Sony Xperia Z

poruka: 3.343
|
čitano: 918.411
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Sony Xperia Z

Konačno Google servisi ne srcu bateriju nenormalno kad je sve uključeno u location. Ali moram kucnuti u drvo jer svaki put kad se poveselim da su popravili, vrati se opet na staro.

Potpis!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z
Ezio kaže...

Konačno Google servisi ne srcu bateriju nenormalno kad je sve uključeno u location. Ali moram kucnuti u drvo jer svaki put kad se poveselim da su popravili, vrati se opet na staro.

 

Zato bolje šutjeti i biti zadovoljan ;)

 

Šalim se. Samo se nadam da neće biti sa Android L staro stanje :/

15 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

 

 

Izgleda da je TELE 2 pustio update 4.4.4.  Jel može netko to potvrditi?

 

Mogli bi onda i mi koji smo na VIP ili T-mobile mreži očekivat uskoro.

Shoma
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2014 8:57 (Shoma).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Pozdrav, kupio sam mobitel prije 3 dana, cura prije 1 dan i desava nam se isti problem. Svako malo nestane mreze na 5-20 sekundi. Znaci tam di je signal samo crveni x. Ne vjerujem iskreno da je do kartice jer mi je u starom htcu kartica radila bez problema. Jel imao netko slicnih problema ? 

 

 

P.S. mob sam kupio u svijetu medija, vrijedi im ono da ak u roku 7 dana nadem gresku odnesem njima oni nose dobavljacu/serviseru da pogleda o cem se radi paa ako je moguce da sto prije dobijem odgovor ili upute. Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
cvokjr kaže...

Pozdrav, kupio sam mobitel prije 3 dana, cura prije 1 dan i desava nam se isti problem. Svako malo nestane mreze na 5-20 sekundi. Znaci tam di je signal samo crveni x. Ne vjerujem iskreno da je do kartice jer mi je u starom htcu kartica radila bez problema. Jel imao netko slicnih problema ? 

 

 

P.S. mob sam kupio u svijetu medija, vrijedi im ono da ak u roku 7 dana nadem gresku odnesem njima oni nose dobavljacu/serviseru da pogleda o cem se radi paa ako je moguce da sto prije dobijem odgovor ili upute. Hvala

 

meni se to događalo kad je bio uključen 4G. na 3g radi normalno. onda je netko na forumu napisao da za naziv pristupne točke treba staviti internet.ht.hr ako si u području dobre pokrivenosti. i radilo mi je sve super do zadnjeg updatea na 4.4.4. kad opet svako malo gubi signal pa sam namjestio da radi samo na 3G.

Potpis!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
Ezio kaže...
cvokjr kaže...

Pozdrav, kupio sam mobitel prije 3 dana, cura prije 1 dan i desava nam se isti problem. Svako malo nestane mreze na 5-20 sekundi. Znaci tam di je signal samo crveni x. Ne vjerujem iskreno da je do kartice jer mi je u starom htcu kartica radila bez problema. Jel imao netko slicnih problema ? 

 

 

P.S. mob sam kupio u svijetu medija, vrijedi im ono da ak u roku 7 dana nadem gresku odnesem njima oni nose dobavljacu/serviseru da pogleda o cem se radi paa ako je moguce da sto prije dobijem odgovor ili upute. Hvala

 

meni se to događalo kad je bio uključen 4G. na 3g radi normalno. onda je netko na forumu napisao da za naziv pristupne točke treba staviti internet.ht.hr ako si u području dobre pokrivenosti. i radilo mi je sve super do zadnjeg updatea na 4.4.4. kad opet svako malo gubi signal pa sam namjestio da radi samo na 3G.

Nisu mi radili mobilni podaci pa sam web.hgprs il tak nest ubacio u APN. Ajd probat cu s internet.ht.hr .  Kako namjestit da samo 3G radi? i btw jel ti se dogadalo da poslije poziva izgubi signal. Jer i signal i sve nestane ako si me dobro shvatio.. 

14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
cvokjr kaže...

Nisu mi radili mobilni podaci pa sam web.hgprs il tak nest ubacio u APN. Ajd probat cu s internet.ht.hr .  Kako namjestit da samo 3G radi? i btw jel ti se dogadalo da poslije poziva izgubi signal. Jer i signal i sve nestane ako si me dobro shvatio.. 

settings - more - mobile networks - network mode

 

Mani je signal nestajao u pravilnim vremenskim razmacima. Mislim da svakih 15-20 minuta na nekoliko sekundi. Što se i vidjelo na grafikonu potrošnje baterije. Pogledaj tamo u mobile network signal imaš li crvene crte u pravilnim razmacima 

Potpis!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
Ezio kaže...
cvokjr kaže...

Nisu mi radili mobilni podaci pa sam web.hgprs il tak nest ubacio u APN. Ajd probat cu s internet.ht.hr .  Kako namjestit da samo 3G radi? i btw jel ti se dogadalo da poslije poziva izgubi signal. Jer i signal i sve nestane ako si me dobro shvatio.. 

settings - more - mobile networks - network mode

 

Mani je signal nestajao u pravilnim vremenskim razmacima. Mislim da svakih 15-20 minuta na nekoliko sekundi. Što se i vidjelo na grafikonu potrošnje baterije. Pogledaj tamo u mobile network signal imaš li crvene crte u pravilnim razmacima 

Hvala ti, probat cu svakako. Nadam se da ce radit

15 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Kad planiraju kod nas pustiti update 4.4.4?

Shoma
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony Xperia Z

Stvarno su pošteno sredili ovaj 4.4.4. update što se baterije tiče. Prije mi je nakon 24 sata mobitel bio pri kraju sa baterijom a sad je na 48%. Kod mene je skoro sve stalno uključeno. Non-stop je uključen gps, wifi... jedino nfc i blutooth nisu. Syncanje google maila, kontakata, messenger, lokacijski servisi na high accuracy itd...  Opet su google servisi pri vrhu sa potrošnjom ali sad to izgleda normalno.

sot 60 minuta, razgovori 55 minuta

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 2:04 (Ezio).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Probao sam maloprije staviti 4.4.4 i imam problem kada odem u flash mode u flastool-u mi napiše da je u tom modu i kliknem na flash ali nakon par sekundi mob se upali i izađe iz flash mod-a. Kako ga spriječiti da se ne pali?

Shoma
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Sony Xperia Z

Da li si ukljucio na mobitelu USB Debugging iliti uklanjanje pogrešaka za USB? Mora ti to biti ukljuceno kada flashas preko flashtoola.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
kolak17 kaže...

Da li si ukljucio na mobitelu USB Debugging iliti uklanjanje pogrešaka za USB? Mora ti to biti ukljuceno kada flashas preko flashtoola.

 

 

Jesam.  piše da treba biti i orginalni kabel a mojnije bio

Shoma
12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z

Postoji šansa da ti mob nije u flashmodu, drži volume down, uštekaj USB cable i nakon 3 sekunde pusti volume down.

 
0 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z
@shoma

prvo odabaeri koji firmware ces flashati, pa tek onda sacekaj malo i kad ti se pojavi da ustekas mob onda ga ustekaj
15 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Uspio sam izgleda da je bilo stvarno do kabela stavio sam C6603_10.5.1.A.0.283_SFR_FR.ftf

 

e sad me zanima jel ima kakv jednostavan način za root towelroot ne radi. 

 

Shoma
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Imam pitanje. Naravno, kod nas još nije došao ovaj 4.4.4 updejt, pa me zanima, vidio sam da je stavio kolega tu link s xda foruma za firmware, pa ako ja stavim preko Flashtool - a taj firmware na mobitel, to bude kao updejt, ili mi se brišu svi podaci, ako stavim.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 15:52 (jpelko2).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z

Briše to se sve ako s Flashtoolom stavljaš. (iako u pravilu to znači samo postavke, wiggeti i raspored na homescreenu jer ćeš si sve appove backupat s Titianiumom)

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
jpelko2 kaže...

Imam pitanje. Naravno, kod nas još nije došao ovaj 4.4.4 updejt, pa me zanima, vidio sam da je stavio kolega tu link s xda foruma za firmware, pa ako ja stavim preko Flashtool - a taj firmware na mobitel, to bude kao updejt, ili mi se brišu svi podaci, ako stavim.

 

Briše ti se sve cjela memorija telefona zato pazi na fotografije i videa ako imas na memoriji od telefona da ti se ne desi kao meni pa da ostaneš bez svega, Sva sreća da sam veliku većinu imao na sd kartici i na kompu pa nije šteta velika. Do sad sam imao samsung aparate pa sam navikao da kad kod njih stavljas novi firmware ne briše sve na telefonu ali eto kod xperie briše, ali koliko sam kasnije shvatio ima tamo u flashtool-u da odaberes što želiš wipe. zato pripazi

Shoma
10 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Naravno, samo nije bas one-click root, nego ces morati flashat kernel od .230 preko flashtoola, zatim preko towelroota-a ili easy root ga rootas i nakon toga opet vratis kernel .283 bez wipe-a i cachea, samo ga flashas nanovo isto pomocu flashtoola. Detaljnije imas na XDA, kernele za skinut i ostalo..

11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Kako nije kod nas dosao update? Meni je prije tjedan dana stigao ota update, a na t mobileu sam

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Ja imam hrpu full fora smajlija na mobu, neke zgrade, strelice svasta, kad pisem poruku. A kad to pošaljem na LG L7 II, tamo se to naravno ne vidi. Mislio sam da će biti ako stavim Xperia Keyboard na LG, da će se vidjeti. No Kad odem na LG-u na Play store i ukucam Xperia Keyboard, ne pronađe ništa.

Šta mi je činiti?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony Xperia Z

koristim fr unbranded 4.4.4 i danas sam napravio update albuma i mobitel ko da je poludio toitalno se usporio, neznam sad dal je to razlog al mi se cini da je nakog tog updatea poludio, do tog je radio savrseno, pisem poruku preko vibera i nemoze tolko brzo pisati rijeci kolko ja brzo tipkam a do tada je bio super brz i nije kasnio za mojim tipkanjem. dali se jos kome to desilo da je odjednom bio takav pad u performansama, ili postoji drugi razlog tog pada?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

vidim sad da je dostupan album i walkman update. idem probati.

 

edit: radi kao i prije

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 16:40 (Ezio).
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Radi ko i prije u smislu prije updejta walkmana prvi put ili sada drugi put?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Radi jednako kao i prije updatea albuma u smislu da nema nikakvog usporavanja

Potpis!
9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

pozz, nisto sam dirao u flashtoolu,gledao neki video na youtubu kako se to radi i kao nesto uradio,sada mi sony pc companion nece da skida update i ne mogu koristiti wi fi,provjerio sam i pise da mi je telefon zakljucan.dali neko zna sta bi moglo biti..hvala

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Sony Xperia Z

resetirao sam ga i sad radi opet podmazano, neznam koji mu je vrag bio

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Poz svima, trenutno sam na JB jer kitkat 443 je katastrofa... Na tele2 sam? Je li ima ko da mu je stigao update na TELE2?

I zna li se je li se moze preskociti update 443 jer mi notofication za njega konstantno stoji?

 

pozdrav

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
castroo kaže...

Poz svima, trenutno sam na JB jer kitkat 443 je katastrofa... Na tele2 sam? Je li ima ko da mu je stigao update na TELE2?

I zna li se je li se moze preskociti update 443 jer mi notofication za njega konstantno stoji?

 

pozdrav

Za micanje notifikacija o updateu odi: 

 

settings - personalisation - Manage notifications - All - Update Centre makni kvačicu 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice