Fantastika i SF (knjige)

poruka: 577
|
čitano: 216.923
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Hexfire kaže...
Cansee kaže...

Vrhunski, to je predobro. Vrlo je teško napisati ozbiljnu priču sa dobrim humorom, u tome je recimo i Abercrombie jak. Što moj stari kaže, svatko može napraviti film da se netko ubija i kolje, ali nasmijati ljude nije lagano. 

 Baš sam neki dan započeo "Crvenu zemlju" i kad sam pročitao da se dva vola koje imaju zovu Calder i Scale mi je baš fino nabacilo osmijeh na lice.  Naravno, prva reakcija mi je bila "WTF, odkud sad oni dva ovdje", dok nisam pročitao rečenicu do kraja.

 

Abercrombie baš jako udari sa smiješnim dijelom kad ga najmanje očekuješ. 

 

Uh, kako mi je dobar Abercrombie. Pročitao "The Blade Itself", i sad sam već na 20% "Before They Are Hanged" u jednom danu čitanja. Vrhunsko štivo.

I onda se ulovim da mi se neće igrati Baldur's Gate 3 jer gubim vrijeme umjesto da čitam knjigu. :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Bitanga kaže...
Hexfire kaže...
Cansee kaže...

Vrhunski, to je predobro. Vrlo je teško napisati ozbiljnu priču sa dobrim humorom, u tome je recimo i Abercrombie jak. Što moj stari kaže, svatko može napraviti film da se netko ubija i kolje, ali nasmijati ljude nije lagano. 

 Baš sam neki dan započeo "Crvenu zemlju" i kad sam pročitao da se dva vola koje imaju zovu Calder i Scale mi je baš fino nabacilo osmijeh na lice.  Naravno, prva reakcija mi je bila "WTF, odkud sad oni dva ovdje", dok nisam pročitao rečenicu do kraja.

 

Abercrombie baš jako udari sa smiješnim dijelom kad ga najmanje očekuješ. 

 

Uh, kako mi je dobar Abercrombie. Pročitao "The Blade Itself", i sad sam već na 20% "Before They Are Hanged" u jednom danu čitanja. Vrhunsko štivo.

I onda se ulovim da mi se neće igrati Baldur's Gate 3 jer gubim vrijeme umjesto da čitam knjigu. :-)

 

je, stvarno je dobar, i zanimljivo je da je baš ta druga knjiga toliko dobra, a inače te knjige između znaju biti ni tamo ni vamo. Sjevernjaci su brutalno dobri, ali svaki

15 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
kipo kaže...

 Evo pročitao i ja, nisam čitao godinama tako da nisam pretjerano relevantan. Prvo sam prošao Dune ali ova knjiga mi je kao kad sam prvi put čitao Harrya Pottera, stvarno te brzo uvuče u radnju i dosta je zanimljiva. Preporuka svima :)

16 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Završio konačno sa "The First Law" trilogijom.

Uh, uh, kako mi je to dobro. Pogotovo zadnja, kakvi obrati, kako sve sjeda na mjesto. Ovo mi je novi omiljeni pisac.

Kupio odmah iduću "First Law World" :-)

Hvala na preporuci još jednom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Bitanga kaže...

Završio konačno sa "The First Law" trilogijom.

Uh, uh, kako mi je to dobro. Pogotovo zadnja, kakvi obrati, kako sve sjeda na mjesto. Ovo mi je novi omiljeni pisac.

Kupio odmah iduću "First Law World" :-)

Hvala na preporuci još jednom.

 

Predobro je što je Logen na samom kraju zapravo u istoj poziciji kao odmah na početku prve knjige 

 

Nije mi jasno što si ovo kupio, jel to neka zbirka više knjiga? Jer ono što ide nakon osnovne trilogije su 3 standalone knjige i onda Age of madness trilogija koja se odvija 20-30 godina kasnije

16 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...

Predobro je što je Logen na samom kraju zapravo u istoj poziciji kao odmah na početku prve knjige 

 

Nije mi jasno što si ovo kupio, jel to neka zbirka više knjiga? Jer ono što ide nakon osnovne trilogije su 3 standalone knjige i onda Age of madness trilogija koja se odvija 20-30 godina kasnije

 

Da, točno to sam i ja pomislio :-D Baš lijepo zaokruženo.

 

Da, te tri standalone, al su na kindleu grupirane u World of the First Law. A na goodreadsu je to sve kao First Law World.

https://www.amazon.com/dp/B074C8BDSD?binding=kindle_edition&ref=dbs_m_mng_rwt_sft_tkin_tpbk

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2023 20:47 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Ja sam baš kroz zadnja 2 mjeseca pročitao sve te tri standalone. Tj upravo završavam Red Country koja je kao zadnja. Super su mi sve. Ova zadnja mi je malo čudna, u nedostatku bolje riječi jer je praktički western priča. Malo neočekivano, ali volim western žanr pa mi nije smetalo. Kupio sam i neku onu zbirku kratkih priča, to ću slijedeće.

A Age of madness nekad u budućnosti.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Hexfire kaže...
Ja sam baš kroz zadnja 2 mjeseca pročitao sve te tri standalone. Tj upravo završavam Red Country koja je kao zadnja. Super su mi sve. Ova zadnja mi je malo čudna, u nedostatku bolje riječi jer je praktički western priča. Malo neočekivano, ali volim western žanr pa mi nije smetalo. Kupio sam i neku onu zbirku kratkih priča, to ću slijedeće.

A Age of madness nekad u budućnosti.

 

Planiram ih sve pročitati sad zaredom, Age of Madness isto jako hvale.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Bitanga kaže...
Hexfire kaže...
Ja sam baš kroz zadnja 2 mjeseca pročitao sve te tri standalone. Tj upravo završavam Red Country koja je kao zadnja. Super su mi sve. Ova zadnja mi je malo čudna, u nedostatku bolje riječi jer je praktički western priča. Malo neočekivano, ali volim western žanr pa mi nije smetalo. Kupio sam i neku onu zbirku kratkih priča, to ću slijedeće.

A Age of madness nekad u budućnosti.

 

Planiram ih sve pročitati sad zaredom, Age of Madness isto jako hvale.

 

ma super je, nema greške. U biti pročitao sam samo prve dvije od tri, ali super su. Nisu likovi baš toliko jebeno dobri kao u prvoj trilogiji, ali su svejedno odlični, a humor je ponovno na mjestu

16 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Vidim da je i neki film u planu po "Best Served Cold" knjizi.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Bitanga kaže...

Vidim da je i neki film u planu po "Best Served Cold" knjizi.

 

iskreno to je jedina njegova knjiga koja mi nije baš sjela, dvaput sam ju prekinuo čitati, iz treće ju pročitao do kraja. Baš za vraga snimaju film po toj knjizi, puno bi više volio da snime seriju po originalnoj trilogiji. 

16 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...
Bitanga kaže...

Vidim da je i neki film u planu po "Best Served Cold" knjizi.

 

iskreno to je jedina njegova knjiga koja mi nije baš sjela, dvaput sam ju prekinuo čitati, iz treće ju pročitao do kraja. Baš za vraga snimaju film po toj knjizi, puno bi više volio da snime seriju po originalnoj trilogiji. 

 

Da, serija bi legla fino po tome.

Pitanje šta će biti i s ovim s obzirom na štrajkove u filmskoj industriji.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Prednost "Best served cold" je što od sve ove tri se najmanje oslanja na postojeće likove. Nju je najlakše uzeti i pročitati. Heroes već ima dosta likova iz trilogije i pomaže ako znaš otprije tko tu koga, a Red Countyu je ta nostalgija, recimo to tako temelj cijele knjige. Tak da od te tri, nije mi nelogično. Plus što je žena glavni lik, a to sad prolazi.

A i ako će to biti neki "feeler" za potencijalnu trilogiju samo nek se snima.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Hexfire kaže...
Prednost "Best served cold" je što od sve ove tri se najmanje oslanja na postojeće likove. Nju je najlakše uzeti i pročitati. Heroes već ima dosta likova iz trilogije i pomaže ako znaš otprije tko tu koga, a Red Countyu je ta nostalgija, recimo to tako temelj cijele knjige. Tak da od te tri, nije mi nelogično. Plus što je žena glavni lik, a to sad prolazi.

A i ako će to biti neki "feeler" za potencijalnu trilogiju samo nek se snima.

 

ma u biti ni ne briga me hoće li snimati ili ne. Davno su prošla vremena kad sam bio sretan da neki fantasy ide na ekrane, možda zadnji put tamo 2010-2011 kad je najavljen izlazak serije Game of Thronesa na HBO

 

Od ovog danas što izlazi mi je već iznenađenje ako nije apsolutno govnarsko smeće. Ne kažem da niša ne valja, ali očekujem smeće.

 

Tako da mi uvijek ostaje knjiga, a više mi ni ne treba

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Age of madness vidim još nema HR prijevod sva tri dijela pa ću možda pričekati da izađu. Ili ću čitati ENG na ereaderu po zimi ako se napokon odlučim koji kupiti.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
A je, trenutno je rasulo u TV/movie svijetu. Ali sve što ima barem natruhu da bi moglo biti popularno prebacivanjem u TV format sigurno će već netko financirati.

Od ovog bi mogao napraviti i čist kvalitetnu animiranu seriju. Još su one najjače u zadnje vrijeme.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

Age of madness je top. Tek sam prvu pročitao, ali tranzicija doba koju radi, poveznice s likovima, a posebno dubina likova baš tjera na gutanje knjige. Ti njegovi sivi likovi s nekoliko razina motivacije za odluke i ponašanja su mi možda i najbolja stvar u njegovom pisanju. Po tom su mi pitanju Heroji bili najbolji. Moram nabaviti i preostale dvije, otkako je BookDepository ugašen slabo sam nabavljao strane.

 

Od stand-alone meni je Red Country najslabiji. Dobar, ali mi nije ta razina. BSC mi je prva njegova knjiga koju sam čitao i osim Glena Cooka mi je prvi susret s grimdarkom, pa sam pristran :)

 

 

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Red County igra dosta na tu kartu "povratka" omiljenog lika. Realno bez toga bi bila dosta lošija. A i po samom zapletu je jako slična BSC što joj isto ne ide baš u prilog.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

od druge trilogije Doba ludila, na hrvatski je prevedena samo prva zasad, ali kome se žuri ima naravno engleski, i srpski isto, ima na balkandownloads

16 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Pročitajte onda Raven's Blade. Djeluje kao kombo Abercrombie i Robin Hobb. Čak nije ni toliko bolesno nasilna kao prva trilogija. 

16 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...

od druge trilogije Doba ludila, na hrvatski je prevedena samo prva zasad, ali kome se žuri ima naravno engleski, i srpski isto, ima na balkandownloads

 

Meni je to sve bolje na engleskom. Čitao sam malo hrv. prijevode pa mi je to sve neobično zvučalo. 

A i kindle mi je super je mogu highlightati, gledati rječnik, odmah se sve synca i na goodreads, kad tražiš nešt na netu znaš engleske termine pa je i reach veći, čak i poslije kad komentiraš s nekim znaš engl. citate odmah... kako je nečiji otac znao govoriti: "you just have to be realistic about these things..."

 

Pogotovo kad sam vidio u nekim prijevodima na netu da se spominje Cucak, Trodrvaš, Mrki i sl... to me jednostavno odmah odbije.

Isto kako je u "Projekt Spasitelj" Kameni umjesto Rocky. Recite jednu stvar o Bitangi, recite da ne voli hrvatske prijevode imena :-P

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2023 13:18 (Bitanga).
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Bitanga kaže...
Cansee kaže...

od druge trilogije Doba ludila, na hrvatski je prevedena samo prva zasad, ali kome se žuri ima naravno engleski, i srpski isto, ima na balkandownloads

 

Meni je to sve bolje na engleskom. Čitao sam malo hrv. prijevode pa mi je to sve neobično zvučalo. 

A i kindle mi je super je mogu highlightati, gledati rječnik, odmah se sve synca i na goodreads, kad tražiš nešt na netu znaš engleske termine pa je i reach veći, čak i poslije kad komentiraš s nekim znaš engl. citate odmah... kako je nečiji otac znao govoriti: "you just have to be realistic about these things..."

 

Pogotovo kad sam vidio u nekim prijevodima na netu da se spominje Cucak, Trodrvaš, Mrki i sl... to me jednostavno odmah odbije.

Isto kako je u "Projekt Spasitelj" Kameni umjesto Rocky. Recite jednu stvar o Bitangi, recite da ne voli hrvatske prijevode imena :-P

 

hahaha, sve jasno 

 

S tim da su meni odlični bili Algoritmovi prijevodi kad su bili u naponu snage, npr. Oštrozimlje umjesto Winterfell i Kraljev grudobran umjesto Kings landing, čak mi i bolje na hrvatskom. 

14 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

Meni su prve Abercrombijeve bile na HR, šokirao se kad sam kasnije čitao na engleskom. Trodrvaš mi bilo normalno, Cucak je cringe doduše :D Prevođenje imena mi u GoT nije toliko smetalo, tamo su imena zanimljiva i čak solidno prevedena, ali kad vidiš kako su iskasapili LotR s Frodom Torbarom dođe ti da plačeš tako da bih uvijek radije originalna. 

 

Netko gore spomenuo R. Hobb, mene je ubila (probao prvu iz Farseer-a). DNF-ao nakon što sam slušao audioknjigu nekoliko sati, sporo ko magla, nisam se mogao povezati s likovima.

 

Evo i malo preporuka, J. Lyons - A chorus of dragons. Za sada prošao prvu - The ruin of kings, malo GoT vibra s intrigama i likovima, obrađene teže teme, a malo mi baca na Sandersona po stilu i svijetu. Na trenutke zapetljana naracija, ali da se pratiti.

 

Imate neku preporuku za standalone fantasy? Ne da mi se svaki put uložiti mozak u 10 knjiga. Pročitao sam Night circus, A starless sea, J. Strange and Mr. Norell, The raven tower, Abercrombijeve sve. Na čekanju su mi Babel od R.F. Kuang i The last unicorn od P. Beaglea.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
15 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Evo nakon sto je malo duze vrijeme The Ember Blade skupljao prasinu unutar Kindle-a uhvatio sam ga u zadnja 2 tjedna ponovo i dovrsio jucer.

Zavrsetak knjige je bio fantastican i bilo je jako puno momenata za najezit se. Taj dio knjige je cista 10-ka. Pocetak i sredina mi je bilo malo previse bjezanja za moj ukus, al sve u svemu jako dobra knjiga i preporuka od mene.

Ak volite LOTR/Dragonlance tip radnje gdje pratite druzinu u odabranoj avanturi onda mozete uzet ovu knjigu u razmatranje.

 

Vjerujem da bi ovo bilo jako dobro ekranizirano kad bi se napravilo na pravi nacin, al tko zna dal ce ikad bit jer je ovo i novija knjiga.

 

Od mene 8/10.

 

Bacio sam vec oko dal je izasao i drugi dio knjige (kao trebala bi bit trilogija) pa vidim da je vani The Shadow Casket pa mozda odmah nastavim sa tom knjigom vec kad sam se zalaufao.

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Arto kaže...

Meni su prve Abercrombijeve bile na HR, šokirao se kad sam kasnije čitao na engleskom. Trodrvaš mi bilo normalno, Cucak je cringe doduše :D Prevođenje imena mi u GoT nije toliko smetalo, tamo su imena zanimljiva i čak solidno prevedena, ali kad vidiš kako su iskasapili LotR s Frodom Torbarom dođe ti da plačeš tako da bih uvijek radije originalna. 

 

Netko gore spomenuo R. Hobb, mene je ubila (probao prvu iz Farseer-a). DNF-ao nakon što sam slušao audioknjigu nekoliko sati, sporo ko magla, nisam se mogao povezati s likovima.

 

Evo i malo preporuka, J. Lyons - A chorus of dragons. Za sada prošao prvu - The ruin of kings, malo GoT vibra s intrigama i likovima, obrađene teže teme, a malo mi baca na Sandersona po stilu i svijetu. Na trenutke zapetljana naracija, ali da se pratiti.

 

Imate neku preporuku za standalone fantasy? Ne da mi se svaki put uložiti mozak u 10 knjiga. Pročitao sam Night circus, A starless sea, J. Strange and Mr. Norell, The raven tower, Abercrombijeve sve. Na čekanju su mi Babel od R.F. Kuang i The last unicorn od P. Beaglea.

 

Prvo što preporučim kod standalone fantasya je Guy Gavriel Kay, gotovo sve njegovo je standalone, ja sam čitao Lavove Al Rassana i Posljednju svjetlostu sunca i odlični su, a čuo sam da su i Tigana i Pjesma za Arbonu isto super. Većinu njegovih knjiga baš hvale, sve njegovo je zapravo u izmišljenom svijetu, ali vrlo inspirirano sa našom povijesti, pa tako ima knjigu koja je jako inspirirana Dubrovnikom (ne znam točno koja), Lavovi Al rassana su jako inspirirani srednjovjekovnom Španjolskom, a Posljednja svjetlost sunca vikinzima 

15 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Ovaj ember blade isto moze proc kao standalone knjiga iako bi 3 dijela trebalo bit.
Bas je lijepo zaokruzena prica na kraju i da su cak stali tu kontam da bi ljudi bili zadovoljni.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
AmonZero kaže...
Ovaj ember blade isto moze proc kao standalone knjiga iako bi 3 dijela trebalo bit.
Bas je lijepo zaokruzena prica na kraju i da su cak stali tu kontam da bi ljudi bili zadovoljni.

Pročitao u tri dana Projet Hail Mary....solidna knjiga...zapravo mis se sviđa da nema nastavka, tj da nije serijal (barem za sad mi izgleda kao da ga niti neće imati).

malo sam bio razočaran...jednostavnošću kraja, ali ajd ok je....preporuka za štivo. Knjiga nije niti tako velika.

Steam ID: Engineer ; Origin ID: DadEngineer
16 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
MasterG kaže...
AmonZero kaže...
Ovaj ember blade isto moze proc kao standalone knjiga iako bi 3 dijela trebalo bit.
Bas je lijepo zaokruzena prica na kraju i da su cak stali tu kontam da bi ljudi bili zadovoljni.

Pročitao u tri dana Projet Hail Mary....solidna knjiga...zapravo mis se sviđa da nema nastavka, tj da nije serijal (barem za sad mi izgleda kao da ga niti neće imati).

malo sam bio razočaran...jednostavnošću kraja, ali ajd ok je....preporuka za štivo. Knjiga nije niti tako velika.

 

Da, kraj je malo zbrzan mi se čini, ali ok. Ono sve prije mi je odlično.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Arto kaže...

 

 

Netko gore spomenuo R. Hobb, mene je ubila (probao prvu iz Farseer-a). DNF-ao nakon što sam slušao audioknjigu nekoliko sati, sporo ko magla, nisam se mogao povezati s likovima.

 

 

 Ajme napokon da se netko slaze u vezi ovog, znaci procitao 60% prve knjige i htio sam se ubit od dosade. Cijelo vrijeme mislim pa valjda ce se nesto dogodit, ali ne. Apsolutno necitljivo i smor.

 

A za preporuku standalone, evo recimo Elantris od Sandersona, a i ostale njegove standalone.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
MasterG kaže...
AmonZero kaže...
Ovaj ember blade isto moze proc kao standalone knjiga iako bi 3 dijela trebalo bit.
Bas je lijepo zaokruzena prica na kraju i da su cak stali tu kontam da bi ljudi bili zadovoljni.

Pročitao u tri dana Projet Hail Mary....solidna knjiga...zapravo mis se sviđa da nema nastavka, tj da nije serijal (barem za sad mi izgleda kao da ga niti neće imati).

malo sam bio razočaran...jednostavnošću kraja, ali ajd ok je....preporuka za štivo. Knjiga nije niti tako velika.

 

Ne znam jesi čitao Marsovca, tamo je kraj puno jednostavniji, doslovno na jednoj stranici, tako da je ovdje sa cijelim poglavljem pisac napredovao. Meni je sve skupa bilo jako dobro i ja bi volio vidjeti jedan nastavak, da se malo još razradi ta priča. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice