Astronomska fizika i teorija

poruka: 76
|
čitano: 16.720
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Astronomska fizika i teorija

volim svemir, tamnu energiju, brzinu svijetlosti. obozavam galaksije, maglice, neutrine.

cesto citam nesto o svemiru, gledam,..

je li nas svemir cestica nekog organizma koji tamo negdje istrazuje svoje zvijezde ?

sto je posljedica tamne energije ? sto se desava izvan nas ?

je li se rodio tamo u CERNU neki minijaturni zivot koji je tolko mali da ga nikad necemo primjetiti ? ko sto nas svemir ne primjecuje nas

obozavam astronomsku fiziku i teoriju, obozavam raspravljati o tome.

volim ljude koji vole raspravljati o tome

15 godina
neaktivan
offline
Re: Astronomska fizika i teorija

Tamna energija je hipotetska pretpostavka. Brzina svijetlosti nije najveća moguća brzina; kvantna fizika nelokalni učinak - Bell-ov teorem. Cern ne traži novi život, aktualni projekti su ATLAS, CMS, .. i bave se fizikom čestica, traže higissov bozon, tamnu materiju,..

 

A možeš to gledati i ovako; sve vrijeme je Brahnim udah i izdah - ciklus koji traje 4,32 milijardi godina, bing bang ne postoji, trenutno se svemir širi jer je Brahma izdahnuo. Sve što nas okružuje njegovo je djelo..

 

Što imaš voljeti tamnu energiju i brzinu svjetlosti, majke ti? Hajde da te fascinira spomenuta problematika, ovo mi djeluje djetinjasto do bola..

 

13 godina
protjeran
offline
Astronomska fizika i teorija

sve ja to volim

sviđa mi se tvoja ideja o disanju brahme, teorijski je vrlo realna

13 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
bed kaže...

Tamna energija je hipotetska pretpostavka. Brzina svijetlosti nije najveća moguća brzina; kvantna fizika nelokalni učinak - Bell-ov teorem. Cern ne traži novi život, aktualni projekti su ATLAS, CMS, .. i bave se fizikom čestica, traže higissov bozon, tamnu materiju,..

 

A možeš to gledati i ovako; sve vrijeme je Brahnim udah i izdah - ciklus koji traje 4,32 milijardi godina, bing bang ne postoji, trenutno se svemir širi jer je Brahma izdahnuo. Sve što nas okružuje njegovo je djelo..

 

Što imaš voljeti tamnu energiju i brzinu svjetlosti, majke ti? Hajde da te fascinira spomenuta problematika, ovo mi djeluje djetinjasto do bola..

 

{#}

 

Zanimljivo. Svemir nije nikakvo biće ili kako god ga ti nazvao. Nije ni mjesto, nije ni vrijeme, a isto vremeno se sastoji i od mjesta i od vremena.

 

Brahma (Brahmaputra), jel to iz Hinduizma ili? Tko diše, wtf?

Stvar koja me opisuje: http://www.youtube.com/watch?v=EExdBDd0rcA
15 godina
neaktivan
offline
Astronomska fizika i teorija

 

{#}

EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011. |||||||||| Internet zarada 0.02 $ per click ▲▲▲ http://bux.ratovi.net/?r=ficocod5 ▲▲▲
13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
bed kaže...

Tamna energija je hipotetska pretpostavka. Brzina svijetlosti nije najveća moguća brzina; kvantna fizika nelokalni učinak - Bell-ov teorem. Cern ne traži novi život, aktualni projekti su ATLAS, CMS, .. i bave se fizikom čestica, traže higissov bozon, tamnu materiju,..

 

A možeš to gledati i ovako; sve vrijeme je Brahnim udah i izdah - ciklus koji traje 4,32 milijardi godina, bing bang ne postoji, trenutno se svemir širi jer je Brahma izdahnuo. Sve što nas okružuje njegovo je djelo..

 

Što imaš voljeti tamnu energiju i brzinu svjetlosti, majke ti? Hajde da te fascinira spomenuta problematika, ovo mi djeluje djetinjasto do bola..

 

tamna energija i nije pretpostavka, nitko je nije vidio ali mora postojati jer kakva god bila ona siri nas svemir. jednostavno je tu

al sto je ona ? to je pitanje. energija je to je nepobitno i ona postoji a tamna zato sto je nerazumljiva ko sto je nekad bila tamna tvar, danas je crna (ostala tamna) tvar

nisam ni rekao nigdje da je brzina svijetlosti najveca brzina, ona je zrno u brasnu vecih brzina ali su nam predaleke

znamo za tahion koji moze ici bilijarde puta brze od svijetlosti. to su cestice posebne mase i rotacije i njihovo svojstvo im ne dozvoljava da idu ni priblizno sporo kao svijetlost.

one mogu proc nas svemir u 0 vremena. u svemiru fizicki ne postoje jer probijaju sve njegove granice brzine

CERN ne trazi tamnu materiju jer nju ne treba traziti. tamnu materiju dokazuju zvijezde koje ne ispadaju iz galaksije dok se ona okrece. znaci da ih nesto cvrsto izvana tisce unutra jer gravitacija sredisnje, supermasvne crne rupe tu ne moze djelovati da ih privuce. time je dakazana tamna materija

tamnu materiju dokazuje i svijetlost galaksije ciju bi pravocrtnost trebala zaklanjati galaksija prije. kao da vidis svijetlost duplo manjeg sunca iza naseg u pravocrtnom smislu. ta svijetlost dokazuje da je tamna materija također zele oblika

tamna materija i energija vise nisu pitanje. cern zanima antimaterija kao energija za mnogo dalja istrazivanja u svemir. zanimaju ga mini crne rupe, ako koju uoci dokazat ce da svugdje oko nas, kuce i grada postoje mini crne rupe koje nastaju i nestaju u 0 ms i velicine su beskrajno male.. to bi bilo ogromno otkrice, takve stvari zanimaju cern

ali antimaterija, ono sto je vec napravljeno je zivot, cern je stvorio zivot

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2011 19:43 (nick_01).
13 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
nick_01 kaže...


tamna energija i nije pretpostavka, nitko je nije vidio ali mora postojati jer kakva god bila ona siri nas svemir. jednostavno je tu

al sto je ona ? to je pitanje. energija je to je nepobitno i ona postoji a tamna zato sto je nerazumljiva ko sto je nekad bila tamna tvar, danas je crna (ostala tamna) tvar

nisam ni rekao nigdje da je brzina svijetlosti najveca brzina, ona je zrno u brasnu vecih brzina ali su nam predaleke

znamo za tahion koji moze ici bilijarde puta brze od svijetlosti. to su cestice posebne mase i rotacije i njihovo svojstvo im ne dozvoljava da idu ni priblizno sporo kao svijetlost.

one mogu proc nas svemir u 0 vremena. u svemiru fizicki ne postoje jer probijaju sve njegove granice brzine

CERN ne trazi tamnu materiju jer nju ne treba traziti. tamnu materiju dokazuju zvijezde koje ne ispadaju iz galaksije dok se ona okrece. znaci da ih nesto cvrsto izvana tisce unutra jer gravitacija sredisnje, supermasvne crne rupe tu ne moze djelovati da ih privuce. time je dakazana tamna materija

tamnu materiju dokazuje i svijetlost galaksije ciju bi pravocrtnost trebala zaklanjati galaksija prije. kao da vidis svijetlost duplo manjeg sunca iza naseg u pravocrtnom smislu. ta svijetlost dokazuje da je tamna materija također zele oblika

tamna materija i energija vise nisu pitanje. cern zanima antimaterija kao energija za mnogo dalja istrazivanja u svemir. zanimaju ga mini crne rupe, ako koju uoci dokazat ce da svugdje oko nas, kuce i grada postoje mini crne rupe koje nastaju i nestaju u 0 ms i velicine su beskrajno male.. to bi bilo ogromno otkrice, takve stvari zanimaju cern

ali antimaterija, ono sto je vec napravljeno je zivot, cern je stvorio zivot

Nasmijao si me.

Daj mi molim te link!

Samo ih gravitacija drži, hoćeš reći da zvijezde i sva materija u svemiru "pliva" u moru tamne materij?

WTF?

Stvar koja me opisuje: http://www.youtube.com/watch?v=EExdBDd0rcA
13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
sudy_freak kaže...
nick_01 kaže...


tamna energija i nije pretpostavka, nitko je nije vidio ali mora postojati jer kakva god bila ona siri nas svemir. jednostavno je tu

al sto je ona ? to je pitanje. energija je to je nepobitno i ona postoji a tamna zato sto je nerazumljiva ko sto je nekad bila tamna tvar, danas je crna (ostala tamna) tvar

nisam ni rekao nigdje da je brzina svijetlosti najveca brzina, ona je zrno u brasnu vecih brzina ali su nam predaleke

znamo za tahion koji moze ici bilijarde puta brze od svijetlosti. to su cestice posebne mase i rotacije i njihovo svojstvo im ne dozvoljava da idu ni priblizno sporo kao svijetlost.

one mogu proc nas svemir u 0 vremena. u svemiru fizicki ne postoje jer probijaju sve njegove granice brzine

CERN ne trazi tamnu materiju jer nju ne treba traziti. tamnu materiju dokazuju zvijezde koje ne ispadaju iz galaksije dok se ona okrece. znaci da ih nesto cvrsto izvana tisce unutra jer gravitacija sredisnje, supermasvne crne rupe tu ne moze djelovati da ih privuce. time je dakazana tamna materija

tamnu materiju dokazuje i svijetlost galaksije ciju bi pravocrtnost trebala zaklanjati galaksija prije. kao da vidis svijetlost duplo manjeg sunca iza naseg u pravocrtnom smislu. ta svijetlost dokazuje da je tamna materija također zele oblika

tamna materija i energija vise nisu pitanje. cern zanima antimaterija kao energija za mnogo dalja istrazivanja u svemir. zanimaju ga mini crne rupe, ako koju uoci dokazat ce da svugdje oko nas, kuce i grada postoje mini crne rupe koje nastaju i nestaju u 0 ms i velicine su beskrajno male.. to bi bilo ogromno otkrice, takve stvari zanimaju cern

ali antimaterija, ono sto je vec napravljeno je zivot, cern je stvorio zivot

Nasmijao si me.

Daj mi molim te link!

Samo ih gravitacija drži, hoćeš reći da zvijezde i sva materija u svemiru "pliva" u moru tamne materij?

WTF?

sto ti nije jasno oko brzine svijetlosti. u 21 st smo

i ako hoces linkove guglaj, meni se ne da za tebe....

sve sto sam rekao iza toga cvrsto stojm i smijesan si mi sto ti je uopce ista smijesno, izgledas mi ko netko koji poznaje svemir spoznajom kojom se poznavao 1940....

sto s cernom ne stima ?

reci sto te nasimjalo...

16 godina
neaktivan
offline
Astronomska fizika i teorija

Kakav vražji tahion, tahioni su hipotetske čestice!

 

"As noted by Gregory Benford et al., among others, special relativity implies that tachyons, if they existed, could be used to communicate backwards in time (see Tachyonic antitelephone article). Since time travel is considered to be non-physical, tachyons are believed by physicists to either not exist, or else to be incapable of interacting with normal matter."

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
1domagoj1 kaže...

Kakav vražji tahion, tahioni su hipotetske čestice!

 

"As noted by Gregory Benford et al., among others, special relativity implies that tachyons, if they existed, could be used to communicate backwards in time (see Tachyonic antitelephone article). Since time travel is considered to be non-physical, tachyons are believed by physicists to either not exist, or else to be incapable of interacting with normal matter."

znaci dva reda citata bi trabla biti problem teoriji kvantne astronomije.

mada kvnatna astronomija i nema puno veze sa tahinonima, oni su jedan od njenih temelja.

uvjek je teorija u astronomiji bila korak naprijed. ajnstajn je objasnio relativnost i teroijom se doslo do crnih i bijelih rupa. tu su bili skeptici koji su trazili dokaze dok su fizicari znali da crne rupe moraju postojati.

isti je slucaj danas tahiona, on je dio teoretske astronomije i teoriski je dokazan. vecina fizicara smatra da je nepotrebno traziti dokaze za postojanje tahiona ali tu su skeprtici zbog koji je doslo do ideje:

na izradu cestica cije bi magnetsko polje kontroliralo masu i vrijeme oko njih, tj stvorilo imaginarnu masu, da se dokaze skepticima tahion

fizicarima je on dio nepobitne teorije, mozda je dio kojeg ce skepticima tek dokazati, mozda nece nikad

i nije on nekompatibilan sa normalnom tvari jer spada u normalnu tvar ali ta normalna tvar ga zbog imaginarne mase ne prepoznaje... odakle ti taj citat ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2011 11:32 (nick_01).
16 godina
neaktivan
offline
Astronomska fizika i teorija

Bože, tebi zbilja treba malo učenja, a ni učenje pravopisa ne bi na odmet bilo.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Tachyon

 

Da, tahioni su teoretske čestice i to ne znači baš ništa, osim u teoriji naravno. Nije pronađen niti jedan eksperimentalni dokaz koji bi potvrdio njihovo postojanje, dakle sve ostaje na tome da su tahioni hipotetske čestice (a kao takve ne moraju uopće niti postojati).

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
Kao i kod OP-a,mene svemir isto ovako fascinira;glakasije,crne rupe,tamna energija i ti pojmovi.Možete li mi preporučiti neke knjige koje se bave time,ali da je onako,"laički" pisano bez puno stručnog žargona i matematičkih formula.
alrighty then
13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
1domagoj1 kaže...

Bože, tebi zbilja treba malo učenja, a ni učenje pravopisa ne bi na odmet bilo.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Tachyon

 

Da, tahioni su teoretske čestice i to ne znači baš ništa, osim u teoriji naravno. Nije pronađen niti jedan eksperimentalni dokaz koji bi potvrdio njihovo postojanje, dakle sve ostaje na tome da su tahioni hipotetske čestice (a kao takve ne moraju uopće niti postojati).

al kome treba experimentalnih dokaza za tahione, stari ? kome da ima zivota u svemiru ?

ne mozemo biti takvi nezahvalni sebicnjaci pitati se ima li zivota u svemiru !

zvijezda je ziva, hrani se necim, ovisi o necem. svimir je zivot pun zivota. nasi geni su dio materije u svemiru.

gledamo zive zvijezde koje su nas stvorile i pitamo se ima li tamo zibota, bas smo sebicni.

koji bi mi sebicnajaci trebali biti faktor svemiru da je stvorio samo nas ?

zamisli ga kakav je, koliki je, sto je sve sposoban ?

uopce mi netreba experimentalan dokaz da netko tamo zivi pa i evoluira kao mi

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Astronomska fizika i teorija

http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page.asp?item=011233&act=more evoga pocmi od ove knjge pa onda idi dalje...

smrdi smog... ne znam jel s mog il s tvog, al stvarno smrdi
15 godina
neaktivan
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
neznam_ime kaže...

http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page.asp?item=011233&act=more evoga pocmi od ove knjge pa onda idi dalje...

Evo i tebi jedna, počni od ove, pa bu'š ti meni odvajao negacije, a i ostalo ti baš i ne ide. http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page.asp?item=010584&act=more

EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011. |||||||||| Internet zarada 0.02 $ per click ▲▲▲ http://bux.ratovi.net/?r=ficocod5 ▲▲▲
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2011 12:46 (Fićo_CoD 5).
15 godina
offline
Astronomska fizika i teorija

Spenseru koja si ti trolcina vulgaris pa to nisu istine :)

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
nick_01 kaže...
CERN ne trazi tamnu materiju jer nju ne treba traziti.

Aha, uzmeš na placu pola kile tamne materije pa proučavaš..

 

Oni traže čestice koje bi mogle tvoriti tamnu materiju;

 

ATLAS is one of two general-purpose detectors at the LHC. It will investigate a wide range of physics, including the search for the Higgs boson, extra dimensions, and particles that could make up dark matter. ATLAS will record sets of measurements on the particles created in collisions - their paths, energies, and their identities.

Em ti vikipediju. Zar nije još Tesla brijao o tahionima? N mašina i sl? A oni kažu 1960-te i neka ekipa..

 

13 godina
neaktivan
offline
Astronomska fizika i teorija

Tahioni za sad jedino postoje u Star Treku,tako da...

Sve o cemu pricate imate na Discovery Science-u tako da je bezveze razglabati ono sto se vec zna...

 

Tema je,besmislena.

13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
BMK kaže...

Tahioni za sad jedino postoje u Star Treku,tako da...

Sve o cemu pricate imate na Discovery Science-u tako da je bezveze razglabati ono sto se vec zna...

 

Tema je,besmislena.

pogledao sam ih dosta i dobri su, ima i bbc odlicnih, ima u u knjiznici to malo bolje pojasnjeno

ali zasto bi bila tema besmislena ?

zasto bi razglabali o windows 7 o kom se sve zna ?

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
nick_01 kaže...

al kome treba experimentalnih dokaza za tahione, stari ? ...

Nego? Kak ćeš dokazati njihovo postojanje? Fizika je još uvijek eksperimentalna znanost (teorijsku fiziku sad tu ne gledam, iako jedno bez drugog teško ide). Vidiš pojavu u prirodi, izvedeš ju u kontroliranim laboratorijskim uvjetima, promatraš, postaviš teoriju i izvedeš zaključak.

bed kaže...
Em ti vikipediju. Zar nije još Tesla brijao o tahionima? N mašina i sl? A oni kažu 1960-te i neka ekipa..

Mislišovak nekaj? {#}

 

Ako i je, vrlo je moguće da nije mislio na te čestice, a možda i je, tko zna. S Teslom nikad nisi siguran, oko njega su se stvorile tolko legende da više zbilja ne znaš jel je ili nije radio na [ubaci projekt po volji]. Ima dosta slučaja u povijesti da se koristi isto nazivlje za različite stvari.

 

Tesla je također rekao: "I hold that space cannot be curved, for the simple reason that it can have no properties. [...]". Ipak iako jedan od najvećih genija koje je čovječanstvo imalo, i on je bio samo čovjek.

 

A imaš i ovakvih gluposti:

Izvućeno iz te stranice - Nikola Tesla was successful in the creation of a car that ran on an invisible, undirectable Tachyon energy source.

 

I tak...

 

EDIT: Al dobro, ajd, tema se zove Astronomska fizika i teorija, pa u tom okviru i možemo raspravljati o tahionima kao takvima...

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2011 14:46 (1domagoj1).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
Fićo_CoD 5 kaže...
neznam_ime kaže...

http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page.asp?item=011233&act=more evoga pocmi od ove knjge pa onda idi dalje...

Evo i tebi jedna, počni od ove, pa bu'š ti meni odvajao negacije, a i ostalo ti baš i ne ide. http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page.asp?item=010584&act=more

hmmm, a vi ste neki ugledni znasvenik? dr. nauka?

smrdi smog... ne znam jel s mog il s tvog, al stvarno smrdi
13 godina
protjeran
offline
Astronomska fizika i teorija

Šta ja sve neću pročitati.

 

Astronomska fizika i teorija

 

Jeb*ote.

bom bom mi smo HDZ bom bom ne traži dokaze...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
Bypass kaže...

Šta ja sve neću pročitati.

 

Astronomska fizika i teorija

 

Jeb*ote.

A dobro, ajd, vjerojatno je mislio na astrofiziku, možemo mu to valjda oprostiti, jel? {#}

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
nick_01 kaže...

tamna energija i nije pretpostavka, nitko je nije vidio ali mora postojati jer kakva god bila ona siri nas svemir. jednostavno je tu

al sto je ona ? to je pitanje. energija je to je nepobitno i ona postoji a tamna zato sto je nerazumljiva ko sto je nekad bila tamna tvar, danas je crna (ostala tamna) tvar

nisam ni rekao nigdje da je brzina svijetlosti najveca brzina, ona je zrno u brasnu vecih brzina ali su nam predaleke

znamo za tahion koji moze ici bilijarde puta brze od svijetlosti. to su cestice posebne mase i rotacije i njihovo svojstvo im ne dozvoljava da idu ni priblizno sporo kao svijetlost.

one mogu proc nas svemir u 0 vremena. u svemiru fizicki ne postoje jer probijaju sve njegove granice brzine

CERN ne trazi tamnu materiju jer nju ne treba traziti. tamnu materiju dokazuju zvijezde koje ne ispadaju iz galaksije dok se ona okrece. znaci da ih nesto cvrsto izvana tisce unutra jer gravitacija sredisnje, supermasvne crne rupe tu ne moze djelovati da ih privuce. time je dakazana tamna materija

tamnu materiju dokazuje i svijetlost galaksije ciju bi pravocrtnost trebala zaklanjati galaksija prije. kao da vidis svijetlost duplo manjeg sunca iza naseg u pravocrtnom smislu. ta svijetlost dokazuje da je tamna materija također zele oblika

tamna materija i energija vise nisu pitanje. cern zanima antimaterija kao energija za mnogo dalja istrazivanja u svemir. zanimaju ga mini crne rupe, ako koju uoci dokazat ce da svugdje oko nas, kuce i grada postoje mini crne rupe koje nastaju i nestaju u 0 ms i velicine su beskrajno male.. to bi bilo ogromno otkrice, takve stvari zanimaju cern

ali antimaterija, ono sto je vec napravljeno je zivot, cern je stvorio zivot

zamolio bi 6 padobranca koja su mi dala TD da objasne sto ovdje ne valja.

sto sam krivo rekao ??

zelim naucit gdje sam pogrijesio

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2011 15:37 (nick_01).
13 godina
protjeran
offline
Astronomska fizika i teorija

... tamna energija nije problem, glupo se je pitati postoji li ..

tamna materija isto, i da, ona drzi rubne zvijezde galaksijee inace bi odleprsale...

mozda mislite da sam za cern u krivu ?

nisam, njima tamna materija je zadnji interes. to sto im pise na stranici je druga stvar...

crne rupe njih zanimaju ali su tajnoviti oko toga, buduci da narod panicari kad cuje za njih.

razmislite malo.. crna rupa - to je ono cemu se nadaju

a antimateriju su odavno vec napravili, prije koju god

15 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
nick_01 kaže...

... tamna energija nije problem, glupo se je pitati postoji li ..

tamna materija isto, i da, ona drzi rubne zvijezde galaksijee inace bi odleprsale...

mozda mislite da sam za cern u krivu ?

nisam, njima tamna materija je zadnji interes. to sto im pise na stranici je druga stvar...

crne rupe njih zanimaju ali su tajnoviti oko toga, buduci da narod panicari kad cuje za njih.

razmislite malo.. crna rupa - to je ono cemu se nadaju

a antimateriju su odavno vec napravili, prije koju god

Zvijezde se svejedno "rasprsavaju". Istina je da usporavaju, samo je pitanje ima li svemir dovoljnu masu da zaustavi rasprsivanje, jer gravitacija opada kvadratom udaljenosti, a poznato je da se neke galaksije udaljavaju jedna od druge skoro pa brzinom svjetlosti.

 

Nitko nije tajnovit oko crnih rupa, samo nemamo dovoljno znanja o njima.

 

Da, antimateriju su napravili i skoro razletili Vatikan sa njom. Iluminati ftw!

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
tnakir kaže...
Da, antimateriju su napravili i skoro razletili Vatikan sa njom. Iluminati ftw!

Antimateriju jesu umjetno proizveli.

 

Emilio Segre i Owen Chamberlain sa University of California eksperimentalno su potvrdili postojanje antiprotona te su za to 1959 godine dobili Nobelovu nagradu za fiziku.

 

1995 u CERN-u su uspjeli proizvesti 9 antivodikovih atoma, a tamo negdje sedamdesetih se promatralo po prvi puta antihelij.

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
13 godina
offline
Astronomska fizika i teorija

Mislim da nije meni jedino tvoja "Kid theory" smiješna.

 

Pogledaj koliko se ljudi s tobom slaže i biti će ti jasno, nego, zanima me koje si uopće godište?

Stvar koja me opisuje: http://www.youtube.com/watch?v=EExdBDd0rcA
13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
sudy_freak kaže...

Mislim da nije meni jedino tvoja "Kid theory" smiješna.

 

Pogledaj koliko se ljudi s tobom slaže i biti će ti jasno, nego, zanima me koje si uopće godište?

ljudi poput tebe vode ovakve teme spamu..

ako ti nije nesto jasni ili je smijesno reci

dobro, ajde reci sto ti je smijesno ?

argumentriraj..

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2011 22:58 (nick_01).
15 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
1domagoj1 kaže...
tnakir kaže...
Da, antimateriju su napravili i skoro razletili Vatikan sa njom. Iluminati ftw!

Antimateriju jesu umjetno proizveli.

 

Emilio Segre i Owen Chamberlain sa University of California eksperimentalno su potvrdili postojanje antiprotona te su za to 1959 godine dobili Nobelovu nagradu za fiziku.

 

1995 u CERN-u su uspjeli proizvesti 9 antivodikovih atoma, a tamo negdje sedamdesetih se promatralo po prvi puta antihelij.

Znam da jesu. Samo ga zaebaem

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice