Nedostaje pola radne povrsine.

poruka: 4
|
čitano: 1.941
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Nedostaje pola radne povrsine.

Kada se upali radna povrsina cijela lijeva strana nedostaje. Monitor je 1680x1050 i kada stavim tu rezoluciju dalje nedostaje. Pokusao sam promjeniti razoluciju i samo je priblizavalo desnu stranu. Jel mozda problem u adapteru. U gpu je hdmi i sa njega u vga (u monitor). Pokusao deinstalirati monitor drivere.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 19:49 (TheNiZziP11).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nedostaje pola radne povrsine.

To ti se događa samo u Windowsima ili recimo i prilikom pokretanja računala, u BIOS-u?

15 godina
offline
Re: Nedostaje pola radne povrsine.

-nije adapter, nego konverter, aktivna elektronika + adapter (koji se odnosi samo na fizički konektor-adapter-format). Nije greška korisnika nego trgovine-proizvodnje koja to tako pogrešno naziva, ali treba ponavljati zbog razumijevanja. Ne postoji adapter analogno-digitalnog, može biti samo analogno-analogni ili digitalno diitalni (drugi format priključka ali isti standard). Problem je da čak ni cijenom trgovci to ne razlikuju + elektronika/chip je dovoljno malo da stane u tijelo konektora pa može izgledati kao adapter.

 

-ili je neispravankonvereter ili rezolucija koju ne podržava ili kvar monitora (matrica) ili kvar grafičke, postavke drivera-rezolucije ili problem što kroz konverter grafička ne može 'vidjeti' monotor dok konverter možda radi na 1024-1920 i standardnim rezolucijama dok je ovo nešto uzmeđu i možda ne podržava nativnu rezoluciju monotora dok bi možda na nekom drugom radio normalno..

-za test treba drugi monotor ili vga ili adapter-konverter.. bilo što što će potvrditi ili eliminirati uzrok. Tek tad možeš riješiti problem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Nedostaje pola radne povrsine.

Gledao sam i vidio sam da vise ljudi ima taj problem kod starijih monitora i kada koriste adapter. I koliko sam skuzio problem je kod novijih AMD drivera. Tako da sam obrisao sve GPU drivere i instalirao sam"stariji"

AMD driver Radeon Software Crimson ReLive Edition 17.9.1

 nakon toga sam resetirao PC i na monitoru je radilo Auto Config. Kod "Amd Radeon Software Adrenalin iz nekog razloga driver nije prepoznalo pravu rezoluciju monitora 1680x1050 i nije radilo Auto config.Mozda zbog HDMI adaptera ne znam. Pa eto ako nekome bude isti problem sa starijim monitorima ili opcenito sa rezolucijom neka proba instalirati stariji driver. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 14:21 (TheNiZziP11).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice