Online shopping pomoću laptopa ili stolnog PC-a

poruka: 6
|
čitano: 1.486
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Online shopping pomoću laptopa ili stolnog PC-a

Kako sigurno kupovati pomoću laptopa ili stolnog računala?
Koju karticu koristiti?
Zašto banke stalno ponavljaju kako su njihove kartice s RFID čipovima sigurne a u praksi nisu (novinski članci o novčanim gubicima na računima) Kako se zaštiti kad svi više manje koriste ovu tehnologiju?

 

14 godina
offline
Re: Online shopping pomoću laptopa ili stolnog PC-
Slobodnjak kaže...

Kako sigurno kupovati pomoću laptopa ili stolnog računala?
Koju karticu koristiti?
Zašto banke stalno ponavljaju kako su njihove kartice s RFID čipovima sigurne a u praksi nisu (novinski članci o novčanim gubicima na računima) Kako se zaštiti kad svi više manje koriste ovu tehnologiju?

 

1. Ako je predobro da bi bilo istinito, onda nije istinito. Zdrav razum i sumnja su najbolja zaštita prilikom online kupovine.

2. Neku od virtualnih kartica koja će biti namijenjena isključivo kupovini preko interneta (primjerice revolut).

3. Svaka tehnologija nosi i neki rizik, taj možeš umanjiti kupovinom novčanika sa rfid zaštitom ili koristi isključivo gotovinu. 

14 godina
offline
Re: Online shopping pomoću laptopa ili stolnog PC-

Recimo poznate stranice da ih sad ne reklamiram. Kad se pristupa pomoću laptopa ili stolnog računala treba imati fizički token ili na takvim poznatim stranicama ima tehnologija (laički rečeno, mislim da svi više manje spominju gateway i tako nešto) gdje se upišu podaci da se ništa nigdje ne pohranjuje?
Banka savjetuje isto da se kartica koristi za kupnju i da se koristi određeni dnevni limit. Banka piše da su njihove kartice sigurne a na mnogim stranicama može se naći kako ljudi ostaju bez novaca. Koriste li kartice starije tehnologije? Opet piše i da su podaci kriptirani. A i osobni dokumenti su s RFID čipovima.
Dosad sam plaćao pouzećem gotovinom pa nisam nikada na ove pojedinosti obraćao pažnju. A neke stranice isključivo traže terećenje kartice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 22:52 (Slobodnjak).
12 godina
offline
Re: Online shopping pomoću laptopa ili stolnog PC-
Slobodnjak kaže...

Recimo poznate stranice da ih sad ne reklamiram. Kad se pristupa pomoću laptopa ili stolnog računala treba imati fizički token ili na takvim poznatim stranicama ima tehnologija (laički rečeno, mislim da svi više manje spominju gateway i tako nešto) gdje se upišu podaci da se ništa nigdje ne pohranjuje?
Banka savjetuje isto da se kartica koristi za kupnju i da se koristi određeni dnevni limit. Banka piše da su njihove kartice sigurne a na mnogim stranicama može se naći kako ljudi ostaju bez novaca. Koriste li kartice starije tehnologije? Opet piše i da su podaci kriptirani. A i osobni dokumenti su s RFID čipovima.
Dosad sam plaćao pouzećem gotovinom pa nisam nikada na ove pojedinosti obraćao pažnju. A neke stranice isključivo traže terećenje kartice.

 Revolut, dobiješ karticu, na karticu staviš novaca kolko ti treba za trošenje, platiš šta treba pomoću te kartice i amen nemaš ovakvih briga. Bolja kontrola.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 23:43 (Cryogenic).
5 godina
offline
Re: Online shopping pomoću laptopa ili stolnog PC-
Slobodnjak kaže...

Recimo poznate stranice da ih sad ne reklamiram. Kad se pristupa pomoću laptopa ili stolnog računala treba imati fizički token ili na takvim poznatim stranicama ima tehnologija (laički rečeno, mislim da svi više manje spominju gateway i tako nešto) gdje se upišu podaci da se ništa nigdje ne pohranjuje?
Banka savjetuje isto da se kartica koristi za kupnju i da se koristi određeni dnevni limit. Banka piše da su njihove kartice sigurne a na mnogim stranicama može se naći kako ljudi ostaju bez novaca. Koriste li kartice starije tehnologije? Opet piše i da su podaci kriptirani. A i osobni dokumenti su s RFID čipovima.
Dosad sam plaćao pouzećem gotovinom pa nisam nikada na ove pojedinosti obraćao pažnju. A neke stranice isključivo traže terećenje kartice.

 Ostaju bez novca ali kako? Tako sto dobrovoljno daju sk+vakome broj kartice. Ima li u HR ijedna banka da ne koristi neki vid 2f autentifikaciju (pitam jer ne zivim u HR).Moja banka ima 2f autentifikaciju plus karticu mioram otkljucati sa mbitela da bi uopste mogao nesto platiti on lione....

14 godina
offline
Online shopping pomoću laptopa ili stolnog PC-a

Kad se pristupa pomoću laptopa ili stolnog računala treba imati fizički token ili na takvim poznatim stranicama ima tehnologija (laički rečeno, mislim da svi više manje spominju gateway payment) gdje se upišu podaci da se ništa nigdje ne pohranjuje?

Dakle treba li ikakav token (fizički ili m.token) u ovom slučaju?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice