Čišćenje računala

poruka: 34
|
čitano: 22.312
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Čišćenje računala
pitanje

S čim je najbolje temeljito očistiti unutrašnjost računala od prašine te kako čistiti LCD monitore?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Čišćenje računala
prihvaćeno rješenje

Unutrašnjost sa usisavačem, eventualno ispuhati fenom (ali naravno sa hladnim puhanjem). Krila ventilatora sa štapićima za uši. A LCD sa mekom, pamučnom krpom (ako treba, umočiti u toplu vodu - krpu, ne monitor Osmijeh).

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2008 21:01 (macak).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Čišćenje računala

Unutrašnjost kompresorom na najmanjoj vrijednosti, očisti sve...

Diritor je lipo reka pali smo na dno homo si skupa na BIRO.
 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Čišćenje računala

mislim da ima za kupit komp.zrak u spreju...

djevice,padobranci i mineri griješe samo jednom! Quote(opifex):"Ne upustaj se u raspravu sa budalama;prvo ce te spustiti na svoj nivo pa dotuci svojim iskustvom..."
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Čišćenje računala
Pačo kaže...

Unutrašnjost kompresorom na najmanjoj vrijednosti, očisti sve...

Potpisujem. Definitivno kompresor zraka. Ventilator zvuči ko nabrijani mootor kad ga zavrtiš zrakom.

LCD WC papirom (malo skupljim, barem 15 kn za 10 rola  u 3 sloja Cool ) i vodom, sa vlažnim čistiš, sa suhim obrišeš i to je to.

Moja preporuka je da nalijepiš zaštitnu foliju na LCD, štiti ekran od ogrebotina i manje hvata prašinu.
16 godina
neaktivan
offline
Čišćenje računala
prihvaćeno rješenje

LCD je najbolje čistiti vlažnim maramicama U Algoritmu prodaju odlične - Ednet. 10 maramica košta 35 kuna. Najprije se koristi vlažna, a zatim suha pošto se izvade iz paketića. Jednom mjesečno je dovoljno, što znači da je paket dovoljan za skoro godinu dana.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Čišćenje računala

Ja koristim sprej s komprimiranim čistim hrvatskim zrakom (100% koncentriran), punjenje iz sredine 1990.godine. Efikasno čisti sve, provjereno.

ja sam ujo, a ne po četnik
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čišćenje računala
nick kaže...

mislim da ima za kupit komp.zrak u spreju...

 Nemaju svi mogucnost kupovine kompresora pa je ovo super rjesenje. Osobno ovo koristim u servisu i same preporuke. Cijenom je ~30kn
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čišćenje računala

unutrašnjost kompa sam čistio kistom. tako sam najjednostavnije mogao očistiti matičnu i sve na njoj. super se očisti. svako ima kist kod kuće pa nemoraju kupovati takve sprejeve.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Čišćenje računala
kompresor rulzzzz... 40-50 bara... ode sve u mp3... a ventilator kao sto ej neko rekao... zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzuj...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čišćenje računala
ferovca1 kaže...
Pačo kaže...

Unutrašnjost kompresorom na najmanjoj vrijednosti, očisti sve...

Potpisujem. Definitivno kompresor zraka. Ventilator zvuči ko nabrijani mootor kad ga zavrtiš zrakom.

LCD WC papirom (malo skupljim, barem 15 kn za 10 rola  u 3 sloja Cool ) i vodom, sa vlažnim čistiš, sa suhim obrišeš i to je to.

Moja preporuka je da nalijepiš zaštitnu foliju na LCD, štiti ekran od ogrebotina i manje hvata prašinu.
  Ja to često usisavačem radim (mislim na ventilator). tako moćan zvuk...

ps - imam 8 ventova u kućištu, šta mislite kolko prašine ima? Smijeh 
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2008 15:46 (Val).
16 godina
neaktivan
offline
Čišćenje računala
autorov komentar

Hmmm... Izgleda da je usisivač najbolji izbor za unutrašnjost kućišta, a vlažne maramice za LCD zaslon.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čišćenje računala

di ima npr kupit komp.zrak...ima puno prasine do koje je usisavacem tesko doc....u hladnjacima sa jako savitljivim finovima ja najbolje uzeti neki dugacki pinel i malo prodrmati...i zrak bi isto bio dovoljan,...sa kompresorom nemoj pokusavat osim ako nemas rijesenja...,ventove ubacis  ves masinu na centrifugi...na 30 stupnjeva..malo perwola da ne izgubi crnu boju,...i to je to...i calgonit da ne bude kasnije kamenca na njemu...sretnoCool

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čišćenje računala
kleky kaže...

di ima npr kupit komp.zrak...ima puno prasine do koje je usisavacem tesko doc....u hladnjacima sa jako savitljivim finovima ja najbolje uzeti neki dugacki pinel i malo prodrmati...i zrak bi isto bio dovoljan,...sa kompresorom nemoj pokusavat osim ako nemas rijesenja...,ventove ubacis  ves masinu na centrifugi...na 30 stupnjeva..malo perwola da ne izgubi crnu boju,...i to je to...i calgonit da ne bude kasnije kamenca na njemu...sretnoCool

 u hgspotu

http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=026733
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čišćenje računala
žaki kaže...

LCD je najbolje čistiti vlažnim maramicama U Algoritmu prodaju odlične - Ednet. 10 maramica košta 35 kuna. Najprije se koristi vlažna, a zatim suha pošto se izvade iz paketića. Jednom mjesečno je dovoljno, što znači da je paket dovoljan za skoro godinu dana.

 Možeš li mi molim te dati točno link gdje piše opis proizvoda i šifra od tih maramica u Algoritmu bio bih ti zahvalan. Našao odavno. Cool
ASUS P5Q DELUXE INTEL CORE 2 DUO E8500 NVIDIA 9800 GX2 SEAGATE BARRACUDA 320GB CORSAIR TWIN2X2048-6400C4 CORSAIR HX 620W Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2009 13:26 (Razer_Copperhead).
15 godina
neaktivan
offline
Čišćenje računala

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/vodic-odrzavanje-racunala/30805.aspx

ovdje možeš pročitati kako očistit unutrašnjost računala!!!:D

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Čišćenje računala
Val kaže...
  Ja to često usisavačem radim (mislim na ventilator). tako moćan zvuk...
ps - imam 8 ventova u kućištu, šta mislite kolko prašine ima? Smijeh 

i ja imam 8 ventova od 120mm i iman filtere i uopče naman prašine tako jednostavno za 17 kuna uzet filtere i ugradit na usisne vente i muke po prašini više nema a ne nekakvi konpresori štapiči za uši i ostale nabrojene gluposti

I Jadantisi
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Čišćenje računala

Samo da dodam nesto

 

Oprez sa usisivacem kada cistite ventove. Nemojte ga direktno prislanjati na propeler pa da ga celokupno usisavate zbog toga sto usisavanjem prema gore on (malo) izlazi iz lezista pa posle nekoliko vakvih "tretmana" ventovi pocnu brujati posto izlaze iz centra

 

  Znam da je interesantno gledati vent kako se vrti "turbo" ali ipak ja vam preporucam,ako to dozvoljava izvedba ventilatora,da ga ili skinete zajedno sa hladnjakom ili samo propeler i ocistite ga sa cetkom za boju ...novom neupotrebljenom,naravno

 

Ne zaboravite ocistite napajanje,rasklopite ga i ocistite

A poet who reads his verse in public may have other nasty habits. Lazarus Long
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Čišćenje računala

jeli ima kakav način za čiščenje žutila sa starih kompjutera pitam za svoj c64 ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Čišćenje računala

Ja sam sa jednog starijeg uspio skinuti 70% sa Prontom.

Funkcionira, donekle, ali bih volio čuti i još koji prijedlog!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Čišćenje računala

AKO ŽELITE SVOJ LAPTOP ODRŽAVATI ČISTIM I UREDNIM TREBATE POTREBNE ALATE, A TO SU:

 

Jedna krpica ili maramica

Arf za staklo

Komprimirani zrak za čišćenje tipkovnica

Neka četkica ili kist kojim farbate zid (ne okrugli)

TO JE SVE!

 

Prvo isključite vaše računalo iz struje, zatim Arf-om pošpricajte ekran, uzmite krpicu i prebrišite ekran nekoliko puta, radeći kružne vodoravne i svakojake pokrete, onda pošpricajte tipkovnicu i sve ispod ekrana i očistite, kada se osuši uzmite komprimirani zrak sa dugačkom četkicom, promućkajte sprej i špricajte između prostora vaših tipkovnica kako bi izašla prašina, kad se osuši sa četkicom ili kistom malo očistite računalo i to je to!

 

 

AKO ŽELITE SVOJ MONITOR OD KOMPJUTERA ODRŽAVATI ČISTIM I UREDNIM TREBATE POTREBNE ALATE, A TO SU:

 

Jedna krpica ili maramica

Arf za staklo

 

Prvo isključite vaš monitor iz kompjutera, našpricajte ga Arf-om za staklo i onda uzmete krpicu ili maramicu i prebrišete ekran i to je to!

 

-- AKO ŽELITE VAŠE DESKTOP RAČUNALO (KOMPJUTER) OČISTITI OD PRAŠINE IZNUTRA AKO SE JAKO PREGRIJAVA I JAKO BUČI, TREBATE POTREBNE ALATE, A TO SU:

 

Kompresor ili usisavač

Komprimirani zrak

 

Prvo isključite vaš kompjuter iz napajanja (sve kablove i to) i onda uzmite kompresor, upalite ga i stavite na srednje i pušite po kompjuteru: po ventilatoru, matičnoj, grafičkoj kartici i ostalim dijelovima. - Sa usisavačem usisate isto cijelu prašinu i to je to. Ako želite očistiti i tipkovnicu od kompjutera, uzmite komprimirani zrak i ispušite prašinu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2013 19:07 (XXX-Man).
 
0 9 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Čišćenje računala

{#}.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Čišćenje računala

Arf? Jesi ti normalan? Dosta LCD monitora imaju premaz koji takve kemikalije poput Arfa uništavaju. Ja LCD čistim desitliranom vodom. Zašto destilirana? Zato jer ne ostaju tragovi kad se osuši voda.

11 godina
neaktivan
offline
Čišćenje računala

ljudima koji se bave programiranjem,servisom kompjutera i drugim stvarima,ti ideš govorit kako očistit PC?to što radiš je definitivno krivo,arf može oštetit ekran i shebat ga ako dospije do elektronike  {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Čišćenje računala
trugati512 kaže...

sljedeći put koristi opciju EDIT...a ne gomilat postove...

 

i ekrani se NE čiste Arfom...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2013 19:08 (XXX-Man).
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čišćenje računala
XXX-Man kaže...
trugati512 kaže...

sljedeći put koristi opciju EDIT...a ne gomilat postove...

 

i ekrani se NE čiste Arfom...

Ja sam svoj čistio i ništa se nije desilo. I na videu je prikazano tamo "gdje si mi zaključao temu" i ništa nije bilo ekranu. Al ako baš hoćete, uzmite vodu, neće biti ništa!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Čišćenje računala
trugati512 kaže...
XXX-Man kaže...
trugati512 kaže...

sljedeći put koristi opciju EDIT...a ne gomilat postove...

 

i ekrani se NE čiste Arfom...

Ja sam svoj čistio i ništa se nije desilo. I na videu je prikazano tamo "gdje si mi zaključao temu" i ništa nije bilo ekranu. Al ako baš hoćete, uzmite vodu, neće biti ništa!

Jelio ti rekao kolega lllnuclearlll zašto se ekrani ne čiste arfom ?

Neznam se potpisat..xDD Ako sam ti pomogao pritisni Hvala !
11 godina
neaktivan
offline
Čišćenje računala

zašto ne arf za staklo? ima u sebi alkohol koji ispari i isto neostavlja trgove i nemora se špricat direktno po ekranu nego po krpi za prašinu i samo prebrišeš

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 12:17 (Kamikaza1600vti).
Moj PC  
2 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Čišćenje računala

Bitno da nije abrazivno sredstvo za čišćenje ( kao ona za sanitarije, keramičke pločice ) s mikrogranulama. I uz manji postotak alkohola ili bolje bez njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Čišćenje računala

Bojao sobu pa sam dosao na ideju da probam boju za zid obojat ovom spricom. Inace je dobra za ogradu, prikolicu... Zivim na selu. Uglavnom dosao sam na ideju sa praznom i cistom spricom ispuhat pc. Jako dobro, 8/10 zadovoljan. Puno jace od bilo kojeg fena za kosu, relativno tiho, buka kao fen za kosu. Ne znam koliko je kostao uredaj, al jeftinije od bilo kojeg kompresora. Mana je sto jos nisam smislio kako bih dosao do sitnijih utora, blize u unutrasnjosti jer je ovo relativno veliko, dupli fen za kosu doslovno. I mozda da je mrvicu jaci pritisak zraka, sa najmanjom "diznom" lijepo izbacuje prasinu, al opet u usporedbi sa kompresorom i bocom te podesavanju na nekih 4 bara je ipak slabije. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice