Pirotehnika P&O zaključana tema

poruka: 2.943
|
čitano: 1.362.949
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

https://www.radiodalmacija.hr/pas-ozlijedio-dijete-u-splitu/

 

Primjer retarda koji nestručno koristi pesotehniku

 

Kad ja dodjem na vlast i vlasnici će hodat s brnjicama. Hoćeš šetat đukelu? Stavi brnjicu i đukeli i sebi pa hodaj

8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

https://www.radiodalmacija.hr/pas-ozlijedio-dijete-u-splitu/

 

Primjer retarda koji nestručno koristi pesotehniku

 

Kad ja dodjem na vlast i vlasnici će hodat s brnjicama. Hoćeš šetat đukelu? Stavi brnjicu i đukeli i sebi pa hodaj

Lol cuj ti to "Kad ja dodjem na vlast"

 

Nije nit cudno da brane petarde kak se ovakvi nađu bit glasnogovornici. Bolje sebi stavi brnjicu bolje ce ti bit.


I kaj s tim clankom ? Dogodilo se, vlasnik je kriv i prijavljen( i btw. brnjica u ovom slucaju nema nikakvog ucinka). Ne kuzim kakve to veze ima s petardama. Di ti vidis povezicu ?
Zar bi to na neki nacin trebalo umanjit glupost petardi ?

 

Tema ti je "Pirotehnika P&O" ak ne vidis.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 20:20 (Santana).
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Santana kaže...

I kaj s tim clankom ? Dogodilo se, vlasnik je kriv i prijavljen( i btw. brnjica u ovom slucaju nema nikakvog ucinka). Ne kuzim kakve to veze ima s petardama. Di ti vidis povezicu ?
Zar bi to na neki nacin trebalo umanjit glupost petardi ?

 

Tema ti je "Pirotehnika P&O" ak ne vidis.

 

a kaj sa člancima kad se netko ozlijedi s pirotehnikom? sam si je kriv radi nestrucnog rukovanja i kakve to veze ima s prijateljima životinja?

 

di vidim povezicu? nigdje, u tome i je problem, da je retard držao đukelu na povezici dijete ne bi stradalo

 

gdje su stroge kazne za puštanje pasa s povezice? trebaš ga istrčat? pa odi izvan naseljenog mjesta, na streljanu, pa ga istrči.. nemožeš? pa onda ga nemoj držat u stanu u centru grada jer to očito nije prikladno mjesto za pse

 

tema je pirotehnika, al najglasniji protivnici su ovi koji hodaju bez brnjice i povezice, pa je red da se i o njima nešto kaže, a ako te to smeta širok ti internet

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Santana kaže...
bArut pLahor kaže...

https://www.radiodalmacija.hr/pas-ozlijedio-dijete-u-splitu/

 

Primjer retarda koji nestručno koristi pesotehniku

 

Kad ja dodjem na vlast i vlasnici će hodat s brnjicama. Hoćeš šetat đukelu? Stavi brnjicu i đukeli i sebi pa hodaj

Lol cuj ti to "Kad ja dodjem na vlast"

 

Nije nit cudno da brane petarde kak se ovakvi nađu bit glasnogovornici. Bolje sebi stavi brnjicu bolje ce ti bit.


I kaj s tim clankom ? Dogodilo se, vlasnik je kriv i prijavljen( i btw. brnjica u ovom slucaju nema nikakvog ucinka). Ne kuzim kakve to veze ima s petardama. Di ti vidis povezicu ?
Zar bi to na neki nacin trebalo umanjit glupost petardi ?

 

Tema ti je "Pirotehnika P&O" ak ne vidis.

 Ako je ti ne vidiš, ja je vidim, a to je stalno nametanje od udruga ljubitelja životinja zabrana petardi, jer njihovi ili vaši ljubimci stradavaju, a od njih pak stradavaju ljudi. Dakle poveznica su povrede. Pošto su i ljudi živa bića, puno više stradavaju od tih istih kućnih ljubimaca, nego od pirotehnike i petardi. Ovo što je Policija dala u javnost je laž. Dakle nije bilo 26 povreda od petardi, već samo 5 i to dvije teže, ali bez gubitka i jednog dijela tijela. Prošle godine povreda od ugriza je bilo 540, a ja znam da ih je bilo preko 820. Toliko je bilo prijava. Tri napada, da napada, su završila skoro tragično, a jedno dijete koje je nastradalo je još u kolicima i na žalost više nikad neće prohodat. Motorika je stradala. ne znam koliko je bilo operacija glave i mozga.

Dakle činjenice govore da su za čovjeka daleko opasniji ti tvoji kućni ljubimci, nego petarde. I sada mi nemoj trabunjat da je kriv vlasnik. Jednostavno, da nema pesa ne bi bilo ni povreda, zar ne. A to što ti izmišljaš u vezi one petarde je tvoj problem. To možeš pričat naivcima, a ne meni. Taj tvoj imaginarni, izmišljeni prijatelj ne postoji. Petarde pogotovo sa CE certifikatom su sigurne. Samo je treba pravilno upotrijebit.

Nadalje, već mi je puna šlapa svakodnevnog laveža i dreke njihovih vlasnika ispod mojeg prozora. Zauzeli su sve male livade sa njima i istisnuli ljude sa djecom, koji su nekad sa djecom dolazili na njih i igrali se. Sada su te livade pune dreka i niti jedan pes jasno pušten sa lajne nema brnjicu, a najmanji pesi su bokseri. Zato mi nemoj trkeljat gluposti o jadnim pesima i nihovim psihičkim stanjima kada se puca petardama 6 dana u godini. Njima nije mjesto u gradu u stanovima. Sve su to jadne živine i doslovce se može reći da žive "pseći život". i tko ima te pese. Oni kojima je dosadno, ne mogu ili si ne žele naći društvo, jer ustvari i nisu za njega, pa si nabave ljubimca da im je lakše. Nabavljaju ga i zato da na njima prazne komplekse. Doma su kao makovo zrno, i onda kada dođu van, počinje rafal po pesima. Nabavljaju ih i za svoju djecu, jer eto žele pesa, pa da bude mira bara nakratko, nabave im ga da nemaju niti pojma kakva je to odgovornost. Rrijetko, ali jako rijetko ga nabave iz ljubavi.

Svi vi vlasnici ste posebna sorta. Kada se sastanete, samo se priča o pesima, ustvari prava je istina da oni upravljaju vama, a ne vi njiima. Malo si pogledaj te njihove tužne oči koje otkrivaju sve, ali bitno da ste se sakupili u zahtjevima protiv petardi, jer je too sada IN. Pitam se što ćete kasnije. Što će vam kasnije smetat. Vjerojatno svi mi koji nemamo živine, jer smo izrodi, ne volimo ih, mislimo drugačije, smatramo da je glupost i neodgovornost držati pese u 4 zida.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 21:00 (Cobra33).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
Santana kaže...
Raudic kaže...
Santana kaže...
Raudic kaže...

Pas realno u gradu nema nikakvu funkciju osim ako si slijep ili ti čuva dvorište. AKo je u društvenom interesu zabraniti pirotehniku koja se odvija u 12 mjesecu. Onda danas sutra netko može i zabraniti pse ili bilo koje druge kućne ljubimce s ciljem da ljudi stvaraju svoju familiju a ne da upražnjavaju svoje emocije na životinje ili možda nešto više od toga.  Osoba koja stvalja životinju ispred čovjeka ima problem sa svojom glavom. Žele da zakon tretira jednako kao i ljude, što je apsolutno suludo, po meni se takvu osobu ne može ozbiljno shvačati. U demokraciji svaka budala može biti u saboru ili ministarstvu. kada se budu rezovi radili u budućnosti udruge će biti na udaru.

 

 

 

Oporezivat će se životinje u budućnosti, možda i potpuno zabrani osim ako pas ima funkciju. Sve će se to kao bumerang vratiti, a pirotehnika će i dalje biti u opticaju.  

 Jer je pirotehnika tak bitna stavka. Zamisli da ne bacis petardu za novu kaj bi se dogodilo ? Jednostavno nist.

 

 

Pocelo se tu zbilja gluposti drobit. Nitko ne stavlja pesa ispred covjeka, ali stavlja pesa isped pirotehnike posto je pes zivo bice, a pirotehnika je necija zajebanica

 

 

 Ako tebi nije bitna stvar, što se onda buniš?  rekao sam da će se sve to vratiti kao bumerang. petarde se pucaju 15 dana u godini, dok nije bilo legalno 2-3 mjeseca u godini.  Slobodno neka zabrane, tada ljudi neće imati period kada je dozvoljeno, pa će se pucati kada se to bude htjelo.  ovako je to bilo regulirano i bio je cilj suzbiti nekvalitetne petarde i crno tžište., na kraju da ljudi ne posežu za kućnom izradom. 

 

Drobi ga onaj vaš vođa kameleon, a drobiš ga i ti, može te skupa  kolo plesati.

 Droga je ovisnost

zar i petarde spadaju u istu kategoriju? Tak barem zvucite kao drogerasi kojima je droga oduzeta.

 

I ne znam kakav kameleon te napo, da ne trosis ti jos nesto ?

 Narkonam konzumira svakodnevno drogu, dok ljubiltelji pirotehnike oko Nove godine ili kada je rođendan, slavlje. Više kao žaba izgleda s onim očima. Sve neki ružni na televiziji.

12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Danas pucao za naše rukometaše i finale, ali pucao i za pseće udruge.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 21:53 (Cobra33).
11 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Takodjer! Stradalo je nekoliko Funkenschlaga 10 

5 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Pucalo se na sve strane nakon pobijede rukometaša, bilo je i vatrometa... I onda nek netko kaže da pirotehnika nije dio Hrvatske kulture i duboko ukorijenjena u njoj. Te da pucanje nije usko vezano uz slavlja i izražavanje sreće. Pucalo se i nakon svake pobijede na svjetskom prvenstvu u nogometu i to usred šestog i sedmog mjeseca. 

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Jesu zabranili više tu pirotehniku? :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 18:56 (bArut pLahor).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

izgleda da nisu zabranili...

 

novo u mirnovca i oriona ove godine: megatresk explo od privatexa p1 cijene jos nema

 

isto tako i megatron

 

top preporuka za megatresk  :)

 

Nije to to, ako nadjete proizvodnju 2018 onda ok, ove novije su slabije i drugaciji kres

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 9:33 (bArut pLahor).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

danas jos i sutra u orionu sve na 50% povodom Martinja

 

jorge ove godine ima u prodaji demona p1 0.45g pyrotechnica manna 20kom 30kn

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 14:24 (bArut pLahor).
12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

izgleda da nisu zabranili...

 

novo u mirnovca i oriona ove godine: megatresk explo od privatexa p1 cijene jos nema

 

isto tako i megatron

 

top preporuka :)

 Ma koja ti je to preporuka u vezi Megatrona kada će kutija sa 4 kom. biti 70-80kn. Puno bolje je uzet provjerene Tenkovske. Osam komada u kutiji 20kn. Jedan Megatron=Jedna kutija Tenkovske. Svašta. Jedini Megatron koji je bio dobar je iz godine 2012. Sve poslije je smeće.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 19:39 (Cobra33).
11 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Polako I ove ce godine biti Explodera 4 u Jorgeu. Čak će i biti njegovog malo jačeg brata, Explodera 5.

6 godina
offline
Pirotehnika P&O

Kako nabavljate P1? To ovi sa OPGima mogu legale kupit. Ostalo je jako loše. Zbilja već godinama nema ništa od F2 da se lijepo čuje. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Ma nisam pazio kad sam editirao post više puta,

 

Evo sad sam ispravio, moja preporuka je bila za megatresk

 

Ne za megatron, slazem se da je preskup

 

Međutoa, čini mi se da su usrali i ovi s megatreskom explo,

 

Pravi ima žuti kres koji fino dimi i gori bijelo zuto, ovo koliko vidim na yt ima smeđi kres koji gori vise crveno, tak da je to po meni lako moguće neki fejk

ili je privatex usrao legendarnu petardu

 

Nije fejk, megatresk explo do 2018 je bio ok, novije vise nisu iste... nista to ne valja vise...

 

Jos dva dana u orionu 40% akcija, preporucam knallpatrone, pirotecnica manna 2grama (gotova akcija)

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 9:37 (bArut pLahor).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Stavljam 2 linka sa cijenama da mozemo usporedit koliko ce nabit domaći lopovi

 

https://www.armypredaj.sk/pyrotechnika/petardy/megatresk-explo-skrtacie-10-ks/

 

https://www.armypredaj.sk/pyrotechnika/petardy/megatron/

 

Dakle, megatron bi bio oko 45kn kutija, a megatresk explo cca 16kn

 

Treba uzeti u obzir da je stari megatresk explo <2018g imao 1.3g flash-a od 3g ukupno, a ovaj novi pitanje koliko ima...

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
cvaja997 kaže...

Kako nabavljate P1? To ovi sa OPGima mogu legale kupit. Ostalo je jako loše. Zbilja već godinama nema ništa od F2 da se lijepo čuje. 

 Kako ne. Imat ćeš Tenkovsku, Shock i koliko čujem Veliki Bang u malom pakiranju od 10kom. koje definitivno ne spadaju u drugi razred, već nekadašnji treći koji je zabranjen. Na koncu rijetko tko pita za OPG. A to znači Exploder4 i 5 lako dostupnim. Previše je danas sve okrenuto prema Covidu-19. Pirotehnika će ove godine biti pošteđena nekih kontrola. Jedino što je moguće, ali malo vjerojatno da se situacija sa tim virusom toliko pogorša, pa da zabrane rad svega što ne prodaje prehranu.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

opet 3 dana 50% popusta u orionu

10 godina
offline
Pirotehnika P&O

 

drugovi, s čim se roka ove godine? Što odabrati?

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
11 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Od manjih, slabijih definitivno veliki bang u pakiranju od 10 komada, demon od jorge isto nije loš. Od većih i jačih definitivno Exploder 4 i Exploder 5. Tenkovska sa "4" grama baruta isto je jako dobar odabir.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Megatresk explo u orionu 16kn

 

U mirnovcu silver 18.12 dvije kutije za 30kn (meni je silver dobro rokao ali nekima kao pirat tak da treba vidjet datum proizvodnje)

 

I iduce godine petarde zabranjene (od 1.1.2021)

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 21:13 (bArut pLahor).
3 godine
protjeran
offline
Re: Pirotehnika P&O
Zar nisu od zabranjene od ove godine?
Pararera
10 godina
offline
Pirotehnika P&O

 

 

Kakva zabrana? 

Nrma beda zato, crno tržište ima da buja.

Zabranite alkohol.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Nije bed, više nećete bacat petarde nego odašiljače zvuka

 

Treba se samo naviknut na novi naziv

3 godine
protjeran
offline
Re: Pirotehnika P&O

Mislim da nije do kupnje, već do toga da će se isto moći kazniti. A vjerujem da će bit jako puno prijava, tj. "cinkaroša"

Pararera
11 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
prije sam imao fp3 od jorgea (kupljeno pred 4-5 godina). ima li toga još u ponudi? koje bi sada bile slične njima?
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

uh fp3 s 3 grama su bile zakon, imam jos par komada..

 

neznam što bi bio ekvivalent sada, mozda exploder 4, a mozda je i malo jaci

 

za koju godinu cemo moc organizirat black market za kolekcionarske raritete :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 21:14 (bArut pLahor).
11 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
tog exploder ima isto u jorge ili?
4 godine
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Zašto ove godine nema tenkovske u letku Mirnovčevom...

Malo mi je čudno, makar možda su je zaboravili staviti pa će nadopuniti letak taman kad ga budu stavili online...

 

Inače: iz Mirnovca što valja: Shock, (Tenkovska), CRVENI Nato ne žuti, Veliki Bang od 10 komada ili, ukoliko želite uštedit pare ako nađete od 40 mora vam bit svjetlocrvena kutija godina proizvodnje 2018.

te rokaju kao lude, kao što je netko gore spomenuo, sve to spada u nekadašnji 3. razred, ali Mirnovec mulja jer zna da ljudi ne žele Orionove prdekalice koje mahom 90 posto njih puca kao pirat, makar čuo sam da njihov Shock također nije loš.

 

Ionako iovako, što se tiče toga svega u Hrvatskoj, nagodinu stupa novi Zakon, pa, tko napravi zalihu ove godine, bit će miran i za iduću, ionako iovako u novogodišnjoj noći 2021. na 2022. se neće primijetiti razlika, čak ni kad stupi zabrana.

Inače, ilegala i naravno nabavit Dum Buma što više i Explodera, i tko uspije u prilici bit, stare Macole ako negdje nađe.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Ima da NEM-a :D

 

ja ove godine kupujem dvije kutije pirata u mirnovca i kutiju scorpiona u oriona i to je to :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 12:46 (bArut pLahor).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice