Fantastika i SF (knjige)

poruka: 485
|
čitano: 157.775
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Jel tko čitao Metro knjige? Jesu čemu?

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
kratos091 kaže...

Jel tko čitao Metro knjige? Jesu čemu?

 

Ja sam pročitao prvu, čak ju imam negdje na policama. Odlična knjiga, amosfera i sve je pun pogodak, a čitao sam je nakon igre i bila mi je bolja knjiga. Jedino što je generalno depresivna, neću spoilat ništa, ali bi ti ju preporučio da jučitaš kad ti dobro ide u životu, vesel si i sve je super. Ako si već u depri i kreneš ju čitat još bi se mogao i roknit

14 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

Jesi čitao na hrv ili eng?

 

Vidim da je baš i nema po knjižarama, a na njuškalu puno traže pa možda naručiti izvana.

 

U biti, izvornik je ruski, ne? Baš i nema smisla čitati na eng.

 

 

Aha, znači odgoditi čitanje dok ne prođe 2020.

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Na hrvatskom, i kao sto si rekao nema smisla na engleskom čitati. Ne znam jel čitaš na kindleu, ako da vjerojatano se moze pronaci verzija na hrvatskom.
Osim toga u knjižnicama sigurno ima
9 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Sutra izlazi Rhythm of War, 4. knjiga u sagi Stormlight Archive, točno 3 godine i 3 dana nakon izlaska 3. knjige, Oathbringera. Već smo to ovdje pisali, i vjerojatno sam i dosadan s time više, ali sam sinoć baš razmišljao općenito o stvaralaštvu u književnosti. 

 

Brandon Sanderson je strašan radnik, nevjerojatno je koliko brzo i kvalitetno čovjek piše. Sad zamislite usporedbu sa Martinom ili Rothfussom koje se čeka preko 9 godina za jednu knjigu. Sanderson je 2010. objavio prvu SA, Way of kings, i evo sutra izlazi četvrta, a zadnje dvije mu imaju preko 450.000 riječi, dok Martinova najduža Ples zmajeva ima oko 420.000, a nije da je slabije kvalitete, dapače.

Stvarno svaka čast, nema se šta drugo reći

13 godina
neaktivan
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

Čudno mi je da nitko nije spomenuo Peter F. Hamiltona, njegove sci-fi space sage su stvarno vrh, ovdje imate https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_F._Hamilton_bibliography reading order. ne šljivim nikakve korice i prijevode jer ništa u prijevodu nisam dobrog pročitao.

 

drugo od fantasya - Forgotten Realms - Drizzt Do'Urden knjige or R.A.Salvatorea. što se tiče gaminga - ovo je svijet Baldur's Gatea i Neverwinter nightsa tako da vjerojatno ima ovdje likova kojima će svijet biti poznat. Dio knjiga je i u stripu prepričan i zbog stripa sam ga i počeo čitati a dio knjiga je bio i na hrvatskom ali naravno nije dovršeno tako da sve digitalno.

 

Game of thrones sam odustao čekati kraj, ne vjerujem da se može išta korigirati u knjizi u odnosu na seriju a da mi makne okus sranja iz usta. ionako lik ne piše to nego radi vjerojatno na novom prequelu koji se treba početi snimati o staroj Valyriji.

Još mi je drago da nitko nije spomenuo onu gadariju od eragona, di je lik iskopirao i jedi moći i harry potter moći i zmajeve ubacio i usrao... ne znam što je gore od toga, knjiga ili film ili igra po filmu. 

 

Dečki su već napisali neke od vrhunskih materijala i pisaca pa neću double postati, samo moj mali doprinos nečega što smatram izvrsnim i nečega što smatram da se mora zaobići u širokom luku.

12 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...

Sutra izlazi Rhythm of War, 4. knjiga u sagi Stormlight Archive, točno 3 godine i 3 dana nakon izlaska 3. knjige, Oathbringera. Već smo to ovdje pisali, i vjerojatno sam i dosadan s time više, ali sam sinoć baš razmišljao općenito o stvaralaštvu u književnosti. 

 

Brandon Sanderson je strašan radnik, nevjerojatno je koliko brzo i kvalitetno čovjek piše. Sad zamislite usporedbu sa Martinom ili Rothfussom koje se čeka preko 9 godina za jednu knjigu. Sanderson je 2010. objavio prvu SA, Way of kings, i evo sutra izlazi četvrta, a zadnje dvije mu imaju preko 450.000 riječi, dok Martinova najduža Ples zmajeva ima oko 420.000, a nije da je slabije kvalitete, dapače.

Stvarno svaka čast, nema se šta drugo reći

 A da ne spominjemo da Sanderson paralelno izdaje i druge serijale, tipa novi Skyward koji je isto odlican, obje knjiga dosad.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
LIX kaže...

Čudno mi je da nitko nije spomenuo Peter F. Hamiltona, njegove sci-fi space sage su stvarno vrh, ovdje imate https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_F._Hamilton_bibliography reading order. ne šljivim nikakve korice i prijevode jer ništa u prijevodu nisam dobrog pročitao.

 

drugo od fantasya - Forgotten Realms - Drizzt Do'Urden knjige or R.A.Salvatorea. što se tiče gaminga - ovo je svijet Baldur's Gatea i Neverwinter nightsa tako da vjerojatno ima ovdje likova kojima će svijet biti poznat. Dio knjiga je i u stripu prepričan i zbog stripa sam ga i počeo čitati a dio knjiga je bio i na hrvatskom ali naravno nije dovršeno tako da sve digitalno.

 

Game of thrones sam odustao čekati kraj, ne vjerujem da se može išta korigirati u knjizi u odnosu na seriju a da mi makne okus sranja iz usta. ionako lik ne piše to nego radi vjerojatno na novom prequelu koji se treba početi snimati o staroj Valyriji.

Još mi je drago da nitko nije spomenuo onu gadariju od eragona, di je lik iskopirao i jedi moći i harry potter moći i zmajeve ubacio i usrao... ne znam što je gore od toga, knjiga ili film ili igra po filmu. 

 

Dečki su već napisali neke od vrhunskih materijala i pisaca pa neću double postati, samo moj mali doprinos nečega što smatram izvrsnim i nečega što smatram da se mora zaobići u širokom luku.

 

mlada je ovo tema, počeli smo tek prije neka 3 tjedna, tako da se nije stiglo baš sve spomenuti :) Ali fino rastemo, već smo na 4. stranici, a dosad smo nekako većinom pričali o knjigama koje su prevedene na naški. 

 

A Pandoras Star mi je već neko vrijeme na popisu za čitanje, samo nikako da stignem, ali definitivno hoću jer sam čuo da je super. Problem mi zna biti kada mi se odjednom čita 5 različitih knjiga i serijala, i prije par mjeseci sam u isto vrijeme počeo sa 3, među njima i Pandora star, ali to su knjige na koje se treba koncentrirati i teško ih je čitati uz nešto drugo. Tako da sam tada odlučio da ću se koncentrirati na neke druge knjige i završiti ih pa onda na Hamiltona. A de mi reci jesi čitao više njegovih knjiga? Jel sve povezano ili?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

pročitao sam skoro sve njegove knjige, Pandora's Star je uvod u commonwealth svemir, prva knjiga Commonwealth sage, zatim se u istom svemiru sa 1200 godina razlike nastavlja Void trilogy i zadnja duologija The chronicle of the fallers koja ide paralelno sa Void trilogijom ali se ne presijeca s njom. Prequel svega je Misspent Youth koji se ne treba čitati prvi jer mnogo stvari u njemu je zapravo referenca na buduće događaje i nemaju smisla sami po sebi ali nakon čitanja jedne-dvije knjige onda ima više smisla, udara temelje za tehnologiju vječne mladosti i sl.

 

Confederation universe mu je kraći i nevezan sa Commonwealthom a isto ima jaku priču. Uglavnom se napredak čovječanstva u commonwealth svemiru i confederation svemiru razlikuje sa putovanjem svemirom sa brodovima ili crvotočinama jer svaka od tih vrsta osvajanja svemira donosi i različite aspekte evolucije društva i tehnologije. Ili to brkam sa Salvation Sequence ... malo su mi se izmiješali, prošlo je vremena otkad sam ih progutao sve u dahu.

Teško je sad spominjati dalje o priči jer nisam siguran što bi od meni pamtljivih detalja bilo enorman spoiler a što mamac za čitanje, mogu samo reći da nisam imao previše ideje o materijalu u knjigama kad sam ih počinjao čitati i imao sam dosta wow trenutaka prosvjetljenja tokom čitanja. Knjige su nakon kratkog vremena magneti i teško ih je spustiti i koristio sam svaki slobodan trenutak da ih vrtim na mobitelu, nemam kindle. Znam samo da ako počneš sa njim, teško ćeš pustiti ih ruku do kraja. 

9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
LIX kaže...

pročitao sam skoro sve njegove knjige, Pandora's Star je uvod u commonwealth svemir, prva knjiga Commonwealth sage, zatim se u istom svemiru sa 1200 godina razlike nastavlja Void trilogy i zadnja duologija The chronicle of the fallers koja ide paralelno sa Void trilogijom ali se ne presijeca s njom. Prequel svega je Misspent Youth koji se ne treba čitati prvi jer mnogo stvari u njemu je zapravo referenca na buduće događaje i nemaju smisla sami po sebi ali nakon čitanja jedne-dvije knjige onda ima više smisla, udara temelje za tehnologiju vječne mladosti i sl.

 

Confederation universe mu je kraći i nevezan sa Commonwealthom a isto ima jaku priču. Uglavnom se napredak čovječanstva u commonwealth svemiru i confederation svemiru razlikuje sa putovanjem svemirom sa brodovima ili crvotočinama jer svaka od tih vrsta osvajanja svemira donosi i različite aspekte evolucije društva i tehnologije. Ili to brkam sa Salvation Sequence ... malo su mi se izmiješali, prošlo je vremena otkad sam ih progutao sve u dahu.

Teško je sad spominjati dalje o priči jer nisam siguran što bi od meni pamtljivih detalja bilo enorman spoiler a što mamac za čitanje, mogu samo reći da nisam imao previše ideje o materijalu u knjigama kad sam ih počinjao čitati i imao sam dosta wow trenutaka prosvjetljenja tokom čitanja. Knjige su nakon kratkog vremena magneti i teško ih je spustiti i koristio sam svaki slobodan trenutak da ih vrtim na mobitelu, nemam kindle. Znam samo da ako počneš sa njim, teško ćeš pustiti ih ruku do kraja. 

 

super zvuči, baš jedva čekam :) 

 

Znači rvo Pandoru a onda taj Judas chain ili kak već, a za dalje ću vidjeti kako već ide. U biti ti si stavio link poretka čitanja već jel?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
LIX kaže...

Čudno mi je da nitko nije spomenuo Peter F. Hamiltona, njegove sci-fi space sage su stvarno vrh, ovdje imate https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_F._Hamilton_bibliography reading order. ne šljivim nikakve korice i prijevode jer ništa u prijevodu nisam dobrog pročitao.

 

drugo od fantasya - Forgotten Realms - Drizzt Do'Urden knjige or R.A.Salvatorea. što se tiče gaminga - ovo je svijet Baldur's Gatea i Neverwinter nightsa tako da vjerojatno ima ovdje likova kojima će svijet biti poznat. Dio knjiga je i u stripu prepričan i zbog stripa sam ga i počeo čitati a dio knjiga je bio i na hrvatskom ali naravno nije dovršeno tako da sve digitalno.

 

Game of thrones sam odustao čekati kraj, ne vjerujem da se može išta korigirati u knjizi u odnosu na seriju a da mi makne okus sranja iz usta. ionako lik ne piše to nego radi vjerojatno na novom prequelu koji se treba početi snimati o staroj Valyriji.

Još mi je drago da nitko nije spomenuo onu gadariju od eragona, di je lik iskopirao i jedi moći i harry potter moći i zmajeve ubacio i usrao... ne znam što je gore od toga, knjiga ili film ili igra po filmu. 

 

Dečki su već napisali neke od vrhunskih materijala i pisaca pa neću double postati, samo moj mali doprinos nečega što smatram izvrsnim i nečega što smatram da se mora zaobići u širokom luku.

 Moram se referirati na Eragon, čitao sam i knjigu i gledao film. Knjiga je još koliko toliko ok, pročitaš i zaboraviš, ali film je, pa možda i najgori fantasy koji sam gledao, ono smeće od In the name of the King od Uwe Bolla je smeće na entu ali bar me nasmije Statham kao Farmer, a u Eragonu bi plakao od prve do zadnje minute filma od muke.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...
super zvuči, baš jedva čekam :) 
Znači rvo Pandoru a onda taj Judas chain ili kak već, a za dalje ću vidjeti kako već ide. U biti ti si stavio link poretka čitanja već jel?

 Da, u linku je poredak čitanja i za Commonwealth i za Confederation.

Martyr_Logarius kaže...
 Moram se referirati na Eragon, čitao sam i knjigu i gledao film. Knjiga je još koliko toliko ok, pročitaš i zaboraviš, ali film je, pa možda i najgori fantasy koji sam gledao, ono smeće od In the name of the King od Uwe Bolla je smeće na entu ali bar me nasmije Statham kao Farmer, a u Eragonu bi plakao od prve do zadnje minute filma od muke.

 Dečko koji je nažvrljao Eragona je imao 15 godina kad ga je napisao pa je još 2 godine dožvrljavao knjigu tako da svi koji su imali već LOTR, Harry Potter i Star Wars predznanje prije čitanja ne bi trebali vidjeti ovdje ništa osim pokušaja homagea izvorima ili blatantnu kopiju sveg što inače valja u navedenim serijalima. Svaka čast da je klinac uopće uspio izdati knjigu ali da valja... s tim mi se nemoguće složiti. Znam da svatko ima svoje ukuse ali ovo je jedina tema oko koje sam neuobičajno antifanboyevski nastrojen (ne da sam nastrojen protiv fanova nego protiv teme). Film je bio još veći užas ali igra je tek šaka u oko koja je prelila kap :D  

Davno su prošla moja vremena flejmanja po forumima i ne pokušavam provocirati, ovo je samo moje mišljenje. A drugo, od 2000-te do danas mogao je i završiti priču više... XD 

U samoj igri koja je gora nego famozna Daikatana, koriste se spelovi koji su ekvivalenti force powerima u Jedi Knight II, kad se mač naboosta onda postane lightsaber a Harry Potterovi spellovi... ma ni ne sjećam se više... brr. 

14 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
LIX kaže...

Čudno mi je da nitko nije spomenuo Peter F. Hamiltona, njegove sci-fi space sage su stvarno vrh, ovdje imate https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_F._Hamilton_bibliography reading order. ne šljivim nikakve korice i prijevode jer ništa u prijevodu nisam dobrog pročitao.

 

drugo od fantasya - Forgotten Realms - Drizzt Do'Urden knjige or R.A.Salvatorea. što se tiče gaminga - ovo je svijet Baldur's Gatea i Neverwinter nightsa tako da vjerojatno ima ovdje likova kojima će svijet biti poznat. Dio knjiga je i u stripu prepričan i zbog stripa sam ga i počeo čitati a dio knjiga je bio i na hrvatskom ali naravno nije dovršeno tako da sve digitalno.

 

Game of thrones sam odustao čekati kraj, ne vjerujem da se može išta korigirati u knjizi u odnosu na seriju a da mi makne okus sranja iz usta. ionako lik ne piše to nego radi vjerojatno na novom prequelu koji se treba početi snimati o staroj Valyriji.

Još mi je drago da nitko nije spomenuo onu gadariju od eragona, di je lik iskopirao i jedi moći i harry potter moći i zmajeve ubacio i usrao... ne znam što je gore od toga, knjiga ili film ili igra po filmu. 

 

Dečki su već napisali neke od vrhunskih materijala i pisaca pa neću double postati, samo moj mali doprinos nečega što smatram izvrsnim i nečega što smatram da se mora zaobići u širokom luku.

 Night Dawn trilogija je vrlo zarazna. Pročitao bez prestanka. Pročitao još par negovih knjiga. dobar pisac.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
LIX kaže...
Cansee kaže...
super zvuči, baš jedva čekam :) 
Znači rvo Pandoru a onda taj Judas chain ili kak već, a za dalje ću vidjeti kako već ide. U biti ti si stavio link poretka čitanja već jel?

 Da, u linku je poredak čitanja i za Commonwealth i za Confederation.

Martyr_Logarius kaže...
 Moram se referirati na Eragon, čitao sam i knjigu i gledao film. Knjiga je još koliko toliko ok, pročitaš i zaboraviš, ali film je, pa možda i najgori fantasy koji sam gledao, ono smeće od In the name of the King od Uwe Bolla je smeće na entu ali bar me nasmije Statham kao Farmer, a u Eragonu bi plakao od prve do zadnje minute filma od muke.

 Dečko koji je nažvrljao Eragona je imao 15 godina kad ga je napisao pa je još 2 godine dožvrljavao knjigu tako da svi koji su imali već LOTR, Harry Potter i Star Wars predznanje prije čitanja ne bi trebali vidjeti ovdje ništa osim pokušaja homagea izvorima ili blatantnu kopiju sveg što inače valja u navedenim serijalima. Svaka čast da je klinac uopće uspio izdati knjigu ali da valja... s tim mi se nemoguće složiti. Znam da svatko ima svoje ukuse ali ovo je jedina tema oko koje sam neuobičajno antifanboyevski nastrojen (ne da sam nastrojen protiv fanova nego protiv teme). Film je bio još veći užas ali igra je tek šaka u oko koja je prelila kap :D  

Davno su prošla moja vremena flejmanja po forumima i ne pokušavam provocirati, ovo je samo moje mišljenje. A drugo, od 2000-te do danas mogao je i završiti priču više... XD 

U samoj igri koja je gora nego famozna Daikatana, koriste se spelovi koji su ekvivalenti force powerima u Jedi Knight II, kad se mač naboosta onda postane lightsaber a Harry Potterovi spellovi... ma ni ne sjećam se više... brr. 

 Ma joj, daleko od toga da smatram da je knjiga solidna ili nešt, samo sam rekao da je čitljiva, iako to mogu prepisati dijelom, a možda i u potpunosti time što sam prvo pogledao film pa zatim uzeo knjigu u ruke xD i pročitao sam dvije knjige, dalje niti ne želim. Vjeruj mi na riječ da do dana današnjeg, ja nisam imao pojma da je rađena igra po Eragonu i prema videu, volio bi da sam i ostao u blaženom neznanju :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 19:37 (Martyr_Logarius).
9 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Kanal Invicta na youtubeu koji se bavi povijesnim temama, većinom vojnim ali i raznim drugim, jejučer objavio video Welcome to Roshar The Stormlight Archive - Lore Primer - 

 

video je osnovni prikaz Svijeta u kojem se događa Stormlight Archive, upravo sam ga pogledao, znači odlično je napravlje, a nema spoilera, preporuke i za one koji su pročitali i za one koji će čitati. Čak i više za ove koji će tek čitati

9 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Ekipa jel ima tko ovdje da je čitao Wheel of Time od Roberta Jordana? Te knjige su jedne od najpoznatijih i najbitnijih u fantasy literaturi, ali nažalost kod nas nikad nisu prevedene, barem koliko ja znam. Mislim da ima 15 knjiga sve skupa u serijalu, i inače su prodane u preko 80 milijuna primjeraka u svijetu, mislim da je to najprodavanija fantastika koja nije prevedena na hrvatski.

 

Jednom sam čak razmišljao da pročitam na srpskom, ali na kraju ipak nisam, a s obzirom da sam ove godine pročitao oko 15 knjiga na engleskom mislim da ću definitivno čitati na engleskom kad mi dođe na red

15 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

Na 30% prve knjige sam. Jel smijem pogledat, a da si nesto ne spojlam ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
AmonZero kaže...

Na 30% prve knjige sam. Jel smijem pogledat, a da si nesto ne spojlam ?

 

Ako pitaš za ovaj video o Rosharu, možeš bez problema, dapače, ovo je baš dobar video za one koji tek počinju. Nema nikakvih spoilera, tak da ne brini

15 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

Can confirm. Nema spojlera. Mozda jedna recenica na samom kraju videa, al to vam je prakticki prvih x stranica knjige tak da je zanemarivo.

Moram priznat da sam znao vec nekih 70% stvari iz videa, al lijepo su ih prikazali i pojasnili.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Jučer sam završio zadnju knjigu iz svijeta Prvog Zakona koju je dosad izbacio Joe Abercrombie. Pročitao sam prvu, originalnu trilogiju još prije više godina, ali sada sam se ponovno bacio na sve knjige, da sve temeljito prođem.

 

Od desetog mjeseca do danas sam pročitao Krivnja oštrice, Prije njihova vješanja, Posljednji argument kraljeva, pa onda Poslužiti hladno, Junaci i Crvena zemlja. To je i kronološki red kako bi se te knjige trebale čitati, sve su i na hrvatskom jeziku. Onda sam nastavio na novu trilogiju, Age of Madness i pročitao prve dvije knjige, A Little Hatred i Trouble with Peace, a još jedna, zadnja, izlazi nagodinu.

 

Napisao bi kratak osvrt, dakle ovo su "grimdark" fantasy knjige, što bi značilo da su više sive nego crno bijele (za razliku od klasičnog fantasya). Abercrombie je često i nazivan lord grimdark, i tip je stvarno odličan pisac, a najveća snaga su mu definitivno likovi. 

 

Prva trilogija Prvi zakon mi je baš odlična, sve preporuke, od samog početka do kraja. Osim što je jedan od glavnih likova Logen Krvava Devetka koji mi je u top 5 najdražih likova uopće, ono što je ovdje super izvedeno je misterija oko magije, informacije se dobivaju na kapaljku, pacing je odličan, i događanja u svijetu i ostali likovi te stalno vuku dalje.

 

Poslužiti hladno, prvi standalone roman, mi je puno lošija knjiga, odnosno jednostavno mi nije ništa posebno. Dosta klasična priča o osveti. I dalje ima odlične likove, ali radnja mi je jednostavno previše očita i pravocrtna. Ništa mi nije bilo misteriozno, nikakve magije niti nečeg sličnog nema, dakle kao da čitam običan roman u izmišnjenoj zemlji.

 

Junaci, također standalone, mi je odličan. Radnja se odvija tokom 3 dana, bitka između Sjevera i Unije, knjiga je puna odličnog vojnog humora, odličnih likova, imamo uvid u obje strane, vidi se besmisao rata i ne može se predvidjeti rezultat do samog kraja, apsolutna preporuka.

 

Crvena zemlja, standalone, je zapravo klasičan vestern, samo naravno umjesto revolvera i pušaka tu su mačevi, lukovi i sjekire. Isto odlična knjiga, nemam tu šta puno pisati, mogao bi nešto i spoilati.

 

Onda druga trilogija, oko 15 godina poslije završetka Crvene Zemlje, Age of Madness, nema na hrvatskom još. Dakle obje knjige su mi bile stvarno dobre, bez ikakvog pogovora, ponovno se uvode odlični likovi, ima i nekih starih, i bilo je stvarno odličnih trenutaka iščekivanja u objema knjigama, kako će se odviti ovaj dvoboj ili ona bitka, ne znaš šta da očekuješ, to stvarno volim jer ne zna baš to svatko izvesti kako treba. Ono što mi je određeni nedostatak je što više zapravo nema nekakve magije, odnosno ima je vrlo malo, i vrlo malo paranormalnog. Nekome će možda to i odgovarati, ali ja volim kada fantasy ima takvih stvari. Ovo je zapravo kao da čitam nekakav normalan roman koji se odvija sa normalnim likovima, samo nije na našem planetu nego na izmišljenoj lokaciji. Uz jednu malu iznimku ali neću to spominjati da ne spoilam. Svakako ću čitati i slijedeću knjigu jer me zanima šta će se dalje događati, ali i dalje volim kada fantasy ima nekakvu magiju, drugačije vrste stvorenja i takve stvari.

13 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Napokon nekakva ovaka tema :)

 

Ufffff, di krenuti? Jedino kaj i čitam je SF i Fantasy, i to u tolikim količinama da sam se već par puta svađao sa frendovima (koji nemru shvatiti da postoje knjige koje se ne bave nekim realnim temama).

No, vidim da niste puno spominjali Red Rising serijal ovdje? Meni je to apsolutno došlo kao fix koji će zamijeniti Game of Thrones (kraj druge knjige mi je osobno tri puta bolji od Red Weddinga, al to sam samo ja).

Wheel of Time sam pročitao 3 puta i nemrem dočekat seriju (skoro sam proplakao zbog odgađanja, damn you corona). Jordan je fenomenalno odradio lagani pad u madness glavnog lika (ni ne primijeti se do same kulminacije).

Upravo po ne znam koji put čitam Rothfussa i nadam se da bu napokon završio Kingkiller Chronicles, pogotovo jer je prije još rekao da je Kvothe trilogija zapravo samo uvod u cijeli svijet koji gradi (If there is one thing I will not abide, it is the folly of a willful pride).

Također, toplo preporučujem cultivation (nešto u što sam upao sasvim slučajno i ostao vrlo ugodno iznenađen) serijal Cradle od Will Wighta, pogotovo ako volite tučnjavu ala Dragon Ball style. Jako dobro je to napravio.

Sandersona pratim stalno, moj najdraži pisac, sad se lagano pripremam pročitati Rythm of War, javim dojmove.

Take it easy lads! | R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 0:56 (luxxxfromhell).
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
luxxxfromhell kaže...

Napokon nekakva ovaka tema :)

 

Ufffff, di krenuti? Jedino kaj i čitam je SF i Fantasy, i to u tolikim količinama da sam se već par puta svađao sa frendovima (koji nemru shvatiti da postoje knjige koje se ne bave nekim realnim temama).

No, vidim da niste puno spominjali Red Rising serijal ovdje? Meni je to apsolutno došlo kao fix koji će zamijeniti Game of Thrones (kraj druge knjige mi je osobno tri puta bolji od Red Weddinga, al to sam samo ja).

Wheel of Time sam pročitao 3 puta i nemrem dočekat seriju (skoro sam proplakao zbog odgađanja, damn you corona). Jordan je fenomenalno odradio lagani pad u madness glavnog lika (ni ne primijeti se do same kulminacije).

Upravo po ne znam koji put čitam Rothfussa i nadam se da bu napokon završio Kingkiller Chronicles, pogotovo jer je prije još rekao da je Kvothe trilogija zapravo samo uvod u cijeli svijet koji gradi (If there is one thing I will not abide, it is the folly of a willful pride).

Također, toplo preporučujem cultivation (nešto u što sam upao sasvim slučajno i ostao vrlo ugodno iznenađen) serijal Cradle od Will Wighta, pogotovo ako volite tučnjavu ala Dragon Ball style. Jako dobro je to napravio.

Sandersona pratim stalno, moj najdraži pisac, sad se lagano pripremam pročitati Rythm of War, javim dojmove.

 

Bome ti si ovdje veteran :) 

 

WoT 3 puta, nije loše, to namjeravam pročitati, ali eto još nije došlo na red. Zapravo mi je najveća dvojba da krećem na to ili na Malazan, oba serijala su stvarno dugačka. Al prvo Rythm of War i kod mene :)

10 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
luxxxfromhell kaže...

Napokon nekakva ovaka tema :)

 

Ufffff, di krenuti? Jedino kaj i čitam je SF i Fantasy, i to u tolikim količinama da sam se već par puta svađao sa frendovima (koji nemru shvatiti da postoje knjige koje se ne bave nekim realnim temama).

No, vidim da niste puno spominjali Red Rising serijal ovdje? Meni je to apsolutno došlo kao fix koji će zamijeniti Game of Thrones (kraj druge knjige mi je osobno tri puta bolji od Red Weddinga, al to sam samo ja).

Wheel of Time sam pročitao 3 puta i nemrem dočekat seriju (skoro sam proplakao zbog odgađanja, damn you corona). Jordan je fenomenalno odradio lagani pad u madness glavnog lika (ni ne primijeti se do same kulminacije).

Upravo po ne znam koji put čitam Rothfussa i nadam se da bu napokon završio Kingkiller Chronicles, pogotovo jer je prije još rekao da je Kvothe trilogija zapravo samo uvod u cijeli svijet koji gradi (If there is one thing I will not abide, it is the folly of a willful pride).

Također, toplo preporučujem cultivation (nešto u što sam upao sasvim slučajno i ostao vrlo ugodno iznenađen) serijal Cradle od Will Wighta, pogotovo ako volite tučnjavu ala Dragon Ball style. Jako dobro je to napravio.

Sandersona pratim stalno, moj najdraži pisac, sad se lagano pripremam pročitati Rythm of War, javim dojmove.

 Lik je prvi put u 5 godina progovorio konkretno o trecoj knjizi.

Nadam se procitat je negdje najkasnije do 2023, mada se ne bi cudio da je ne vidimo do 2025-2026.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
3 godine
neaktivan
offline
Fantastika i SF (knjige)

Dakle, ja sam danas dovršio zadnji dio trilogije Red Rising, ne postoji riječi kojima bi vam ja to prodao, osim da je nešto fantastično :) likovi, worldbuilding, zapleti, intrige...ma 10/10 bez razmišljanja. 

9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Martyr_Logarius kaže...

Dakle, ja sam danas dovršio zadnji dio trilogije Red Rising, ne postoji riječi kojima bi vam ja to prodao, osim da je nešto fantastično :) likovi, worldbuilding, zapleti, intrige...ma 10/10 bez razmišljanja. 

 

jesi čitao na engleskom ili hrvatskom?

 

mogao bi se sad na to bacit, pošto i ti i Minneyar imate dosta hvale za te knjige

3 godine
neaktivan
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...
Martyr_Logarius kaže...

Dakle, ja sam danas dovršio zadnji dio trilogije Red Rising, ne postoji riječi kojima bi vam ja to prodao, osim da je nešto fantastično :) likovi, worldbuilding, zapleti, intrige...ma 10/10 bez razmišljanja. 

 

jesi čitao na engleskom ili hrvatskom?

 

mogao bi se sad na to bacit, pošto i ti i Minneyar imate dosta hvale za te knjige

 Prve dvije na hrvatskom, treću sam skinuo s balkandownload jer nemaju u knjižnici. To je, kako nemam kindle, prva knjiga ikad koju sam pročitao na kompu koliko me zanimao nastavak. Progutao sam je u dva dana

16 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Lomim se s kojom krenuti od ove dvije epske serije knjiga... sto Vi kazete?

2 Malazan Book of the Fallen
2 The Wheel of Time
and the heavens shall tremble
13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Martyr_Logarius kaže...

Dakle, ja sam danas dovršio zadnji dio trilogije Red Rising, ne postoji riječi kojima bi vam ja to prodao, osim da je nešto fantastično :) likovi, worldbuilding, zapleti, intrige...ma 10/10 bez razmišljanja. 

 Hahahahahaha stari moj, sretno sa drugom trilogijom, meni osobno A Song of Ice and Fire stil ain't got shit za sve kaj se događa u Red Rising, pogotovo u drugoj trilogiji :D

Take it easy lads! | R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
luxxxfromhell kaže...
Martyr_Logarius kaže...

Dakle, ja sam danas dovršio zadnji dio trilogije Red Rising, ne postoji riječi kojima bi vam ja to prodao, osim da je nešto fantastično :) likovi, worldbuilding, zapleti, intrige...ma 10/10 bez razmišljanja. 

 Hahahahahaha stari moj, sretno sa drugom trilogijom, meni osobno A Song of Ice and Fire stil ain't got shit za sve kaj se događa u Red Rising, pogotovo u drugoj trilogiji :D

 Ok, you got me intrigued, jesu li sve knjige vani?

11 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Pozdrav kolege.

 

Zanima me da li itko zna gdje nabaviti knjigu "Roadside Picnic" od braće Strugatsky sa prijevodom na hrvatski jezik ili engleski?

Hvala

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice