Umire li BUG forum?

poruka: 53
|
čitano: 6.279
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
Ivooh11 kaže...
Bug forum čitam ko nekad Večernji na kavi, tema ima i ljudi su aktivni i stvarno se može naći prava hrpa dobrih informacija,forum sigurno ne umire, samo se mijenja tj, profilira u odnosu na ljude koji ga čitaju i pišu. Svi oni koji prije nisu visili na društvenim mrežama, visili su na forumu i taj dio ekipe predpostavljam nedostaje. Pitanje je jel to pozitivno ili negativno 😀

 

samo da kvaliteta ne padne kao Večernji online. To sam neko vrijeme pratio na fejsu, pa kad mi iskoči "nećete nikad vjerovati što žene pomisle kad ugledaju vaš penis" pod vlak bi skočio. Ili "pitali smo muškarce zbog čega varaju svoje žene, nećete vjerovati što smo dobili za odgovor". Fuj.

A odgovara Stevo (39) iz Donje Motičine i Susan iz Manchestera

9 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
Zato i čitam forum, a ne večernji, tamo ima stvarno svakakvih članaka, a komentatori su bože me sačuva.
15 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
dax-lax kaže...
Postalo je frustrirajuće i čitati, a gdje pak sudjelovati kad s druge strane čekaju "teroristi".


 Ahahashaha  

 

Opusti se uzmi kokice kaficu čitaj i uživaj forum je zajebancija, tako ga shvati ili se ukloni. Nova vremena šta češ.

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Umire li BUG forum?

Ma da, zato danas po znanju top inžinjerac tehničkog smjera može čistit cipele jednom osrednjem od prije 30god. 

 

Vrijeme se konstantno mijenja, ali danas prolazi, pa čak se i priželjkuje da budeš što gluplji, glasniji i onda takvo društvo ide naprijed, no ne baš daleko.

 

15 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
Još je vani toplo, treba hvatat sunčeve zrake, plus mi vrijeme ispunjava jedno ipo godišnji sin, tako da trenutno malo vremena imam za gledat zbivanja na forumu, tu i tamo ko danas škicnem 😁
13 godina
offline
Umire li BUG forum?

Na forumu sam od 2009. (ako se dobro sjecam). Imao sam osjecaj da sam posjecivao BOL zbog foruma, a danas da posjecujem forum zbog BOLa.

Jednostavno prije su forumasi generirali vise kvalitetnog sadrzaja. Nije se moralo cekati doca ili hrupeca ili nekog 3. da nesto napisu, vec bi netko od forumasa uskocio.

You have to be odd to be number one
15 godina
offline
Umire li BUG forum?

Da, baš se primjeti slaba aktivnost. Imam dojam da je to nastupilo u zadnjih 1-2 godine. Šteta... No, i sam tamo negdje 2017/18. sam imao period kada nisam baš posjećivao forum. Skoro uopće nisam, a onda evo, ponovno sam se aktivirao. Doduše, više čitam. Ne pišem baš nešto po forumu.

16 godina
offline
Umire li BUG forum?

Volim forumski format, ali što je tu je. Svi su već rekli što je posrijedi. Volio sam svojedobno i format prije njega, news grupe. Svaki je bio unikatan na svoj način, ali najbitnije je svima sugovornici. Kad nema toga, nema ni medija. Pomrli su i specijalizirani forumi, a i stranice koje su okupljale ljude sličnih afiniteta. Sve je završilo na fejsu. A novi mladi korisnici ni tamo, njima je vrh komunikcije lajkanje po tiktokovima, yt kanalima, twitchu i instačima. Jer potonji imaju jak mamac: primjere onih koji su uglavnom ispraznošću postali prilično p opularni i lijepo zarađuju. Ni jedan forum nikad nije dijelio novac jer je netko bio popularan diskutant jel.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 2:47 (overhaul).
7 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?

Overhaul , svako vrijeme nosi svoje...

Integracija usluga i multipraktičnost je nešto kaj se danas traži i očekuje.

Na FB postoje grupe za sve kaj ti padne napamet u kojima se okupljaju ljubitelji te tematike, za svaku objavu mi odmah dođe notifikacija ( ako tako podesiš ), možeš odgovoriti jednom ili svima, možeš prilagoditi tko bi to vidio, imaš direktni chat sa bilo kime na FB, imaš odmah i voice i video poziv, vidiš mu i lokaciju pa možete i na cafe ( ja ujutro pogledam di mi je ko od ekipe pa onda tako odlučim u koji birc ću na cafe jer ih je već par tamo ), imaš trenutnu razmjeni datoteka i to biraš kome ćeš sve poslati a kome ne, imaš live stream ako baš hoćeš nekaj odmah snimati i da to vide samo oni kojima to dozvolio... I naravno da forum nema niti 5% tih mogućnosti i samim time je manje atraktivan i privlačan mnogima a ne samo mladima....

Osnove marketinga nas uče da već i sama nada u neki dobitak omogućava lakšu manipulaciju nad ciljanom skupinom, tako da te nagrade i novčana primanja YouTubea, tiktokaša i sl su itekako mamac na te platforme. I kaj je najljepše, par puta tjedno je sa nama na kavi dečec koji oko 500 kn dnevno zarađuje na tiktoku ( pokaže nam u apk, a ja bio nevjerni Toma pa mi pokazao i mbanking uplate...), i onda mi stari konji popadamo na dupe kad se sjetimo koliko mi truda moramo uložiti da bi zaradili mjesečno koliko i on...
16 godina
offline
Umire li BUG forum?

Sve se reklo.

Forumski format mi odgovara više od fejsovskog.

Počeo sam još oko 2000. na net.hr forumu, visio na autima, računalima i igrama, onda je taj forum otišao u qurac.

Pa je došao bug (prvi dan se registrirao), vidio da su neki moderatori prešli sa net.hr ovdje (naxeem/Tonči npr), i ovdje je bilo puno striktnije po pravilima i svemu. U međuvremenu promijenio 3 države, vidio svijeta, oženio se, čak sam vukao i bug pretplatu u irsku jedno vrijeme, došla je social network toksična (de)generacija i teme polako i ovdje odlaze u qurac. Čak mi fali lagano trolanje i podjebavanje (ništa loše u tome) ali kad nadrkani klinci počnu kenjat o procesorima, grafikama i najradije bi te zatukli na ulici zbog drukčijeg mišljenja.. yebeš to. Sad samo pišem gluposti, ne živciram se, čitam kaj me zanima i stiskam lajk Ajaru kad god mogu.

Vidim da i moderatori više je sudjeluju ko prije, vjerojatno si čuvaju živce za privatni život.

Da sumiram, forum propada zbog degenerika, a ne zbog novih vremena.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Umire li BUG forum?

Očito sve ima svoje vrijeme, ja sam bio najprije na Bug BBS-u, pa je dotični umro,

pa na hr,mag.bug newsgupi, pa umrlo i to, takod a vjerojatno i forum ima svoj rok trajanja

16 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
bunker kaže...

Overhaul , svako vrijeme nosi svoje...

Integracija usluga i multipraktičnost je nešto kaj se danas traži i očekuje.

Na FB postoje grupe za sve kaj ti padne napamet u kojima se okupljaju ljubitelji te tematike, za svaku objavu mi odmah dođe notifikacija ( ako tako podesiš ), možeš odgovoriti jednom ili svima, možeš prilagoditi tko bi to vidio, imaš direktni chat sa bilo kime na FB, imaš odmah i voice i video poziv, vidiš mu i lokaciju pa možete i na cafe ( ja ujutro pogledam di mi je ko od ekipe pa onda tako odlučim u koji birc ću na cafe jer ih je već par tamo ), imaš trenutnu razmjeni datoteka i to biraš kome ćeš sve poslati a kome ne, imaš live stream ako baš hoćeš nekaj odmah snimati i da to vide samo oni kojima to dozvolio... I naravno da forum nema niti 5% tih mogućnosti i samim time je manje atraktivan i privlačan mnogima a ne samo mladima....

Osnove marketinga nas uče da već i sama nada u neki dobitak omogućava lakšu manipulaciju nad ciljanom skupinom, tako da te nagrade i novčana primanja YouTubea, tiktokaša i sl su itekako mamac na te platforme. I kaj je najljepše, par puta tjedno je sa nama na kavi dečec koji oko 500 kn dnevno zarađuje na tiktoku ( pokaže nam u apk, a ja bio nevjerni Toma pa mi pokazao i mbanking uplate...), i onda mi stari konji popadamo na dupe kad se sjetimo koliko mi truda moramo uložiti da bi zaradili mjesečno koliko i on...

 Da fejs je moćan, još je i komentarima integriran u većinu dnevnih portala pa je i to ujedinjeno... jedino da su u stanju samo 10% moderiranja fake spamera kao old skul forum moderatori... no hajd, većina grupa ima svoje interne pa mogu oni. Iako, dobar dio je lijen, ili žele što veći broj "sljedbe" bez obzira na sadržaj, pa se pretvore u kupusaru. No id alje je odlična platforma ako čovjek podesi prema svojim afinitetima i ne "frenduje" ko kreten par tisuća anonimaca. Ono što je meni zanimljivo je da eto klincima i to "zastarjelo i za starce". Ja se dam kladiti da sam u srednjoj školi imao na izbor tiktok ili facebook, nebih dvojio s obzirom da me uvijek zanimao malo opskurniji sadržaj od plesnih koraka i namještenih igrokaza "skrivene kamere i slatkih životinjica".

nixass kaže...

Sve se reklo.

Forumski format mi odgovara više od fejsovskog.

Počeo sam još oko 2000. na net.hr forumu, visio na autima, računalima i igrama, onda je taj forum otišao u qurac.

Pa je došao bug (prvi dan se registrirao), vidio da su neki moderatori prešli sa net.hr ovdje (naxeem/Tonči npr), i ovdje je bilo puno striktnije po pravilima i svemu. U međuvremenu promijenio 3 države, vidio svijeta, oženio se, čak sam vukao i bug pretplatu u irsku jedno vrijeme, došla je social network toksična (de)generacija i teme polako i ovdje odlaze u qurac. Čak mi fali lagano trolanje i podjebavanje (ništa loše u tome) ali kad nadrkani klinci počnu kenjat o procesorima, grafikama i najradije bi te zatukli na ulici zbog drukčijeg mišljenja.. yebeš to. Sad samo pišem gluposti, ne živciram se, čitam kaj me zanima i stiskam lajk Ajaru kad god mogu.

Vidim da i moderatori više je sudjeluju ko prije, vjerojatno si čuvaju živce za privatni život.

Da sumiram, forum propada zbog degenerika, a ne zbog novih vremena.

 Sad me podsjetilo kako smo zaboravili da je negdje u prašini ostao papirnati BUG i obične novine koje smo svi zaboravili uopće spomenuti. Toliko sam se odviknuo od tih jednostranih medija, da kad nekad u čekaonici zubara prolistam autoklub ili bug, tražim ispod članka komentare :)
Što se tiče kretena.. mislim da smo možda i mi prije 12 godina bili nezreliji. Objektivno, uživo nebi ni poslušali nekog 13 godišnjeg klinca na ulici ili u kafiću. Ovdje se (istina, ponekad) dogodi i da ga i pročitaš i ponekad složiš s njim. Neda mi se tražiti naše stare komentare, ali promijenio nam se sigurno mentalni sklop. Smiri čovjek hormone, izgubi strast i navijačke porive za nekakav omiljeni potrošački brend... ja mislim da bih u crnu zemlju propao da sam u srednjoj školi morao nositi neznam, generičke cipele iz deichmana, a ne nike/adidas/salomon... znam da sam čak i prije možda 10 godina neke komp. komponente ili periferiju od po tisuću eura kupovao ne jer su stare komponente bile pokvarene ili neupotrebljive, nego da se pokažem susjedu ili čak i anonimnim forumašima. Ono, gledajte svi kroz prozor mojeg kučišta, imam Crossfire/SLi i custom vodeno! To što 95% Sli/CF nije služio ničemu... a bešga sad. 

7 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?

Bio to FB, ili nekaj drugo, činjenica je da sve više toga ide prema integraciji, cloudu, iot, i sl...

Kada zaživi infrastruktura koja to može gutati ( 5g, optika...), onda će sve to otići još par koraka dalje. Naravno da svi želimo sa čim manje truda i sa čim manje aplikacija iskoristiti sve ono što će ta integracija omogućavati...

Forumi možda neće nestati, ali će možda evoluirati i stopiti se sa mnoštvom drugih usluga i mogućnosti ( chat, call, video call, konferencija, kupnja jednim klikom, uplata/isplata, navigacija/geolociranje..) . Nitko neće htjeti imati deset zasebnih aplikacija nego će koristiti apk/platformu na kojoj može i pitati, i odgovoriti, i kupiti, i prodati, i popričati s nekim, razmijeniti datoteke, sklopiti poznanstvo, ostvariti vezu, ponuditi posao ili tražiti posao...

Jbg, FB to već sve nudi tako da....
14 godina
offline
Umire li BUG forum?

Kako neće umirati forum kad trebam refreshati stranicu 25 puta da mi bi uopće otvorilo. Normalno da ljudi gube volju.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
antimadridista kaže...

Kako neće umirati forum kad trebam refreshati stranicu 25 puta da mi bi uopće otvorilo. Normalno da ljudi gube volju.

 

Ili svaki put kliknut na "skok na nepročitano". Ne, po defaultu želim čitati ono pročitano. :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

Kako neće umirati forum kad trebam refreshati stranicu 25 puta da mi bi uopće otvorilo. Normalno da ljudi gube volju.

 

Ili svaki put kliknut na "skok na nepročitano". Ne, po defaultu želim čitati ono pročitano. :-D

 

7 godina
offline
Umire li BUG forum?

puno ljudi se pogubilo u grupama na facebooku, koje su katastrofa, jer ne možeš lagano naći temu i pročitati nešto što te zanima.

Nadam se da će zbog nekog razloga te društvene mreže propasti pa da ponovo zažive forumi jer se na forumima nađe puno kvalitetnijeg sadržaja.

7 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?

MadDogMattis , kvaliteta sadržaja ovisi o kreatoru tog sadržaja a ne o platformi na kojoj će objaviti taj sadržaj.

5g mreža će moći progutati do milion uređaja na kvadratnom kilometru ( https://www.a1.hr/5g ) , i to će biti gomila podataka tako da zasigurno nećeš htjeti pedeset aplikacija koje vode brigu o tvom autu, zdravlju, kući, frižideru i isteku roka namirnica u frižideru,računima, radnim obvezama, birokraciji sa državom, doktorima...

A i životne navike i afiniteti se mijenjaju pa će tebi biti važnija informacija o najbližoj punionici za auto a ne o tome koja ima koliko "zvjezdica"...

Nebih se složio da se teško snaći u pretrazi grupa i sadržaja po društvenim mrežama....

Sveopća integracija svega i svačega lupa na sva vrata, i to bi trebalo olakšati i pojednostaviti pa čak i skinuti dio obveza sa naše grbe, tako da će i forumi se morati uklopiti u trendove.
4 godine
protjeran
offline
Umire li BUG forum?

Stari clanci po par dana, tjedana, mjeseci

Clanci koji nemaju veze sa tehnologijom tipa ova zadnja radioaktivna voda, dionice hta, serije, filmovi itd itd

Promoviranje yt kanala gdje se dovode da ne govorim jer bi opsovo 10 puta, gdje je ona strimerica sa koliko ono subova? 5k? Sto uci druge kako strimati^^

 

Vidite svi da sebe pokusavaju nekako spasiti, ali im ne uspjeva.

 

Web: Sponzorirani clanci gdje se vade na statistiku posjecenosi sajta, ali tko god placa vidi i sam da od toga ima jako malo koristi.

Forum: Samo dize statistiku da mogu ljudima naplacivati sponzorirani clanak vise.

Web-Forum: Reklame nikakve, adblock here i come, i sva sreca vise i vise ljudi koristi adblock.

Yt: Opet, adblock hvala bogu.

Casopis: Smijesno, vise ima ljudi koji skidaju sa warezhra casopis nego sto ga kupuju.

 

 

I da, ovaj post ce biti obrisan jer se spominje warezhr skupa sa casopisom, ali kada se spominje warezhr ili torrent za skinuti film/seriju/program/igru sto nije legalno i sto krsi pravila foruma onda nitko to nista ne brise jer znate zasto, vise komentara, posjecnosti itd.

 

Sada stavite TD jer me to pogada za poludit, ne mogu spavat od toga..

 

Mislim da sam sve rekao.

 

Hvala.

8 godina
neaktivan
offline
Umire li BUG forum?

Forum kao textualan forum je zastario koncept.

 

Osobno smatram da bi se trebalo napraviti aktivnu Discord grupu sa temama i channelima koji su slični postavljenim temama foruma.

 

Discord je fantastičan tool koji omogućuje real time forumsko iskustvo. 

 

Apeliram BUG adminima da naprave bug discord i da se polako ekipa preseli na novu, aktualnu i modernu platformu.

 

p.s. možda je problem što tamo nema reklama pa to nije niti u interesu vlasnika foruma, no na ovaj način će malo po malo forum jednostavno zamrijeti i na kraju umrijeti.

#YOLO
4 godine
protjeran
offline
Re: Umire li BUG forum?

otvoris discord napravis grupu nazoves je BUG-ovci i deri.

zar su za to potrebni moderatori ? samo dobra volja.

6 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
velike količine vitamina c i šetnja kroz šumu bit će dovoljno da forum ozdravi(pernar)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
4 godine
protjeran
offline
Umire li BUG forum?

Slika ako ste zainteresirani. ako se ne smije obrisat cu link.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice