Sony Xperia Z

poruka: 3.343
|
čitano: 918.834
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Sony Xperia Z

Rijesen unlock za 26$...SIM unlock dok je za G2 bio 2$ (poprilicna razlika u cijeni).

 

Sada me jos samo zanima ima li tko kakvu ideju za dobar kejs za Xperiu Z?

Bolja polovica koristi taj mob i ocajna je jer svi kejsovi koje smo uzeli su losi i ne leze ok na uredaju.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 16:34 (win32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z
win32 kaže...

Rijesen unlock za 26$...SIM unlock dok je za G2 bio 2$ (poprilicna razlika u cijeni).

 

Sada me jos samo zanima ima li tko kakvu ideju za dobar kejs za Xperiu Z?

Bolja polovica koristi taj mob i ocajna je jer svi kejsovi koje smo uzeli su losi i ne leze ok na uredaju.

http://www.spigen.com/xperia-z-case-ultra-capsule.html

 

Vrhunski case, imao sam bijeli na mojoj Z i imam samo rijeci hvale

12 godina
offline
Sony Xperia Z

Ne želi mi nista preuzeti na chromu,  piše početak preuzimanja svaki put i ništa,  u čemu je problem? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

znaci 10.5.a.0.230 4.4.2

 

usporio mob,nevidim nikakav napredak softwera, baterija normalno,

čak u prilikama kad želim zvati aplikacija phone se pokrene, pa se ugasi, kao da preskoči.

 

ima jos nedostataka koji naprosto nerviraju.

 

da li ima te saznanja kad ce novi fix doci, ili da se vratim na stari 4.3?

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z

Vrati se na stock 4.3, najbolje rješenje. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
MARKOZD15 kaže...
win32 kaže...

Rijesen unlock za 26$...SIM unlock dok je za G2 bio 2$ (poprilicna razlika u cijeni).

 

Sada me jos samo zanima ima li tko kakvu ideju za dobar kejs za Xperiu Z?

Bolja polovica koristi taj mob i ocajna je jer svi kejsovi koje smo uzeli su losi i ne leze ok na uredaju.

http://www.spigen.com/xperia-z-case-ultra-capsule.html

 

Vrhunski case, imao sam bijeli na mojoj Z i imam samo rijeci hvale

Je, samo ocito je svagdje rasprodan pa cak ni na njihovoj stranici ga nemaju...a ni na Amazonu, e-bayu i jos sam pogledao po nekim web shopovima no nema ga.

 

Neka druga preporuka? Posto ovoga ocito nema.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
11 godina
offline
Sony Xperia Z

Imate mozda problema s pregrijavanjem? Ono preko 45 C

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Pretpostavljam da su svi, koji imaju problema sa lagom i baterijom, update-ali telefon OTA. Isto tako sam ja napravio sa updat-om 4.3 i pojavili su se problemi sa lagom i baterijom. Nakon toga sam spojio uređaj na pc companion i napravio repair (koji je između ostalog update-ao telefon na kitkat 4.4.2) i sada sve perfektno radi (baterija puno duže traje nego na verziji 4.2 i verziji 4.3 bez problema sa baterijom). Inače file za OTA update ima cca 310 mb, a repair preko pccompaniona 900 mb.
Također, instalirao sam i najnoviju verziju google usluga (4.4…..) i sve super radi (google usluge mi koriste 2-3% resursa).
Inače, izašla je nova verzija google usluga (5.0) koja se već može preuzeti kao APK, a uskoro će ići i kao update preko google play-a, a koja bi trebala riješiti sve probleme.
Evo nadam se da sam nekome pomogao.
Javite ako ste uspjeli riješiti problem na gore opisan način.

Lp

AMD Athlon X2 7750+ Gigabyte MA78GM-S2H Gigabyte Ati Radeon 4670 512 mb 4 gb OCZ, Platinum XTC LG Flatron W2241S PSU Fortron 400W
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
speedy56 kaže...
Pokemon kaže...

 

Da, sad sam skužio da sam kod restoranja izabrao Kernel image, Syste, Data i Trim Area...

 

To je to znači, ova Trim Area nisam iskreno imao pojma šta je...

U recovery? Ne možeš nju dirati u recovery, možeš samo preko PC-a ovim - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2292598

E to sam i ja mislio donedavno, ali očigledno se može i preko TWRP recovery-a. Naime, slučajno sam to otkrio tako što sam išao napraviti backup svega prije nego što sam se išao igrati s kernelima i otključavanjem BL-a. U TWRP-u sam backup-irao normalno sve što mi nudi i kasnije kad sam išao na restore mi je između ostaloga nudio i Trim Area. Naknadno sam skužio da je to TO :)

14 godina
offline
Sony Xperia Z

Ja sam updateao preko pc-a pa sam svejedno imao probleme sa baterijom. Problemi su nestali tek nakon što sam stavio kvačicu na "Opt out of interest-based ads" u postavkama google accounta.

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.6.2014 12:58 (Ezio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Zanima me je li netko od vas probao XzKernel-25 i kakvi su dojmovi? Naime, događa mi se nešto čudno s tim kernelom i s verzijom 24 i sad s verzijom 25. Kad instaliram taj kernel i telefon se boot-a ne radi mi touch, odnosno ekran ne reagira na dodire. Sve ostalo radi, znači, poruke dolaze, pozivi zvone, mailovi dolaze, update prolazi, ali ja mogu samo gledati i nemrem ništa. Čim vratim na stock kernel sve radi savršeno. ROM je Criskelo 6.1. Definitivno ću čekati DooMKernel, ali me zanima jel se ovo još nekom događa s ovim kernelom?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Opet ja :)

 

Jel netko probao ovaj kernel:

Z_DooMLoRD_AdvStkKernel_FW-4.4.2-230_v13

 

I koje su razlike u usporedbi sa stock kernelom?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z

Ovaj ti ima recovery i mislim da ga možeš clockati i voltati po želji, ali ja ti savjetujem da pričekaš Doomlordov kernel, trebao je već prije više od 2 tjedan izaći, ali mu je laptop završio na popravku, sada bi kroz par dana trebao izbaciti Doomkernel za Z pa si to stavi. Najstabilniji i najbolji kernel za stock ROM ;)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
speedy56 kaže...

Ovaj ti ima recovery i mislim da ga možeš clockati i voltati po želji, ali ja ti savjetujem da pričekaš Doomlordov kernel, trebao je već prije više od 2 tjedan izaći, ali mu je laptop završio na popravku, sada bi kroz par dana trebao izbaciti Doomkernel za Z pa si to stavi. Najstabilniji i najbolji kernel za stock ROM ;)

 

Da, sad sam skužio da ima CWM Recovery iako mi je draži TWRP {#}

 

Ma pratim ja njega na XDA i vidim da mu je laptop vrisnuo, ali nestrpljiv sam pa sam išao stavljati onaj XzKernel gdje mi ne radi touch i naletio na ovaj kernel i reko da probam njega. U svakom slučaju i definitivno čekam finalnu verziju Doomkernel-a za Z.

Btw, imam jedno pitanje. Ako sam napravio backup preko TWRP-a jel se može napraviti restore preko CWM-a? Znam da jedan recovery podržava drugi samo ne znam koji ili sam u krivu??? {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.7.2014 12:44 (Pokemon).
12 godina
offline
Sony Xperia Z

Meni nije htio restorati backupove različitih recoverya. Vjerojatno zato jer CWM svoj backup sprema u svoju maou, PhilZ u svoju, a kad recimo u TWRP-u hoćeš restoreati on samo pregleda svoju TWRP mapu ili obrnuto.

Mislim da je to zbog toga

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Sony Xperia Z

Dobar dan :) da li netko zna ili je kupio ikad išta sa ove stranice http://hr.mobileshop.eu/mobiteli/sony/xperia-z1-c6903-bijeli/ pošto namjeravam kupiti z1 da mi pomognete oko toga. Ispricavam se na off topic al eto Hvala

Diablo 3: Reaper Of Souls Filip#2349 Barbarian<3
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

planiram da kupim xperiu z...potpuni sam noob sto se tice androida :D jel mi moze neko ko ima xperiu z da kaze kako je zadovoljan i koliko je dugo vec ima? i jos jedno pitanje sa kojim ste androidom najzadovoljniji na xperia z jer sam cuo da 4.4.2 koci i da ubi bateriju...i jel kad kupim  mob na 4.1 moram ici redom apdejte ili odma izaberem koju cu verziju androida...molim vas da mi neko odgovori sto prije jer trebam te informacije iz perspektive nekog ko vec koristi taj mob.hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

ima li neko faux kernel apk file 

atila2602
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z

Provjeri inbox {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z

4.4.4 izašao za Z1, ima kakvih naznaka kad će izaći za Z?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Imam Xperiu Z nekih 7 dana i za sada dojmovi su jako dobri, iako je to kratko vrijeme da bi donio neki konkretniji sud:

- baterija na 4.4.2 kit katu traje 2 puna dana (u odnosu na MOTO G koji koristi cura, to je loše, obzirom da tamo baterija traje 4 dana).

- sve jako brzo radi

- kamera - super

- ekran - odličan

- dizajn - isto tako super, mobitel vrlo čvrsto djeluje u ruci (nema krckanja plastike i sl.)

E sad prvi dan kako sam ga kupio, update-ao sam ga na verziju 4.3 OTA i imao sam velikih problema sa baterijom (trajala bi 3-4 sata).

Napravio sam repair preko pc companiona i update-ao se OS na 4.4.2. verziju. Od tada sve radi ko sat.

E sad, valjda sam ja imao sreću sa update-om jer čitam da se puno ljudi žali na bateriju, pa pazi sa time.

Ovih dana bi treba izači update za google play services OTA (imaš ga već za skinuti kao APK), koji bi trebao riješiti probleme oko baterije.

AMD Athlon X2 7750+ Gigabyte MA78GM-S2H Gigabyte Ati Radeon 4670 512 mb 4 gb OCZ, Platinum XTC LG Flatron W2241S PSU Fortron 400W
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Imam Kitkat 4.4.2 koji sam sama stavila preko flasha, Kako da stavim existenz? Kao prvo, ne mogu rootati mobitel, probala sve moguće načine koje sam našla na netu i nula bodova. Pa ako netko može da mi onako laički opiše postupak, bila bih zahvalna

I am spoderman
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Planiram kupiti ovaj mobitel, no čitajuči review-ove po webu sam zaključio da je baterija izuzetno slaba, da li se sad na kraju isplati uzeti ovaj mobitel ili ne?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
lena spody kaže...

Imam Kitkat 4.4.2 koji sam sama stavila preko flasha, Kako da stavim existenz? Kao prvo, ne mogu rootati mobitel, probala sve moguće načine koje sam našla na netu i nula bodova. Pa ako netko može da mi onako laički opiše postupak, bila bih zahvalna

Flashtoolom se vrati na neki stariji firmware (najbolje 4.2.2.), rootaj ga, pukni mu recovery i onda Existen

11 godina
offline
Sony Xperia Z

Jel netko mozda skidaao orginal folije s moba?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z

Parl ljudi ovdje je (uključujući i mene).

Nije komplicirano, noktom na kutu malo digneš foliju i cijelu skineš.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z

Te folije su tu s razlogom. Ne preporučam skidati ih

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony Xperia Z

zašto vas toliko muče te folije tj. zašto ih želite skinuti? imam mob već skoro godinu i pol i originalne folije su još uvijek u super stanju

Potpis!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
Ezio kaže...

zašto vas toliko muče te folije tj. zašto ih želite skinuti? imam mob već skoro godinu i pol i originalne folije su još uvijek u super stanju

Zato jer folije ne valjaju čika.

Ja sam na njima zaradio ogrebotinu (barem 5-6cm) da nisam ni znao gdje mi se to dogodilo (samo sam ga iz džepa izvadio i evo iznenađenja)

11 godina
offline
Sony Xperia Z

Nacuo sam da se gubi gara ak se skine..jerbs prednjom se skine i logo od sonya..pa je to kao debranding..i moguce da nebi prihvatili garu

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice