Trebam oboje 2,4 i 5 Ghz

poruka: 41
|
čitano: 17.057
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Trebam oboje 2,4 i 5 Ghz
torrente kaže...

ljudi imate od mene simultano po 3x 0,5 točene pive u Dubrovniku (i to na stradunu..mene znaju konobari,pa neće bit cijena pive ko router) . samo ovdje privatna poruka. 

 

 

Umalo sam zapljuvo display od smijeha!

 

Radije ti rijesi neki smjestaj u DU, a za pivo i kurve cemo lako.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
neaktivan
offline
Trebam oboje 2,4 i 5 Ghz

palo mi ovo na pamet... i kad router bude simultano slat 2,4 i 5.. neće valjda mobiteli što imaju 5GHz opciju kačit se na 2,4?

ima li opcija nekog razvrstavanja što će koristit napredniji mobiteli i laptopi...ili se nekim čudom odmah kače na 5GHz?

 

edit:

jel ovo odgovor na moje pitnje..ovo što sam zaokružio?

 

Pojavit će se dvije mreže.. Đuro 2,4 i Đuro 5...a na mobitelu manualno nakačim Đura 5?

eto,ja do danas nisam znao kako to izgleda.

 

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 21:03 (torrente).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Trebam oboje 2,4 i 5 Ghz

..jebemu, trokira forum i sad je ovo post viška

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 20:58 (torrente).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trebam oboje 2,4 i 5 Ghz

.. upališ-radi, nema puno mudrosti-kemijanja.

- uređaj se spaja automatski na mrežu za koju ima pass, ako ima za obje, tad gdje je bolji signal + teoretski bi trebao uvjek kad može podići brzinu ali s wlanom to nikad nije sigurno-smetnje itd. + ponekad na nižoj brzni dobiješ bolji rezultat (manje smetnji=manje gubljenja paketa -> brži transfer ukupno) tj wlan je uvjek problem signala-smetnji, slično kao tv-antena i ovisi o bezbrojnim sitnicama, ne samo oprema-router-mob nego npr u zgradi može biti više wlanova koji koriste iste kanale.. ili netko ima debele zidove ili bojler koji skrene sputnik iz orbite itd.. :) teoretski je sve isto, u praksi tek kad složiš znaš što i kako radi.

-opremu koja može koristiti 5ghz mrežu logično spojiš na nju tj obrišeš 2.4 pass-podatke da se ne prebacuje. Možeš namjerno ne spajati na bržu mrežu ako je preoprterećena npt za gledanje filma i sl. jer za obično surfanje nije neka bitna razlika + manje problema sa smetnjama (ili bi preciznije bilo reći da je smetnja ista, ali je manji gubitak paketa na nižoj brzini, tad je logički točna rečenica .. tj manje 'trzanja-prekida' u radu-transferu zbog smetnji).

 

edit: .. upravo tako je na skici predloženo, za gaming-film brža mreža, za surfanje sporjija.. tj to je logična postavka ako želiš rasporediti opterećenje kad je signal ok i možeš birati.. ali kad je signal zbog smetnji slabiji tad nemaš dvije mreže kao izbor nego ono što radi tj niža brzina.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 22:21 (ihush).
7 godina
protjeran
offline
Trebam oboje 2,4 i 5 Ghz

Jedino sto ti ta grafika ne pokazuje realnost, a to je da jedan zid radi cuda na 5GHz,

gubitak paketa i domet je ubijen vecinom do te mjere da je neiskoristiv.

 

5Ghz koristis u prostoriji gdje je AP sa 5GHz radiom, recimo u

dnevnoj sobi, gdje ti je i TV, konzola, PC i sve ostalo,

dok sa 2.4GHz radijom hvatas svuda drugdje, jer signal je cisci

i gubitci paketa su mnogo manji s obzirom na prepreke.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Trebam oboje 2,4 i 5 Ghz

danas šetam.. i uđem u svijet medija..

- pozdrav, imam pitanje... pošto bi kupio router,a to sa sobom poteže čitav niz mogućih peripetija i mušica.. kakva je praksa kod vraćanja

- budite uredni sa ambalažom i lijepo sve spakirajte, dobit će te povrat novca.. ili ako želite za taj iznos nešto drugo

- odlično..to mi puno znači jer ako naletim na interferencijske i sl turbulencija..izvisio sam,ako nema povrata

- sve 5.. samo vi vratite

 

..e sad.. vidim da od Duala imaju ..pazi sad.. Šaomi ,349kn.

 

 

 

 

 

Dođem doma. Spojim njegov wan na primarni router operatera lan kabelom.

uštekam u struju... na desktopu već u browseru uleti MI login i sučelje... koji ćeš pass i naziv mreže?

Tadaaa.. sve spojeno.

Pogledam na uređajima koji mi je WiFi... Đuro i Đuro 5G.  sve ih pospojim i odmah speedtest.

 

Na 5 GHz dobijam koliko mi kabelska nudi, 150Mbps.

Uređaji koji su na 2,4GHz... svi su hvatali 46Mbps.

Nikakve oscilacije...puna linija bez trzaja.

 

Osmjeh na licu... kažem ženi da donese pivu.

 

On po defaultu nudi zasebno dvije Wifi mreže za dvije frekvencije,ali se može uključiti da bude jedan Wifi i router će sam određivat kojem uređaju odgovora koja frekvencija.

 

 

 

Sve radi bezprijekorno. Nije mi na kraj pameti bilo tražiti postoje li uopće MI routeri. ali, pošto trgovac kaže.. probaj,ako ne šljaka, vrati...zašto ne?

po nekoliko šturih internetskih recenzija može se zaključit da je stabilan uređaj koji BAŠ ima jak signal.

Na primarnom Technicoloru nisam ni u pola imao domet 5GHz kao sa ovim.

 

E sad...ja znam da će mrežni znalci pitati,ima li ovo-ima li ono.  Ono što sam ja tražio, to sam i dobi.  Evo par sličica sučelja..a postoji i mobilna MI Wifi aplikacija pomoću koje poštelujete sve,kao i preko PC-a.

 

 

 
 

  

 

 

Ljudi.. hvala vam na svemu. Imao sam skoru namjeru online naručiti Asusa ili Linksysa.. bez ikakve namjere,nabasao na ovo kinesko čudo koje za sada radi bezprijekorno.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Trebam oboje 2,4 i 5 Ghz

Ako ima ono sto tebi treba, to je to, briga te za ostalo.

 

Jos je to revizija "Giga edition", pa ima gigabitne portove,

sto je najvaznije u svemu tome, ako ces na njega spajati NAS,

ili imas internet vezu vecu od 100mbits/s.

 

I ako ti ikad bude smetao kineski spijunski software, mozes na njega staviti OpenWRT:

https://openwrt.org/inbox/toh/xiaomi/xiaomi_mi_router_4a_gigabit_edition

 

A i nemres nekome nesto preporuciti, sto nisi isprobal a i nije dostupno nigdje za kupit:

https://www.amazon.de/MI-Router-4A-Gigabit-Edition/dp/B07SN3J677

 

Uostalom, za 45 europskih pessosa sigurno ne moze biti los - drugo je kad za 50% vise novaca

kupis TP-Linka i skuzis da za konfiguraciju trebas sat vremena, jer svaku izmjenu

koju napravis, trazi reboot, a reboot traje brat bratu nekih 5-7 minuta.

 

Ps - ne lazi napaceni narod da ti se wifi zove Djuro, kad se zove Lugarin, pa na njega kacis Galaxy A30s i Galaxy Tab A

Nemoj mijenjati zbog mene ime mreze, nemas straha, al kad dodjem u DU, budem te nasel - ak vidis nekog divljaka

sa Lumiom i upaljenim Wifi Analizerom, znas tko je

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2020 21:35 (Čitatelj).
Moj PC  
1 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam oboje 2,4 i 5 Ghz
Čitatelj kaže...

Ako ima ono sto tebi treba, to je to, briga te za ostalo.

 bravo. zato sam i boldao.

na par tvojih postova sam koristio opciju "arhiviraj".  cijenim svakog tko ima znanje oko neke materije.

ja oko rutera znam promijenit ime mreže i eventualno podesit port za torrent lol.. stoga mi je trebao ovaj topic.. pojma nisam imao da postoje uređaji koji simultano odašilju ono što tražim i da je sve na kraju plug & play.

 

mudro sam zapamtio sve što ste naveli..i znam donekle razliku zašto ovo košta 350 i nešto 1350.

okidač mi je bio čovjek na pultu koji je smireno rekao... slobodno vi vratite.

 

na kraju ću još postat štovatelj šao-mao proizvoda.  a sve je počelo sa tim da su djeci tetke i stričevi kupili mobitele..sada ja router..i jebem ti život.. sve radi.

 

Ekipa, HVALA.

 

(nemam NAS,ali kontam njegov koncept... piče mi za sad mrežnim dva šaomi gigabitna porta na 2 PC-a)

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2020 21:38 (torrente).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam oboje 2,4 i 5 Ghz
Čitatelj kaže...

 

Ps - ne lazi napaceni narod da ti se wifi zove Djuro, kad se zove Lugarin, pa na njega kacis Galaxy A30s i Galaxy Tab A

Nemoj mijenjati zbog mene ime mreze, nemas straha, al kad dodjem u DU, budem te nasel - ak vidis nekog divljaka

sa Lumiom i upaljenim Wifi Analizerom, znas tko je

 samo se ti javi ovdje na pm jer sam prisutan ,ako ne svaki, ono svako drugi dan..pa da .

ja svoj forumski potpis ne mijenjam...poviri.... na žalost nemam 950..ali imam ove dvije.  stare androide prelomim prije reciklaže..al Lumie imaju svoje mjesto u kredenci.

 

 

 

..Edit:

i treba aktivirat onu temu windows phone..pa da se sjate oni histeričari željni pljuvanja...al treba ih u fino trolat 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2020 21:52 (torrente).
15 godina
offline
Re: Trebam oboje 2,4 i 5 Ghz

-očekivano. :)

-većina novih uređaja sad ima ovakav tip softwarea-UI-wizarda tj nešto kao quick-basic i advanced (s klasičnijim izgledom-opcijama).

-kao kad se uspoređuju mibiteli-auti.. sve je to isto. Najvažnije, radi, često pravi plug&play kad i korisnik bez nekog znanja može upaliti-koristiti. Ili, nemoguće je dati neke upute prije kupnje, moraš imati uređaj i tad vidiš-klikneš i ako ne radi tad tražiš odgovor koji može biti konkretniji dok se dio korisnika muči unaprijed nagađajući pitanja-probleme (što je teoretski dobro ali u praski beskorisno zbor bezbrojnih kombinacija i na kraju koliko god malo znaš o npr mreži ipak imaš osnovna životna znanja-iskustva i nekako se snađeš za početak, kao poslovica prvo skoči pa reci hop, obrnuto ne vrijedi...).

 

-dodatno naglasiti svima koji nešto tako traže, pitati trgovca, npr povrat-zamjena.. tako se to radi. Problem? Kao i trgovac koji u ovom slučaju to lako dozvoli.. jer je takva roba, nije npr printer. Kao i to da je trgovac napomenuo sačuvati uredno ambalažu za povrat, to nema veze s reklamacijom-jamstvom, nego čistom logikom i dobrom voljom trgovca. Nije teško, pitati-dogovoriti, tad je lakše kupiti dok kao što vidimo ozbiljan kupac kupi ono što treba, ne zato da bi drugi dan vratio ili navlačio trgovca. Sve se može jednostavno, dogovorom i ako radi kako se predviđa baš nikakvog problema nema, 'svi happy' s happyendom. Kupac treba cijeniti takvog trgovca, ako nabava za isti uređaj izbaci 5% nižu cijenu u drugoj trgovini (ili web..) možda treba razmisliti? Ponekad ušteda nije primarni kriterij nego zadovoljstvo, odnos trgovac-kupac i najvažnije, radi. Kao trnglt konobaru bolje ponekad platiti desetak kuna više za takav civiliziran odnos bez nepotrebnih kompliciranja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Trebam oboje 2,4 i 5 Ghz

ihush, sve si točno opisao i ja te odnose svodim pod nazivnik KOREKTNOST.

u startu dok propitujem uvjete povrat/zamjena, dobrano naglasim svoju ozbiljnost, pa čak i odustajanje od povrata novca, već sam voljan ići na nadoplatu za skuplje.

žao mi je što se nisam više propitao za ostale proizvode, no znam kada sam naglasio (ovo poviše spomenuto),ako bude "mušica", da bih vratio i zamjenio za Logi miša MX (400kn)... e tada je trgovac naglasio.. ako ne želite novac, možete zamjeniti za nešto drugo,ali miševi ne ulaze u zamjene ako bi i njega opet vraćao (to je ono što si ti naglasio sa printerom.. ne mogu se probiti spremnici boje i onda reći "ne bi ovaj"..tako i miš kada izvadiš iz one krute vakum plastike, gotov je.

 

suma-sumarum, napisano je na tisuće postova u kojima se prosipa žuč ,a da se u startu nije pitalo uvjete ,"doma sam sve spojio i MEH,nije to to..što ćemo sad".

posebno teme sa monitorima, televizorima.. pa se onda ode u beskraj EU regulativa, članaka,pa sve do one mađarske trgovine koja kao distribuira "lokalno" i vječito je najjeftinija na Nabavi.

kao što si napisao.. neki uređaji koji iz tehničkih razloga mogu izazvat tegobe i nepravilnost izvedbe zbog dodatnih tehničkih faktora... bolje ih je kupit fizički za 20% više... nego kukat ,plakat  i ne dobijat support odgovore od čudnovate mađarske trgovine, za koju 98% kupaca misli da je tu iza kantuna po RI,ST I ZG.

 

Toliko od mene.. mali MI ruter fercera ko urica. 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice