Umire li BUG forum?

poruka: 53
|
čitano: 6.226
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Umire li BUG forum?

Pozdrav cijenjeni članovi,

vjerujem da griješim, međutim, što vrijeme više prolazi to mi se čini da je forum utihnuo odnosno postao neaktivan. Prošla su zlatna vremena kad se piskaralo sve i svašta, bili aktivni iz sata u sat. Gdje su nam oni (naj)aktivniji članovi, stara generacija forumaša, da li pod novim nick-ovima ili su otpisali forum i nastavili sa životom? Imam dojam da je dobar dio forumaša postao pasivan, čitajući postove iz sjene. Dobar dio njih, kao i ja, pratimo samo sekciju BUG oglasnik. Gledam neke popularne teme, bez ijednog posta po nekoliko mjeseci dok prije nije prolazio ni dan da se nije nešto objavilo.

 

Vaši komentari?

LOL: Crobrother
12 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
Ma kakvi najjači forum u regiji.
13 godina
offline
Umire li BUG forum?

Zlatno doba BUG Foruma prolazi (nažalost)

16 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
Ja pratim samo par tema kao AMD procevi, ps5/xbox i nove grafe i tako.

Malo postam jer većinom se djeca prepucavaju kao fanboyi i svaki kvalitetniji post se izgubi u spammu.
6 godina
offline
Umire li BUG forum?

Općenito su zlatna doba foruma prošla. Ljudi odrastaju, neki, većina. Moderator sam na jednom forumu, uglavnom ostalo nas je 30-tak aktivnih od nekoliko tisuća članova. Pod aktivni mislim na one koji se ulogiraju svaki dan, napišu nešto... Prešla je većina na FB grupe, radi oglasnika i slobode glupiranja. Nije im dosta zatrolat na forumu, nego bi i psovku te uvredu nabacili. Na forumu se to sankcioniralo nakon par upozorenja, jbg, valjda ljudima ne paše. Al ima povratnika, to su te neke amplitude. Neki ne žele, neki nemaju vremena za to, nekima su dovoljni komentari po portalima i FBu... Ja sam napravio račun, pratio iz sjene prije, pitao što me zanima i 2 godine se nisam ulogirao. Zadnjih cca godinu dana sam aktivan, al i to je faza, kad me prođe-prođe. 
Gemmy  da, volim bockat, ne pretjerano da ne naje, al i to je dovoljno za neke da se upecaju. Žao mi je što je tomu tako radi tebe, potpuno razumijem zašto je to loše jer se bilo koja iole kvalitetna informacija izgubi u moru bezveznih prepucavanja. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 20:25 (cvaja997).
16 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
Stari čanovi su i dalje tu, samo su malo ostarili... ;)
6 godina
offline
Umire li BUG forum?

Dolaskom društvenih mreža popularnost foruma je opala, pa tako i ovdje. 

 

Ja pratim svega par tema i to mi je dovoljno. U tim temama se redovno piše i bogu hvala ljudi su normalni. 

15 godina
offline
Umire li BUG forum?

Ovo je jedini forum ikad koji sam aktivno pratio a katkad  ponešto i napisao.

I nakon 12 godina koliko sam ovdje, rijetko kad se dogodi da ne dođem onlline, barem nakratko.

Ali, da. Nije to više kao prije. Puno članova je protjerano (netko i zasluženo, no većina zbog gluposti) a dosta ih je i samovoljno odustalo.

Jbg, ide život dalje, iako bih osobno htio da forum bude barem na onoj razini iz najboljih dana.

 

 

Osobno mi je u planu dolaziti i dalje, pa tko prvi popusti.

 

Forum ili ja.

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 21:07 (fromcelltohell).
15 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
Dok je Ajar tu nema problema.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 20:37 (Gajotres).
9 godina
offline
Umire li BUG forum?

Ne piše se više kao nekad, to je istina. Prije desetak godina forum je bio super aktivan, teme su nicale svakih par minuta, bilo je više zahebancije, neki kultni likovi poput Mentalista i Mate Ivanovca. Al dobro, forum je i dalje jedan od najjačih u regiji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 20:41 (Lil Dice).
16 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
I ja rijeđe dolazim, kad he forum nastao imao sam 25 godina, komponente su izdržavale po par mjeseci u računalo. Sad imam 37 i interesi nisu isti. I dalje dođem, ali nisam baš aktivan.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Umire li BUG forum?
Dosta sam dugo na ovom forumu i od tamo 2011 do 2016,17 sam bio dosta aktivan u pisanju i čitanju ali sa vremenom sam postao od tada sve pasivniji i više manje samo proucavam aktivnosti aktivnih tema radi i dalje mojom željom za biti u toku sa novostima u IT sektoru,štaćeš usadi se😀 to u glavu ali čovjek se sa starenjem ipak okreče ka stvarnom životu ali i dalje kad mi je dosadno samo škicnem na forum i ubijem dosadu.
12 godina
offline
Umire li BUG forum?

Imajući u obziru da sam skoro od početka na forumu, i pasivno čitam aktivne teme zadnjih tri godine, cca 4-5god nisam niš pisao aktivno(svaki dan).

 

Gledajući koliko ih se nadurilo kad su bili otjerani radi GLUPOSTI, mogu reć da lagano ide u sivu zonu forum. Nije kao nekada definitivno. Ima neš stare ekipe ali nije to to. 

 

 

 

 

 

(ovo mi je drugi acc,jer kad sam prvi napravio bio sam nadobudni 13-godišnjak koji je bio jako bezobrazan, i nije me sram to priznati)

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Umire li BUG forum?

Nažalost, da. Ali to nije samo iznimka za ovaj forum nego za sve. Forum kao koncept platforme za raspravu je zastario i treba ga mijenjati. Krivcima za "pomor" foruma smatram društvene mreže; to je ono što ljudi danas najviše vole i koriste. Društvena komponenta je upravo ono što forumima fali i zbog čega je danas posjećenost i aktivnost istih slaba.

 

Ovaj forum je lider u kategoriji tehnoloških foruma u regiji, ali to više nije forum kao što je bio prije. Nekoč, dok su društvene mreže bile dosta limitirane, na forumu se stalno nešto događalo, svakih par sekundi izašla bi neka poruka. Održavali bi se kojekakvi natječaji, igrale igre, masovno dijelio sadržaj. Danas toga nema, ili ako ima, u nikad manjim količinama.

Iskreno, žao mi je vidjeti da forum polako "umire". Zaista bih volio da se ovaj forum vrati na staru slavu. Volio bih ponovno vidjeti aktivnost kakva je bila prije. No za sve to, potrebne su promjene, i to temeljite promjene. Budući da bi to zahtjevalo kompletnu transformaciju foruma, nisam optimističan da će se to ikada dogoditi.

3 godine
protjeran
offline
Umire li BUG forum?

Ja sam novi, no evo rekao sam u jednoj temi da ps5 za 3000kn vrti ono sto jedva moze Pc od 10000kn, stavio i dokaze no nevrijedi, nazvali su me nekakvim trolom i svakakvim imenima itd itd, jer zamisli znam pisati po "forumu", trebao bi nekome prije poljubiti noge?

12 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
Kaj se čudiš dođeš na forum PC master race i onda napišeš da je plejka jača od Pc-a, pa dobro da te nisu kamenovali.
4 godine
offline
Re: Umire li BUG forum?
Ekipa takodjer samo novi clan ali pratio sam ovaj forum i prije ali bio sam "lazy" za uclaniti se. Ima jako zanimljivih tema i moze se puno toga doznati a cak i nauciti.
lijep pozdrav za sve clanove
3 godine
neaktivan
offline
Re: Umire li BUG forum?
Zelenapaprika2 kaže...

Ja sam novi, no evo rekao sam u jednoj temi da ps5 za 3000kn vrti ono sto jedva moze Pc od 10000kn, stavio i dokaze no nevrijedi, nazvali su me nekakvim trolom i svakakvim imenima itd itd, jer zamisli znam pisati po "forumu", trebao bi nekome prije poljubiti noge?

 U pravu si, toksična je atmosfera i nema se što pametno za pročitati.

13 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
Nekad se na ovom forumu moglo i raspravljati bez potrebe da znaš cijelu povijest stvari/teme o kojoj se raspravlja. Ako i nisi nešto znao, forumaši su te ispravili ili educirali kako je tko znao/htio. Kvaliteta rasprava je bila na puno višoj razini.
Danas kao da smo svi neka jadna prepotentna balavurdija i velik broj pojedinaca samo čeka da failaš u raspravi, da ne znaš sve detalje, pa da te kamenuju i mole da se odjaviš s foruma.
I prije je bilo zajebancije. Kvalitetne zajebancije. Ovo danas je samo i isključivo podjebavanje i prepucavanje tko je jači. Ako nisi s njima, obavezno moraš biti protiv.
Pogledajte samo nvidia ampere i amd navi temu. Pa hebemu, kaj se ne može raspravljat o tehnologijama s obje strane, nego samo prepucavanja tko će što kupiti i zašto neće to drugo?

Postalo je frustrirajuće i čitati, a gdje pak sudjelovati kad s druge strane čekaju "teroristi".

Još uvijek ima svijetlih točaka na ovom forumu, ali i oni polako odustaju i ustupaju mjesta balavurdiji koja se dere skrrr, blyat i rokču ko pajceki.
Trenutno mi pcekspert forum djeluje mnogo ozbiljniji u temama koje pratim.

A vi, kako te?


15 godina
offline
Umire li BUG forum?

Meni se isto čini tako. Kad sam se registrirao 2009. to je sve prštalo od novih poruka/tema. Nespavalice i birc bili aktivni 0-24, bilo je brdo sada već stare ekipe koja se aktivno tu "družila" ako bismo to tako mogli nazvat. Ne bi prošao dan da nešto ne objavim na forumu. Danas je to puno manje iako sam i dalje gotovo svakodnevno tu, ali je broj postova naglo pao. Šta reći nego šteta. 

7 godina
protjeran
offline
Umire li BUG forum?

Dok ima reklama, nebu umrl - zaradi vise nego prodaja casopisa. True story

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
offline
Umire li BUG forum?

Što se mene tiče, stari se, prioriteti mijenjaju i odavno mi se prestalo prepucavat o sitnicama npr. 2 fps-a razlike u igri, 100MHz veći clock, 3 °C manja temperatura. Ni ne igram praktički više.

 

Prešlo se na druge stvari poput API-a, OAutha, skriptiranja, O365, Active Directorya, SSO-a itd. čega ovdje baš nema.

Fortune favours the bold.
10 godina
protjeran
offline
Umire li BUG forum?

... meni se cini odkako je oduvjek najaktivnija tema sa ovog foruma posustala, pada i forum... pricam o BF serijalu... uvjek sam imao dojam da je ovo u stvari BF forum, a sve ostalo samo podteme... s druge pak strane, dosta su modovi odigrali i po mom misljenju u krivom smjeru... nisu se po meni tolelirala otvorenija misljenja, pa i pokoji fight koji je temu i ozivio - precesto se islo dzonom i izgonom, pa je sad mir, al nema ekipe... i onda sta je bolje? zivi forum sa svim i svacim ili miran, "tolerantan" pa na izdisaju???...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
5 godina
offline
Umire li BUG forum?

   Imam novi acc ali sam 11 godina ovdje... Sam sam otišao zbog nerada moderatora, jer je taj nerad je uzrokovao trolanje na najjače, svađe i ubijanje svakog smisla ili pokušaja normalne rasprave Nisam bio među pametnijima ali sam volio čitat pametnije, i onda je vrijem glupih došlo i sad imamo ovo što imamo - nekad najjači i najmnogoljudniji forum je otišao u kurac. Ali pazi sad, u svom najaktivnijem razdoblju moderatori nisu bili zajebancija - pravila su se poštivala, kartoni su letili i lijevo i desno. Sve je imalo smisla, svašta se dalo naučiti, pročitati i onda... Pametniji ljudi počeli odlazit a ovi nadobudni zavladali.

 

   Ne slažem se da društvene mreže imaju veze s time. Nijedna društvena mreža nema tu komfornost koju forum nudi u smislu da nakon što se i nakon par dana logiraš  - lako nastaviš tamo di si stao. Ove fejs grupe (i ostale) su kurac što se tiće rasprave, čisto zbog načina na kojeg sortira komentare i odgovore. Kako god da bilo, jebiga, bilo mi je lijepo tu ali sam normalniju atmosferu potražio i našao u pc exprest forumu. Malo je sterilniji forum ali jebiga.

 

Sve Vas Volim
9 godina
offline
Umire li BUG forum?

 

ima i dalje dosta stvari ovdje koje me stvarno zanimaju, tako da sam svaki dan online, a na poslu sam većinom za računalom, tako da mi je dosta zgodno redovito se zaletiti na par minuta i upratiti što se događa. Također ne znam za nikakvo drugo online mjesto sa tehnološkim temama na HR području

 

Ali definitivno je da je kvaliteta foruma pala, a to je zato jer su mnogi ozbiljni forumaši bili rastjeraniiz raznih razloga, a to je vrlo često neslaganje s određenim moderatorima. Doslovno sam vidio kako su neki trajno protjerani zbog postova za koje se ne može banat. I đabe sve prijave, nitko to ništa ne prati, ne kontrolira i onda dolazimo gdje jesmo. Do toga da otvaramo temu o krepavanju foruma. Kako nekom padne napamet ladno banati forumaša koji je 10 godina na forumu? Katastrofa 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 9:58 (Cansee).
4 godine
protjeran
offline
Umire li BUG forum?

citam ga vec 12 god, registriran tek 16mj.

13 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
dax-lax kaže...
Nekad se na ovom forumu moglo i raspravljati bez potrebe da znaš cijelu povijest stvari/teme o kojoj se raspravlja. Ako i nisi nešto znao, forumaši su te ispravili ili educirali kako je tko znao/htio. Kvaliteta rasprava je bila na puno višoj razini.
Danas kao da smo svi neka jadna prepotentna balavurdija i velik broj pojedinaca samo čeka da failaš u raspravi, da ne znaš sve detalje, pa da te kamenuju i mole da se odjaviš s foruma.
I prije je bilo zajebancije. Kvalitetne zajebancije. Ovo danas je samo i isključivo podjebavanje i prepucavanje tko je jači. Ako nisi s njima, obavezno moraš biti protiv.
Pogledajte samo nvidia ampere i amd navi temu. Pa hebemu, kaj se ne može raspravljat o tehnologijama s obje strane, nego samo prepucavanja tko će što kupiti i zašto neće to drugo?

Postalo je frustrirajuće i čitati, a gdje pak sudjelovati kad s druge strane čekaju "teroristi".

Još uvijek ima svijetlih točaka na ovom forumu, ali i oni polako odustaju i ustupaju mjesta balavurdiji koja se dere skrrr, blyat i rokču ko pajceki.
Trenutno mi pcekspert forum djeluje mnogo ozbiljniji u temama koje pratim.

A vi, kako te?

 

Slažem se u potpunosti s ovim.

Puno ljudi samo čita teme, ne sudjeluje jer čim izneseš svoje mišljenje dobiješhejt 

BTW, hvala na pitanju, danas čisto OK 

11 godina
protjeran
offline
Umire li BUG forum?

Jedan sam od prvih članova, ali ovo je drugi acc pošto na originalnom sam moderatoru rekao da nek si sjedne na petokraku koju toliko štuje, nakon što je u jednoj raspravi ostao bez argumenata pa podijelio crne kartone.

 

Prije je bilo zanimljivije, kvalitetni članovi neki su otišli, neki samo "lurkaju", zanimljive teme su umrle.

 

Kad se postavi neki problem, nitko ne želi pomoći, par klinaca uleti sa pametovanjima, umjesto sa rješenjima. 

 

Od trenutno 100% aktivnih članova, 90% su trolovi i provokatori. 

 

A i općenito svi forumi umiru, generacija koja je bila mlada i aktivna na forumima je sad ostarila, a mlađa ekipa je na twiteru i instagramu. 

 

Ali ajde, imamo PCEkspert forum koji je malo slabije aktivan, ali ekipa gore je dobre volje, spremna pomoći, i nadasve fer. Sve što fali ovdje.

 

Ja osobno tu više dolazim iz nostalgije, i da se tu i tamo nasmijem mudracima.

10 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
cvaja997 kaže...

Općenito su zlatna doba foruma prošla. Ljudi odrastaju, neki, većina. Moderator sam na jednom forumu, uglavnom ostalo nas je 30-tak aktivnih od nekoliko tisuća članova. Pod aktivni mislim na one koji se ulogiraju svaki dan, napišu nešto... Prešla je većina na FB grupe, radi oglasnika i slobode glupiranja. Nije im dosta zatrolat na forumu, nego bi i psovku te uvredu nabacili. Na forumu se to sankcioniralo nakon par upozorenja, jbg, valjda ljudima ne paše. Al ima povratnika, to su te neke amplitude. Neki ne žele, neki nemaju vremena za to, nekima su dovoljni komentari po portalima i FBu... Ja sam napravio račun, pratio iz sjene prije, pitao što me zanima i 2 godine se nisam ulogirao. Zadnjih cca godinu dana sam aktivan, al i to je faza, kad me prođe-prođe. 
Gemmy  da, volim bockat, ne pretjerano da ne naje, al i to je dovoljno za neke da se upecaju. Žao mi je što je tomu tako radi tebe, potpuno razumijem zašto je to loše jer se bilo koja iole kvalitetna informacija izgubi u moru bezveznih prepucavanja. 

 

Pa i dobro da je tako. Neka kukolje ide na svoje društvene mrežice i neka tamo naslikavaju svoje doručke i trolaju tuđe gablece :)

 

Ovako na forumima ostaje više ekipe koja ima nešto konkretno za reći.

 

I još nešto. Uobičajena forma na društvenim mrežama tipa Whatsup je Ej stari. (kraj poruke - ping notifikacija primatelju na svim spojenim uređajima, a to je obično u svakoj sobi po jedan). Znaš kaj. (nova poruka). I tako dalje. Moj rekord onoga što sam vidio je 36 takvih idiotskih fragmenata misli koja se ionako mogla kompletno prešutjeti, ali da ju je pjesnik sažeo u jednu poruku barem bi pokazao da poznaje elementarnu kulturu digitalne komunikacije. Tih 36 poruka i isto toliko notifikacija primio sam - U JEDNOJ MINUTI. Možda je posljednjih par zagazilo u sljedeću, ali ne dalje od toga.

 

Pretpostavljam da sveprisutni digitalni ADHD i nekultura teže prolazi na forumima gdje se sitne, fragmentarne poruke gube u masi.

9 godina
offline
Re: Umire li BUG forum?
Bug forum čitam ko nekad Večernji na kavi, tema ima i ljudi su aktivni i stvarno se može naći prava hrpa dobrih informacija,forum sigurno ne umire, samo se mijenja tj, profilira u odnosu na ljude koji ga čitaju i pišu. Svi oni koji prije nisu visili na društvenim mrežama, visili su na forumu i taj dio ekipe predpostavljam nedostaje. Pitanje je jel to pozitivno ili negativno 😀
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice