Povrat poreza za mlade

poruka: 115
|
čitano: 31.778
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Povrat poreza za mlade

Poz ljudi, imam pitanje za povrat poreza za ovu godinu 2020.
Imam 24. godine, bruto placa mi je 8000 do 11000 ovisi koliko prekovremenih imam i koliko radnih subota koje su uredno placene. Inace je uvijek preko 9000 redovno svaki mjesec.
Znaci u ovoj godini nemam dana bolovanja.
Mene sad zanima dali ja kao osoba mlada od 25 godina imam pravo na povrat 100% poreza sljedece godine za ovu i kako to funkcionira. Dali se ja moram javiti nekome ako imam pravo na povrat i kak to u globalu funkcionira. Hvala vam na odgovorima unaprijed!

14 godina
offline
Povrat poreza za mlade

Po meni, trebao bi imat pravo, zašto ne.

 

Povrat poreza dobiješ obično negdje u 8. mjesecu sljedeće godine (u ovom slučaju 2021.)

 

Koliko ja znam, ne treba ništa prijavljivati.

 

Ako netko ima bolje informacije, volio bih i ja znati

14 godina
offline
Povrat poreza za mlade

Imam 27 god i znam jedino da ako ideš na bolovanje ili ako si neko vrijeme nezaposlen dobiš povrat poreza. Bar sam tako i ja do sada. 

Ako Bog da zdravlja, uzmi bolovanje i dobit ćeš povrat poreza.  

Tko zna malo više o tome, da nam tu pojasni. Hvala

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
5 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade

ma nije meni radi toga, nego od 1.1.2020 godine novi je zakon sto se tice za mlade.

mladi do 25 godina imaju pravo 100% povrata poreza dok od 25. godine do 30. 50%.

Samo me je zanimalo dali i ja imam pravo na to nista drugo, a trebao bih jer imam 24.godine

12 godina
odjavljen
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Pitanje vezano za temu - jel može netko objasniti kakav dio se vraća? Na koji način se računa?
Recimo ove godine sam dobio 1600kn povrata, a jedan poznanik skoro pet tisuća.
11 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Najbolje ti je otići u poreznu i pitati ili vidi jel možeš preko mejla dobit odgovor
7 godina
protjeran
offline
Re: Povrat poreza za mlade
kova077 kaže...

ma nije meni radi toga, nego od 1.1.2020 godine novi je zakon sto se tice za mlade.

mladi do 25 godina imaju pravo 100% povrata poreza dok od 25. godine do 30. 50%.

Samo me je zanimalo dali i ja imam pravo na to nista drugo, a trebao bih jer imam 24.godine

 

Ovo je ilegalno na toliko razina, da to moze samo HR uvesti.

Po tome bi stariji od 25 godina trebali placati samo 50% poreza, a to sigurno nije slucaj.

 

Fuj hrvatski zakoni i politicari, govna jedna smrdljiva.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade

Šta fali poticati mlade ljude da ne odu iz države?

Mi koji živimo u području posebne državne skrbi,tj prirez 0% mi nemamo pravo na ovo ili?

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
8 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
S 24 godine ima malo.manju placu od saborskog zastupnika....

Svaka cast, jel primaju u toj tvojoj firmi?
Children Shouldnt Play with Dead Things
12 godina
odjavljen
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Nije to to. Plaća mu ovisi o prekovremenim i općenito broju sati.
Tak mi je i frend govorio da ima 9k plaću kad ono ima pun k dežurstava, a plaća mu je mal veća od 5k(MORH).

Također, zavisi i koliki je omjer oporezivog i neoporezivog dijela plaće
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 23:44 (Dex.pwn).
14 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Damir22 kaže...
S 24 godine ima malo.manju placu od saborskog zastupnika....

Svaka cast, jel primaju u toj tvojoj firmi?

 A otkad to saborski zastupnici imaju 8-11k bruto?

 

Ako živi u Zagrebu, nije to toliko puno dok se oduzme prirez. Sasvim pristojno i realno za nekog od 24 godine.

11 godina
offline
Povrat poreza za mlade

Zakon je donesen prije godinu dana, no novce bi trebao dobiti tek na povratu poreza (sredinom 2021.). 

 

Povećan je porezni odbitak za mlađe od 30 godina. No ne bi me čudila odluka da zbog koronakrize ne će doći do isplate ovoga...

12 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
kova077 kaže...

Poz ljudi, imam pitanje za povrat poreza za ovu godinu 2020.
Imam 24. godine, bruto placa mi je 8000 do 11000 ovisi koliko prekovremenih imam i koliko radnih subota koje su uredno placene. Inace je uvijek preko 9000 redovno svaki mjesec.
Znaci u ovoj godini nemam dana bolovanja.
Mene sad zanima dali ja kao osoba mlada od 25 godina imam pravo na povrat 100% poreza sljedece godine za ovu i kako to funkcionira. Dali se ja moram javiti nekome ako imam pravo na povrat i kak to u globalu funkcionira. Hvala vam na odgovorima unaprijed!

Obračunat će ti država te ćeš povrat dobiti tokom sljedeće godine, ne bi trebao ništa prijavljivati.

 

sstrmi kaže...

Šta fali poticati mlade ljude da ne odu iz države?

Mi koji živimo u području posebne državne skrbi,tj prirez 0% mi nemamo pravo na ovo ili?

Mislim da imate pravo, prirez nema veze sa porezom (postoje gradovi s 0% prireza bez da su područja posebne državne skrbi). No pročitaj si zakon o područjima posebne državne skrbi (od 01.01.2019.) pa ukoliko je drugačije regulirano ćeš naći tamo .

 

 

Origin: Tetka_HR - Steam: Tetka - Twitch: https://www.twitch.tv/teeny_tiny_sheep
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 11:58 (Ukulele).
11 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Ukulele kaže...

Obračunat će ti država te ćeš povrat dobiti tokom sljedeće godine, ne bi trebao ništa prijavljivati.

jel to vrijedi i ako dosad nije radio prijavu poreza, s početka je bilo da barem prvi put moraš napraviti prijavu, kasnije ide automatski

i opet ne u ssvim slučajevima, primjerice kad prelaziš iz honorarnog (samostalni) u stalni radni odnos kod nekog drugog poslodavca, moraš ponovo raditi prijavu - link

5 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade

Zašto bi bilo ilegalno ako je država to napravila kao poticaj nama mladima da ostanemo ovdje?

 

Kakva plaća saborskog zastupnika o čemu ti baljezgaš.

 

Ja sam rekao realno koliko bruto plaću imam. Moja plaća je moja stvar imao ja 20 tisuća kuna ili 7.

Svatko pregovara o svojim uvjetima kad dolazi na razgovor za neki posao. To što si ti sebi ugovorio nešto drugačije i isfrustriran si jer netko ima veću plaću od tebe to iskreno nije moj problem a ni od kolege drugih forumaša.

U mojoj firmi se cijeni znanje, želja, trud i volja za radom.

 

Uostalom ja se ne moram nikome opravdavati. Pitao sam pitanje i dobio sam odgovor.

 

 

Zahvaljujem se kolegama na odgovorima.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 20:52 (kova077).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Pozdrav,Imam 19 godina i preko jedne aplikacije se bavim Ulaganjem u dionice.Zaradio sam kroz 3 godine oko 10000€ jel potrebno na to prijavit porez ili nesto posto nisam upoznam kako to ide
5 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
picajzla0707 kaže...
Ukulele kaže...

Obračunat će ti država te ćeš povrat dobiti tokom sljedeće godine, ne bi trebao ništa prijavljivati.

jel to vrijedi i ako dosad nije radio prijavu poreza, s početka je bilo da barem prvi put moraš napraviti prijavu, kasnije ide automatski

i opet ne u ssvim slučajevima, primjerice kad prelaziš iz honorarnog (samostalni) u stalni radni odnos kod nekog drugog poslodavca, moraš ponovo raditi prijavu - link

 Mislim da ne moram radit prijavu kad sam prosle godine uredno dobio za platit 400 kuna :'D

12 godina
online
Re: Povrat poreza za mlade
kova077 kaže...

Zašto bi bilo ilegalno ako je država to napravila kao poticaj nama mladima da ostanemo ovdje?

 

 

 Pretpostavljam da ako si stariji od 30 nemozes odselit iz drzave? Mozda zato jer nije fer da netko ne placa nista a netko placa sve. 
Za prirez mi je ok. Hoces manji prirez? Mozes komorno odselit u nerazvijeniji dio zemlje. Godine vratit unazad bas i ne. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
8 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
A jeste nabrijani.....

Mislio sam da je ocigledno da se radi o sali, zezanciji.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
11 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
kova077 kaže...

 Mislim da ne moram radit prijavu kad sam prosle godine uredno dobio za platit 400 kuna :'D

 misliti i znati su dva sasvim različita pojma, nekad je moj stari znao reći - misliti je drek znati

porezna će ti uvijek naplatiti što si dužan, ali pitanje je koliko će ti i hoće li uopće vratiti ako ne tražiš

6 godina
online
Povrat poreza za mlade

Jel netko možda dobio poruku/mail u osobnom pretincu eGrađani informaciju o iznosu koji će dobiti?

 

Kažu da su isplate do kraja svibnja.

Senior IT Consultant
13 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Ne. Prestari smo.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
online
Povrat poreza za mlade

ne sekirajte se, bit će isplate prije izbora 

13 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Ja sam vec prije 15 dana dobio u pretincu a danas mi i postom doslo.
S time da ja ne ulazim u ove ispod 30 ili 25.
12 godina
offline
Povrat poreza za mlade

Dobio u egradanin pretinac prije koji dan. Sto se tice same love dobio manje nego prosle godine, toliko o tome. 29 godina imam...

14 godina
offline
Povrat poreza za mlade

ja prošlih godina ništa, ove godine bi trebalo valjda, koliko je uopće minimalno za starije od 25

7 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade

Loky4i4 , vraća se pola ili sve od cifre koja je uplaćena tijelom prošle godine temeljem poreza na dohodak . Ako taj porez nije plaćan onda nema niti povrata.

https://www.porezna-uprava.hr/HR_porezni_sustav/Stranice/porez_na_dohodak.aspx
3 godine
protjeran
offline
Povrat poreza za mlade

mladi ispod 25 ( 25 u 2020. godini) dobivaju 100 %

100% od uplaćenog na svoju plaću.

Ide sve automatski na račune nema prijavljivanja.

Odlično

6 godina
online
Povrat poreza za mlade

Kod mene i dalje ništa od poruke u ePretincu, 28god imam, znači čekamo i dalje ili to znači da ništa od povrata? xD

Senior IT Consultant
13 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Pa nekakvo porezno rješenje ćeš sigurno dobiti. Ili za uplatu ili za isplatu.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice