Software za migraciju podataka

poruka: 8
|
čitano: 1.103
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Software za migraciju podataka

Bok ekipa trebao bi pomoć ako netko zna neki dobar program koji može preseliti podatke sa diska 1 na disk 2, uključujući operativni sustav i da to sve radi bez greške, a da se disk 1 oslobodi, odnosno ajmo reć napravio bi CUT iz disk 1 na 2, jel to moguće s obzirom da vrtim windows na disk 1.

 

I naravno da je free :), pretpostavljam da to neće biti moguće iz windowsa već će trebati nešto bootabilno sa stika npr.

 

evo i sliku šaljem disk 1 i disk 2 iz mini partition tool-a da bude jasnije što želim napraviti.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Software za migraciju podataka

Potraži Macrium Reflect 7.x on bi trebao još uvijek biti free, može funkcionirati i kao portable (bez instalacije).

Kloniraš postojeće particije sa starog Samsunga na Crucial, ugasiš, makneš Samsunga ili promijeniš boot-order na matičnoj i to bi trebalo biti to.

 

13 godina
offline
Re: Software za migraciju podataka
Mladen kaže...

Potraži Macrium Reflect 7.x on bi trebao još uvijek biti free, može funkcionirati i kao portable (bez instalacije).

Kloniraš postojeće particije sa starog Samsunga na Crucial, ugasiš, makneš Samsunga ili promijeniš boot-order na matičnoj i to bi trebalo biti to.

 

Rado bi koristio i stari samsung kao storage, dakle ako u biosu promjenim boot order onda mogu dić windows sa Crucial-a iako je isti takav na Samsungu i onda potom njega (Samsunga) formatirati.

11 godina
offline
Re: Software za migraciju podataka
Over(C)lock kaže...

Rado bi koristio i stari samsung kao storage, dakle ako u biosu promjenim boot order onda mogu dić windows sa Crucial-a iako je isti takav na Samsungu i onda potom njega (Samsunga) formatirati.

 

slično sam radio svojedobno...

da budeš ziher da je sve ok - kad napraviš migraciju, ugasi komp - izvadi stari disk van i ostavi samo ovaj novi na kojeg si radio migraciju...

nakon što se uvjeriš da je sve bootalo ok i da sve radi, ponovo zgasi komp i uštekaj stari disk kao dodatni storage i/ili kako sam ja napravio - spojio taj stari disk preko usb-a (imam adapter) i tako ga formatirao pa spojio natrag u komp...

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2024 17:35 (60nine).
13 godina
offline
Software za migraciju podataka

+1 za Macrium.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Software za migraciju podataka

Pošto vidim da imaš samsung disk zašto ne koristit u Samsugn magician opciju "data migration" - jedino nisam siguran dali oba diska moraju bit Samsung.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Software za migraciju podataka

Odradio sam preko clonzzile mislim da je tako nešto naziv i uspješno sam bootao nakon što dam se poigrao s identifierom chat gpt uputio, koji je trebalo dodat novi pošto klonirani disk nisam vidio kao boot opciju. E sad imam također problem jer imam matičnu ploču medion nekog starijeg računala ima m2 utor ali ne radi mi crucial p3 posto je on nvme a ocito ploca podrzava ssd samo. Pa sam spojio to na sljedeći način preko pciex x1 riserom za gpu na x4 karticu za m2 nvme diskove. Radi sve ali brzinom od oko 500mb/s rw. Žao mi ne iskoristit puni potencijal diska probat ću smisliti nešto ili pronaći neki update za bios možda pomogne.

.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Software za migraciju podataka
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice