uzeo sam samo 1 netbanking? Ni sam vise ne znam kako to ide, bilo je davno{#}

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
15 godina
protjeran
offline
RE: Žiro račun za maloljetnike?
Daniman123 kaže...
Može li se to kako preko interneta napravit...
Zatražit tu karticu?

Ne može, jer moraš doći s roditeljem pošto nisi punoljetan. A mislim da ni punoljetni ne mogu...

trailerlog.blogspot.com
16 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Pa svi (maloljetni i punoljetni i punopunoljetni) moraju doci osobno, jbg treba se potpisat ne :P

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
15 godina
protjeran
offline
RE: Žiro račun za maloljetnike?
AA-d00d kaže...

Da ali mi skida i 5kn/mj. i za tekuci, a kolko se ja sjecam uzeo sam samo 1 netbanking? Ni sam vise ne znam kako to ide, bilo je davno{#}

Ni ne možeš uzeti više net bankinga :P Net banking vrijedi za sve račune pod tvojim imenom. Neznam zašto plačaš 10 kuna, znam da se vođenje računa naplačuje godišnje a ne mjesečno...

trailerlog.blogspot.com
16 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Neznam, meni lijepo skida 10kn/mj.

Ma lihvarske beštije.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
14 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

pitanja za Apazijan :D

 

koju banku mi preporucavas?

i koja je razlika npr izmedju ERSTE i PBZ ?

jel ja mogu uci u minus s tom karticom? - bolje ne

jel pise moje ime i prezime ili od roditelja?

jel se pri otvaranju kartice mora izvršiti neka uplata na tu karticu?

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice