Čitate li knjige? Preporuke... izdvojena tema

poruka: 816
|
čitano: 291.020
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Čitam knjige preko zime kada su dani kratki. Obično znanstvenu fantastiku. Bio sam veliki fan HALO i MAss Effect serijala. Dok je Bungie radio na HALO i prije nego je Bioware postao smeće, čitao sam sve knjige o serijalima koje su izlazile. Omiljena SF knjiga mi je Vječni rat (the forever war).

9 godina
online
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
DuxCro kaže...

Čitam knjige preko zime kada su dani kratki. Obično znanstvenu fantastiku. Bio sam veliki fan HALO i MAss Effect serijala. Dok je Bungie radio na HALO i prije nego je Bioware postao smeće, čitao sam sve knjige o serijalima koje su izlazile. Omiljena SF knjiga mi je Vječni rat (the forever war).

 

imamo temu ovdje na forumu baš o SF i Fantasy knjigama - https://forum.bug.hr/forum/topic/ostalo/fantastika-sf-knjige/278441.aspx

 

pa škicni ako si zainteresiran

11 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Chaos: Charles Manson, the CIA, and the Secret History of the Sixties.

Neki novi uglovi 50 godina starog slučaja.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
14 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Pročitao Kraljevstvo Jo Nesboa. Nakon njegovih odličnih knjiga ova mi je totalno razočaranje. Prva polovica knjige za 5 a dalje kao je netko drugi preuzeo priču. Tolike nelogičnosti i nebuloze da to nije za vjerovati. Još mi je manje jasno odakle na Goodreadsu tolike pozitivne recenzije. Da je bar nisam ni krenuo čitati.

“Kako želite da ljudi vama čine, tako činite i vi njima.” (Lk 6,31)
12 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Ima možda netko preporuku za čitanje? Upravo sam završio 11.22.63 od Stephena Kinga i knjiga mi je fantastična i baš po mojem ukusu. Gledao sam malo knjige od Kinga, i većinom su to horori, a taj žanr baš ne preferiram. 
Što se mog ukusa tiče, recimo jedna od najdražih knjiga mi je The Girl with the Dragon Tatoo (cijela trilogija) i odiseja u svemiru. Čitao sam dosta Jo Nesboa i Lee Childea. Dan Brown mi nije sjeo.

 

13 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Cordas kaže...

Ima možda netko preporuku za čitanje? Upravo sam završio 11.22.63 od Stephena Kinga i knjiga mi je fantastična i baš po mojem ukusu. Gledao sam malo knjige od Kinga, i većinom su to horori, a taj žanr baš ne preferiram. 
Što se mog ukusa tiče, recimo jedna od najdražih knjiga mi je The Girl with the Dragon Tatoo (cijela trilogija) i odiseja u svemiru. Čitao sam dosta Jo Nesboa i Lee Childea. Dan Brown mi nije sjeo.

 

 Možda nešto od: Gyllian Flinn, Karin Slaughter, Lars Kepler? To je nešto na tragu Nesboa.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Hexfire kaže...
Cordas kaže...

Ima možda netko preporuku za čitanje? Upravo sam završio 11.22.63 od Stephena Kinga i knjiga mi je fantastična i baš po mojem ukusu. Gledao sam malo knjige od Kinga, i većinom su to horori, a taj žanr baš ne preferiram. 
Što se mog ukusa tiče, recimo jedna od najdražih knjiga mi je The Girl with the Dragon Tatoo (cijela trilogija) i odiseja u svemiru. Čitao sam dosta Jo Nesboa i Lee Childea. Dan Brown mi nije sjeo.

 

 Možda nešto od: Gyllian Flinn, Karin Slaughter, Lars Kepler? To je nešto na tragu Nesboa.

Hvala, bacit ću oko. 

 

Je li čitao netko Under the Dome od Stephena Kinga?

16 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...

Taman krajem godine sam zavrsio Under the Dome... knjiga je teska, brutalna i uvrnuta, sto i inace dobijemo od Kinga.

Ne bih je svakome preporucio, ali meni je u top 5 Kingovih knjiga

and the heavens shall tremble
16 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...

Millenum trilogija mi je bilo odlicno otkrice, dugo sam je ignorirao zbog prevelike medijske eksponiranosti da bih je potom (uglavnom u avionu) progutao...

S obzirom da ti se svidio King s 11.22.63 i ova trilogija, preporucam da probas od Kinga Bill Hodges trilogiju: Mr. Mercedes, Finders Keepers, End of Watch

 

Netipicne price za Kinga(nije horror) ali ima nekih slicnosti s Millenium (krimic, tehnologija, uvrnutost...)

 

@Cordas ovo je odgovor na tvoj post, al sam nes krivo kliknio kod citiranja/odgovora

and the heavens shall tremble
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 0:56 (RonoN).
12 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
RonoN kaže...

Millenum trilogija mi je bilo odlicno otkrice, dugo sam je ignorirao zbog prevelike medijske eksponiranosti da bih je potom (uglavnom u avionu) progutao...

S obzirom da ti se svidio King s 11.22.63 i ova trilogija, preporucam da probas od Kinga Bill Hodges trilogiju: Mr. Mercedes, Finders Keepers, End of Watch

 

Netipicne price za Kinga(nije horror) ali ima nekih slicnosti s Millenium (krimic, tehnologija, uvrnutost...)

 

@Cordas ovo je odgovor na tvoj post, al sam nes krivo kliknio kod citiranja/odgovora

Hvala kolega, već su loadani na Kindle. Javim dojmove, ali čini mi se da je ovo upravo ono što sam tražio! 

11 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Moze preporuka neke knjige o vjestinama komunikacije, najvise ovo sto se odnosi o komunikaciji u ljubavnoj vezi.. da je onako citljiva i lako razumljiva

3 godine
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Pozdrav,

Zanima me koje su vas knjige najviše zaintrigirale, o kojima ste razmišljali dugo nakon čitanja?

Hvalaa:)
11 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

In Death of the Leaping Horseman, the untold story of 24. Panzer-Division's savage fighting on Stalingrad's outskirts and in the devastated ruins of the city itself is revealed in a detailed day-by-day account. The gripping book about a panzer division and its battles in the shattered streets of Stalingrad.

Znaci da radi se o nacistima ali jednostavno se zapitas kako je moguce da se to događa...  Bas ono se zapitas...  Jer dokumentarci filmovi nikad ne razmisljas o ljudima koji su ginuli bili oni dobri zli...  Doslovno jednom riječi klaonica...

14 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Horatio_Hornblower kaže...

In Death of the Leaping Horseman, the untold story of 24. Panzer-Division's savage fighting on Stalingrad's outskirts and in the devastated ruins of the city itself is revealed in a detailed day-by-day account. The gripping book about a panzer division and its battles in the shattered streets of Stalingrad.

Znaci da radi se o nacistima ali jednostavno se zapitas kako je moguce da se to događa...  Bas ono se zapitas...  Jer dokumentarci filmovi nikad ne razmisljas o ljudima koji su ginuli bili oni dobri zli...  Doslovno jednom riječi klaonica...

 Znači neki Jason D. Mark zna kako je tamo bilo? kaj je on Švabo ili Rus?

 

Imaš "Izdana armija" ili  "Die verratene Armee" koju nepisao Švabo, Heinrich Gerlach, u zarobljeništvu koji je tamo bio...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Kapinova kaže...
Pozdrav,

Zanima me koje su vas knjige najviše zaintrigirale, o kojima ste razmišljali dugo nakon čitanja?

Hvalaa:)

 Na zapadu nista novo - Erich Maria Remarque

Opis njemackih vojnika u 1. svjetskom ratu. Promijenilo mi je perspektivu o ratu i o ratnim veteranima/braniteljima - a tim vise sto mi je i otac branitelj koji nikad o ratu nije pricao.

 

 Digitalna demencija - Manfred Spitzer

Opis utjecaja tehnologije na covjeka. 

 

I za kraj Hararijeve Kratka povijest covjecanstva i 21 savjet za 21. stoljece

Teme nisu jednostavne pa je trebalo vremena za kvalitetno probavljanje :) 

Opisuje probleme s kojima su se ljudi susretali i s kojima ce se susretati

You have to be odd to be number one
12 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Dobio sam ovdje već par puta dobre preporuke, pa se idem opet okušati. 
Pada li nekom na pamet neka knjiga kao poklon za žensku osobu? U kasnim 20-im godinama, radi kao učiteljica, znam da joj je draga knjiga "Okruženi idiotima". Ja osobno ne mogu ništa smisliti 

11 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...

"Kratka povijest gotovo svega" Bill Bryson

9 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Digitalna tvrđava - Dan Brown :)

11 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Grad lopova David Benioff

 

Meni jedna od najljepših knjiga. Ogromna preporuka :)

12 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
lonewolf21 kaže...

"Kratka povijest gotovo svega" Bill Bryson

 

jarpe94 kaže...

Digitalna tvrđava - Dan Brown :)

 

mmafan kaže...

Grad lopova David Benioff

 

Meni jedna od najljepših knjiga. Ogromna preporuka :)

 Procitane, odlicne!

 

Od mene preporuka za:

Jonas Jonasson - stogodišnjak koji se spustio kroz prozor i nestao

Matthew Walker - zasto spavamo (ogromna preporuka)

12 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Odlične preporuke, hvala svim! Mislim da budem ovo od Dana Browna uzeo :) 

10 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Cordas kaže...

Dobio sam ovdje već par puta dobre preporuke, pa se idem opet okušati. 
Pada li nekom na pamet neka knjiga kao poklon za žensku osobu? U kasnim 20-im godinama, radi kao učiteljica, znam da joj je draga knjiga "Okruženi idiotima". Ja osobno ne mogu ništa smisliti 

 Snijeg - Orhan Pamuk.

14 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

evo, nakon 2-3 godine izašao je u nas i 2. dio Ibisove trilogije  Amitava Goša - Rijeka dima...

 

povelike knjige, povijesne, u razdoblju pred izbijanje Opijumskog rata (1839.), s velikim brojem likova, prepletene radnje koja vodi od zaselaka Britanskog Radža, mogulskih palača, do Mauricijusa, preko Nikobarskog prolaza do Malacce, Singapura, Maka, Hong-Konga do Kantona...

 

Lijepo prevedena, s taman dosta egzotičnih riječi (i riječnikom straga), iskričavim govorom, natruhama magičnog realizma...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Molim preporuku za nešto slično serijalu J.M.Auel - Djeca zemlje.

11 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Imate li kakvu knjigu preporuciti na fazon paranormalnih dogadjaja,ono dogadjaji u ukletim kucama,duhovi.

Ali da su pisane iz dozivljaja,tj ako imaju knjige pisane od strane paranormalnih istrazitelja,stvari koje su oni dozivjeli itd...

I da je prevedena,takodje sa opcijom da ih ima uzeti u BIH.

13 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Danyyy kaže...

Imate li kakvu knjigu preporuciti na fazon paranormalnih dogadjaja,ono dogadjaji u ukletim kucama,duhovi.

Ali da su pisane iz dozivljaja,tj ako imaju knjige pisane od strane paranormalnih istrazitelja,stvari koje su oni dozivjeli itd...

I da je prevedena,takodje sa opcijom da ih ima uzeti u BIH.

 https://www.knjiga.ba/paralelni-svet-fantazija-ili-stvarnost-k3841.html

 

Eto je, davno sam je citao, mislim da je otprilike ono sto trazis.

You better run, you better take cover!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Smucek kaže...

 https://www.knjiga.ba/paralelni-svet-fantazija-ili-stvarnost-k3841.html

 

Eto je, davno sam je citao, mislim da je otprilike ono sto trazis.

 Hvala.

12 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Ekipa, od kud vi nalazite ideje za sljedeće naslove? Baš se teško odlučujem koju knjigu čitati jer mi teško što privuče pažnju. Puno bolje se snalazim s filmovima i serijama. Obično sam ovdje dolazio čitati temu pa krao ideje. Par puta sam i pitao za preporuku (kao gore), što je većinom pomoglo s idejama. Zadnje sam pročitao po preporuci tu u temi Mr Mercedes knjigu, odnosno Hodges trilogiju od Kinga, definitivno u mojem stilu. Nije neko vrhunsko djelo (pogotovo zadnji dio), ali može proći. Prije toga 11.22.63 (kao što sam i gore pisao), to mi je iz nekog razloga fantastično sjelo. 

 

Krenuti ću sada u pohod na Jack Reachera, iako sam dvije-tri pročitao prije 4-5 godina. Šanse su da ću se malo ili ništa sjećati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2021 18:40 (Cordas).
9 godina
online
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Cordas kaže...

Ekipa, od kud vi nalazite ideje za sljedeće naslove? Baš se teško odlučujem koju knjigu čitati jer mi teško što privuče pažnju. Puno bolje se snalazim s filmovima i serijama. Obično sam ovdje dolazio čitati temu pa krao ideje. Par puta sam i pitao za preporuku (kao gore), što je većinom pomoglo s idejama. Zadnje sam pročitao po preporuci tu u temi Mr Mercedes knjigu, odnosno Hodges trilogiju od Kinga, definitivno u mojem stilu. Nije neko vrhunsko djelo (pogotovo zadnji dio), ali može proći. Prije toga 11.22.63 (kao što sam i gore pisao), to mi je iz nekog razloga fantastično sjelo. 

 

Krenuti ću sada u pohod na Jack Reachera, iako sam dvije-tri pročitao prije 4-5 godina. Šanse su da ću se malo ili ništa sjećati.

 

ima raznih načina.

 

Prvo bi bilo dobro da imaš ideju koji žanr ti se sada čita, npr ovdje imamo temu fantastika i SF (samo za knjige), tu pod Ostalo, u kojoj ima puno preporuka za knjige tog žanra. 

 

Također ti je uvijek pametno držati se pisca koji ti odgovara, sav opus nekog pisca možeš pronaći na stranici https://www.goodreads.com - to je kao nekakav imdb za knjige, mogu se naći i preporuke, stranica će ti davati prijedloga slične onima koje tražiš

 

A tu je uvijek i google, gdje možeš upisati šta god hoćeš i izbacit će ti hrpetinu opcija. Eto ja sam neki dan igrom slučaja naletio na prijedlog za knjigu Lonesome Dove, ima je čak i na hrvatskom, vestern od 800 stranica, a svi pišu da knjigu ne možeš pustiti iz ruku, da je genijalna. Sad mi je sljedeća na listi

 

I za kraj old school način je fino otići u knjižnicu i tražit preporuku od ekipe taqmo, nisam nikad to napravio, ali sam vidio par puta kad ljudi traže, ovi što tamo rade budu oduševljeni što mogu pomoći na taj način

12 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Cansee kaže...
Cordas kaže...

Ekipa, od kud vi nalazite ideje za sljedeće naslove? .............

 

...........Eto ja sam neki dan igrom slučaja naletio na prijedlog za knjigu Lonesome Dove, ima je čak i na hrvatskom, vestern od 800 stranica, a svi pišu da knjigu ne možeš pustiti iz ruku, da je genijalna. Sad mi je sljedeća na listi.........

 

I za kraj old school način je fino otići u knjižnicu i tražit preporuku od ekipe taqmo, nisam nikad to napravio, ali sam vidio par puta kad ljudi traže, ovi što tamo rade budu oduševljeni što mogu pomoći na taj način

Mislim da je bila i serija na tvu- Usamljena golubica, pa si potraži nakon kaj pročitaš knjigu, jer knjiga je uvijek bolja, ja sam za to da se uvijek prvo knjiga pročita. Moja mama sad puno čita, neke ljubiće i kaj ja znam kaj, ali ono kaj hoću reči je da ona pita tamo ljude u knjižnici pa joj uvijek dobro predlože. Samo zavisi na koga naletiš tamo, ima ljudi koji u knjižnici rade tek tako, a ima i onih koji fakat jako vole i znaju kaj predložiti. Vjerujem da je tak u svakoj knjižnici.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice