Innbox v45 (v51)

poruka: 25
|
čitano: 35.334
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Innbox v45/v51 - tutorial

Pozdrav,

pošto Optima-telekom ne želi dati (i nije moguće zasad naći na internetu) lozinku za admin usera za navedene

verzije rutera (podržava veće brzine, VDSL) odlučio sam malo sam istražiti.

 

Postupak je slijedeći:

1. Logirajte se na ruter (obicno 192.168.1.1) sa korisnickim imenom "user" i password je takoder "user".

2. Idite Management>Settings>Backup i backupirajte postavke rutera.

3. Otvorite downloadanu datoteku, po mogucnosti sa Notepadom ++ te nađite slijedeće:

 

<X_BROADCOM_COM_LoginCfg>
<AdminUserName>admin</AdminUserName>
<AdminPassword>crypt-----kod------</AdminPassword>
<SupportUserName>poweruser</SupportUserName>
<SupportPassword>crypt-----kod------</SupportPassword>
<UserUserName>user</UserUserName>
<UserPassword>crypt-----kod------</UserPassword>
</X_BROADCOM_COM_LoginCfg>

 

kopirajte žuto označeni dio između <AdminPassword> tagova koji počinje sa "crypt" te nađite slijedeći dio:

 

<WlVirtIntfCfg
instance="2"> 
<WlSsid>Test</WlSsid>
<WlIfcname>wl0.1</WlIfcname>
<WlBssMacAddr>00:11:22:33:44:55</WlBssMacAddr>
<WlWpaPsk>crypt-----kod------</WlWpaPsk>
<WlWpa>tkip+aes</WlWpa>
<WlAuthMode>psk psk2</WlAuthMode>

 

 zatim zalijepite kopirani kod između <WIWpaPsk> tagova i spremite datoteku.

 

4. Vratite se na stranicu rutera i odite na Management>Settings>Update te uploadajte natrag tu

promijenjenu datoteku na ruter. Ruter će se sam rebootati (cca. minutu - dvije), logirajte se opet sa "user,"user"

i na mjestu WiFi lozinke će biti vaša admin-lozinka.

 

Lozinka za administratorske ovlasti:

username: admin

password:OPTIMA2649000390

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2017 22:59 (NiGHT_RiDER92).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Innbox v45 (v51)
Lozinke imaš u temi Optima Telekom na trenutno predzadnjoj stranici.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Innbox v45 (v51)

Nema veze, možda nema za ovaj ruter, nisam gledao, a i ovo samo dokazuje koliko je softver rutera nesiguran u stvari.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Innbox v45 (v51)

Primijeti da si ti imao fizicki pristup routeru....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Innbox v45 (v51)

Pa ta tema i jest za vlasnike dotičnih rutera (koji imaju fizicki pristup ruteru), a treba im administratorska lozinka. :)

8 godina
odjavljen
offline
Re: Innbox v45 (v51)

Pa po cemu je nesiguran. Ti si vlasnik ;) 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Innbox v45 (v51)

Ma mislio sam na to da nisu bas najbolje osigurali taj admin password. Dosta lako se dođe do njega. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Innbox v45 (v51)

A ne znam zasto su se i toliko trudili. Lako oni tebe otkace sa njihove strane ako im se nesto ne svidi a ako zabrljas dodju i jos ti to naplate... JA imam admin pass na svom routeru od prvog dana.....

6 godina
neaktivan
offline
Innbox v45 (v51)

Ne znam jesu li promjenili, ali ovo vise nije moguce napravit jer nakon management>settings> ima samo restore default nema backup.

 

Ima li kakav dugi nacin? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Innbox v45 (v51)
TraktorXD kaže...

Ne znam jesu li promjenili, ali ovo vise nije moguce napravit jer nakon management>settings> ima samo restore default nema backup.

 

Ima li kakav dugi nacin? 

 Ima. Da im javiš da odjavljuješ njihov internet pa nek se štite kako znaju i umiju od nepostojećih korisnika.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
6 godina
neaktivan
offline
Innbox v45 (v51)

Pozdrav!

 

Neznam kako snimiti modofocorani confing file jer imam samo mogućnost restore dofoult setings

hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Innbox v45 (v51)

Može li na ovaj način da se izvuče PPPoE pass na INNBOX v45?

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 20:50 (topten).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Innbox v45 (v51)

Imam taj ruter na Iskonu i iako otvorim port ne mogu se nikako spojiti na željeni servisi izvan LANa.

IP adresa se uredno refreša u noip-u.

Zvao sam SZK i tvrde nisam iza cgnat-a

U kojem smijeru dalje krenuti?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.4.2022 11:27 (tintin).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Innbox v45 (v51)
tintin kaže...

Imam taj ruter na Iskonu i iako otvorim port ne mogu se nikako spojiti na željeni servisi izvan LANa.

IP adresa se uredno refreša u noip-u.

Zvao sam SZK i tvrde nisam iza cgnat-a

U kojem smijeru dalje krenuti?

 

 -otvorio si port... i ako gledaš nekim pingtoolsom vidiš što.. otvoreno-zatvoreno? naravno, zatvoreno, dok ne pokreneš sevis-app koja radi na tom portu, tek tad postoji port-linija i tek tad ti se pojavi open.

router-ruta i port su samo adrese-linija, od točke a do točke b, a je client, koji se spaja, b je server, app koja nešto daje, port i router su samo posrednici, skretnica-filter koja prosljeđuje nešto s a na b ali da bi prosljedilo mora biti aktivno-upaljeno-pokrenuto i to na tom portu, ne neki drugi.. npr igra minecraft-server, rdc, ostali servisi, svi imaju svoje defaultne portove ali moraju biti pokrenuti servisi, upaljeni...

-drugi dio je firewall, podešavanjem portova tj fwd-om to riješiš u routeru, dok u računalu kao win jednako moraš podesiti, npr jesi li izabrao poznatu-privatnu-sigurnu mrežu ili ti je lan kao nesigurna time zatvoreno sve, firewall. Tad prvo proglasiš mrežu privatnom, zatim propustiš potrebnu app-port, tad mora raditi.

 

-pravila, početno-defaultno je sve prema wan zatvoreno, dok te win prvim spajanjem pita kakva mreža, privatna-javna i ako ne odgovoriš privatna tad je sve defaultno blokirano u firewallu win, npr možeš li browsati svoju lan i vidjeti druga računala.. i oni tebe, ako oni tebe ne vide tad si 'skriven'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Innbox v45 (v51)

Sve što si napisao stoji, ali ja se i dalje ne mogu spojiti izvan LANa.

U noip-u vidim da mi je več treči dan ista IP/Target adresa ko da se u ruteru uopće ne refreša.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 9:06 (tintin).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Innbox v45 (v51)

-tad je vjerojatno ista wan-ip .. tj ovisno o operateru (npr coax-bnet) može biti i mjesec dana ista, tj kao i računala u lanu, router rezervira-preferira postojeći ip, osim kad operater kao tcom to namjerno ne želi juzeru.. (razlika u povijesti, ishod, tv i internet pa tako i što je kome bio biz-važno, npr najam fix adrese..).

-ili gledaš pogrešan ip, npr ako si na a1-vip homeboxu-mobilna (drugi apn, cgnat itd.. neovisno što si post prije rekao da oni kažu..) :)

 

-kad je sve u lancu, server-app, port, firewall-osa, routa-router-port-fwd podešeno, mora raditi. Ako bilo što iz tog lanca presječeš naravno ne radi ili ako je negdje pogrešaj broj-ip-adresa.

 

-jesi li provjeravao openport? tu su i ostali alati, zgodan site.

-za test, stavi računalo-server (app) u DMZ time ćeš eliminirati da router nešto blokira + port fwd za port koji koristiš.. Kad proradi isključiš dmz (sigurnost!).

-moguće, koristiš li fixnu ip za računalo u lanu? server se stavlja fixno, tj ne želiš da mu dhcp promjeni ip... tj elegantnije je u routeru rezervirati ip po macu ali ovisi što ti se nudi u kojem soft-firmwareu-opcijama..

-znaš li koji port traži soft (app) koju želiš imati dostupnu online? igra, servis.. i postoji li nešto na tom portu.. kolizija itd. App-igra može raditi na drugom portu ali to moraš konfigurirati, različito od defaulta kad app ako ne postoji konfig isti generira i sl. itd itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Innbox v45 (v51)

Na drugoj adresi sve radi sa istim postavkama kako treba.

Drugi je ruter i nije vdsl nego adsl, ali to ne bi trebalo imati veze.

Na obije adrese je Iskon.

Iz nekog razloga noip izgleda ne vuče pravu adresu iz rutera, a i kad se probam direktno spojiti izvana na ip kojeg mi kaže u ruteru opet ništa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 9:59 (tintin).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Innbox v45 (v51)

-druga adresa druga centrala-postavka... dedukcijom tu mora biti problem, ili nešto preskačeš, banalna greška-tipfeler i sl. ili operater ne zna što govori za cgnat i sl. (jer szk nema veze ni sa čime..).

-mora biti nešto od tog, ili linija ili banalna greška npr ip-subnet npr 192.168.5.1 .. 192.168.1.1 itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Innbox v45 (v51)

može pomoć.

kako forwardirati portove za warzone 2.0 na ovom ruteru?

Innbox V45_B10

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Innbox v45 (v51)
HowYesN0 kaže...

može pomoć.

kako forwardirati portove za warzone 2.0 na ovom ruteru?

Innbox V45_B10

 -jednako kao na svakom routeru.. :)

-router je software, sve mogućnosti ovise o recimo cijeni, resursima, kao kod gaming računala i sl. dok su teoretski svi isti, tj osnovne mogućnosti uređaja koji se naziva router mora biti routanje, dok se podrazumijeva i otvaranje-fwd porta prema WANu (prema LANu su defautlno otvoreni na svim uređajima)... tj danas podrazumijevamo da router (ili modem) ima i wlan, usb itd.. to su dodatci-opcije, tj ovisno o primarnoj funkciji uređaj se nazove mediaplayer ili nas-server mada je to u osnovi ista-slična kutijica kao router ili AP.. pri čemu je sve to samo software dok je HW stvar priključka-fizičkog, kao usb, RJ45-portovi itd.. tj malo plastike i žice je hw i taj hw ne radi ništa pametnog tj svime time upravlja software.

 

-kako? pa prvo RTFM, pročitaš, ako do sad nisi koristio (ušao u) neki router (ili modem i sl. uređaj).. ovisno o operateru-modelu, ip 192.168.1.1 (ili 0.1 ili 5.1) .. i tu si, login za admin-user i pass. Pristupne podatke si dobio, tj zna ih operater-szk pa ako ne znaš nazoveš-pitaš, tj sve zna vlasnik opreme. .. ako je to tvoja oprema, kupljen router, tad ti imaš sve potrebne podatke za pristup, tj defaultni pass admin-admin ili 0000 i sl. .. što piše u manualu i zato ga se čita ako se nešto ne zna.

 

-ovisno i sučelju-guiju.. wizardoliki-moderni ili klasični za admine.. po menijima-opcijama-grupama pronađeš gdje se podešavaju port-FWD, tj otvaranje porta. (do tad su svi portovi prema wan-internetu blokirani, tj možeš iz mreže, prema internetu-wan ali s druge strane ne možeš u mrežu-ući..)

-tu ovisiš o resursima, koliko rama, cpu i ostalo ima router-klasa, jači-više opcija, više ruta-pravila količinski no teoretski je isto kao što su svi auti 'isti' i nije važno koji voziš za položiti vozački ili doći od točke a do točke b..

-kao i o tome što svaki soft (i igre su soft, appsi, servisi..) traži, npr koji je defaultno port, može li se mijenjati ili je 'zacementiran' .. tj svaki port može biti već zauzet-korišten.. ili slobodan dok serveri mogu tražiti jedan-više-raspon itd.. ovisno o .. svačemu :) no to pročitaš na opisu-requirementsima konkretne igre, forum i sl. .. npr minecraftov port, google i imaš odgovor u sekundi kao i to traži li udp-tcp-oba.. protokola i sl.

-ovisno o izvedbi softwaea, otvaranje porta, neki model-soft ima recimo za tcp jednu naredbu-liniju, za udp drugu (time trošiš resurse, tj ograničenu memoriju u kojoj pravila moraju biti i nije beskonačno..) dok će drugi soft to nuditi kao opciju gdje je jedan broj porta dovoljno označiti za tcp ili udp ili oba .. tj ne moraš tad dva puta pisati isto s razlikom protokola.. no to je ekšli ista stvar, kao što svi auti imaju mjenjač brzina a shema može biti različita no funkcija je ista, radi isto.. tad je to 'isto' i vozač to ne mora posebno učiti, jednostavno vidiš-znaš pa tako i s routerom.

 

-trebaš li stvarno otvoriti portove? .. često se to preporuča, pogrešno-nepotrebno tj rizik, jer svaki otvoreni port je mogućnost malwarea-zaraze-napada, juzeri u neznanju otvaraju.. jer negdje nešto takvo piše, bez da znaju što stvarno rade i treba li im to...

-server mora imati otvorene portove, tj ako si server tad mora-treba, ako si samo klijent tad to nije potrebno, no poneke igre traže za ostalu komunikaciju, npr chat-voice i sl.

-portovi su defaultno zadani, no mogu biti i promjenjeni.. tj ako si server, svaka promjena porta mora biti u configu promjenjena kod klijenta da bi se on spojio (ili to radi tvoj router-rutanjem, tj preusmjeri port a na port b.. i sl.) pogotovo kad želiš podići više servera, ne jedan nego nekoliko, tad naravno svaki mora biti na svom portu-portovima.. dok se juzeri spajaju odgovarajućim configom ili tvoj router to hendla-raspoređuje i sl. ..

-dakle, što ti je potebno i stvarno potrebno.. google + warzone + port ... i imaš odgovore, koje onom tko to zna-razumije kažu sve potrebno, dok početnik koji to prvi put vidi izgleda kao kinesko pismo.. tj ne mogu ti dati lakši odogovor, tj mogu umjesto tebe googlati postavke za waezone no time nećeš ništa naučiti.. tj ili želiš to znati-napraviti ili da to netko napravi za tebe, pomažem.. ne radim, to moraš ti.

 

vidi ovo, nije tajna stranica, nego prvi link na googleu osim yt-klipića.. što kažu proizvođači? (hint ne kažu da trebaš otvoriti neki port)..

 

ili vidi ovo..

Ports Needed to Play COD Warzone

  • Ports To Forward On PC – Windows. TCP: 3074, 27014-27050 Copy. UDP: 3074, 3478, 4379-4380, 27000-27031, 27036 Copy.
  • Ports To Forward On PlayStation 4. TCP: 1935, 3478-3480 Copy. UDP: 3074, 3478-3479 Copy.
  • Ports To Forward On Xbox One. TCP: 3074 Copy. UDP: 88, 500, 3074-3075, 3544, 4500 Copy.

.. tj većina igara kod installa, nakon prvog pokretanja, u win se pojavi pitanje, potvrda-dozvola za postavke firewalla-win.. to tad dozvoliš i tad win propušta te portove, bez tog je čačkanje po routeru besmisleno jer računalo blokira, ne dozvoljava.. itd.

 

-otvarati portove je lako, kao i sve ostalo na računalima-uređajima, stvar podešavanja-opcija, par klikova, problem je samo znati što-gdje, a te podatke ne izmišljamo nego su zadani kao za gore navedene portove koje čitav cod serijal koristi već desetljećima za servere recimo u rasponu 27000-27060... kao i port 3074 kojeg koriste razne igre-platforme.

 

-dakle, sve što ti je potrebno imaš, pristupiš routeru kao admin-pass, u mrežnom dijelu pronađeš gdje se otvara-fwd port i upišeš.. to je to, save&restart da bi bilo aktivno, dok portchekerima online možeš provjeriti jesu li otvoreni .. no to dok ne upališ igru nešeš vidjeti tj čekeri pokazuju otvoreni port samo ako je na kraju aplikacija koja komunicira, ne kad je ugašeno.. tad postoji linija-port-adresa ali ne radi, kao tv signal bez programa-prazno.. mora raditi da bi čeker pokazao otvoren port a to znači da server-igre mora biti pokrenuta i tek tad je taj port aktivan-uključen-radi.. pa ako provjeravaš to je jedna od mogućih grešaka tj kad je sve ok ..

 

-preporuka.. ne otvaraj portove, samo kad 100% znaš što radiš..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Innbox v45 (v51)

to bi bilo ovo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Innbox v45 (v51)

Ekipa trebam pomoc.. Nemojte me hejtat glup sam za ovo.. Imam optiku i navedeni ruter na koji je spojen pc i smartbox kablom, te 2 mobitela i firestick ( drugoj sobi) na wifi..

Do dolasak firesticka sam mogao gledat yt u svim drugim sobama bez zastakivanja i sranja , od kada sam ga kupio kreno mi je stekat kad sam u malo udaljenijim sobama i to neovisno  o tome

dal je firestick ukljucen ili nije iako je snaga siganala ostala ista kao i prije....

dal da mjenjam ruter ili sta da radim? 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 tjedana
offline
Re: Innbox v45/v51 - tutorial

Ja imam sličan problem, samo ne mogu dobiti backupsettings.conf... Dođe mi HTML kod koji kaže "This page is not supported". Probao sam preko wget-a i preko 192.168.1.1/backupsettings.conf, i nijedno ne radi... Postoji li drugi način bez zvanja Optime jer oni to izkompliciraju...

Andrija Maslov
2 godine
online
Innbox v45 (v51)

Prije nekih mjesec dana nazvali iz iskona da hoću li produžiti pretplatu, rek'o što mi nudite, kaže ništa, nemamo nikakve beneficije za produženje pretplate... Pa ne može to tako, ništa, 'ko je to vidio?! I nakon minutu dvije natezanja ponude oni meni novi ruter, speedport plus, stigao neki dan, još ga nisam instalirao, valjda isto sranje kao i Innbox v45 koji sam imao do sada, ali ajde barem ima AC bežičnu za razliku od N kod Innboxa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2024 16:11 (notloB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Innbox v45 (v51)

Ni meni nisu htjeli nista ponuditi pa sam slao zahtjev prema A1, nakon 10ak dana zovu iz iskona da zasto idem...

Na kraju natezanja ponudili mi vecu brzinu (optika 300/150), novi router innbox v80 i konzum poklon bon od 60eur...

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice