Pizza, diskusija

poruka: 458
|
čitano: 205.283
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

Pozdrav! :)

Vidim da nema ovakve teme ni slične, pa rekoh da otvorim jedno mjesto gdje se može raspravljati o pizzi. Znači, pišite svoje omiljene vrste pizze, pizzerije, za one koji rade tehniku pravljenja i tako to.

Osobno mi je najbolja pizza koju sam probao bila u Purgeru, jedino mi je žao što ne dostavljaju... Odmah iza nje je Zlatna Kuna, skupa s pizzerijom Rubelj. Često naručujem u Griču, na Trešnjevci isto kao i Purger, dobra je, ali po meni suviše slana.

Da započnem s pitanjem, koja vam je najbolja pizza koja dostavlja da naručim, prijela mi se baš :)

 

 

A za one koje zanima, makar ima priča da je potekla još od Etruraca, ovo kazuje jedna legenda o nastanku pizze. (Pričam po sjećanju sa sata talijanskog iz osnovne, davno je bilo, ispravite ako fulam ;) )

Pizza je prvotno napravljena s idejom jela za siromašne koje se lako radilo. To je palo na pamet kraljici Margheriti di Savoii u Napulju koja je rekla pizza-majstoru Raffaelu Espositu, tako nekako, da napravi jeftino jelo za siromahe. On je to učinio, napravivši davne 1889. godine pizzu nazvanu Margherita u čast kraljici. Ona je, pored tijesta, sadržavala 3 sastojaka: crvenu rajčicu, bijelu mozzarellu i zeleni bosiljak, prema boji talijanske zastave. Budući da je bila izvrsno jelo, ubrzo se uspela i do najbogatijih slojeva koji su uživali u ovom izvrsnom jelu i tako se širila sve do danas, kada jednim telefonskim pozivom svježa pizza za manje od 20 minuta kuca na vrata :)

~
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2011 21:38 (Proz0r).
14 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

nee...

 

gladan sam :(

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
15 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

{#}  Diskusija o pizzi? Zar tu ima nekih degustatora pizza?  {#}

15 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

pizzeria DG tu sam ih najviše pojeo,po meni jedina kultna u gradu ,nažalost nešto je bilo problema,da li je izreketarena  ili štaveć ne znam
tu se čekalo na red za stol, iako je prostor velik..
u zadnje vrijeme ono što naručim po raznim picerijama je slana splačina

16 godina
offline
Pizza, diskusija

U Zagrebu Stara Sava definitivno najbolja od svih koje sam probao.

 

U Splitu Konoba Dalmatino ili Gušt, teško je odlučiti.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pizza, diskusija
Danny_HR kaže...

U Zagrebu Stara Sava definitivno najbolja od svih koje sam probao.

 

 

nije loša pizza ali ambijent je bezveze,pogotovo u odnosu na DG

15 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

Super, hvala vam, naručio iz DG-a jumbo Vesuvio, idući put iz Stare Save ako dostavljaju, sad čekam... :P

~
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2011 21:45 (Proz0r).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pizza, diskusija
Proz0r kaže...

Super, hvala vam, naručio iz DG-a jumbo Vesuvio, idući put iz Stare Save ako dostavljaju, sad čekam... :P

ti hoćeš dostavu?
no u svakom slučaju ako izlaziš na pizzu odi u diđi,to je doživljaj

14 godina
protjeran
offline
Pizza, diskusija

Mogao bih i ja sebi za jedan satic.

 

Javim utiske, ako mi ne bude mrsko naruciti.

 

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2011 21:50 (Mentalist).
16 godina
offline
Re: Pizza, diskusija
Proz0r kaže...

Super, hvala vam, naručio iz DG-a jumbo Vesuvio, idući put iz Stare Save ako dostavljaju, sad čekam... :P

Nema Sava dostavu ak se ne varam. Ionako ti pizza iz dostave uglavnom bude lošija od one u restoranu.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

@Danny_HR

Istina, onda DG, i tako ne izlazim često na pizzu, najčešće naručujem.

I sad mi pala na pamet jedna predobra pizzerija, isto nema dostavu ali je pizza fantastična, a i atmosfera predobra. Dvojka!

~
14 godina
offline
Pizza, diskusija

Pizzeria Fantasia u Puljskoj ulici nedaleko od kazališta Trešnja. Ambijetn sucks, lokal je bezveze, već 20 godina isti, konobari nekomunikativni, ali svejedno sam tamo barem jednom mjesečno. Pizza je nešto fantastično. Ako možete i imate priliku, svakako probajte. Definitivno najbolja pizza koju sam ja probao. Tople preporuke.

 

Evo, našao sam i neki web: http://www.gastroteka.net/K/view.asp?q=fantasia&shows=

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
16 godina
offline
Re: Pizza, diskusija
Da, to je bilo na glasu dugo. Al nisam ostao oduševljen. :(
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
14 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

Ma najbolje kod mene :D 

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
16 godina
offline
Re: Pizza, diskusija
Luxy2501 kaže...

Ma najbolje kod mene :D 

Složi onda kombo za ekipu i zovi! :)

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2011 21:55 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

usput naručuje se picante,pa se samo maknu ljuti feferoni
onaj ko ima auto i apetit pubertetlije može krenut i u plimu,iza donje bistre,preko poljanice prema gornjoj bistri na desnoj strani
tamo se pizza jednostavno ne može pojesti,tako je velika,pa se naručuje po pola na dvoje,dvojicu

16 godina
offline
Re: Pizza, diskusija

Meni uglavnom specijal.
Dakle šunka, sir, šampinjoni, špek, feferoni i jaje.

Ili neka izvedenica iz toga, neovisno kako se zove. Bitno je da ima jajce gore. ;-)

 

Jeba te ogladnio sam.

 

seneka kaže...

usput naručuje se picante,pa se samo maknu ljuti feferoni
onaj ko ima auto i apetit pubertetlije može krenut i u plimu,iza donje bistre,preko poljanice prema gornjoj bistri na desnoj strani
tamo se pizza jednostavno ne može pojesti,tako je velika,pa se naručuje po pola na dvoje,dvojicu

Bio sam tamo. Nas 4, 2 muška i 2 cure. Jedna jumbo i nismo pojeli. :)

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2011 21:58 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pizza, diskusija
DamageHigh kaže...

Pizzeria Fantasia u Puljskoj ulici nedaleko od kazališta Trešnja. Ambijetn sucks, lokal je bezveze, već 20 godina isti, konobari nekomunikativni, ali svejedno sam tamo barem jednom mjesečno. Pizza je nešto fantastično. Ako možete i imate priliku, svakako probajte. Definitivno najbolja pizza koju sam ja probao. Tople preporuke.

 

Evo, našao sam i neki web: http://www.gastroteka.net/K/view.asp?q=fantasia&shows=

Tamo sam svakodnevno prolazio kad sam u osnovnu išao, a nikad svratio... Morat ću jednom ;)

~
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pizza, diskusija
Proz0r kaže...

@Danny_HR

Istina, onda DG, i tako ne izlazim često na pizzu, najčešće naručujem.

I sad mi pala na pamet jedna predobra pizzerija, isto nema dostavu ali je pizza fantastična, a i atmosfera predobra. Dvojka!

dvojka je bila kultna prije20/ 30 godina,prolazim često kraj nje danas,ali bojim se da više to nije to
sušak na čošku frankopanske i ilice ,to mi je bila možda najbolja pizza,a i blizu škole tako da sam tamo  često visio
a preko puta u dežmanovom ona mala masna pizza sa špekom,lovački rog ili kako se to zvalo,ta je pasala kad si popio,a i bila je jeftina

@danny - iz plime se nosi doma

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2011 22:06 (seneka).
14 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

Barbara na Murteru. Odlična Kornatska.

 

3.200 postova___________________Početnik u Minecraftu :)
16 godina
offline
Re: Pizza, diskusija
seneka kaže...
danny - iz plime se nosi doma

Ma da, sad znam. :)

Al ja sam bio muž koji je rekao - "Kaj, ja to sam pojedem!"

Naravno, prije neg sam vidio pizzu.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pizza, diskusija
Ma nek se ovi iz baschiere gone u 3 PM...

a i draga baš hoće lazanje...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
14 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

I dobra je pica u Gigiju (Prečko)

3.200 postova___________________Početnik u Minecraftu :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pizza, diskusija
Danny_HR kaže...
seneka kaže...
danny - iz plime se nosi doma

Ma da, sad znam. :)

Al ja sam bio muž koji je rekao - "Kaj, ja to sam pojedem!"

Naravno, prije neg sam vidio pizzu.

ja sam jednom tamo gledao dva nabildana tipa od po 110 kila koji su se mučili i na kraju ostavili pola jumbo na stolu
mislim da nije ni preskupa,a može se i pušit unutra

16 godina
offline
Pizza, diskusija

U globalu meni je svaka Pizza dobra samo da nije sa Kozjim sirom i slicnom dodacima.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
15 godina
protjeran
offline
Pizza, diskusija

Definitivno najbolja pizza ikad, u pizzeriji Rošo u Ivanić Gradu. Njihova "gurman" s feferonima, pršutom i kulenom je nemoguća...prezasitna i prejaka. Ogromne pice rade, s brdo materijala i ne bilo kakvog jeftinog, samo fine stvari.

Čak je bolja i od slavne pice iz "Oro-goro"

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2011 22:12 (doxy).
14 godina
offline
Re: Pizza, diskusija
Danny_HR kaže...

Ili neka izvedenica iz toga, neovisno kako se zove. Bitno je da ima jajce gore. ;-)

Pizza fantasia u gore navedenoj pizzeriji - fantasiji..to im je specijalitet (jajce jelte) :)

Proz0r kaže...
DamageHigh kaže...

Pizzeria Fantasia u Puljskoj ulici nedaleko od kazališta Trešnja. Ambijetn sucks, lokal je bezveze, već 20 godina isti, konobari nekomunikativni, ali svejedno sam tamo barem jednom mjesečno. Pizza je nešto fantastično. Ako možete i imate priliku, svakako probajte. Definitivno najbolja pizza koju sam ja probao. Tople preporuke.

 

Evo, našao sam i neki web: http://www.gastroteka.net/K/view.asp?q=fantasia&shows=

Tamo sam svakodnevno prolazio kad sam u osnovnu išao, a nikad svratio... Morat ću jednom ;)

Svakako..;)

8ax kaže...

I dobra je pica u Gigiju (Prečko)

Da, OK je...to mi je backup varijanta kad ne mogu u Fantasiu. Pizza mi je kod njih super s vrhnjem gore...=)

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
13 godina
offline
Pizza, diskusija

meni je najbolja pizza koju sam probao ovdje kod mene u Zadru,u pizzeriji Tomato,odlična pizza,nije skupo i imaju dostavu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pizza, diskusija
doxy kaže...

 

Čak je bolja i od slavne pice iz "Oro-goro"

ma oro-goro se samo proslavila po veličini,tamo ne znaju peć pizzu

15 godina
protjeran
offline
Re: Pizza, diskusija
seneka kaže...
doxy kaže...

 

Čak je bolja i od slavne pice iz "Oro-goro"

ma oro-goro se samo proslavila po veličini,tamo ne znaju peć pizzu

A nebi baš rekel...

Imaju ponajbolju pizzu, npr. jedan Rubelj kojeg svi hvale, je čista nula naspram njih gore.

 

Nemoj to reć Ivani, za takve stvari ti prereže žile preko interneta.

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2011 22:17 (doxy).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice