Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

poruka: 312
|
čitano: 98.105
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
zerocool12 kaže...

 "Unlike methods based on high-performance liquid chromatography, the Scoville scale is an empirical measurement dependent on the capsaicin sensitivity of testers and so is not a precise or accurate method to measure capsaicinoid concentration."

 

Tak kaže wiki :/

 

Mislim da sam na TV-u nešto čuo da se može objektivno izmjeriti... A možda sam i pobrkao nešto

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Mislim da nije moguće da je Friday nešto pogrešno napisao!!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
CyberDemonVZ kaže...

Mislim da nije moguće da je Friday nešto pogrešno napisao!!

 

Rezultati su još uvijek neslužbeni, ali čini mi se da si u pravu po podacima kojima trenutno raspolažemo...

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Nema niti etalona niti znanstvenog nacina mjerenja skovila. JEdnostavno netko proba i koliko te opici - toliko je jako. Jako subjektivno i vjerujem netocno.

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Hm, ja sam prilicno siguran da sam negdje vidio da u novije vrijeme mjere udio kapsaicina sto bi trebala bit objektivna mjera. Inace oni rekordi za najljuce papricice ne bi imali nekog velikog smisla...

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2015 16:21 (CyberK).
16 godina
odjavljen
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Kakva je ovo inflacija kojekakvih sajbera?

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
CyberK kaže...

Hm, ja sam prilicno siguran da sam negdje vidio da u novije vrijeme mjere udio kapsaicina sto bi trebala bit objektivna mjera. Inace oni rekordi za najljuce papricice ne bi imali nekog velikog smisla...

Link?

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
12 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Friday kaže...

Kakva je ovo inflacija kojekakvih sajbera?

Pa da, i ja vidim da se sve nesto posajberisalo u zadnje vrijeme ...

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
15 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
CyberK kaže...

Hm, ja sam prilicno siguran da sam negdje vidio da u novije vrijeme mjere udio kapsaicina sto bi trebala bit objektivna mjera. Inace oni rekordi za najljuce papricice ne bi imali nekog velikog smisla...

 https://en.wikipedia.org/wiki/High-performance_liquid_chromatography

 

Mislim da je to to ne? Tak se navodi na wiki.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2015 16:28 (zerocool12).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
zerocool12 kaže...
CyberK kaže...

Hm, ja sam prilicno siguran da sam negdje vidio da u novije vrijeme mjere udio kapsaicina sto bi trebala bit objektivna mjera. Inace oni rekordi za najljuce papricice ne bi imali nekog velikog smisla...

 https://en.wikipedia.org/wiki/High-performance_liquid_chromatography

 

Mislim da je to to ne? Tak se navodi na wiki.

To ne priznam ... preopcenito i presiroko ... :)

 

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Google is your friend

 

http://www.scottrobertsweb.com/what-is-the-scoville-scale/
http://www.chilliworld.com/factfile/how-to-measure-chilli-heat.asp
http://www.smithsonianmag.com/arts-culture/how-hot-is-that-pepper-how-scientists-measure-spiciness-884380/?no-ist

Ne mogu sad naci onaj koji sam ja bio citao, ali svi gornji izvori kazu da se metoda "kusanjem" ne koristi u oficijelne svrhe vec je zamijenjena tom "high performance liquid chromatography" metodom.
Inace ne bi bilo smisla davat rezultate s 5-6 znacajnih znamenki, neka osoba ce osjetit da je nesto blago ljuto dok drugoj treba 5-10-15 puta veca koncentracija da bi ista registrirala...

16 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Mislim da se moze iz HPLC metode dobiti iznos u skovilima, negdje sam to procitao. To bi valjda trebalo biti onda relativno precizno.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
CyberDemonVZ kaže...

Buraz je probao ovo:

http://www.hotsauceworld.com/357maddoghot.html

Veli nešto najljuće što je u životu probao.

 Evo i slike:

 
 
 

Vrh pizze sam umočio u jednu kapljicu i pekle su me usne i cijela usta pet minuta.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
CyberDemonVZ kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Buraz je probao ovo:

http://www.hotsauceworld.com/357maddoghot.html

Veli nešto najljuće što je u životu probao.

 Evo i slike:

   

Vrh pizze sam umočio u jednu kapljicu i pekle su me usne i cijela usta pet minuta.

 

Izgleda vrlo obećavajuće! Gdje je to nabavio?

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Friday kaže...
CyberDemonVZ kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Buraz je probao ovo:

http://www.hotsauceworld.com/357maddoghot.html

Veli nešto najljuće što je u životu probao.

 Evo i slike:

   

Vrh pizze sam umočio u jednu kapljicu i pekle su me usne i cijela usta pet minuta.

 Izgleda vrlo obećavajuće! Gdje je to nabavio?

 Odveo me u pizzeriu gdje ti to daju uz posebno upozorenje konobara

 

A da fora bude veća, pizzeria se zove Raj

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
CyberDemonVZ kaže...

 Odveo me u pizzeriu gdje ti to daju uz posebno upozorenje konobara

 

A da fora bude veća, pizzeria se zove Raj

 Kuršanec?

 

trebam to ići probati jedan dan kad ulovim malo vremena.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
13 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
jura kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Odveo me u pizzeriu gdje ti to daju uz posebno upozorenje konobara

 

A da fora bude veća, pizzeria se zove Raj

 Kuršanec?

trebam to ići probati jedan dan kad ulovim malo vremena.

 Da. Bicikliramo mi oko varaždinskog jezera i u daljini ugledamo poznatu kuću. I onda skužimo da je to Raj, jako blizu uz samo jezero. Inače smo išli cestom, pa nismo ni znali da je tak blizu :)

I onda smo samo skrenuli malo pojesti i da mi buraz pokaže što su to oni dobili za "prilog" :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
neaktivan
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Imam priliku uzeti sadnice bhut jolokie ili petera peppera, pa koja je po vama iskusnima bolja, znam da je bhut jaci od petersa ali mi je i okus vazan.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------
12 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
zerocool12 kaže...

Imam priliku uzeti sadnice bhut jolokie ili petera peppera, pa koja je po vama iskusnima bolja, znam da je bhut jaci od petersa ali mi je i okus vazan.

 

Obje donose cistu i nepatvorenu bol. Ona sekunda prije nego te spici ljutina u glavu je totalno nebitna. Vecina ovih chilija prije ljutine ima bogat vocni okus ali gle - to zaista traje oko pola sekunde- skundu najdulje a onda nastupa blazena agonija i napalmiranje okusnih pupoljaka.

Uzmi ti jolokiu i znas na cemu si :)

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
15 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Bastardo kaže...
zerocool12 kaže...

Imam priliku uzeti sadnice bhut jolokie ili petera peppera, pa koja je po vama iskusnima bolja, znam da je bhut jaci od petersa ali mi je i okus vazan.

 

Obje donose cistu i nepatvorenu bol. Ona sekunda prije nego te spici ljutina u glavu je totalno nebitna. Vecina ovih chilija prije ljutine ima bogat vocni okus ali gle - to zaista traje oko pola sekunde- skundu najdulje a onda nastupa blazena agonija i napalmiranje okusnih pupoljaka.

Uzmi ti jolokiu i znas na cemu si :)

 Da budem iskren malo se bojim, ipak to zgleda visoko na skali, ne mogu si pretpostaviti tu ljutinu u usporedbi s recimo onim malim feferonima domačima.

Ipak je peters između 10k i 23k a bhut između 855k i 3 milje.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 17:00 (zerocool12).
10 godina
neaktivan
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

http://www.dodaj.rs/?3S/hy/U0nerZK/20150813151907.jpg

 

Ocistio , razrezao pa susenje... Koristio rukavice al dzaba ahhahahahh

http://www.dodaj.rs/?35/bV/4TE485Sn/20150813170936.jpg

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2015 23:23 (Mazzy).
13 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Buraz je na moru i poslao me da pokupim povrce s vrta da ne strune.

Nekoliko vrsta papricica, sarene rajcice i hrpa bobica...

 

Ne jedem ljuto, nisam ljubitelj ljutog, al reko, moram probati :D

...

Napunim si casu mlijeka, odrezen taaanku sniticu ovog jako tankog i dugackog.

Ubacim u usta.... i nista :/

Ubacim jos jedan komadic.. nista.

Zagrizem pola papricice.. nista.

Izgleda da ih ima vec dulje i svi se poceli krizati, gubiti svojstva... ili sam s vrta pobrao slatke feferone :D

 

Uzmem jos jednog i pojedem ga ko cokoladni stapic...

 

I reko, aj da probam ovog malog, glatkog, okruglog....

Odrezem vrsak, stavim u usta.... opet nista!!

Ohrabrim se, odrezem veci dio, hrpu kostica, stavim u usta....

i

AAAAAAAAAAA!!!!

Pece, boli, nalijevam cijelu casu mlijeka u sebe!

Hodam po kuhinji.,...

I sto napravim... odrezem jos jedan dio i njega pojedem :D

I tako do kraja.

 

Popio sam tri case mlijeka.

 

Peku me usne, boli zeludac i jako ruzno podrigujem....

 

Bas lijepo iskustvo :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
11 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
zerocool12 kaže...

 Da budem iskren malo se bojim, ipak to zgleda visoko na skali, ne mogu si pretpostaviti tu ljutinu u usporedbi s recimo onim malim feferonima domačima.

Ipak je peters između 10k i 23k a bhut između 855k i 3 milje.

 Ja se nadam da si uzeo Peter pepper. Odličan je, i nije jako ljut. Ukoliko voliš ljuto bit će ti čak i preslab. Ako si kad jeo Slavonske feferone(one žute dugačke ko olovka, jako smežurane) ovo ti je mrvicu ljuće.

Mazzy kaže...

http://www.dodaj.rs/?3S/hy/U0nerZK/20150813151907.jpg

 

Ocistio , razrezao pa susenje... Koristio rukavice al dzaba ahhahahahh

 http://www.dodaj.rs/t/35/bV/4TE485Sn/20150813170936.jpg

  Habanerići i koje su ove male papričice?

 

Ja sam jučer ubrala prvu turu papričica za kiseljenje, ostale još rastu. Stavim slike sutra.

 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
15 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
CyberDemonVZ kaže...

Buraz je na moru i poslao me da pokupim povrce s vrta da ne strune.

Nekoliko vrsta papricica, sarene rajcice i hrpa bobica...

 

Ne jedem ljuto, nisam ljubitelj ljutog, al reko, moram probati :D

...

Napunim si casu mlijeka, odrezen taaanku sniticu ovog jako tankog i dugackog.

Ubacim u usta.... i nista :/

Ubacim jos jedan komadic.. nista.

Zagrizem pola papricice.. nista.

Izgleda da ih ima vec dulje i svi se poceli krizati, gubiti svojstva... ili sam s vrta pobrao slatke feferone :D

 

Uzmem jos jednog i pojedem ga ko cokoladni stapic...

 

I reko, aj da probam ovog malog, glatkog, okruglog....

Odrezem vrsak, stavim u usta.... opet nista!!

Ohrabrim se, odrezem veci dio, hrpu kostica, stavim u usta....

i

AAAAAAAAAAA!!!!

Pece, boli, nalijevam cijelu casu mlijeka u sebe!

Hodam po kuhinji.,...

I sto napravim... odrezem jos jedan dio i njega pojedem :D

I tako do kraja.

 

Popio sam tri case mlijeka.

 

Peku me usne, boli zeludac i jako ruzno podrigujem....

 

Bas lijepo iskustvo :D

 Tak sam ja ispao sa svojima , od 5 grmova 1 je samo ljut, i razocarano sam isprobavao feferone te zadnjeg zagriznuo pošteno onako tužno, i skoro me ubi xD. Plakao sam ko mala curica.

ddarknessfairyy kaže...
zerocool12 kaže...

 Da budem iskren malo se bojim, ipak to zgleda visoko na skali, ne mogu si pretpostaviti tu ljutinu u usporedbi s recimo onim malim feferonima domačima.

Ipak je peters između 10k i 23k a bhut između 855k i 3 milje.

 Ja se nadam da si uzeo Peter pepper. Odličan je, i nije jako ljut. Ukoliko voliš ljuto bit će ti čak i preslab. Ako si kad jeo Slavonske feferone(one žute dugačke ko olovka, jako smežurane) ovo ti je mrvicu ljuće.

Mazzy kaže...

http://www.dodaj.rs/?3S/hy/U0nerZK/20150813151907.jpg

 

Ocistio , razrezao pa susenje... Koristio rukavice al dzaba ahhahahahh

 http://www.dodaj.rs/t/35/bV/4TE485Sn/20150813170936.jpg

  Habanerići i koje su ove male papričice?

 

Ja sam jučer ubrala prvu turu papričica za kiseljenje, ostale još rastu. Stavim slike sutra.

 

 I ja se nadma, uzeo sam rekao je lik da je Peters, ali nemaju mi baš penisni oblik iako su pošteno ljuti,napravio sam umak i jedino ja sam u kući ga mogao jesti (iako sam suzdržavao suze). Ima odličan okus u usporedbi sa ovim feferonima, poprilično sam se razočarao u njih (a tako sam ih mazio i pazio :( ) jedino daju dobar urod.

 

Ja sam dio svojih stavio sušit (ovih navodnih petersa), vele da zadrže ljutost,a kad se najedem ukiseljenih muči me žgaravica u noći, feferone ću definitivno ukiselit pa što bude bude.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2015 22:56 (zerocool12).
11 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
zerocool12 kaže...

 

 I ja se nadma, uzeo sam rekao je lik da je Peters, ali nemaju mi baš penisni oblik iako su pošteno ljuti,napravio sam umak i jedino ja sam u kući ga mogao jesti (iako sam suzdržavao suze). Ima odličan okus u usporedbi sa ovim feferonima, poprilično sam se razočarao u njih (a tako sam ih mazio i pazio :( ) jedino daju dobar urod.

 

Ja sam dio svojih stavio sušit (ovih navodnih petersa), vele da zadrže ljutost,a kad se najedem ukiseljenih muči me žgaravica u noći, feferone ću definitivno ukiselit pa što bude bude.

 Ova godina je dosta problematična za papričice jer je predugo bilo hladno za njih a onda je naglo došlo jako vruće. Ne brini vjerojato je Peters, ni moje ove godine ne izgledaju ko penisići, više ko smežurane bananice 

 

 

slikano prije 3 tjedna slikano prije 3 tjedna
Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
15 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
ddarknessfairyy kaže...
zerocool12 kaže...

 

 I ja se nadma, uzeo sam rekao je lik da je Peters, ali nemaju mi baš penisni oblik iako su pošteno ljuti,napravio sam umak i jedino ja sam u kući ga mogao jesti (iako sam suzdržavao suze). Ima odličan okus u usporedbi sa ovim feferonima, poprilično sam se razočarao u njih (a tako sam ih mazio i pazio :( ) jedino daju dobar urod.

 

Ja sam dio svojih stavio sušit (ovih navodnih petersa), vele da zadrže ljutost,a kad se najedem ukiseljenih muči me žgaravica u noći, feferone ću definitivno ukiselit pa što bude bude.

 Ova godina je dosta problematična za papričice jer je predugo bilo hladno za njih a onda je naglo došlo jako vruće. Ne brini vjerojato je Peters, ni moje ove godine ne izgledaju ko penisići, više ko smežurane bananice 

 

 

 NIsu ni smežurani (počeli su malo dobivat grbice al nije ni približno ovome,stavim sliku kad nađem, imam negdje na kompu),vjerojatno me i taj zahebo -.- .

--------------------------------------------------------------------------------------------
11 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
zerocool12 kaže...

 NIsu ni smežurani (počeli su malo dobivat grbice al nije ni približno ovome,stavim sliku kad nađem, imam negdje na kompu),vjerojatno me i taj zahebo -.- .

 Ma nemora značit da te zahebo, možda su mu se skrižale pa si dobio nešto između. Meni su se ove godine skrižali zeleni feferončići i Explosive ember i sad imam zeleni embers...svejedno su fine.

 

Rekao si da te muči žgaravica od petersa. Nemoj čekat da skroz dozore ako misliš kiselit. Kisele papričice su bolje kad nisu do kraja zrele jer kad dozore onda su jako teške za želudac. Ja svoje berem čim počnu mijenjati boju. Zrele papričice samo za kuhanje i sušenje.

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2015 23:14 (ddarknessfairyy).
10 godina
neaktivan
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Orange Habanero su mi te vece...te male su Tabasco ...a ta zuta dole je Bhut Jolokia orange... :P

 

Prvu turu Habanera sam zaledio, ovu drugu susim ...

http://www.dodaj.rs/?35/bV/4TE485Sn/20150813170936.jpg

Tabasco mi nisu narasle skroz zbog hladnoce ali eto . Sve ih trenutno ledim, kada sve oberem napravicu sos od svih zajedno ...

 

Imam nesto malo Jalapena , Cayenne i Bishops Crown ...  od njih ne znam sta cu , jest cu  ih onako jer malo imam :) 

 

Imacu dosta Bolivian Rainbow al sam cuo za njih da nisu nekog ukusa.

 

Uglavnom, nemojte da sirove jedete ove ljutace teske kategorije kao sto su Habanero, Jolokia i ekipa ...to se susi pa pomalo stavlja u hranu i slicno .

 

Jalapeno, Cayene i ove se jedu sirove ako bas hocete 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2015 23:24 (Mazzy).
11 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Mazzy kaže...

Orange Habanero su mi te vece...te male su Tabasco ...a ta zuta dole je Bhut Jolokia orange... :P

 

Prvu turu Habanera sam zaledio, ovu drugu susim ...

http://www.dodaj.rs/?35/bV/4TE485Sn/20150813170936.jpg

Tabasco mi nisu narasle skroz zbog hladnoce ali eto . Sve ih trenutno ledim, kada sve oberem napravicu sos od svih zajedno ...

 

Imam nesto malo Jalapena , Cayenne i Bishops Crown ...  od njih ne znam sta cu , jest cu  ih onako jer malo imam :) 

 

Imacu dosta Bolivian Rainbow al sam cuo za njih da nisu nekog ukusa.

 

Uglavnom, nemojte da sirove jedete ove ljutace teske kategorije kao sto su Habanero, Jolokia i ekipa ...to se susi pa pomalo stavlja u hranu i slicno .

 

Jalapeno, Cayene i ove se jedu sirove ako bas hocete 

 Dobro izgledaju s obzirom kakvo je vrijeme ove godine. Moj Habanero je još skroz zelen(čokoldni i burning bush) a Bishop's crown je tek počeo radit plodiće. Cayenne ljubičasti sam kiselila a Jalapeniće čekam da narastu pa ću ih smazati sa svježim sirom

Bolivian rainbow nemam jer sam čula da je jako gorak.

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
10 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Pa ja sam u BIH ...Hercegovina, nije toliko lose vrijeme . 

 

Ovo mi je drugo branje Habanera ... I meni je BIshops tek poceo , valjda takva vrsta. Cayenne pocinje da se crveni polako, za par dana je to to . Ne znam vala sta cu s njim ...ideja ?

 

Ahm i ja cu Jalapeno sa Feta sirom ahhahaha  :P

 

KOje su vam ideje i recepti za pravljenje umaka ? Evo ja bih od Habanera i Tabasca jer ih imam puno ... jel ono standardno , voda bijeli luk paradajz plus chili ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2015 23:35 (Mazzy).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice