Sjećanje na Modul 8

poruka: 67
|
čitano: 27.507
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Sijećanje na Modul 8

Dali se još uopće itko siječa ove legendarne nam emisije iz sredine/kraja 90-ih.

 

 

Ja osabno da, više se ne siječam kojim je danom bila ali znam da sam jedva čekao da dođem iz škole da je mogu pogledati, ali moram priznati najjači dio svega mi je bio RAVE spot, na kraju (mislim i u sredini) emisije, što je možda i razlog da sam je tako volio gledati.

 

 

E sad, dali ste Vi to gledali i dali je netko možda od Vas sudjelovao u emisiji. Samnom u razred u srednjoj je jedan sudjelovao na Modul-u 8.

 

hcsc
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2008 6:58 (HCSC).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Siječanje na Modul 8

modul 8 je bila legendarna emisija... uvik sam se tia prijavit sa bratom, al nikako skupit hrabrosti :)) ... i onda su je ukinili i onda ... smrc :(

u svakom slucaju, na hrvatskoj televiziji nedostaje emisija takve tematike... mozda jednog dana modul uskrsne, mozda :)

16 godina
protjeran
offline
Siječanje na Modul 8

Bila je OK dok se koristila Amiga 1200. Onda je bila raznolikost igara u natjecanju. Nakon stavljanja PS2 konzole postala je... konzolaška (smeće, sranje, nula). Iako imam PS2 radi 2 ili 3 igre koje nešto vrijede, mrzim Sony (radi nekih poteza i odluka, SE mobiteli su u redu,TV trinitron ok) i mrzim konzole jer su smeće i guraju nos tamo gdje im nije mjesto. ŠutimVičeSmijeh


Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Siječanje na Modul 8
Da i natjecana na kraju u arkadama, tko ce u crashu ili spyro-u pokupit više bodova ,utrke

Tko je bio voditelj? mislim da je bio Kristijan Ugrina, se netko sjeća
16 godina
offline
Siječanje na Modul 8

Je i ja isto mislim da je bio Kristijan Ugrina.

 

Za one koji neznaju ili se ne siječaju više, Modul 8 je bila game play emisija od svojih 30 - 40 min trajanja gdije su se dvije ekipe po svakoj dva igrača (game-ra) natjecala međisobno, mislim tri različite igre. Pobjetnici su išli u daljnji krug natijecanje....


hcsc
16 godina
protjeran
offline
Siječanje na Modul 8

Prvi voditelj nije bio Kristijan Ugrina, neznam kako se zvao, ali je imao kostim nekakvog SF pilota. Lijepo se kuhao u njemu. Smijeh


Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
protjeran
offline
RE: Siječanje na Modul 8
Paolo2612 kaže...
...

Tko je bio voditelj? mislim da je bio Kristijan Ugrina, se netko sjeća
 

              Da tako je, Kristijan Ugrina, prije njega Boris Mirković, te je još jedan bio prije svih njih u samom počecima emisije.

Skupljam Kinder-jaja!
16 godina
offline
RE: Siječanje na Modul 8

Ah da..  Modul 8..  

Tada sam još slinio za Amigom 1200, AGA grafikom, te 2MB rama (imao sam 500tku), a neki optički uređaj ili hard disk (za Amigu) bili su mi nedostižni Namigiva

 


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
Siječanje na Modul 8

ee fakat sta bi sa tom emisijom..najjace mi je bilo na kraju svake emisije druga 3d animirana sekvenca...

volio bih sad ponovo pogledati i prisjetiti se o cemu se to pricalo tamo 96-te...


You take the blue pill and the story ends.
You wake in your bed and you believe
whatever you want to believe.

You take the red pill and you stay
in Wonderland, and I show you how
deep the rabbit-hole goes.
16 godina
protjeran
offline
Siječanje na Modul 8

Za 3D špice emisije je odgovoran XYZYX Digital Arts (kasnije nazvan FX Interzone)-  Vladislav Knežević (filmska i TV režija), Mario Kalogjera (animator, ilustrator,crtač stripova), Simon Bogojević Narath (akademski slikar).  Amiga 4000/040 graphic workstation. Cool


Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Siječanje na Modul 8
Prvi izvor novosti u gaming svijetu...
Zanimljiva uspomena, u svakom slučaju (:
16 godina
neaktivan
offline
Siječanje na Modul 8

Jednom riječju, zapravo dvije--- Legendarno i Originalno (kod nas)

16 godina
neaktivan
offline
Siječanje na Modul 8

Joj sad si me sjetio, da to je bila odlična emisija, bio je koliko se ja sjećam, super nintendo, onda kasnije playstation, možda je kasnije bilo nešto novije. Vrlo dobra emisija, samo što je meni bio glup sistem bodovanja, ali imala je ono nešto

16 godina
moderator
offline
RE: Siječanje na Modul 8
HCSC kaže...

Dali se još uopće itko siječa ove legendarne nam emisije iz sredine/kraja 90-ih.

 

 

Ja osabno da, više se ne siječam kojim je danom bila ali znam da sam jedva čekao da dođem iz škole da je mogu pogledati, ali moram priznati najjači dio svega mi je bio RAVE spot, na kraju (mislim i u sredini) emisije, što je možda i razlog da sam je tako volio gledati.

Kako se ne bi sjecali - jedina koliko-toliko informaticka emisija na televiziji... I meni su fora bili ti spotovi, posebice jer sam u to vrijeme obozavao elektronicku muziku. Smijesno je bilo to sto je vecina tih spotova imala dugacke "letove" kroz razne tunele - samo tuneli, tuneli i tuneli.

Da, kao sto je i netko drugi ovdje napisao, najbolji Modul 8 je bio iz doba Amige, kad ga vodio onaj prvi (nepoznati) tip. U sjecanju mi je ostao Alladin (i Cool Spot) jer se on mogao nabaviti i za PC. Kad je bio Super Nintendo moj susjed i njegov bratic su sudjelovali u jednoj emisiji.
16 godina
protjeran
offline
Siječanje na Modul 8

 

              Tek sada zamjetih....onako off-topic, od teme...nije "siječanje", nego sjećanje....da bar naslov bude pravilno napisan, za naše dobro svih koji se koristimo istim jezikom.


Skupljam Kinder-jaja!
16 godina
protjeran
offline
RE: Siječanje na Modul 8
Lumen_Štrumpf kaže...

 

              Tek sada zamjetih....onako off-topic, od teme...nije "siječanje", nego sjećanje....da bar naslov bude pravilno napisan, za naše dobro svih koji se koristimo istim jezikom.


Tebe predlažem za specijalnog lektor-moderatora. Ti bi švrljao po forumu, tražio pravopisne greške i onda ih ispravljao dok ne izađe spell check za hrvatski jezik na firefoxu ili BUG tim napravi spell check za forum.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
moderator
offline
RE: Siječanje na Modul 8
the_tux kaže...
Tebe predlažem za specijalnog lektor-moderatora. Ti bi švrljao po forumu, tražio pravopisne greške i onda ih ispravljao dok ne izađe spell check za hrvatski jezik na firefoxu ili BUG tim napravi spell check za forum.

Lumen_Strumpfova kritika je posve opravdana - pokretac teme je mogao pisati bez hrvatskih dijakritickih znakova pa bi izbjegao barem neke greske, kad se vec ne snalazi s ije-je. Zbilja je ruzno vidjeti tako napisanu poruku.
16 godina
offline
RE: Sijećanje na Modul 8
HCSC kaže...

 Ja osabno da, više se ne siječam kojim je danom bila ali znam da sam jedva čekao da dođem iz škole da je mogu pogledati, ali moram priznati najjači dio svega mi je bio RAVE spot, na kraju (mislim i u sredini) emisije, što je možda i razlog da sam je tako volio gledati.

 

Ti spotovi se zovu demo ili intro. Uglavnom, masa ih je bila sa Amige, a one starije za PC, ako te zanimaju, mozes skinuti sa http://demo.monostep.org/

Inace, dosta njih je bilo pravo programersko cudo i zbilja odi na ovu stranicu i pogledaj si neke od legendarnih starijih uradaka (npr. fr-08 iz 2000. godine) da vidis sta su sve programeri uspjeli strpati u par desetaka kb.

Na Amigi je bilo fascinantnih 8 i 16 kb demoa. Kako su u tih 8 kb strpali animaciju i muziku, valjda samo oni znaju...Osmijeh
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2008 16:08 (Wile E.).
16 godina
offline
Siječanje na Modul 8

Evo sad sam gotov s poslom tako da budem doma pogledao, hvala na linku. Čuj malo out tema ali jednom sam ja 3 MP3 pjesme snimio na disketu. Koje su svirale


hcsc
16 godina
neaktivan
offline
Siječanje na Modul 8

Evo ja se moram pohvaliti da sam sudjelovao u toj emisiji s jednim frendom... Al se toga s tugom prisjećam jer sam uvjerljivo izgubioPlač  -igrali smo na PS2 konzoli


bobo desmra
16 godina
protjeran
offline
RE: Siječanje na Modul 8
the_tux kaže...
Tebe predlažem za specijalnog lektor-moderatora. Ti bi švrljao po forumu, tražio pravopisne greške i onda ih ispravljao dok ne izađe spell check za hrvatski jezik na firefoxu ili BUG tim napravi spell check za forum.

 
             Sve pet, ali nemam motiva biti lektor ......imaju oni svoje, ali ne mogu se sami sa sobom dogovoriti koji pravopis da koriste...kak' ti svi su hrvatski, al' ni jedan pravi, pa uzmite onda onaj pravopis koji se koristio za vrijeme NDH, te sigurno nećete pogriješiti što se tiče hrvatstva, osim što će te imati moralne protekcije dežurnih dušebrižnika "antifašizma".

 

Skupljam Kinder-jaja!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.3.2008 0:18 (Lumen_Štrumpf).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Siječanje na Modul 8
HCSC kaže...

Evo sad sam gotov s poslom tako da budem doma pogledao, hvala na linku. Čuj malo out tema ali jednom sam ja 3 MP3 pjesme snimio na disketu. Koje su svirale


 To nije nista cudno ako stavis 8 kbps kvalitetu zvuka, smanjih frekvenciju i stavis mono.

... To ti nije ni priblizno gore navedenom.
16 godina
offline
Siječanje na Modul 8

to je sad malo off tema, ali nije tako niska kvaliteta bila, mislim da je bilo oko 96 kbps


hcsc
16 godina
neaktivan
offline
Siječanje na Modul 8

stalno sam gledao modul 8. sječam se kako sam vrištao kada su prvi put pustili in-game filmić iz Final Fantasy-a 10. 


LOTRO - Dwarf Champion Lv 50
16 godina
offline
RE: Siječanje na Modul 8
Ima li netko uvodnu spicu? Kada leti onaj raptor i svira Goa :D (Astral Projection)
16 godina
offline
RE: Siječanje na Modul 8
HCSC kaže...

Evo sad sam gotov s poslom tako da budem doma pogledao, hvala na linku. Čuj malo out tema ali jednom sam ja 3 MP3 pjesme snimio na disketu. Koje su svirale


OK, ali na jednu disketu ti stane preko dvadeset 64 k introa. Koji sviraju, a možeš ih i gledati Namigiva
Ako svaki intro traje 4 minute, na jednoj disketi imaš skoro pa cjelovečernji film ... Ako na disketu natrpaš 8 k introe, imaš šta za gledati cijeli tjedan Šutim
16 godina
neaktivan
offline
RE: Siječanje na Modul 8
the_tux kaže...

  i mrzim konzole jer su smeće i guraju nos tamo gdje im nije mjesto. ŠutimVičeSmijeh                                                   


Gdje to guraju nos a da im nije mjesto?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Siječanje na Modul 8
Paolo2612 kaže...
Da i natjecana na kraju u arkadama, tko ce u crashu ili spyro-u pokupit više bodova ,utrke

Tko je bio voditelj? mislim da je bio Kristijan Ugrina, se netko sjeća
 ja se sjećam bil je on
vidiš kak se sječam a bil sam negdje 1., 2. r.


H-MAN RULES!!!11
16 godina
neaktivan
offline
RE: Siječanje na Modul 8
Lumen_Štrumpf kaže...

 

              Tek sada zamjetih....onako off-topic, od teme...nije "siječanje", nego sjećanje....da bar naslov bude pravilno napisan, za naše dobro svih koji se koristimo istim jezikom.


smatram da se može pisati u postovima neknjiževni al bar naslov bi trebo biti u književnom jeziku kao i 1.post

H-MAN RULES!!!11
16 godina
offline
Siječanje na Modul 8

Eh da,  dobri stari modul 8. Bio je zakon dok su klici trgali amigu i dok je bio originalan voditelj (prije Ugrine i "Parka 01"). Nestrpljivo se cekalo da bude rubrika INFO - tada jedan od rijetkih izvora informacija o dolazecim igrama.

 

Za one malo starije koji su navedenu emisiju pratili od pocetka - pozdrav:

"Pozdrav svima za kompjuterima <klik>"

 

Odvratno, jel'da! Viče

Tad' smo to gutali i uzivali...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice