Windows vs. Linux - očima korisnika izdvojena tema

poruka: 544
|
čitano: 165.691
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika
Evo malo teksta za one koji žele znati razlike Windowsa i Linuxa, ali ne one programerske već korisničke.
Nastojao sam raditi što kraće i jednostavnije opise u par crtica za svaki OS; o ovoj temi bi se moglo naširoko...

Rad s Hardwerom - Windows:
• Windowsi su definitivni car hardwerske uskladivosti.
• Odavno su prešli granicu nakon koje OS ne radi zbog hardwera već obratno, a posjeduju i unaprijeđeni Plug&Play.
• Sav hardver dostupan na tržištu radit će pod Windowsima, a Microsoft ima i poseban Laboratorij koji se brine o kompatibilnosti.
Ocjena 10

Rad s hardwerom – Linux
• Proizvođači hardwera smatraju ga nezanimljivim, pa mu često uskraćuju podršku i pristup izvornom kodu.
• Ipak, zahvaljujući modulatornoj i inovativnoj arhitekturi, Linux već dugo preživljava.
• Očekujte da će se za neke dijelove hardwera biti neophodno upustiti se u iscrpnu potragu drivera, koje uglavnom konstruira zajednica entuzijasta.
Ocjena 7

Instalacija – Windows:
Inače jednostavna instalacija Windowsa novijih generacija ima negativnih strana:
• Traži natprosječno znanje korisnika (Particije, datotečni sustav, driveri…) .
• Traje dosta dugo (Od oko pola sata na jačim računalima pa i do nekoliko sati na slabijima).
• Relativno komplicirana procedura instalacije za korisnike nestandardnih HDD kotrolera.
Ocjena 8

Instalacija – Linux:
• Proces instalacije prilično uznapredovao zadnjih godina.
• Nudi više opcija nego instalacija Windowsa.
• Proces bolje popraćen sustavom pomoći “u letu” prilagođenim i laicima i profesionalcima.
• Razlikuje se od distribucije do distribucije.
• Nekolicina podržava i instalaciju na Hrvatskom te čak i instalaciju na Fat32 ili NTFS.
• Od Ubuntu 8.04 - instalacija čak i iz Windowsa.
Ocjena 8

GUI – Windows
• Estetski polako zaostaje i nije baš pretjerano fleksibilan.
• Konzistentan i funkcionalan.
• Uljepšavanje donekle uspješno u Windowsima Vista; napredak osjetan u odnosu na starije windowse. Oku ljepše (Aero sučelje). Efekti prozirnosti, 3D i slično.
• Windowsi do Viste gase se na “Start”.
Ocjena 7

GUI – Linux
• Nudi niz raznovrsnih i prilično svježih sučelja uz prilično razvijene mogućnosti prilagodbe željama korisnika.
• Nove distribucije nude čak i korisniji te ljepši GUI nego Windowsi (Beryl i slični).
• Zamjerka je povremena nedosljednost i kopiranje drugih OS-a.
Ocjena 8

Uredska okruženja – Windows
• De facto standard za rad u uredu.
• Najpoznatiji zbog MS Office paketa koje je moguće naći u skoro svakom uredu i domu.
• Nudi i velik broj komercijalnih ili besplatnih alternativa.
• Najjači Microsoftov adut baš za urede= Windows + Office.
• Nije baš sigurno (upadi, nestabilnost), ali najrasprostranjenije.
Ocjena 8

Uredska okruženja – Linux
• Poznat po mnoštvu dobrih posve besplatnih uredskih alata.
• Nesavršenost kompatibilnosti s MS Office formatima.
• Česte promjene u standardima Office datoteka sputavaju korištenje Linux-a u uredima.
• Jako mala zastupljenost.
Ocjena 6

Multimedija na Windows sustavima
• Iako nisu iz temelja koncipirani kao pravi multimedijski OS, Windowsi su za većinu kućnih, a i dobar dio profesionalnih korisnika sasvim dostatni za multimedijske primjene – od gledanja/slušanja videa i zvuka do njihove obrade.
• Windowsi dolaze s dosta toga predinstalirano.
• Korisniku se za svaki posao nudi izbor alternativa, ali je cijena često ograničavajući faktor.
Ocjena 8

Multimedija na Linuxu

• Uključuje podršku gotovo svemu čemu i Windowsi, ali pomalo manje sređeno.
• Ponekad se pojavljuju zakonske štucavice (DeCSS).
• Vrlo brz sustav, multimedijske aplikacije ažurne, optimizirane i uglavnom besplatne.
• Za većinu poslova postoje usko specijalizirani moduli. (UNIX filozofija “Malo je lijepo”).
Ocjena 8

Internet / Web i Windowsi
• Gomile kućnih i uredskih korisnika koji svakodnevno surfaju webom i čitaju mail putem najrazličitijih veza dovoljno govore.
• Internet Explorer ugrađen u Windowse najrasprostranjeniji i korišteniji Web preglednik iako je pun propusta.
• MS Outlok i Outlook Express za rad s mailom.
• Javljaju se i alternative (FireFox, Opera).
Ocjena 9

Internet / Web s Linuxom
• Linux je praktički “odrastao” na mreži i ne može mu se zamjeriti gotovo ništa.
• Kompliciran proces konfiguriranja.
• Nema podršku za softverske modeme.
• Alati svih vrsta lako dostupni.
• Svi web servisi u potpunosti podržani.
Ocjena 8

Umrežavanje računala s Windowsima

• Bilo da se radi o bežičnim ili žičanim mrežama, pisačima ili računalima, Windowsi XP i srodnici funkcioniraju gotovo besprijekorno.
• Za umrežavanje ureda ili kućne mreže treba samo par minuta.
• Kad se nešto na mreži zakomplicira, onda treba i puno više.
• Automatizacija instalacije mreže dotjerana skoro do savršenstva (XP i Vista).
Ocjena 9

Umrežavanje računala s Linuxom
• Standardno dolazi s gomilom naprednih funkcija, dobrom podrškom za mrežne kartice i razne protokole, te uglavnom dobro komunicira s drugim platformama.
• Ponešto mu manjka automatizacije kod čestih operacija.
• Podržani su svi javno dostupni protokoli, a postoje i grupe programera koji se bave razvojem alata za korištenje ostalih.
Ocjena 9

Sigurnost / pouzdanost Windowsa
• Na spomen sigurnosti i pouzdanosti Windowsi “dobivaju po nosu”.
• Situacija se znatno popravila u zadnje vrijeme, no uz poplave Virusa, računalnih upada i sigurnosne propuste uglavnom se i dalje veže Microsoftovo ime.
• S čistim Windowsima bez zakrpi, antivirusa, vatrozida i antispyware alata ići na Internet u današnje vrijeme ravno je samoubojstvu.
Ocjena 4

Sigurnost / Pouzdanost Linuxa
• Virusi su na Linuxu praktički nepoznata riječ, defaultne postavke su po instalaciji uglavnom vrlo sigurne.
• Linux može izdržati izuzetno duge periode bez restartanja i održavanja.
• Nove distribucije periodički instaliraju nadogradnje slično kao i Windowsi.
• Prateći programi ponekad stvaraju problem.
Ocjena 8

Serveri bazirani na Windows sustavu

• Od Windowsa Server 2003 konfiguracija servera postala je gotovo mačji kašalj.
• Potrebo periodičko gašenje radi održavanja.
• Osiguravanje i izmjene mogu biti prilično bolne.
• Kvar jednog manje važnog dijela može u potpunosti onesposobit server i biti vrlo težak za otkloniti.
Ocjena 6

Linux serveri
• Odmah po instalaciji potpuno funkcionalni serveri za gotovo sve što može zatrebati.
• Laki za konfiguriranje.
• Matična platforma Apache servera.
• Kvar jednog od dijelova ne mora srušiti server, a gašenje radi održavanja obično nepotrebno.
• Mana – manjak podrške ASP-u.
Ocjena 9

Igranje na Windowsima
• Na ovu kategoriju ne valja trošiti puno riječi.
• Windowsi sadrže dosta predinstaliranih igara.
• Po broju i kvaliteti igara, Windowsi su prvi i jedini.
• Microsoftova DirectX tehnologija – glavna referenca većini proizvođača igraćeg softwera i grafičkog hardwera.
• Podrška za OpenGL putem drivera.
Ocjena 10

Igranje na Linuxu
• Slično kao kod hardwera, riječ je o rak rani Linuxa.
• Proizvođačima igara je previše nezanimljiv (jer nije dovoljno zastupljen na računalima) i marketinški malen da bi se ozbiljnije potrudili na njega prenijeti neke velike naslove.
• Osuđen isključivo na OpenGL.
• Postoje pokušaji emuliranja DirectX-a.
Ocjena 5

Konačni rezultati:
• Ocjena Windowsi: 79/100
• Ocjena Linux: 76/100
• Vidimo da Linux gubi bitku, ali samo za dlaku.
• Za operacijski sustav koji je u većini svojih distribucija besplatan, Linux je sasvim solidan.
• Vidimo da je Linux sigurniji i stabilniji te pogodniji za servere dok su Windowsi više prilagođeni kućnim korisnicima.

 

http://en.akinator.com http://191x7.mybrute.com http://DeLotus.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2009 16:26 (191x7).
Moj PC  
26 8 hvala 13
16 godina
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika

Ko ne igra igrice i ne koristi Microsoftove razvojne alate, moze slobodno koristiti Linux. U tom slucaju, Linux je bolji od Windows-a.

15 godina
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

Po meni nijedan nije "bolji" nego sve ovisi što korisniku treba

 

npr. ja koristim dualboot - windows xp - ubuntu 9.04

Linux 1: 0 Windows
Moj PC  
17 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
seg20 kaže...

Po meni nijedan nije "bolji" nego sve ovisi što korisniku treba

 

npr. ja koristim dualboot - windows xp - ubuntu 9.04

Ne znam zasto, ali nikad nisam mogao koristiti dualboot. To mi je kao da sjedim na dvije stolice. :) Ne pomisli nista licno, ali govorim za sebe.

14 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

Linux nažalost ima puno kompliciraniju instalaciju softvera od Windowsa (izuzev .deb PM)!

Ali ipak mi je unatoč igranju, težoj instalaciji i programskoj podrški Linux je definitivno bolji!!!

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2009 21:39 (ivo000).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

Ovako to izgleda opcenito:

 

Ured, Gaming - Windows

Sigurnost, Stabilnost - Linux

Obrada videa, Jednostavnost - OSX (ako ga smijem ovdje navestiNamigiva)

 

Postoje oscilacije - ali o tom, po tom.

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
191x7 kaže...


Uredska okruženja – Linux
• Poznat po mnoštvu dobrih posve besplatnih uredskih alata.
• Nesavršenost kompatibilnosti s MS Office formatima.
• Česte promjene u standardima Office datoteka sputavaju korištenje Linux-a u uredima.
• Jako mala zastupljenost.
Ocjena 6


Sa ovim se nikako ne bih složio. Standard u Hrvatskoj je odf open dokument format i openoffice kao nativni format ga naravno podržava. Bilo je priče da je MS namjerno uveo u novi office lošu odršku za odf link Prije bih na ovo rekao : palac dolje za ms office zbog nekompatibilnosti sa odf-om

ja sam se zaljubio ... http://crunchbanglinux.org/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
Pudge kaže...

Ovako to izgleda opcenito:

 

Ured, Gaming - Windows

Sigurnost, Stabilnost - Linux

Obrada videa, Jednostavnost - OSX (ako ga smijem ovdje navestiNamigiva)

 

Postoje oscilacije - ali o tom, po tom.

Uzasno je glupo radit takvu podjelu posto nema apsolutno nikakvog smisla.

 

zasto bi ja u uredu koristio windows obzirom da je linux sigurniji, stabilinij i jeftiniji. zasto bi placao za windowse ako sve mogu raditi u linuxima. naravno postoje neki progeami koji ne mogu raditi na linuxima a nuzni su za poslovanje, ali ako mogu radit sve na linuxima zasto kupovat windowse. linux je sjajan za sve, nije tezi od windowsa nego je drugaciji.

 

windowsi su po svemu losiji od linuxa osim za igre (iako se moze igrati na linuxima).

 

mac je prije bio bolji za obradu videa i slika, ali kad se apple prebacio na intel ne postoji neka razlika izmedu ta tri os-a.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
nebi se slozio da je IE najkorišteniji web preglednik
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

Igre, podrška hardware-a i činjenica da su mu uredske aplikacije stanard daju windowsu nedostižnu prednost i kod kućnih i kod poslovnih korisnika.

Da bi ove za sada tri nedostižne prednosti dostigao linux-u treba jedna predradnja - standardizacija

Inače, super si napravio usporedbu, svaka čast, i sa ocjenama se slažem

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2009 22:12 (Floki).
 
2 3 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
191x7 kaže...

Instalacija – Windows:
Inače jednostavna instalacija Windowsa novijih generacija ima negativnih strana:
Traži natprosječno znanje korisnika (Particije, datotečni sustav, driveri…) .
• Traje dosta dugo (Od oko pola sata na jačim računalima pa i do nekoliko sati na slabijima).
• Relativno komplicirana procedura instalacije za korisnike nestandardnih HDD kotrolera.
Ocjena 8

 

Jesi li ikada instalirao Vistu? Kakve particije? Kakav datotecni sustav? Instalacija ne pita gotovo nista osim regije u kojoj se nalazis i imena korisnika, nemas sta birat. 99% drivera ili instalira odmah ili ih skine sa prvim updateom. a onih ostalih 1% u 95% slucajeva samo ubacis DVD koji je dosao s tim hardwerom i pritisnes next 2-3 puta...

 

Think locally, act globally...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
UBIZEC cORPORATION kaže...
nebi se slozio da je IE najkorišteniji web preglednik

ajde prvo malo pročitaj statistike na webu!

 

@r420

kako mislis da je win po svemu losiji od linuxa?

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2009 23:49 (sasa).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
r420r kaže...

windowsi su po svemu losiji od linuxa osim za igre (iako se moze igrati na linuxima).

 

mac je prije bio bolji za obradu videa i slika, ali kad se apple prebacio na intel ne postoji neka razlika izmedu ta tri os-a.

1. po cemu je windows tocno losiji?

2. kakve veze ima sa OS-om koji procesor Mac koristi?

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2009 1:55 (Pudge).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
UBIZEC cORPORATION kaže...
nebi se slozio da je IE najkorišteniji web preglednik

Evo, momcino, pogledaj OVO.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
znam al nevjerujem tim statistikama zato i kazem da se ne slazem sa tim i to je moj stav bezobzira na statistike!
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
UBIZEC cORPORATION kaže...
znam al nevjerujem tim statistikama zato i kazem da se ne slazem sa tim i to je moj stav bezobzira na statistike!

a cuj, statisika ti je jedini relevantni podatak prema kojem se svi moramo "ravnati"

kada odrastes i pocnes raditi onda ces vidjeti da se sve analize i poslovne odluke donose na temelju nekih statistika... neki put je ta statistika sa hrvatske narodne banke, neki put iz zavoda za statistiku, nekad sa web-a, ali uvijek je statistika u igri....

mislim da tvoj ili moj stav ne znace nista software-skim kucama

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
191x7 kaže...

Instalacija – Linux:
• Proces instalacije prilično uznapredovao zadnjih godina.
• Nudi više opcija nego instalacija Windowsa.
• Proces bolje popraćen sustavom pomoći “u letu” prilagođenim i laicima i profesionalcima.
• Razlikuje se od distribucije do distribucije.
• Nekolicina podržava i instalaciju na Hrvatskom te čak i instalaciju na Fat32 ili NTFS.
Novi Ubuntu 8.04 - instalacija čak i iz Windowsa.
Ocjena 8

Molim da mi se pojasni ovo što sam označio. Neodlučan

 

Pudge kaže...
UBIZEC cORPORATION kaže...
nebi se slozio da je IE najkorišteniji web preglednik

Evo, momcino, pogledaj OVO.

Čim sam pročitao UBIZECovu poruku htio sam dati baš taj link.

16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

Ima tu par stvari oko kojih se ne bih složio, ali posebno mi je u oči upala instalacija.

Tu je linux DEBELO bolji i jednostavniji (konkretno mislim na Ubuntu, Mint i OpenSUSE jer ostale distre nisam probao). Treba li još napomenuti da je linux moguće pokrenuti s LiveCD-a i surfati internetom ili igrati neku jednostavniju igru ili slušati glazbu itd. dok se OS instalira. Na tom polju je Linux definitivno pobjednik.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
scorpion667 kaže...

Ima tu par stvari oko kojih se ne bih složio, ali posebno mi je u oči upala instalacija.

Tu je linux DEBELO bolji i jednostavniji (konkretno mislim na Ubuntu, Mint i OpenSUSE jer ostale distre nisam probao). Treba li još napomenuti da je linux moguće pokrenuti s LiveCD-a i surfati internetom ili igrati neku jednostavniju igru ili slušati glazbu itd. dok se OS instalira. Na tom polju je Linux definitivno pobjednik.

Da, mislim da svi Linuxi imaju debelo vece mogucnosti pri instalaciji, od Live OS-a, preko instalacije iz Windowsa, pa sve do one iz boota. Ali, instalacija korisnicima koji su dosada bili na Windowsu moze zakomplicirati zivot jer je pristup samoj instalaciji dosta drugaciji (citaj: Ubuntu), pa se moze dogoditi ukoliko zele dual-boot, lako pogrijesi kod formatiranja. Isto tako, mislim da je instalacija Win7 i Viste tridesetak posto brza u odnosu na Ubuntu.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
Pudge kaže...
scorpion667 kaže...

Ima tu par stvari oko kojih se ne bih složio, ali posebno mi je u oči upala instalacija.

Tu je linux DEBELO bolji i jednostavniji (konkretno mislim na Ubuntu, Mint i OpenSUSE jer ostale distre nisam probao). Treba li još napomenuti da je linux moguće pokrenuti s LiveCD-a i surfati internetom ili igrati neku jednostavniju igru ili slušati glazbu itd. dok se OS instalira. Na tom polju je Linux definitivno pobjednik.

Da, mislim da svi Linuxi imaju debelo vece mogucnosti pri instalaciji, od Live OS-a, preko instalacije iz Windowsa, pa sve do one iz boota. Ali, instalacija korisnicima koji su dosada bili na Windowsu moze zakomplicirati zivot jer je pristup samoj instalaciji dosta drugaciji (citaj: Ubuntu), pa se moze dogoditi ukoliko zele dual-boot, lako pogrijesi kod formatiranja. Isto tako, mislim da je instalacija Win7 i Viste tridesetak posto brza u odnosu na Ubuntu.

Hm.... ja sam bio pod dojmom da je početnicima najzgodnije ako žele dual boot. Ne treba ništa šupati po particijama već samo povučeš onaj slider koji te pita koliko prostora žeiš za ubuntu i to je to. Barem sam ja dosad svaki put tako instalirao.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

Da, ali par puta se dogodilo da instalacija koja je napravljena iz Windowsa jednostavno se nece bootat... bez ikakvog razloga. Zato prakticiram instalaciju iz boot-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

@Pudge, meni se Ubuntu instalira za 20+ min, a Sedmici treba toliko da bi samo pokrenula setup!

Arch user :)
Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
nedIm kaže...

@Pudge, meni se Ubuntu instalira za 20+ min, a Sedmici treba toliko da bi samo pokrenula setup!

To kod mene nije slucaj, svi imamo razlicita iskustva... Meni se Vista instalira za pola sata ukupno (od bootanja do potpunog pokretanja), dok mi je Ubuntuu trebalo znatno duze (nije mi poznat razlog). Mozda ima veze sto je Vista x64, a Ubuntu x86. ;)

16 godina
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

Kako vi racunate vrijeme potrebno za instalaciju??

Recimo kada instaliram opensuse, odmah u startu stavim i openoffice, zatim neke druge aplikacije itd, kada se zavrsi instalacija komp je spreman za rad (40 min). Windows nakon instalacije sustava moram nahraniti ostalim aplikacijama, koje pak prvo moram svuci sa neta, pa onda install, a sto moze potrajati i par sati, nakon čega sustav postaje uporabljiv.

 

 

 

OS: Linux opensuse 11.1/2 & xp sp3
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2009 21:43 (Nix).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
UBIZEC cORPORATION kaže...
nebi se slozio da je IE najkorišteniji web

slika govori sve

 

scorpion667 jel ono  Jack O'Neill iz stargate-a??

[adoptable]1364880[/adoptable]
15 godina
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika

Jedna opaska samo kod sigurnosti. Sami Windowsi nisu toliko krivi što se za njih sve lijepi, već needucirani korisnici. Naime, na Windowsima svaka baba s place se loga kao admin, a ne kao restrict user. Na restrict user accountu malo je teže pobrat neželjene goste s neta.

 

Inače, po meni je najveća prednost Linuxa to što, ali doslovno, mu kažeš - Čuj, ja trebam to i to, i on ti to skine. Drugim rječima, puno bolje koristi open source programe za svoju nadogradnju, gdje, windowsima tako nešto je nepoznato (ne, nisam reko da ne postoje open source za win).

Šteta samo što još uvijek nema podršku za sudo apt-get jednu_malu_crnu

Every hole is a goal!
15 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

Prije dva dana sam instalirao Kubuntu 9.04 i nekeko sam ostao razocaran brzinom samog sučelja i otvaranja programa u odnosu npr. na Vistu. Dal je moguće ili potrebno jos nekeko dodatno podesavanje?

 

AMD Athlon 64 X2 7750+, Asus Radeon X550XT, MB Gigabyte M57SLI-S4, 4*1 Gb DDR2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
juky kaže...
UBIZEC cORPORATION kaže...
nebi se slozio da je IE najkorišteniji web

slika govori sve

 

scorpion667 jel ono  Jack O'Neill iz stargate-a??

to je moila pobjednik po ovim statistikama ak me oko ne vara!?

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

@juky: mantas namjerno, ili mijesas kruske i jabuke. nadalje, ovdje nije tema razlozi koristenja IE-a, nego Windows vs. Linux. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
191x7 kaže...
Od Ubuntu 8.04 - instalacija čak i iz Windowsa.

To već ima smisla.

 

Gamulj kaže...

Prije dva dana sam instalirao Kubuntu 9.04 i nekeko sam ostao razocaran brzinom samog sučelja i otvaranja programa u odnosu npr. na Vistu. Dal je moguće ili potrebno jos nekeko dodatno podesavanje?

Želiš li reći da je na istoj konfiguraciji Vista brža od Kubuntu-a?

 

UBIZEC cORPORATION kaže...

to je moila pobjednik po ovim statistikama ak me oko ne vara!?

Što je to "moila"?

 

Dobro, neću se pravit blesav. Da, Mozilla je pobjednik po tim "statistikama" - ali kad bi te i ove statistike bile točne, to bi značilo da ljudi većinu svog vremena na Internetu provode skidajući Mozillu. Namigiva

 

 

@191x7: Zaboravio si nešto:


Cijena – Windows:
• Windowsi su komercijalni softver i koštaju preko 1000 kn
• Ako koristite piratiziranu verziju možete završiti u zatvoru Cool
Ocjena 2

Cijena – Linux:
• Cijena iznosi $0.00 (0,00 kn)
Ocjena 10

 

Konačni rezultati:

• Ocjena Windowsi: 81/110
• Ocjena Linux: 86/110

 

Mislim da je to jako važan argument onima koji ne žele platiti za OS i da ga je trebalo bodovati. Osim toga, Windowsi vam daju prozore a Linux cijelu kuću! Namigiva

 

 

    Ok ušutit ću. Šutim

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice