Promjena baterije na matičnoj ploči

poruka: 24
|
čitano: 16.246
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Promjena baterije na matičnoj ploči

Zanima me što sve trebam napraviti kako bi izvadio bateriju ?

Da li će mi se kad stavim novu bateriju,dokumenti(slike,filmovi itd.) izbrisati ili da će se nešto možda smrdati ?

14 godina
odjavljen
offline
RE: Promjena baterije na matičnoj ploči
lebron kaže...

Zanima me što sve trebam napraviti kako bi izvadio bateriju ?

Da li će mi se kad stavim novu bateriju,dokumenti(slike,filmovi itd.) izbrisati ili da će se nešto možda smrdati ?

Samo kupi istu takvu novu u trgovini i zamjeni

 

Neće ti se ništa poremetiti, ostati će kao i prije.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
15 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena baterije na matičnoj ploči
lebron kaže...

Zanima me što sve trebam napraviti kako bi izvadio bateriju ?

Da li će mi se kad stavim novu bateriju,dokumenti(slike,filmovi itd.) izbrisati ili da će se nešto možda smrdati ?

Neće ti se ništa izgubiti od podataka samo će se sat poremetiti. Također pazi da ne strgaš nosače kada budeš vadio bateriju.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena baterije na matičnoj ploči

Hvala,samo da pitam ovo u vezi sata :

Da li ću sat namjestiti normalno(da li će se windowsi normalno učitati) ili ću ga morati namjestiti tokom dizanja windowsa(na nekom crnom ekranu ili tako nešto)? 

16 godina
offline
RE: Promjena baterije na matičnoj ploči
lebron kaže...

Hvala,samo da pitam ovo u vezi sata :

Da li ću sat namjestiti normalno(da li će se windowsi normalno učitati) ili ću ga morati namjestiti tokom dizanja windowsa(na nekom crnom ekranu ili tako nešto)? 

Promjenom baterije ce ti se sve BIOS postavke vratit na default. Znaci datum, sat, boot prioriteti itd. ce se vratit na pocetne postavke koje ti mozes lako vratit na staro.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
14 godina
neaktivan
offline
Promjena baterije na matičnoj ploči

Da li prije nego što izvadim bateriju moram izvaditi i kartice kao npr.grafičku karticu i zvučnu i još neke ?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena baterije na matičnoj ploči
lebron kaže...

Da li prije nego što izvadim bateriju moram izvaditi i kartice kao npr.grafičku karticu i zvučnu i još neke ?

Nemoraš ništa vaditi karticu, samo trebaš kupiti bateriju CR2032 ( veličina je kao 50 lipa) i kad budeš vadio staru bateriju i umetni novu bateriju, i sat če ostati kakav je i bio i ništa neće pomereti i sat radi kao današnje vrijeme.  Ako se vadi bateriju na dulje vrijeme, ono će biti defaulno i kod umetanja nove bateriju i treba u Biosu podesit sat i to je to. NamigivaOsmijeh

Nenad
14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena baterije na matičnoj ploči

Hvala.

Samo da kažem zašto je želim promijeniti.

Kompjuter mi se tokom normalnog rada zamrzne,slika ostaje ista kao i prije pola sata i duže,miš ne radi,tipkovnica ne radi,samo zelena lampica gori na kučištu a crvena ne i jedino što mi preostaje je resetiranje nakon čega opet sve bude dobro,ali nakon nekog malog vremena opet isti problem.Pokušavam ovo riješiti na razne načine ali ne ide,tako da sam došao do ove ideje da promijenim bateriju na matičnoj ploči iako nisam siguran da li ću time riješiti ovaj problem.

Napišite svoja mišljenja.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena baterije na matičnoj ploči

Mislim da ti tvoji problemi nemaju veze s baterijom, više mi liči na problem s HDD-om ili pregrijavanje neke od komponenti, otvori kučište i dobro ga ispuši od prašine za početak a i testiraj temperature komponenti s Everestom. Kod problema s baterijom uglavnom dobiješ CHECKSUM ERROR prije podizanja Windowsa !

Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience
14 godina
neaktivan
offline
Promjena baterije na matičnoj ploči

Eo dva screenshota s Everesta.

Što mislite ?

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena baterije na matičnoj ploči
lebron kaže...

Eo dva screenshota s Everesta.

Što mislite ?

 

Pokazuje da je sve uredu sa matičnom i sa procesorom dakle komp ti nezagrijava i da je u odličnom stanju. Cool

Nenad
14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena baterije na matičnoj ploči

Hvala na komentaru,ali nisam baš siguran u tvoj komentar.De pogledaj malo u prvom screenshotu za hard disk prosjek temperature i minimalna i maksimalna temperatura njegova pa onda pogledaj u drugom unutar testa.Vidi se da je hard disk na 44 stupnja Celzijevih.

14 godina
neaktivan
offline
Promjena baterije na matičnoj ploči

Također,šta znači i ono:remaining battery----no battery  ?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena baterije na matičnoj ploči

Temperature diska su u redu kao i ostale, testiraj disk sa HDTune-om i vidi ima li Bad sectora !

Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience
14 godina
offline
Promjena baterije na matičnoj ploči

Evo da ne otvaram novu temu. Sat mi se resetira i općenito sve postavke koje promjenim u BIOS-u nakon jednog dana otprilike. Samo da provjerim, jeli do baterije na matičnoj? I gdje to ima za kupiti? Jel ide punjiva ili obična? Hvala.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena baterije na matičnoj ploči
Do baterije je, mozes kupit u svakoj trgovini informatičkoj
486 PWNZU! http://www.speedtest.net/result/1456936834.png
15 godina
offline
Promjena baterije na matičnoj ploči

jel se pri zamjeni baterije moraju vratiti postavke u BIOS-u na željene ili ostaju zapamćene?

10 godina
offline
Re: Promjena baterije na matičnoj ploči
Zelja kaže...

jel se pri zamjeni baterije moraju vratiti postavke u BIOS-u na željene ili ostaju zapamćene?

 Pri zamjeni baterije postavke se obično vrate na tvorničke stoga za svaki slučaj napravi OC profil i spremi postavke ako to tvoja matična podržava

***********
15 godina
offline
Re: Promjena baterije na matičnoj ploči
nicky.sl kaže...
Zelja kaže...

jel se pri zamjeni baterije moraju vratiti postavke u BIOS-u na željene ili ostaju zapamćene?

 Pri zamjeni baterije postavke se obično vrate na tvorničke stoga za svaki slučaj napravi OC profil i spremi postavke ako to tvoja matična podržava

 Kakav OC profil?

10 godina
offline
Re: Promjena baterije na matičnoj ploči
Zelja kaže...
nicky.sl kaže...
Zelja kaže...

jel se pri zamjeni baterije moraju vratiti postavke u BIOS-u na željene ili ostaju zapamćene?

 Pri zamjeni baterije postavke se obično vrate na tvorničke stoga za svaki slučaj napravi OC profil i spremi postavke ako to tvoja matična podržava

 Kakav OC profil?

 Spremi postojeće postavke biosa pod oc profil

***********
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 14:48 (nicky.sl).
15 godina
offline
Promjena baterije na matičnoj ploči

čovječe ovo je dell optiplex 9010 sff ne neki moderni računar.

10 godina
offline
Re: Promjena baterije na matičnoj ploči
Zelja kaže...

čovječe ovo je dell optiplex 9010 sff ne neki moderni računar.

 Čovječe a otkud ja mogu znat koji je kad nisi napisao 

***********
10 godina
offline
Promjena baterije na matičnoj ploči

Jel se može umjesto baterije cr 2032 staviti cr 2025 u matičnu.

 

15 godina
offline
Re: Promjena baterije na matičnoj ploči

može.. prvi broj je radijus, drugi debljina tj tad možda kontakt nije dobar.. ali može raditi, jedino ne možeš staviti veću/deblju dok su manje-tanje kraćeg vijeka po kapacitetu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice