Ribolov

poruka: 45
|
čitano: 26.813
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Ribolov

Sezona pocinje uskoro.

 

Buduci da je zivim u malom gradu u kojem nema mnogo ribolovaca (ali su tu tri rijeke bogate pastmrkom, potocnom mrenom, klijenom, najveca u nizem toku pravom mrenom, poribljavane su zlatovcicama, a tu bude i pokoji lipljen), zanima me, da li se ovdje itko bavi ribolovom (kad onaj tip moze pitati o Fiat-u, mogu i ja o sportu).

 

 

36 Bavim se ribolovom.
Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
13 godina
offline
Re: Ribolov

Tako je! Baš mi je drago da je otvorena ova tema. Inače nisam ribolovac ali je moj stari pa znam poneke činjenice o tom sportu. Samo da naglasim da ribolov ako se ne varam, u Hrvatskoj sport sa najviše (ili drugi) registriranih članova (ribolovna društva). Ne znam kako je kod naših susjeda, ali mislim da nije ništa drugačije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2011 18:49 (zitzko).
14 godina
protjeran
offline
Re: Ribolov
zitzko kaže...

Tako je! Baš mi je drago da je otvorena ova tema. Inače nisam ribolovac ali je moje stari pa znam poneke činjenice o tom sportu. Samo da naglasim da ribolov ako se ne varam, u Hrvatskoj sport sa najviše registriranih članova (ribolovna društva). Ne znam kako je kod naših susjeda, ali mislim da nije ništa drugačije.

 

Nije drugacije, u nas ljudi cak i kupuju jako, jako skupe dozvole, jako je malo krivolovaca.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
15 godina
neaktivan
offline
Ribolov

Kod nas seljacine prakticiraju ribolov sa minama, a što se tice profesionalnog ribolova nisam vjerovao koliko ljudi razlicite profesije i zanimanja se bavi ribolovom. Inace nemam živaca za ribolov, ali mi je najdraže krajem ljeta ici na lignje.

Bolje živjeti 100 godina kao bogataš, nego 2 dana kao siromah. | they see me trollin they hatin, moderatin and tryin to catch me postin dirty!
13 godina
offline
Re: Ribolov

Da, dozvola je kod nas oko 400 , 500 kn ovisno da li si aktivan na radnim akcijama ili ne. Za krivolovce to mi je drago čuti, sve ih je manje. Ma da još ima ljudi koji love bez dozvole, ali bilo je slučajeva u nekim davnim ratnim vremenima, kad su lovili mrežama (Drava), podvodnim puškama s ostima u manjim rijekama (Korana npr.), haklanje (objasnit ću ako treba), ili čak vjerovali ili ne s dinamitom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2011 18:57 (zitzko).
14 godina
protjeran
offline
Re: Ribolov
zitzko kaže...

Da, dozvola je kod nas oko 400 , 500 kn ovisno da li si aktivan na radnim akcijama ili ne. Za krivolovce to mi je drago čuti, sve ih je manje. Ma da još ima ljudi koji love bez dozvole, ali bilo je slučajeva u nekim davnim ratnim vremenima, kad su lovili mrežama (Drava), podvodnim puškama s ostima u manjim rijekama (Korana npr.), haklanje (objasnit ću ako treba), ili čak vjerovali ili ne s dinamitom.

 

Da, u nas je popularna metoda na storu (zavjesu), gdje se zavjesa drzi s obe strane rijeke i u konacnici popuni ribom.

 

P.S.

 

Volim musicarenje i koristim (predebeli, ali poklon) Silstar MX 3700-285 i najobicniju koluturu za te potrebe, te WF6F plutajucu strunu zute boje.

Za tuznu pacad i grund ribolov imam neki jeftini (relativno) prilicno dobar stap (planiram kupiti grafitni) i ljepoticu Balzer Medusa 820.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2011 18:13 (Mentalist).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ribolov
Mentalist kaže...

Sezona pocinje uskoro.

 

Buduci da je zivim u malom gradu u kojem nema mnogo ribolovaca (ali su tu tri rijeke bogate pastmrkom, potocnom mrenom, klijenom, najveca u nizem toku pravom mrenom, poribljavane su zlatovcicama, a tu bude i pokoji lipljen), zanima me, da li se ovdje itko bavi ribolovom (kad onaj tip moze pitati o Fiat-u, mogu i ja o sportu).

 

 

Ko se još bavi ribolovom?Ribar Palunko i njegov dečko hahahaha

 

Ti si vjerojatno ovaj drugi

15 godina
odjavljen
offline
Ribolov

ja sam znao tu i tamo otic na lignje.... onako, malo za odmorit dusu. inace nisam fan plodova mora

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
13 godina
neaktivan
offline
Ribolov

Ja pecam ribe samo kad su mi na tanjuru,onda volim pecat uff

 

Lignje+Tartar+Pečeni krumpir=Bogovska hrana

 

14 godina
protjeran
offline
Ribolov

Zna li itko mozda sto se ono napota prije same strune na konfiguraciji za musicarenje?

Koji cvor koristite za pravljenje konusa (imam fabricke konuse, ali su dugi za omanje rijeke)?

Koliko kosta ukupan materijal dostatan za proizvodnju i nimfi i suvih/mokrih muha (od jelenje dlake, zeca, pijetla itd.)?

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
13 godina
offline
Re: Ribolov
Mentalist kaže...

Sezona pocinje uskoro.

 

Buduci da je zivim u malom gradu u kojem nema mnogo ribolovaca (ali su tu tri rijeke bogate pastmrkom, potocnom mrenom, klijenom, najveca u nizem toku pravom mrenom, poribljavane su zlatovcicama, a tu bude i pokoji lipljen), zanima me, da li se ovdje itko bavi ribolovom (kad onaj tip moze pitati o Fiat-u, mogu i ja o sportu).

 

 

Prijatelju, ako govorimo o ribolovu, onda govorimo o nečemu puno većem, dubljem, nečemu što onaj tko nije ribič, nema pojma i me bi trebao izletati s praznim komentarima. Da ne bude slijed postova kako je nekoga mrzim, vrijeđam, omalovažavam, ne to mi njie niti najmanje intencija, namjera. 

Namjera mi je kada ja već, još ne znam i nisam postavio niti jednu temu, na ovoj poraditi na implementaciji i BOL-a i teme o ribičiji kao takve.

Što se tiče mušičarenja, gng. flyfishing, u gradaciji od 1, KEDERI, znači malene ribe tipa klije, mušičarenje je kraj svijeta pa bio on po broju 10, 1000 ili koji drugi želite, a da biti prijatelju nešto naučio, savjetujem ti prvo kupnju knjige "Tehnike i tajne ribolova mušicom", Sve vještine i oprema potrebni za uspješan ribolov od autora Jon Rounds-a, a u izdanju Knjigotisak d.o.o. Split.

Što se tiče daljnjih savjeta i konzultacija, preporučam PP na moj link ali i ostale forumaše ribolovce!

 

P.S. Predlažem da se pokaže i pokoja slika ulovjene ribice od kojeg ribiča forumaša, molim, bilo bi lijepo kazati s kojim priborom je uhvaćena i koja i koliko teška ribica.

P.P.S. Moj mali doprinos i ukrastemi, ako me ne smatrate OT, je ovaj somić 14 kila, štap Shimano Aspire AX 15-40, rola Shimano Stella FA 4000, nit Fendreel 0,30, lokacija jezero podno dvorca Trakošćan!

 

Eto za vrlo 1 post na ovoj temi zasada smo toliko, uz ribički pozdrav BISTRO!!!! 

ATJ Lučko
13 godina
protjeran
offline
Ribolov

Opaa,tko bih rekao da ribica ima na BUG-u!

Ja sam strastveni ribic i jedan od rijetkih koji PUSTAJU ribu,nazalost to kod nas nije uobicajena praksa!

 

   Lovim u Brodsko Posavskoj zupaniji na Savi i okolnim rijecicama!Najvise sam uhvatio somića,mamac(po meni naj) HRPETINA GLISTI ili gujavica kak vec.i zabac sto dalje od obale(u korito) save.Znam da to nije uobicajeno,ali tako izbjegavam bjelu ribu da mi popapaju mamac,plus jos,sto mi se to pokazalo kao naj!Naj veci ulov soma je bio oko 4kg{#}.

Obozavam loviti smuđa,dubinkom,sa kederom-"moj kapitalac" je bio 3.5 kg.

Cudo nad cudima mi je bio tostolobik od 7.75Kg i to na obicnog tvistera,jednostavnim "povlacenjem" ili varalicarenjem.Nazalost borba je trajala oko 2 sata jer sam imao"no name" opremu,teleskop od 3.5 m

,maconja je krepao,odtuda precizna kilaza!

 

Pored Sl.Broda ima mali potok Glogovica koji je prepun Kenovima,doduse "kapitalci"su max 2.5 Kg iako znam da Klen bude puno veci.

Na toj Glogovici sam "prostudirao" Klena i naj ga je loviti,na mamce poput-visnja,kupina,malina,strizibuba,dud,skakavac.....

 

Pitanje:Ta Glogovica ima jednu "cudnu ribu",tj ribu kojoj nikada,koga sam pitao,nije znao odrediti vrstu:voli glistu,kapitalci su duzine oko 15-20 cm,ima brkove,tockice na repu,i izgledom vuce na Mrenu,ali opet sivkaste boje!Zna li o kojoj je vrst rijec?

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
14 godina
protjeran
offline
Re: Ribolov
ATJLučko kaže...

 

Eto za vrlo 1 post na ovoj temi zasada smo toliko, uz ribički pozdrav BISTRO!!!! 

Znam da svi misle da drugi ne citaju, ali ja sam procitao Sa udicom na reci Aleksandra Ardeljana i Tajne Mušičarenja Aleksandra Petrovica (ova druga se pokazala kao nesto losija knjiga, zbog toga imam nekih nejasnoca). 

 

Godfahter kaže...

 

Pitanje:Ta Glogovica ima jednu "cudnu ribu",tj ribu kojoj nikada,koga sam pitao,nije znao odrediti vrstu:voli glistu,kapitalci su duzine oko 15-20 cm,ima brkove,tockice na repu,i izgledom vuce na Mrenu,ali opet sivkaste boje!Zna li o kojoj je vrst rijec?

 

Ako ponekad bude malo zuta, jako lici na potocnu mrenu (u nas dijeli staniste sa pastrmkom), negdje je zovu i sapača, crna mrena, a negdje je zovu i krkuša (na rijetkim mjestima, jer je krkuša inace potpuno druga vrsta ribe, dosta mala, krkušu negdje zovu govedarka, peskar ili gaga).

 

Potocna mrena ima latinski naziv Barbus meridionalis, ako nisam pogrijesio.

 

P.S.

Sto se klijena tice, on se u nas lovi i na puzeve golace, ali ja sam ga najvise puta ulovio dvodijelnim ruznim pacetom.

 

http://www.uglyducklinglures.com/

 

Srpski proizvod, od realisticnih imitacija samo njih kupujem.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2011 20:20 (Mentalist).
13 godina
protjeran
offline
Re: Ribolov
Mentalist kaže...
Ako ponekad bude malo zuta, jako lici na potocnu mrenu (u nas dijeli staniste sa pastrmkom), negdje je zovu i sapača, crna mrena, a negdje je zovu i krkuša (na rijetkim mjestima, jer je krkuša inace potpuno druga vrsta ribe, dosta mala, krkušu negdje zovu govedarka, peskar ili gaga).

 

Potocna mrena ima latinski naziv Barbus meridionalis, ako nisam pogrijesio.

 

P.S.

Sto se klijena tice, on se u nas lovi i na puzeve golace, ali ja sam ga najvise puta ulovio dvodijelnim ruznim pacetom.

 

http://www.uglyducklinglures.com/

 

Srpski proizvod, od realisticnih imitacija samo njih kupujem.

Bravo za Krkušu to je ta ribica sa linka!

Mi ju zovemo,buco ili neki kazu bezribić!

 

Vidis,naseg Klena nikada ne bi mogao uhvatiti varalicarenjem,on je hlapljiva riba,ali nevjerovatno plasljiva.

Dolaskom na mjesto,nikako ne smijes lupati nogama,lomiti grane ili biti vizualno upecatljiv,ako se uplasi,nema sanse da ces ga vise uloviti.

Na toj Glogovici vrijedi pravilo:jedno mjesto jedan Klen!Moras mjenjati mjesta po svakome ulovu.

Najlakse ga uloviti u podne kada je na povrsini,strizibuba ili skakavac,bez plovka,bez olova.Lagano ih vidis i biras,pljusnes pred njega mamac i 100% ga hvata!

Ako ga hvatas dubinkom,na plodove,cekanje se produlji na pola sata!

Rijecni Klen nikako nije kao ovaj iz Glogovice,nevjerovatno plasljiv,mnogi iskusni ribici su ga probali uhvatiti,iskusanim metodama,no nisu uspjeli!

Uvjek me je zanimalo zasto se toliko razlikuje od svoje vrste!

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2011 20:38 (Godfahter).
14 godina
protjeran
offline
Ribolov

Samo da kazem kako je divna prodavnica u nas (jedna jedina, ima raznih stvari, ali elementarnih -nema), nema sitne olovne sacme!

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
14 godina
neaktivan
offline
Ribolov

Ne znae vi šta je ribolov dok ne probate podvodni...{#}

 

Kad lijepo biraš žrtvu,...

Prodajem razne iPhone...za informacije, obratite mi se na pp.
14 godina
protjeran
offline
Re: Ribolov
Plahi kaže...

Ne znae vi šta je ribolov dok ne probate podvodni...{#}

 

Kad lijepo biraš žrtvu,...

 

Nisam znao da postoji zadovoljstvo u trazenju i probijanju ribe strijelom i cekanje da umre.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
13 godina
protjeran
offline
Ribolov

U zadnje vrijeme ne ali prije sam volio loviti. Podravina, po Dravi,...

Nisam neki ribić, največa je bila mrena iz drave, kojih 5kg. Kako koja riba i gdje, som mi npr iz stajačice ne valja jer bude masan previše, dok je iz rijeke dobar.

Tostolobika bi volo probati, baš zato što je takav mora da je ukusan. Jednom sam po noči otišao na privatni ribnjak gdje ih ima. Nakon 15 min "očemo-nečemo" mi je slomio štap... luda riba.

obično ih ljudi malo love jer ih je teško čistit, Ostrizi, mali oni bodljikavi ali su jako ukusni

 

@godfahter. Mi na rijeci klenove lovimo ( to nazivamo ) blinkanjem. Baciš mu zivi mamac ( ribu ) i onda monotono vučeš kao da ona pliva. Inače jako pametne i oprezne ribe. I ne, nisam ga uspio uloviti nikad ali sam ga vidio kako pliva lagano iza mamca i snima okolinu, i dugo je plivao, okrenul se i otišel uz misao  "sumnjivo je ovo meni kolko god da sam gladan "

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 14:01 (nick_01).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ribolov
Mentalist kaže...
Plahi kaže...

Ne znae vi šta je ribolov dok ne probate podvodni...{#}

 

Kad lijepo biraš žrtvu,...

 

Nisam znao da postoji zadovoljstvo u trazenju i probijanju ribe strijelom i cekanje da umre.

Strijelom? Ti pao iz srednjeg vijeka? :D

 

OMER-ovka zračna 70-ka.

Ubojita na 3m.

S njom je dosad ulovljeno cca.:

150 hobotnica

5 zubaca

10 oradi

3-4 brancina

50 sipi

100 cipla

400 pirki

100 salpi

 

i još nekih manje važnih riba.

Neam ja živce za čekanje na obali do 2 ujutro i onda doma bez ulova...

Sveki put kad idem s puškom, vraćam se barem s 3-4 kile ribe...

 

 

 

Prodajem razne iPhone...za informacije, obratite mi se na pp.
14 godina
protjeran
offline
Re: Ribolov
Plahi kaže...
Mentalist kaže...
Plahi kaže...

Ne znae vi šta je ribolov dok ne probate podvodni...{#}

 

Kad lijepo biraš žrtvu,...

 

Nisam znao da postoji zadovoljstvo u trazenju i probijanju ribe strijelom i cekanje da umre.

Strijelom? Ti pao iz srednjeg vijeka? :D

 

OMER-ovka zračna 70-ka.

Ubojita na 3m.

S njom je dosad ulovljeno cca.:

150 hobotnica

5 zubaca

10 oradi

3-4 brancina

50 sipi

100 cipla

400 pirki

100 salpi

 

i još nekih manje važnih riba.

Neam ja živce za čekanje na obali do 2 ujutro i onda doma bez ulova...

Sveki put kad idem s puškom, vraćam se barem s 3-4 kile ribe...

 

 

 

 

Ocito si mislio da sam bio ostar, mozda sam trebao staviti smileyface.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
14 godina
protjeran
offline
Ribolov

Prosao sam malo jednom rijekom na kojoj nisam pecao prije (iako je 3-4 minute hoda od moje kuce), bio sam sat i pol tamo, nazivao idiotima ljude koji bacaju smece u rijeku, izgubio nimfu od 4 Kn, presao na suvu musicu. Nisam imao uspjeha, no nisam bas nista ni ocekivao u ovo doba dana (plus to sto sam pecao na suvu iako sam vidio neveliki broj letecih insekata).

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.3.2011 16:10 (Mentalist).
14 godina
protjeran
offline
Ribolov

Po meni, Google Earth ima dobrih strana, planiranje ribolova nikad nije bilo lakse.

 

Info:

 

Dakle, ovo je umjereno brza rijeka, prosjecne sirine 10-11 metara, sljuncane podloge, prilicno cista, stanje obale ne znam (prvi put ove godine). Dubina, u ovom djelu rijetko prelazi 1.5m.

Pecam na muhe i nimfe, bit cu tamo cijelo popodne do pola 7. Ocekujem klijena i pastrmku, a bit ce tu i gladne potocne mrene ako spustim nimfe blizu dna. Ne vjerujem, ali nadam se svim srcem da ce biti lipljena.

Loviti cu samo desnom stranom rijeke, jer nemam mogucnosti prelaska. Nedavno sam bio jako bolestan pa cu loviti sa obale.

Kao sto vidite sa slike, ima lijepih mjesta.

 

Nosim prsluk, ruksak (pice i senvic).

 

Kako da odrzavam ribu na zivotu?

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2011 23:08 (Mentalist).
13 godina
protjeran
offline
Ribolov

Ma moram se pohvaliti!

Sječate li se Krkuše?(postovi gore),gle šta sam isčupao sa wikipedije:

Tijelo je cilindrično s velikim ljuskama. Ima dva mala brčića, koji se nalaze u kutovima usta i mesnate usne. Krkuša u prilično rijetkim slučajevima, dostiže do 20 cm u dužinu i debljinu palca, kao, na primjer, u središnjoj regiji Volge, najvećim dijelom ne više od 13 cm, uz maksimalnu težinu od oko 30 grama. Štapićasto tijelo, bez sluzi s gornje strane zelenkasto‑smeđe i prekriveno plavičastim ili crnkastim mrljama koje se ponekad sa strane spajaju u obliku tamne trake. Trbuh žućkast, srebrnast, leđna i repna peraja pokrivene sa tamno‑smeđim mrljama, koje se obično nalaze u nekoliko pravilnih redova. Sve su peraje sivkaste. Ima žute oči.

 

Eeee ako je tako,onda je ovo kapitalac 18 cm,43 grama i puno deblji od palca{#}

Uhvacen na običnu glistu iz čiste zajebancije,pecanja sa mosta,dok sam sina obučavao ribičiji!

 

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
14 godina
neaktivan
offline
Ribolov

Ja ponekad zabacim u moju prekrasnu Unu i uhvati se nekad.

 

Nekad (zimi) stavljam na čeku ono i odem kuci i nekad se uhvati nekad ne .

 

Inace moje komsije su ovisnici o ribolovu provode 21 sat na uni .( ebga pemzioneri)

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
13 godina
protjeran
offline
Re: Ribolov
tpg kaže...

Ja ponekad zabacim u moju prekrasnu Unu i uhvati se nekad.

 

Nekad (zimi) stavljam na čeku ono i odem kuci i nekad se uhvati nekad ne .

 

Inace moje komsije su ovisnici o ribolovu provode 21 sat na uni .( ebga pemzioneri)

To o Krkuši govoriš?

Ako je,daj mi reci koliko velike budu!?

Kod nas na Glogovici(mali potok),nikada ne budu veće od dlana,a zimi nema svrhe pecati jer se cijeli potok zamrzne(cc dubina 1 m)

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ribolov
Godfahter kaže...
tpg kaže...

Ja ponekad zabacim u moju prekrasnu Unu i uhvati se nekad.

 

Nekad (zimi) stavljam na čeku ono i odem kuci i nekad se uhvati nekad ne .

 

Inace moje komsije su ovisnici o ribolovu provode 21 sat na uni .( ebga pemzioneri)

To o Krkuši govoriš?

Ako je,daj mi reci koliko velike budu!?

Kod nas na Glogovici(mali potok),nikada ne budu veće od dlana,a zimi nema svrhe pecati jer se cijeli potok zamrzne(cc dubina 1 m)

Ne,ne u BIhaću.

 

zavisi puno ima pastrmke podosta su velike ima i lipena dosta.

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
15 godina
offline
Ribolov

i kod bas se lovi? :)

kod nas cak budu i natjecanja,al nema nekih kapitalaca kod nas kad lovis sa obale,ugl budu arbuni,picevi i slicno

al jednom sam ulovio oradu od 750g,i to na mjestu gdje mogu stajat -.-

bacio sam cisto zato da mali brat moze imat ribu s kojom ce se igrat u kantici a onda ide nazad u more kad ono nesto

ko zapelo,stap je neki srot,10godina star i jedva izvlacim,samo sta ne pukne,kad ono orada :D

ostali veci ulovi su panulom kada idem sa barkom na plazu na kupanje i nazad

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!! Prodajem JBL 2200w pojacalo za auto(za natjecanja)-PM
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ribolov
Godfahter kaže...

Eeee ako je tako,onda je ovo kapitalac 18 cm,43 grama i puno deblji od palca{#}

 

Skoro ko moj pimpek.

13 godina
protjeran
offline
Re: Ribolov
šiloman kaže...

i kod bas se lovi? :)

kod nas cak budu i natjecanja,al nema nekih kapitalaca kod nas kad lovis sa obale,ugl budu arbuni,picevi i slicno

al jednom sam ulovio oradu od 750g,i to na mjestu gdje mogu stajat -.-

bacio sam cisto zato da mali brat moze imat ribu s kojom ce se igrat u kantici a onda ide nazad u more kad ono nesto

ko zapelo,stap je neki srot,10godina star i jedva izvlacim,samo sta ne pukne,kad ono orada :D

ostali veci ulovi su panulom kada idem sa barkom na plazu na kupanje i nazad

Et vidis kako mi je sada palo nesta na pamet!

Vidim da si sa mora.Daaavno prije sam u Biogradu na moru,lovio nekakve crne ribe i to na nekakvu "stonogu" crvene boje koja zivi ispod kamenja(mamac).

Te crne ribe su bile zaista dobri borci,morao sam brzo vući,jer bi se zavlačile pod kamenje i time zapnes,"ne bi ga Bog izvuko".

More je bilo dosta valovito.Sjecam se da su te crne ribe bile nevjerovatno ukusne za papati i poput Soma "bez kostiju"

 

Zna li itko o kojoj je morskoj vrsti rijec?

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
15 godina
offline
Re: Ribolov
Godfahter kaže...
šiloman kaže...

i kod bas se lovi? :)

kod nas cak budu i natjecanja,al nema nekih kapitalaca kod nas kad lovis sa obale,ugl budu arbuni,picevi i slicno

al jednom sam ulovio oradu od 750g,i to na mjestu gdje mogu stajat -.-

bacio sam cisto zato da mali brat moze imat ribu s kojom ce se igrat u kantici a onda ide nazad u more kad ono nesto

ko zapelo,stap je neki srot,10godina star i jedva izvlacim,samo sta ne pukne,kad ono orada :D

ostali veci ulovi su panulom kada idem sa barkom na plazu na kupanje i nazad

Et vidis kako mi je sada palo nesta na pamet!

Vidim da si sa mora.Daaavno prije sam u Biogradu na moru,lovio nekakve crne ribe i to na nekakvu "stonogu" crvene boje koja zivi ispod kamenja(mamac).

Te crne ribe su bile zaista dobri borci,morao sam brzo vući,jer bi se zavlačile pod kamenje i time zapnes,"ne bi ga Bog izvuko".

More je bilo dosta valovito.Sjecam se da su te crne ribe bile nevjerovatno ukusne za papati i poput Soma "bez kostiju"

 

Zna li itko o kojoj je morskoj vrsti rijec?

crna??

koliko velika?

mislim postoje vrane kako ih mi zovemo,al bas crno...neznam

ugl te vrane su oko 2m dubine,relativno plitko i u jatima su

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!! Prodajem JBL 2200w pojacalo za auto(za natjecanja)-PM
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice