Ulazak u EU - za ili protiv? zaključana tema

poruka: 1.108
|
čitano: 174.230
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Evo pošto je Pusićka već pokrenula referedumsku kampanju za ulazak u EU http://www.24sata.hr/politika/v-pusic-hrvatska-22-sijecnja-stvarno-donosi-vaznu-odluku-248416 da vidimo za što su Bugovci?

168 Za ulazak u EU
273 Protiv ulaska u EU
''Kad sam bio mlad, vjerovao sam da je novac najvažnija svar u životu. Sad kad sam ostario - to znam.'' - Oscar Wilde
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 9:13 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Ovakve su teme na forumu uglavnom zabranjene.

I think a lot of cynicism has dropped away from my shoulders since I stopped drinking... - Graham Coxon
13 godina
protjeran
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Nije zabranjeno, za ovakve teme i postoji Razno. Barem ja tako mislim. Što se tiče EU ja sam PROTIV.

15 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Kad se vec tema pokrenula,jel ima neko da se razumije u to.Mislim sta gubimo ako udemo a sta ako ne udemo.Neke dobre razloge bio volio procitat.Uglavnom moj otac je za,al razloge koje daje su vise kao neka bajka,uvijek kaze isto.Bit ce bolje,bit ce vise mjesta za studiranje,za pronaci posao itd.

13 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Koliko god dobra donosila toliko i zla
Sta ce nama biti bolje? Grcka, Italija, Portugal, Madarska i oni su EU pa jedva kraj s krajem. Nasa blagajna se puni vecim dijelom od turizma a ako to se ne zastiti ni mmf nece pomoc. Dobro je sto ce se moci ici van studirat ali upitno je tko ce nam dati. Hrvatska mozda nije najbolja za IT ali bi prije otisao u svicarsku nego u eu. Nit nezna se dal ce eu opstati, po mom misljenju franak bi mogao biti vecinska valuta...
Sve u svemu NE
Uvijek radim na nekom projektu, pp ako vas zanima neka suradnja saljite poruku :D ------ Minecraft: ScubaWard -----xf:carlibas
16 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Ja sam protiv.

Nemam baš neke argumente za to (čak ni donedavno nisam previše razmišljao o tome), jednostavno mi se čini da je EU brod koji tone ili barem plovi prema ledenjaku, a i koliko sam mogao primijetiti taj Ustav EU se mijenja svako malo zbog čega se neke članice bune jer to više nije zajednica kojoj su pristupile.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
13 godina
protjeran
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?

Mislim da si u krivu što se tiče studiranja.Već danas domaće studente pogađaju problemi rezanja troškova u javnom sektoru visokog obrazovanja i rezanje socijalnih prava (prehrana, smještaj, prijevoz) kao i rezovi u zdravstvu. Ovo nisu rezultati recesije već sljedba´europskog principa´. Dok EU propaganda bruji o mobilnosti, većina studenata sve teže podnosi teret školovanja. U tom svjetlu, ne treba se čuditi studentskim prosvjedima i blokadama fakulteta u Europi, dapače, teži se isforsiranju stava da su blokade´normalna stvar u EU´, no to je samo manipulatorsko zaobilaženje problema i činjenice da se radi o prevarama, otimačini, kršenju prava i svih ostalih ne navedenih EU načina funkconiranja.

12 godina
online
Ulazak u EU - za ili protiv?

Ja sam PROTIV! Netko koga zanima zasto sam protiv najvjerojatnije je zahvacen propagandom a netko tko je protiv zna zasto sam protiv...

13 godina
protjeran
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Vecina je tvog stava, drago mi je zbog toga. Samo se bojim prjevara tijekom referenduma ili laziranja rezultata.
13 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Ja sam isto protiv! Nismo mi još spremni za ulazak u EU.

www.key-storm.com
13 godina
protjeran
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?

Neznam zašto bih bili "spremni" i ulazili tamo uopce.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 17:29 (Tawals).
12 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Definitivno protiv, prelazak na Euro ce nas unistiti to je prva stvar a druga stva je sta je nasa draga vlada vec potpisala odredjene papire i sve uredila za ulazak a referendum tek sad daje nakon sta je stvar prakticki gotova i mislim da to nece biti korektan referendum vec ce slobodno mogu rec bit namješten jer mislim da vecina Hrvata iz Hrvatske ce biti protiv a to nikako ne pase ni novoj vladi jer je HDZ kao sve vec pripremio i sad da ovi poslusaju glas naroda kroz referendum bilo bi neprihvatljivo.

http://www.forum-drugaciji.com
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
ZA! samo zbog sprovodjenja zakona..posebno remecenja idile nepotizmu i rodjackim vezama. nista se nebi do sada poduzelo oko lopovluka,da nije bilo pritiska iz vana. zakoni,zakoni i samo sprovodjenje zakona.
vec ako od silnih rodjaka nemozete dobiti posao, trazite ga u eu.
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Tawals kaže...
Neznam zato bih bili "spremni" i ulazili tamo uopce.

Da imamo svoju proizvodnju, da ne uvozimo ništa ili jako malo EU bi bila prava stvar za nas..

www.key-storm.com
12 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Kakvo stanje trenutačno vlada u EU..ulazak mi se ne čini kao dobra opcija.., ali ionako ovisimo o njima tako da nemamo previše za izgubit..

12 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Cinjenica je da cemo uc u uniju bez obzira na referendum jer Milanovic ima podrsku Obame znaci Amerike te je sam Obama cestito medju prvima Milanovicu a to mislim da puno govori, tako da sad nije vise upitno dali cemo uc u uniju, samo mi je smjesan taj referendum sta ga rade bzvz.

http://www.forum-drugaciji.com
12 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Autor,moze prava anketa?

 

Ja sam protiv,jer posto nemamo dovoljno veliku proizovdnju,trziste ce nam preplaviti strani proizvodi,a tu su i mnogi drugi razlozi koje mi se sada neda nabrajati...

Svi govore (mislim na TV i novine) o dobrim razlozima ulaska,naravno zato sto su za to placeni,a gdje su oni losi razlozi?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Frenky98 kaže...

Autor,moze prava anketa?

 

Ja sam protiv,jer posto nemamo dovoljno veliku proizovdnju,trziste ce nam preplaviti strani proizvodi,a tu su i mnogi drugi razlozi koje mi se sada neda nabrajati...

Svi govore (mislim na TV i novine) o dobrim razlozima ulaska,naravno zato sto su za to placeni,a gdje su oni losi razlozi?

Slazem se sa tobom u potpunosti, mediji to prenose kao da nema losih strana nakon ulaska u EU zato i je Josipovic reko da je javnost slabo informirana o ulasku u EU.

http://www.forum-drugaciji.com
15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
torrente kaže...
ZA! samo zbog sprovodjenja zakona..posebno remecenja idile nepotizmu i rodjackim vezama. nista se nebi do sada poduzelo oko lopovluka,da nije bilo pritiska iz vana. zakoni,zakoni i samo sprovodjenje zakona.
vec ako od silnih rodjaka nemozete dobiti posao, trazite ga u eu.

Mislis da toga nema u EU?

 

nick54312 kaže...

Da imamo svoju proizvodnju, da ne uvozimo ništa ili jako malo EU bi bila prava stvar za nas..

Upravo tako. A i ovo malo sto proizvodimo ce biti unisteno uvozom jeftine robe iz EU. Ugl veliki broj firmi u HR nije konkurentno, te su vrlo vjerovatno mrtve ako udjemo u EU.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
14 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Možda nije zgoreg da provjerite svoje znanje o EU na : http://www.delhrv.ec.europa.eu/index.php?lang=hr&section=quiz&quiz=start

EDIT:

iskreno ja sam dosta ( skoro pola ) stvari pogrešno odgovorio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 8:52 (woodgamesfx).
12 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Jos jednu cinjenicu mediji ne spominju a to je i ako udjemo u EU jos se godinama nista nece promjenit a kad i dodje do prve promjene to ce biti promjena na losije a ne na bolje.

http://www.forum-drugaciji.com
13 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
tiksa kaže...

Definitivno protiv, prelazak na Euro ce nas unistiti to je prva stvar a druga stva je sta je nasa draga vlada vec potpisala odredjene papire i sve uredila za ulazak a referendum tek sad daje nakon sta je stvar prakticki gotova i mislim da to nece biti korektan referendum vec ce slobodno mogu rec bit namješten jer mislim da vecina Hrvata iz Hrvatske ce biti protiv a to nikako ne pase ni novoj vladi jer je HDZ kao sve vec pripremio i sad da ovi poslusaju glas naroda kroz referendum bilo bi neprihvatljivo.

mislim da prelazak na Euro nije obavezan,a ako ga i bude,neće se dogoditi u nekom kratkom periodu.

I ne razumijem što misliš za ovaj referendum,pa normalno je da se treba najprije sve riješiti s EU pa tek onda dolazi referendum,ništa čudno.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
tnakir kaže...

Upravo tako. A i ovo malo sto proizvodimo ce biti unisteno uvozom jeftine robe iz EU. Ugl veliki broj firmi u HR nije konkurentno, te su vrlo vjerovatno mrtve ako udjemo u EU.

 

Možda je to i dobar filtar, jer ako nisu konkuretne po tržišnom modelu, pitanje je kako su do sada funkcionirale i po kojem modelu ?

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Mislim da prvo treba odlucit gdje ces spavati a tek onda posteljinu pripremit.

http://www.forum-drugaciji.com
12 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

U nekim stvarim sam mozda u krivu al jedno znam da sam u pravu a to je da smi mi takav narod da cemo izabrat uniju iz ocekivanja da ce instantno ili jako brze bit bolje, a tu smo kao narod u krivu, svaka cast pojedincima koji razmisljaju sa svojom glavom.

http://www.forum-drugaciji.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
tiksa kaže...

Jos jednu cinjenicu mediji ne spominju a to je i ako udjemo u EU jos se godinama nista nece promjenit a kad i dodje do prve promjene to ce biti promjena na losije a ne na bolje.

 

Što misliš da će se promjenit , tj. što očekuješ, ja osobno ne očekujem da ćemo ulaskom u EU , sama EU radit strukturne promjene našeg socijalnog , političkog i gospodarskog sustava, jer ako da, onda mi nismo sustav i možemo komotno raspustit državu i pripojit se kao administrativna oblast recimo republici Mađarskoj ili carevini Austriji.

 

Kužiš mi se sami moramo promjeniti AKO želimo egzistirat na EU tržištu, kužiš mi se moramo prilagodit EU, a ne EU nama.

 

 

tiksa kaže...

Mislim da prvo treba odlucit gdje ces spavati a tek onda posteljinu pripremit.

 

Moram priznat da ovo ne razumijem tj. nikako ne mogu ubaciti u kontekst.

 

14 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Zasto jos nitko nije stavio anketu?

Jeste li za ulazak u EU:

37 DA
62 NE
pwn too much...
12 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

ZA!

 

Ima mnogo pogodnosti, a uostalom, kad si sami ne znamo napraviti reda u država - znati će drugi.

http://www.chess.com/livechess/profile/Tracer1808
15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
TracerCPP kaže...

ZA!

 

Ima mnogo pogodnosti, a uostalom, kad si sami ne znamo napraviti reda u država - znati će drugi.

Kao sto su to drugi napravili i u Grckoj, Italiji i Spanjolskoj? Oni su vec dugo u EU pa su u banani. Mislis da ce EU moci srediti ovaj nas kupus. Nema sanse.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
woodgamesfx kaže...
tiksa kaže...

Jos jednu cinjenicu mediji ne spominju a to je i ako udjemo u EU jos se godinama nista nece promjenit a kad i dodje do prve promjene to ce biti promjena na losije a ne na bolje.

 

Što misliš da će se promjenit , tj. što očekuješ, ja osobno ne očekujem da ćemo ulaskom u EU , sama EU radit strukturne promjene našeg socijalnog , političkog i gospodarskog sustava, jer ako da, onda mi nismo sustav i možemo komotno raspustit državu i pripojit se kao administrativna oblast recimo republici Mađarskoj ili carevini Austriji.

 

Kužiš mi se sami moramo promjeniti AKO želimo egzistirat na EU tržištu, kužiš mi se moramo prilagodit EU, a ne EU nama.

 

 

tiksa kaže...

Mislim da prvo treba odlucit gdje ces spavati a tek onda posteljinu pripremit.

 

Moram priznat da ovo ne razumijem tj. nikako ne mogu ubaciti u kontekst.

 

Iskreno ja mislim da se nece nista promjenit, a mislim i da EU kao takva nece jos dugo opstat jer zamisljeni koncept kao recimo Sjeverna Amerika a tako su zamislili uniju je nemoguc da opstane bez rata, prvo trebalo bi jedan ustav napraviti za sve clanice , jedan zakon za sve  clanice koje bi samo neke pojedinosti imali drugacije a to sve je nemoguce napraviti i recimo sta su zamislili da ce ako je jedna clanica u losem stanju druga clanica koj je u plusu pomoci onoj koja je u minusu jednostavno nemoze funkcionirati tako da cjela ideja je losa i pocela se sprovodit al mislim da ce se relativno brzo raspast. U krajnjem slucaju Amerika kao Amerika tkava sto je postoji radi velikog rata sjever-jug.

http://www.forum-drugaciji.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 9:12 (tiksa).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice