Zvučne kartice - Generalni Topic izdvojena tema

poruka: 1.878
|
čitano: 589.339
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Sta velite: http://www.audax.hr/shop/audio-kartica-asus-xonar-ds-p-74105.html Je li isplativa? Hocu li primjetiti razliku spram integruse? Spajam samo sluske.

Glazba prvenstveno. Igre na minimali.

Dosle zene da farbaju jaja, ocel koja da ofarba moja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.1.2011 23:21 (VirtUoso).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

To je odlicna zvucna i sigurno ces osjetiti razliku u odnosu na integrusu. Ali u tvom slucaju posto spajas samo slusalice onda bi mozda bolji izbor bila Xonar DG jer ima ugrađen headphone amp ili ti ga pojacalo za slusalice....

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

S obzirom na veoma ograničenu ponudu kako novih tako i rabljenih zvučnih kartica kod nas, mislim da to ne bi bilo problem napraviti samo eto - upitna je korist od tako nečega. Na našem tržištu sve stane u 2-3 modela, pogotovo onih kartica koje si možemo priuštiti, a to su u pravilu one do 1 000kn. Sumnjam da na ovom forumu ima više od 1,2 korisnika koji će iskrcati 1500+ kn za najjače Xonar modele. Samo jasno, to traži i adekvatne zvučnike.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ja bi trebao preporuku neke zvučne do maksimalno nekih 600,700 kn...Ovako pogledo sam već tonu recenzija i skoro svaka je drugačija i uvijek netko nešto nađe protiv tako da sam tu došao pitat.
E sad zvučnici su x-530 i još koristim slušalice sharkoon rhs200...Ono što mi treba kod zvučne je podrška za 5.1, dobar zvuk naravno{#}, podrška za asio jer mi trebaju niske latencije,tj. treba mi za snimanje, po mogućnosti da je bar malo bolja od onboard kartice kod filmova i igara ( jer tu i tamo poigram neku igru il pogledam film), i driveri za win7 64bit koji po mogućnosti rade normalno..
Eh sad nekako mi je zapela za oko asus xonar d1  , jer netko možda ima iskustva s njom?
Tu su još x-fi titanium a o njoj sam se naslušao svašta i uzmimo u obzir da je skoro 200kn skuplja od xonara...Zatim za m-audio revolution 5.1 ili 7.1 sam čuo da uopće nema drivere za sedmicu...Isto tako audiophile 2496...
I još jedna stvar, malo sam gledo po njuškalu i naišao na m-audio delta 44 za 600kn, skuplju verziju delta 1010lt za 900kn i još par e-mu kartica za takvu svotu negdje....Ta delta 44 bi mi bila odlična ali nisam nigdje pročitao da podržava 5.1 i ima sve 1/4 ulaze i izlaze (to je malo bed)...isto tako neznam jer dobro uzimat zvučnu prek oglasnika?
Hvala na pomoći! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

A baš ste mi od neke pomoći{#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
StormZg kaže...

Ja bi trebao preporuku neke zvučne do maksimalno nekih 600,700 kn...Ovako pogledo sam već tonu recenzija i skoro svaka je drugačija i uvijek netko nešto nađe protiv tako da sam tu došao pitat.
E sad zvučnici su x-530 i još koristim slušalice sharkoon rhs200...Ono što mi treba kod zvučne je podrška za 5.1, dobar zvuk naravno{#}, podrška za asio jer mi trebaju niske latencije,tj. treba mi za snimanje, po mogućnosti da je bar malo bolja od onboard kartice kod filmova i igara ( jer tu i tamo poigram neku igru il pogledam film), i driveri za win7 64bit koji po mogućnosti rade normalno..
Eh sad nekako mi je zapela za oko asus xonar d1  , jer netko možda ima iskustva s njom?
Tu su još x-fi titanium a o njoj sam se naslušao svašta i uzmimo u obzir da je skoro 200kn skuplja od xonara...Zatim za m-audio revolution 5.1 ili 7.1 sam čuo da uopće nema drivere za sedmicu...Isto tako audiophile 2496...
I još jedna stvar, malo sam gledo po njuškalu i naišao na m-audio delta 44 za 600kn, skuplju verziju delta 1010lt za 900kn i još par e-mu kartica za takvu svotu negdje....Ta delta 44 bi mi bila odlična ali nisam nigdje pročitao da podržava 5.1 i ima sve 1/4 ulaze i izlaze (to je malo bed)...isto tako neznam jer dobro uzimat zvučnu prek oglasnika?
Hvala na pomoći! 

Je l te zanima možda ESI 1010 (http://www.esi-audio.com/products/esp1010e/) za 500 kn? Niska cijena jer su neki izlazi povremeno "probijali" (ne znam da li zbog nekog problema s driverima, ili treba zamijeniti elektrolite).

 

15 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
StormZg kaže...

Ja bi trebao preporuku neke zvučne do maksimalno nekih 600,700 kn...Ovako pogledo sam već tonu recenzija i skoro svaka je drugačija i uvijek netko nešto nađe protiv tako da sam tu došao pitat.
E sad zvučnici su x-530 i još koristim slušalice sharkoon rhs200...Ono što mi treba kod zvučne je podrška za 5.1, dobar zvuk naravno{#}, podrška za asio jer mi trebaju niske latencije,tj. treba mi za snimanje, po mogućnosti da je bar malo bolja od onboard kartice kod filmova i igara ( jer tu i tamo poigram neku igru il pogledam film), i driveri za win7 64bit koji po mogućnosti rade normalno..
Eh sad nekako mi je zapela za oko asus xonar d1  , jer netko možda ima iskustva s njom?
Tu su još x-fi titanium a o njoj sam se naslušao svašta i uzmimo u obzir da je skoro 200kn skuplja od xonara...Zatim za m-audio revolution 5.1 ili 7.1 sam čuo da uopće nema drivere za sedmicu...Isto tako audiophile 2496...
I još jedna stvar, malo sam gledo po njuškalu i naišao na m-audio delta 44 za 600kn, skuplju verziju delta 1010lt za 900kn i još par e-mu kartica za takvu svotu negdje....Ta delta 44 bi mi bila odlična ali nisam nigdje pročitao da podržava 5.1 i ima sve 1/4 ulaze i izlaze (to je malo bed)...isto tako neznam jer dobro uzimat zvučnu prek oglasnika?
Hvala na pomoći! 

Tebi za 5.1 sustav bolje od X-Fi Titanium ne treba, imam ju, podržava ASIO, widows 7 x64, meni je prevagnula nad extreme music jer je najbolja x-fi (main chip processor/op-amp upgrade) za stereo reprodukciju i koristi pciex slot

Preporučam ove drivere i nemaš brige, 320kbps mp3, FLAC i uživaj

Ne vidim razloga za kupovinu skupljih stereo kartica tipa e-mu i delta za 5.1 sistem

15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Hvala na odgovorima...Znači x-fi titanium bi bila dobra, kolko ja znam ona je prvenstveno za igre,al super mi je što ima onaj cmss3d,čuo sam da to dosta dobro radi...al još me zanima ova asus xonar d1,nitko nju ne komentira a jeftinija je dvjestotinjak kuna od titaniuma i čini se dobra. Ima isto neke programčiće al neznam jel su dobri...pogotovo me zanima kakav je surround na jednoj i drugoj.
Što se tiče esi-ja, vidio sam samo u dućanu nova glazbala neke kartice, al kolko vidim najjeftinija je esi maya 44, a ovaj esp1010 dođe oko 3000kn....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Molim vas da ne otvaram novu temu evo ovako (ako moze instant).

Do prije par dana sam koristio obicne slusalice i nisam imao pojma koliko propustam.Ja bas htio neke zvucnike koji ce mi malo prodrmati prsa i nasao ih Logitech Z-523.Jako sam zadovoljan i sada bi htio pitati propustam li previse ako koristim obicnu zvucnu sa maticne.Neznam koja je neka jeftina ASRok ali uglavnom nije nesto i ako propustam jeli mi mozete preporuciti neku ne preskupu zvucnu karticu jer se u sve komponente relativno razumijem ali u ovom sam totalna lowina.Pls pomoc.Tnx unaprijed.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ako ti je maticna starija od 2,3 godine ne isplati se. Neces osjetiti neku veliku razliku, osim ako si neki audiofil.

Go hard or go home ... Low life !
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Me$$y kaže...

Molim vas da ne otvaram novu temu evo ovako (ako moze instant).

Do prije par dana sam koristio obicne slusalice i nisam imao pojma koliko propustam.Ja bas htio neke zvucnike koji ce mi malo prodrmati prsa i nasao ih Logitech Z-523.Jako sam zadovoljan i sada bi htio pitati propustam li previse ako koristim obicnu zvucnu sa maticne.Neznam koja je neka jeftina ASRok ali uglavnom nije nesto i ako propustam jeli mi mozete preporuciti neku ne preskupu zvucnu karticu jer se u sve komponente relativno razumijem ali u ovom sam totalna lowina.Pls pomoc.Tnx unaprijed.

Ovisi koja je zvučna na matičnoj, ima slabih do prosječnih Realteka, VIA-e i ADI-ja, a ima i jačih modela tipa 889A Realtek i 2000B ADI, 1708S VIA mislim da je HD. Osobno bi za 230kn uzeo Xonar DG što sam već preporučivao, zbog glasnoće i jasnoće signala, ukoliko se radi o slabijim onboard codec-ima znaju imati očajan SNR i biti stvarno tihe čak i kad su zvučnici 40,50% pojačani.

 

Jednom sam samo Z2300 spojio na Realtek i nikad više, ovu koju imam sad zvučnu na ploči nisam ni probao, nisam imao volje. {#} Odmah Disabled i bježi.

 

Ako imaš 230kn za zvučnu, go for it. Xonar DG. Za Z523 taman zvučna.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2011 20:44 (thedream).
15 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Planiram si uzet ovu zvucnu http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_35_336&products_id=9158

Zanima me dali cu osijetit razliku sa svojim zvucnicima logitech x-530, ili mi je dovoljna i ova integrirana na maticnoj koju trenutno i koristim???

Martin
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Koliko vidim, u links su stigle nove zvučne....Sad im je u ponudi i asus xonar dx i mislim da ću nju kupit. Nekako mi se čini da je najbolja u svojoj klasi...Ako još netko ima kakav komentar, ili neku drugu preporuku, slobodno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Opet su mi se pojavili problemi sa Asus Xonar DG audio...

 

Do sad nisam imao instaliranih igara i sve je bilo OK, sad sam instalirao Metro 2033 i opet se je zvuk pokvario... Opet jeka i one p*zdarije ko prošli put...

 

Nije mi jasno kak se to uspije poremetit? Ko da windowsi sami traže neke drivere (jer mi Driver Sweeper nađe neki realtek audio), u onboard zvučna je isključena u BIOS-ima...

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Pozdrav!

Molio bih vas za jednu uslugu..vidio sam da je netko vec spomenuo zvucnike z5500 pa ako bi mogli nekako meni objasnit, koji o tome znam toliko malo da je to strasno, bi li trebao uzimat neku novu zvucnu karticu za te zvucnike..imam realtek alc883 nvidia nforce 570 ultra..

HVALA PUNO!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Koju zvučnu mi preporučate za spajanje gitare s kompom?

Imam pojačalo, ali htio bih korisiti Guitar Rig za efekte.

Po mogućnosti neka jeftinija, može i rabljeno.

Go ahead. Make my day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
mika2210 kaže...

Opet su mi se pojavili problemi sa Asus Xonar DG audio...

 

Do sad nisam imao instaliranih igara i sve je bilo OK, sad sam instalirao Metro 2033 i opet se je zvuk pokvario... Opet jeka i one p*zdarije ko prošli put...

 

Nije mi jasno kak se to uspije poremetit? Ko da windowsi sami traže neke drivere (jer mi Driver Sweeper nađe neki realtek audio), u onboard zvučna je isključena u BIOS-ima...

A da ju pokušaš reinstalirati ovaj put, načisto. Da obrišeš prvo Xonar DG, pa onda ostatke Realteka..provjeriš još jednom BIOS, jer ako je tamo HD Audio na Disabled, ne bi se smjelo dešavati da primjerice Windowsi sami od sebe, za nju povlače driver. Onboarduše onda nema.

 

Očisti ti to kako Bog zapovijeda, a samo da pitam, nema li Xonar neki gamerski dio softvera baš za EAX efekte u igrama tj. njihovu emulaciju? Koristiš li ti njegove opcije?

ice92 kaže...

Pozdrav!

Molio bih vas za jednu uslugu..vidio sam da je netko vec spomenuo zvucnike z5500 pa ako bi mogli nekako meni objasnit, koji o tome znam toliko malo da je to strasno, bi li trebao uzimat neku novu zvucnu karticu za te zvucnike..imam realtek alc883 nvidia nforce 570 ultra..

HVALA PUNO!

Poslužiti će, nije bajna ali poslati će signal na Z5500.

oddball kaže...

Koju zvučnu mi preporučate za spajanje gitare s kompom?

Imam pojačalo, ali htio bih korisiti Guitar Rig za efekte.

Po mogućnosti neka jeftinija, može i rabljeno.

Do koliko novca?

Cemetary gates
14 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Za sad će poslužiti tvoja Audigy SE, a kad budeš prodavao Audigy 2 ZS koju sad imaš, javi... {#}

Go ahead. Make my day.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
oddball kaže...

Za sad će poslužiti tvoja Audigy SE, a kad budeš prodavao Audigy 2 ZS koju sad imaš, javi... {#}

Može, javim se. Stavim ti i ove drivere koje koristim, brutalni su. Al zasad nek stoji nema potrebe za prodajom. Eventualno na ljeto, ili kad mi neka lova kapne pa ubodem X-Fi Elite Pro ili Auzentech X-Fi kakav jači model.

Cemetary gates
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

danas sam uzeo asus xonar ds i moram reći da sam iznenađen razlikom naspram integriranog procesora (nisam veliki stručnjak niti prezahtjevan no ovo je ipak nebo i zemlja). Iako nemam neke ekstra zvučnike, razlika je previdljiva (mislim da ću sada morati investirati i u njih jer je zarazno). Do sada je radio ALC888

koristim modane drivere koji se mahom preporučuju.

ukoliko kupujete karticu, a niste prezagriženi audiofil xonar ds je moja preporuka.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 17:28 (igy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Našao sam na tavanu jednu staru xwave allegro zvučnu karticu,pa me zanima dali bi ona mogla biti bolja od ugrađene zvučne na matičnoj?

 

 

 

Ja sam Plavi zmaj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
g12356 kaže...

Našao sam na tavanu jednu staru xwave allegro zvučnu karticu,pa me zanima dali bi ona mogla biti bolja od ugrađene zvučne na matičnoj?

 

 

 

Šta je to, Yamaha?

 

Pa slušaj dobra stvar je što će vjerojatno nestati šumova koji prate onboard zvučne, ali loše je praktički sve ostalo, podrška s driverima, ograničen si na samo 16bit/48khz reprodukciju, podrška u igrama je isto diskutabilna, jer onboard zvučne mahom podržavaju EAX bar 1.0 i 2.0, SNR je također na strani onboarda iako to često ne igra presudnu ulogu.

 

Ja bi ostao na onboardu, ovo je zaista kartica iz doba prvih SB Live! kartica i kvalitetom je i onda bila li-la s njima ovisno o modelu.

 

To je za muzej, ne za neku praktičnu svakodnevnu usporedbu. Da si izvukao kakvu Hercules 24/96 karticu zinuo bi i zaslinio pola ekrana ali ovako, ne.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 19:40 (thedream).
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Iskreno neznam,nemam joj kutiju...na čipu joj piše ESS allegro,a na samoj kartici zlatnim slovima xwave...

Ja sam Plavi zmaj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
g12356 kaže...

Iskreno neznam,nemam joj kutiju...na čipu joj piše ESS allegro,a na samoj kartici zlatnim slovima xwave...

Reci samo koja matična je u igri, odnosno s kojom onboard uspoređuješ?

Cemetary gates
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

MSI k9n4 ultra matična...

 

Šta je to uopće SNR?

 

Mislim da sam si možda sj*bao ili muški ili ženski ulaz,tj. kada su mi slušalice spojene imam šum,pa moram okretat,izvlačit i uvlačit konektor od headseta dok ne dobim čisti signal, pa želim probati sa tom zvučnom i onda spojit na nju hedset i vidjeti dali će radit...

Ja sam Plavi zmaj.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
g12356 kaže...

MSI k9n4 ultra matična...

 

Šta je to uopće SNR?

 

Mislim da sam si možda sj*bao ili muški ili ženski ulaz,tj. kada su mi slušalice spojene imam šum,pa moram okretat,izvlačit i uvlačit konektor od headseta dok ne dobim čisti signal, pa želim probati sa tom zvučnom i onda spojit na nju hedset i vidjeti dali će radit...

http://en.wikipedia.org/wiki/Signal-to-noise_ratio

 

U pravilu - što veći SNR na zvučnim karticama, to bolji ( iako ovo treba uzeti sa rezervom s obzirom na debilnost izraza - bolji ) zvuk, manje izražen šum ( ne miješati sa šumom uzrokovanim EM valovima ) itd.

 

Iz mog iskustva sve preko 100db SNR je solidno.

 

Tebi toplo preporučam da se ne gombaš previše s tim, i da uzmeš lijepo AudigySE za 70kn polovnu. Svi tvoji problemi će nestati i sa onboard, a i sa XWave kartom.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 20:14 (thedream).
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Imam pitanje:

 

Isplati li se bolje kupiti Audigy2 ZS (i koliko vrijedi danas ta zvučna) ili modati Realtek drivere u neki x-fi mod? Netko probao modati i osjeti li se razlika?

Imam x-230 zvučnike.

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Pero Dinamit kaže...

Imam pitanje:

 

Isplati li se bolje kupiti Audigy2 ZS (i koliko vrijedi danas ta zvučna) ili modati Realtek drivere u neki x-fi mod? Netko probao modati i osjeti li se razlika?

Imam x-230 zvučnike.

1. Isplati se kupiti

 

2. Vrijedi 250kn

 

3. Probao, modao, Audigy2 ZS je za sve Realteke science fiction, već AudigySE modana u X-Fi Extreme Audio je gotovo duplo glasnija, doslovce - glasnija, Realtek na 100% i Z2300 zvučnicima ( zvučnici na 50%) je ekvivalent glasnoći AudigyaSE na 70, odnosno Audigya 2 ZS na 60 posto. Na slušalicama je ta razlika još izraženija.

 

4. Što se tiče X230 ništa bolje ni gore od ovih Geniusa koje ja koristim trenutno i ako su moji 2.0, i opet - ne bi se vratio na onboard da mi plate za to

 

5. Mod je dobar, softver je neusporediv sa onim Realtekovim, ali isto tako ne možeš dobiti hardver i mogućnosti Audigy2 ZS jednostavnim softverskim modom Realteka. To je valjda jasno.

 

Da sumiram :

 

Realtek

+minimum ulaganja

+X-Fi softver zaista poboljšava zvuk u odnosu na ne-modane kartice/codece

+rasprostranjenost HD Realteka i Vie, gotovo sve ploče ili 90% ih posjeduje te HD zvučne, ostale su manje više ADi.

 

Sve ostalo a pogotovo karakteristike koje se tiču izravno kvalitete zvuka i obrade signala je na strani Audigy2 ZS kartice.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 10:52 (thedream).
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Imam još jedno pitanje

 

Koja je novija i bolja od ove 2 kartice:

Audigy2 Platinum ex (bez vanjskog modula se prodaje)

Audigy2 ZS

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Mislim da ti je svejedno, koliko traži bez modula? Uzmi jeftiniju.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 10:09 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice