Preporuka perilice rublja

poruka: 24
|
čitano: 9.443
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Preporuka perilice rublja

Lijepi pozdrav svima, zanima me imate li preporuku za neku perilicu rublja, bitno je da ima prilagođavanje pranja količini rublja i da ima što bolje opkuhavanje. Trebala bi imati mjesta za jedno 7, 8 kila.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
online
Re: Preporuka perilice rublja

Nemam baš neku preporuku al znam da Sancta Domenica ima 30% na svu bijelu tehniku i da imaju stvarno velik izbor pošto sam sebi gledao neku perilicu sa sušenjem. Za svaki slučaj provjeri na nabavi da ne bi bilo..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
odjavljen
offline
Preporuka perilice rublja

Miele ili AEG.

Platit ćeš malo više, ali si miran dok si živ.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka perilice rublja
gocc01 kaže...

Nemam baš neku preporuku al znam da Sancta Domenica ima 30% na svu bijelu tehniku i da imaju stvarno velik izbor pošto sam sebi gledao neku perilicu sa sušenjem. Za svaki slučaj provjeri na nabavi da ne bi bilo..

 Ma vidio sam tih trideset posto, ali hebiga, jedna ima mjehuriće, druga ima nekakvu paru, treća valjda ima i funkciju multikultivatora, pa tko bi se tu normalan snašao 

 

Više me zanimalo ima li netko dobra iskustva s nekim brendom ili modelom. Obično u tehnici naginjem Samsungu pa tako i sad dok biram perilicu, ali perilica nema broj jezgri i memoriju pa je to ipak malo teze usporediti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
online
Re: Preporuka perilice rublja
gocc01 kaže...

Nemam baš neku preporuku al znam da Sancta Domenica ima 30% na svu bijelu tehniku i da imaju stvarno velik izbor pošto sam sebi gledao neku perilicu sa sušenjem. Za svaki slučaj provjeri na nabavi da ne bi bilo..

Da ima 30% popust, ali samo za cash, nema rata da ne bi bilo zabuna.

15 godina
neaktivan
offline
Preporuka perilice rublja

Molim vas preporuku perilice rublja do 3.000,00 kn. Bitno mi je da ima mogućnost manjih, bržih programa i da nije toliko bučna, i sl.

Kupio sam Samsungovu (7 kg, inverter motor, 2.800 kn) neki dan i sad ju vračam jer sam izrazito nezadovoljan (sve čarape i sl. pada između bubnja i stakla, užasno trese - i nakon podešavanja, lupka, posuda za prašak je premala, veš doslovno ne miriši uopće skoro, ogromna je - morao sam skidati štok da bi unijeli u kupaonu). Bučna je unatoč tomu što piše 52 db

Razmišljm što i kako  kupiti. Nešto najjeftinije ili. Da li ići na taj inverter svakako. Gorenje su mi ružne zbog toga što vrata bubnja strše van. Razmišljam o Electroluxu i Candyju i to 6 kg svakako, ne 7.

 

Može li mi tko dati preporuku?

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 11:55 (vjeko333).
10 godina
online
Preporuka perilice rublja

Ekipa imam problem; 

 

Danas je na 8. katu nekome pukla cijev za vodu i zatvorili su na nekih sat dva. Mi kasnije išli prat veš i vešmašina je u roku par minuta prestala radit. Skužio sam da mi je na uri iskočio 10A osigurač. Izvadio sam jedan od hodnika i stavil unutra da probam i iskočio je i taj. Imam one keramičke. 

 

Znam da je u vodi bilo smeća, crne boje, smeđe svakakve i možda je bilo i nekog željeza kaj je vešmašina povukla, ne znam.. 

 

Kaj da radim sad?

 

Edit: skinuo sam šlauf sa ventila i stavil ispod neku kadicu i pustil vodu. Na dnu je ostalo tog smeća i lovi se na magnet, sad sam probal. Znači sitna špena se provukla kroz sito i ušla u vešmašinu. Dal može bit uzrok jer iskače osigurač?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 18:31 (gocc01).
7 godina
online
Re: Preporuka perilice rublja

To u vodi je vjerovatno hrđa i svakojaka sranja.

A sad, zakaj je baš sad počela izbacivat osigurač, teško je reći, ne znaš dok ne otvoriš i pogledaš.

Možda je samo zalijalo neke dijelove koji su pod naponom pa sad šlusira (npr. komtakti na motoru se mogu lako smočiti, itd.

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Preporuka perilice rublja

Ne vjerujem da je do toga. Kakav je ležaj bubnja? Jel zuji kad rukom okrećeš bubanj? Kada se ležaj skros raspadne, onda bubanj počne strugati po grijaču i napravi kratki spoj.

10 godina
online
Preporuka perilice rublja

Zval sam majstora, probila struja na grijaču. Sad će zamjenit. Znači niti 4 godine stara Bosch vešmašina. Ok, brijem da je najeftiniji model, uzeo za BF 2016 bila snižena sa 3700 na 2800 ili tak nekaj. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Preporuka perilice rublja

Pozdrav,

da ne otvaram novu temu, trebao bih preporuku perilice rublja do neznam 2-3k kn, tj do 400 eura. Treba imati 1100,1200 rpm i bubanj do 9,10kg ( samo te informacije imam).

Možda se neko razumije koji brand je dobar jer evo koristi se Beko perilica i otisli su lageri nakon par godina.. Koristi se i sušilica rublja Beko s kojom zasad nema problema..

Hvala i lp

 

12 godina
offline
Preporuka perilice rublja

Ja imam Candy vešmašinu preko 15 godina, nikad se nije pokvarila da se sad ne urečem ali baš ništa ni grijač ni guma za vrata.

 

Kakve su danas neam pojma ali baci oko i na Candy kad kupiješ!

14 godina
offline
Preporuka perilice rublja

Evo upravo sam pogledao ponudu od AEG perilica rublja, malo su skuplje al vjerojatno su i izdrzljive, ima ko iskustva s AEG perilicama?

Recimo ovo - https://www.allmall.hr/perilica-rublja-aeg-lfr61944be/68791/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

EDIT: Možda neka Bosch WAN ili WAU perilica?

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2023 11:01 (hardrock).
5 godina
offline
Re: Preporuka perilice rublja
Ja imam Bosh wau28t99by series 6bexclusiv od 9kg i to je cudo 😀. Ima eo silence drive i puuuuno je tisa od prerhodne samsung. Malo je tvrdoglava tipa ona odlucuje koji program ce koristiti i ako ukljucis pogresan ne j..e te 2%. Koristi vode i praška koliko realno treba i jako je tiha. Svaka preporuka....
13 godina
online
Preporuka perilice rublja

Imate za preporučiti neko što tišu perilicu rublja? Osim ove od kolege iznad?

 

I ako netko ima iskustva s perilicom rublja na balkonu u zgradi, bilo kod vas ili kod susjeda? Koliko je (ne)podnošljivo?

4 godine
offline
Re: Preporuka perilice rublja
ministar kaže...

Imate za preporučiti neko što tišu perilicu rublja? Osim ove od kolege iznad?

 Mislim da će Samsung WW80T odraditi posao, ima sve specke koje si naveo + 10 god. gare na motor i 2+3 god. gare na cijelu perilicu, uz to još ima i mogućnost konekcije na SmartThings app tako da se može preko nje naučiti i poneki dobar savjet za app, i naravno AI Control, tak da se ovaj Sammy isplati uzeti dok ga još imaju na lageru

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
6 godina
offline
Re: Preporuka perilice rublja
@ministar Miele serija 600 perilica ja nevjerojatno tiha. Tiša je na 1200 okretaja nego kad bljucka vodu i lagano vrti rublje.
I testirao sam ju što se tiče buke preko aplikacije za buku na mobitelu, na četri metra od mašine pri 1600 okretaja kaže aplikacija da je razina buke 40dB "tiha biblioteka".

I ne vjeruj onome što piše po trgovina što se tiče buke 59dB - 69dB, lažu. Točnije znam da Candy laže za buku, mašine im nemaju nikakvu zvučnu izolaciju, buči kao Mig21. Izbjegavajte Candy poderala mi je dosta rublja. A platio sam ju 5000kn, to su nekad bile lijepe pare, prije inflacije.

A ono za perilicu na balkonu, svašta? Pa ne smije perilica biti vani, i da ne radi po zimi će zalediti voda i nešto će se pokidati ili barem neko crijevo napuknuti, također i hrđa. Također dovod vode će zalediti i ode cijev.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2023 23:19 (ajimerej).
13 godina
online
Re: Preporuka perilice rublja
ajimerej kaže...
@ministar Miele serija 600 perilica ja nevjerojatno tiha. Tiša je na 1200 okretaja nego kad bljucka vodu i lagano vrti rublje.
I testirao sam ju što se tiče buke preko aplikacije za buku na mobitelu, na četri metra od mašine pri 1600 okretaja kaže aplikacija da je razina buke 40dB "tiha biblioteka".

I ne vjeruj onome što piše po trgovina što se tiče buke 59dB - 69dB, lažu. Točnije znam da Candy laže za buku, mašine im nemaju nikakvu zvučnu izolaciju, buči kao Mig21. Izbjegavajte Candy poderala mi je dosta rublja. A platio sam ju 5000kn, to su nekad bile lijepe pare, prije inflacije.

A ono za perilicu na balkonu, svašta? Pa ne smije perilica biti vani, i da ne radi po zimi će zalediti voda i nešto će se pokidati ili barem neko crijevo napuknuti, također i hrđa. Također dovod vode će zalediti i ode cijev.

To je odlično onda! Nije mi jasno zašto na svima piše 60-75dB. Na najobičnijima i najjeftinijima skoro isto kao i na onima koje imaju inverterski motor, puno izolacije, i što sve ne.

 

Zatvoren je balkon, tako da ne bi bilo problema s temperaturom, a očito ni s bukom 

7 godina
offline
Preporuka perilice rublja

Moj glas ide za LG. Imamo ju 15 godina, neki direct drive motor sa garancijom od 12 godina. Jednom nesto bilo u garanciji, ODLICNA korisnicka podrska, majstor ljubazan, sve prema dogovoru, popravljeno u roku dan dva. Sada pocinje zujanje lezajeva ali sve ostalo kao i prvi dan.
Mislim da su sve manje vise iste, gledati da ima sto dzuz garanciju, bjezati od Gorenja jer su se jako pokvarili i nadi si optimala omjer ulozenog dobivenog.

3 godine
offline
Re: Preporuka perilice rublja
Ka dajem glas za Lg, brat ju ima vec 7 god radi kao od prvog dana, moja evo 2 godina isto :)
12 godina
offline
Preporuka perilice rublja

Može li  mi netko preporučiri što je moguće manju perilicu riblja, pod manjom mislim što užu i što pliću, može i s gornjim i s prednjim pčinjenjem.

Najmanja što vidim ima 60x40cm, ima li što manje?

12 godina
offline
Preporuka perilice rublja

Nakon promašaja kupnjom perilice-sušilice Hisense (ukratko; kinesko smeće) vraćam se na traženju isključivo perilice rublja.
Neke moje preferencije:
kapacitet 8-9kg
Centrifuga min 1200 okretaja
Dubina max 60cm sa svime (vratima, stražnjim izbočinama ako ih ima)
Kratki programi pranja ili programi koji se mogu skratiti npr. bijelo na 60C ispod 2 sata, šareno mix na 40C 1 sat (po ovomu je Hisense koma)
garancija min 5 godina

Pa molim za neki prijedlog
Cijena max 500€

16 godina
offline
Re: Preporuka perilice rublja
tomislav10 kaže...

Nakon promašaja kupnjom perilice-sušilice Hisense (ukratko; kinesko smeće) vraćam se na traženju isključivo perilice rublja.
Neke moje preferencije:
kapacitet 8-9kg
Centrifuga min 1200 okretaja
Dubina max 60cm sa svime (vratima, stražnjim izbočinama ako ih ima)
Kratki programi pranja ili programi koji se mogu skratiti npr. bijelo na 60C ispod 2 sata, šareno mix na 40C 1 sat (po ovomu je Hisense koma)
garancija min 5 godina

Pa molim za neki prijedlog
Cijena max 500€

 Zašto je smeće? 

Pitam jer sam si ju ja mislio kupiti.

Trust Me, I'm an Engineer :)
12 godina
offline
Re: Preporuka perilice rublja

Dakle, ja imam i planiram vratiti perilicu-sušilicu Hisense 10/6 kg. Prvo, uopće nije tiha, drugo programi traju jako dugo i ne mogu se skratiti, treće centrifuga lupa i slabo centrifugira, četvrto sve skupa izgleda jsdno i jeftino.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2024 20:23 (tomislav10).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice