Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.869.810
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Prince-Artas kaže...
nicky.sl kaže...

Neće konzola u moju kuću dok mi srce kucka 

 Ti shvaćaš koliko to smiješno zvuči kad dolazi od odrasle osobe?

 A shvaćaš li ti koliko to glupo zvuči pošto znaš da 90% konzola koriste djeca do 15 godina (bilo po datumu rođenja bilo po pameti, svejedno). 

Pravi muškarci koriste PC za igranje 

neda mi se
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

ne pravi muskarci koriste maliciu ili stara skola brut 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 12:27 (4mal).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
4mal kaže...

ne pravi muskarci koriste maliciu ili stara skola brut 

 Jel ja ???  Ja koristim Old Pice

neda mi se
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 12:28 (nicky.sl).
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

ti si Brut  pogle si godiste 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 12:29 (4mal).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

 Pola korisnika konzola je djecurlija.

Sta im ja mogu sto oni hoce igrati na 4k i 60fps pa su voljni dati 2000€. Ja 250$ ne dam za 30fps i bolne oci.

16 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nicky.sl kaže...
Prince-Artas kaže...
nicky.sl kaže...

Neće konzola u moju kuću dok mi srce kucka 

 Ti shvaćaš koliko to smiješno zvuči kad dolazi od odrasle osobe?

 A shvaćaš li ti koliko to glupo zvuči pošto znaš da 90% konzola koriste djeca do 15 godina (bilo po datumu rođenja bilo po pameti, svejedno). 

Pravi muškarci koriste PC za igranje 

 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
4mal kaže...

ti si Brut  pogle si godiste 

 Ma jok to sam koristio dok sam bio momćić 

neda mi se
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

zato je najbolje imat obje platforme ako si to moze neko priustiti 

 

ok sad stop sa flame-anjem svakome svoje tema je AMD RYZEN i Stjepajnovo nepovjerenje u isto IPC is dead! 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 12:33 (4mal).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
4mal kaže...

zato je najbolje ima obje platforme ako si to moze neko priustiti 

 Zamrzija sam konzole još za vrime PS1 konzolice kad nisam s onim faken kontrolerom moga ravno vozit autić u Gran turismu.

Jbg za koga nije nije

neda mi se
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 12:34 (nicky.sl).
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

ja sam sega mega drive turbo cfx II jednom zvizno o zid davne 90-t i neke radi sonica

i radila je dalje ok danas da to napravis sa nekom konzolom raspala bi se u 10000 komada 

 

tonchi sory necu vise offtopichkarat 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 12:37 (4mal).
14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Uh sto ljudi prodaju amd fx serije i maticne ploce  na svakom koraku a zategli cijene boze sacuvaj kad pogledas njihove cijene i jednog intela g4560 koji daje iste preformanse komotno mozes kupiti takva dva po cijeni jednog fx-a polovnog.Ovaj intel je napravio dobar posao s ovim procesorom sad samo stoji sto ce ryzen 3 1100 4/4 ponuditi od 129$, osim ako za ovaj model ne budemo trebali cekati jos dodatnih 6 mjeseci.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 12:47 (dreadmoore).
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

a moglo bi se desit radi objesti nasih trgovaca da namjerno dignu cijenu ryzen-u vec nego vani  da se intel jos vise prodaje pogtovo 

ovaj budget console killer cpu .

 

disclaimer : gdje god sam dosao u nazad 5,6 godina uvijek su mi preporucili intela tek onda amd u trgovinama ZGB-a 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 12:43 (4mal).
13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ok su cijene,pogotovo kad uzmeš u obzir 6 core i 8 core procesore,ali ionako večina ekipe nije ni prije pa neće ni sad uzimat gornji dio AMD ponude(over 300 eura),nego mene najviše plaši što zbog broja jezgri neće se to baš lako klokat i onda i ohladit!Dao Bog da nisam upravu!!

I naravno cijene u nas će bit sigurno 20% veće!!

AUDIOFIL
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

Uh sto ljudi prodaju amd fx serije i maticne ploce  na svakom koraku a zategli cijene boze sacuvaj kad pogledas njihove cijene i jednog intela g4560 koji daje iste preformanse komotno mozes kupiti takva dva po cijeni jednog fx-a polovnog.Ovaj intel je napravio dobar posao s ovim procesorom sad samo stoji sto ce ryzen 3 1100 4/4 ponuditi od 129$, osim ako za ovaj model ne budemo trebali cekati jos dodatnih 6 mjeseci.

Nije problem Intela u tom segmentu gdje bi prodavao Pentium, nego u tome što će im profit za najisplativije procesore AMD prerezati na manje od pola s ovim cijenama.

prodajem jednu od mašina
11 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

Ovaj intel je napravio dobar posao s ovim procesorom sad samo stoji sto ce ryzen 3 1100 4/4 ponuditi od 129$, osim ako za ovaj model ne budemo trebali cekati jos dodatnih 6 mjeseci.

nema amd odgovor na g4560, razlika u cijeni je više nego dvostruka

a obzirom na to što rajzen daje u odnosu na ostale intelove modele, za poraziti tog pentiuma treba ima 4/4 proc za max 70 dolara ili 2/4 za 50 dolara (samo što to uopće niti nemaju u planu)

 

tu je tržišna utakmica završena prije nego je i počela, sad treba vidjeti što će amd napraviti intelu u višim kategorijama

 

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Valentinovo. 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Nadam se malim NUC-like masinicama sa ryzenima...

Freak Show Inc.
11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Prince-Artas kaže...

Navoditi ovo kao prednost jedne platforme nad drugom je kao reći da je BMW bolji od Mercedesa jer se može tunirati spojlerima i flegama. Većinu korisnika to NE ZANIMA niti se time trebaju zamarati. Ljudima se život ne vrti oko igranja i benčanja, jer uz posao, obitelj, curu ženu, djecu, trening, name it, ekipu zanima plug-n-play gaming, zato konzole brišu pod PC tržištem igara.

Nisam većina. Uostalom, što je redovito značila "većina", ako ne tek "tupu masu". 

 

Super mi je kad se plug n play gaming koristi kao protuargument za PC gaming. "Ljudi uglavnom ne znaju složit PC, skinit igru, napravit account na originu...pa je plugnplay jedini way to go"... Samo si potvrdio tezu "tupe mase". Kad jednom složiš PC, i on postaje plug-n-play alat. Nisam jedini niti ovdje na forumu, a niti općenito, kojem se život vrti oko svega što si gore rambostyle nabrojao, a ipak mi je gušt+hobi upravo PC i sve što dolazi s time. 

 

Nisam protiv konzola. Kome je napeto, nek navali. Ali sam protiv tvrdnji koje impliciraju da je konzola za gejming bolja od pc-a. Jednostavno ne. Nekad se govorilo, konzolu spojiš na tv i igraš iz udobnosti kauča... Danas složiš PC u case veličine kutije cipela, spojiš ga na tv, spojiš bežični gamepad od 300kn i vozi. Jedina razlika je trud i vrijeme koje moraš uložit da složiš solidan PC, nešto više novca i to je u principu to.

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

Uh sto ljudi prodaju amd fx serije i maticne ploce  na svakom koraku a zategli cijene boze sacuvaj kad pogledas njihove cijene i jednog intela g4560 koji daje iste preformanse komotno mozes kupiti takva dva po cijeni jednog fx-a polovnog.Ovaj intel je napravio dobar posao s ovim procesorom sad samo stoji sto ce ryzen 3 1100 4/4 ponuditi od 129$, osim ako za ovaj model ne budemo trebali cekati jos dodatnih 6 mjeseci.

FX8000 pojede za doručak 4560, realno gledajući korištenje jednoga i drugoga u potpunosti...

Nikako ne idu u istu rečenicu, pogotovo kada se FX clocka.

Da je G4560 super kupnja, jest do izlaska 4/4 Ryzena :)

Uskoro će na njuškalo popriličan broj Intel i AMD procesora, koji su preostali...

15 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Preoder cijene su sugave, past ce to dobrano.

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

@eywa33 

PC uglavnom jest Plug-n-play, osim kad to nije.

A onda trebaš provoditi večeri Guglajući da otkriješ u čemu je fora i zašto nešto ne radi.

 

Primjer1: svaki BF4 DLC sam morao manualno dodavati u win registry da bi ga aktivirao, inače nije radilo.

Primjer2: dan danas ne mogu pokrenuti ESO installer da bih instalirao legalno kupljenu igru, jer mi stalno baca Java SE stopped working error. Ni jedno rješenje sa Gugla ne pomaže.

 

 

Sorry na OT.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 13:53 (DeniZg).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
zoharbizo kaže...
dreadmoore kaže...

FX8000 pojede za doručak 4560, realno gledajući korištenje jednoga i drugoga u potpunosti...

Nikako ne idu u istu rečenicu, pogotovo kada se FX clocka.

 

 Kakva ti svrha tog kloka ako pogledas core per core amd-a nema ni na mapi, moras ga klokati na 5ghz da bi dobio nesto ili a uz to ide ovako maticna neka high end 1200KN+ aftermarket cooler  to je vodeno i ole malo bolje 1000KN.Da bi doboi 5%-10% vece preformanse a onda se vartis na ono potrosnja samog procesora 54W vs 220W plus sto se grije ko grijalica i bas moras biti sretnik da ga imas na niskim naponima npr 1,480v intel fx-a jede za dorucak, rucak i veceru.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Fanu kaže...
/

 Fala za objašnjenje s obzirom da mi je prva platforma bila zx spectrum početkom osamdesetih , istina devedesete sam propustio u gamingu zbog lumpovanja, vojske, prvog posla i cura 

 

Sve je to OK kaj ti pišeš, iste sam argumente i sam koristio u ovakvim raspravama, samo kaj sam sve manje vjerujem u to. Ono ulupaš dvadesetak somova u 4K mašinu i 4K HDR monitor i onda gledaš kako drugi igraju RDR 2 na konzoli jer nije ni izašao na PC...fala ali to je već lova koja se može smatrati investicijom uz previše rizika . Onda si rađe kupim polovni pS4 vulgaris za 1500 kn pa se igram na seljačkih full HD u 30 fpsa uz dropve. Nisam puno uložil a ono kaj me zanima bu došlo bez rizika.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
eywa33 kaže...
Prince-Artas kaže...

Navoditi ovo kao prednost jedne platforme nad drugom je kao reći da je BMW bolji od Mercedesa jer se može tunirati spojlerima i flegama. Većinu korisnika to NE ZANIMA niti se time trebaju zamarati. Ljudima se život ne vrti oko igranja i benčanja, jer uz posao, obitelj, curu ženu, djecu, trening, name it, ekipu zanima plug-n-play gaming, zato konzole brišu pod PC tržištem igara.

Nisam većina. Uostalom, što je redovito značila "većina", ako ne tek "tupu masu". 

 

Super mi je kad se plug n play gaming koristi kao protuargument za PC gaming. "Ljudi uglavnom ne znaju složit PC, skinit igru, napravit account na originu...pa je plugnplay jedini way to go"... Samo si potvrdio tezu "tupe mase". Kad jednom složiš PC, i on postaje plug-n-play alat. Nisam jedini niti ovdje na forumu, a niti općenito, kojem se život vrti oko svega što si gore rambostyle nabrojao, a ipak mi je gušt+hobi upravo PC i sve što dolazi s time. 

 

Nisam protiv konzola. Kome je napeto, nek navali. Ali sam protiv tvrdnji koje impliciraju da je konzola za gejming bolja od pc-a. Jednostavno ne. Nekad se govorilo, konzolu spojiš na tv i igraš iz udobnosti kauča... Danas složiš PC u case veličine kutije cipela, spojiš ga na tv, spojiš bežični gamepad od 300kn i vozi. Jedina razlika je trud i vrijeme koje moraš uložit da složiš solidan PC, nešto više novca i to je u principu to.

 Jasno ti je da niti svatko ima vremena niti volje slagati PC, spajati PC, brinuti se za sve i svašta, od verzije sustava do drivera, plaćati operativni sustav samo za igranje... i plaćati PC 4-15 puta više. TEBI je gušt. Većini nije. Ne znači da je netko 'tupa masa' ako nema iste interese kao ti...

prodajem jednu od mašina
13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Tonci hebem te u 50 nijansi žute.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ivanzu kaže...

Tonci hebem te u 50 nijansi žute.

 Zelenu si zaboravija bem mu marker oči mi ispadoše

neda mi se
11 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
zoharbizo kaže...
dreadmoore kaže...

Uh sto ljudi prodaju amd fx serije i maticne ploce  na svakom koraku a zategli cijene boze sacuvaj kad pogledas njihove cijene i jednog intela g4560 koji daje iste preformanse komotno mozes kupiti takva dva po cijeni jednog fx-a polovnog.Ovaj intel je napravio dobar posao s ovim procesorom sad samo stoji sto ce ryzen 3 1100 4/4 ponuditi od 129$, osim ako za ovaj model ne budemo trebali cekati jos dodatnih 6 mjeseci.

Da je G4560 super kupnja, jest do izlaska 4/4 Ryzena :)

 najjeftiniji 4/4 rajzen, bar od ovih najavljenih, je više nego dvostruko skuplji od g4560

to nije nikakva konkurencija jer u tom cjenovnom rangu rajzena zasad nema niti blizu

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
filterini kaže...

Ontopic

 

AMD Ryzen 3DMark Physics rezultati ovdje i ovdje...

IMHO izgleda da Ryzen ima singlethread performanse oko ili ispod haswella ali im je SMT nešto jači od HT kod intela

 

Ali to je samo moje mišljenje...

 

Ma pusti sad Singlethread nismo više u 2007 godini, s obzirom da če se svaki Ryzen proc moč kloknut barem na 4ghz bez frke...................

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 14:26 (rambox).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DeniZg kaže...

@eywa33 

PC uglavnom jest Plug-n-play, osim kad to nije.

A onda trebaš provoditi večeri Guglajući da otkriješ u čemu je fora i zašto nešto ne radi.

 

Primjer1: svaki BF4 DLC sam morao manualno dodavati u win registry da bi ga aktivirao, inače nije radilo.

Primjer2: dan danas ne mogu pokrenuti ESO installer da bih instalirao legalno kupljenu igru, jer mi stalno baca Java SE stopped working error. Ni jedno rješenje sa Gugla ne pomaže.

 

 

Sorry na OT.

 prvi put čujem za ovo vezano uz ESO, nikad nikakvi problemi ni uz instalaciju niti uz patch

16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Intel® Core™2 Extreme Processor QX9770 za njega ti je trebao legali windows  da bi proc radio! kad je stigao na trziste

mislim da su to kasnije rijesili nekim patchem ili update biosom ali opet onak intel WTF!

 

tonchi ispravi me ako sam sjebo generaciju proca al koliko se sjecam tak je nekak bila prica

 

p.s mislim da se radilo o mobilnim procevima koji su bili vezani za OEM od OS-a   

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 14:39 (4mal).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice