Reklamacija iPhone 4S

poruka: 18
|
čitano: 9.184
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Reklamacija iPhone 4S

Imam problem sa iPhone 4S, a to je da kod vibracije proizvodi iritantan zvuk trenja plastike. Savjetovao sam se u Apple storu hr gdje su mi rekli, nakon što su pogledali mobitel, da mi se donji desni šaraf displeja otpustio te zbog toga vibracije stvaraju takav zvuk. Također, savjetovali su me da ga pošaljem na servis jer je uređaj pod garancijom (star manje od pola godine).

 

To sam i učinio. U HR navodno Apple uređaje ne rastavljaju i servisiraju nego ih šalju na zamjenu tako da bi trebao dobiti novi uređaj. No, iz servisa su me zvali i rekli da mi je konektor za punjenje oksidirao (??) što nisam znao i da mi zbog toga ne priznaju garanciju. Uređaj se naravno normalno puni i vidno se nikakvo oštećenje ne vidi, a problem vibracije je i dalje tu.

 

Što da radim?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Reklamacija iPhone 4S
Nije mi bas jasno sto misle pod tim da je konektor oksidirao?? Mob ti nikad nije pao u vodu, caj ili nesta takvo? Ili da ti se barem jedan dio moba smocio?
Samo Hajduk živi vječno ! (ili dok im ne iskljuce struju))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Reklamacija iPhone 4S
FuzzyBrain kaže...
Nije mi bas jasno sto misle pod tim da je konektor oksidirao?? Mob ti nikad nije pao u vodu, caj ili nesta takvo? Ili da ti se barem jedan dio moba smocio?

Nikada. Čak nije niti star pretjerano. Nekako mi se čini da je to razlog samo da mi ne daju novi mobitel.... Nikada nisam primjetio nikakve poteškoće u punjenju, a kamoli oksidaciju...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Reklamacija iPhone 4S
Lažu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Reklamacija iPhone 4S
Uostalom kakve veze ima taj šaraf s oksidacijom
15 godina
offline
Re: Reklamacija iPhone 4S

Ja mislim da bi to mogao čak i sam riješiti ako ti oni ne žele pomoći .. Imaš na ebayu alat za kupiti, i potražiš koji video npr. zamjene ekrana, pogledaš kako ga otvoriti i ti samo zašarafi taj šarafić koji je olabavio .. Jer je očito da te ovi je*u sa tom oksidacijom .. 

Ne znam gubi li se garancija time, netko od kolega bi trebao znati 

 

Evo čak i link na taj alat i video (kako se mijenja ekran, ali ako radiš po uputama ti samo zategni šarafić taj i ne diraj ostalo) - Alat

                                                                                                    

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2013 22:31 (AmD).
12 godina
offline
Reklamacija iPhone 4S

Kaj je najbolje mislim da ne seru...

Mozes ih pitat za sliku te oksidacije oni to slikaju mikroskopom i isprintaju/mejlaju

Na 3gs sam imal slicno. Nikad upo nigdje i home tipka zeza. Odnio na servis a oni op oksidirao ti se utor za punjac. Poslali meni oni slike i fkt je nesto. To ak je kao vlaznost visoka ili se uznojis s njim u dzepu da se moze to desit. Makar nema veze s home tipkom odje*ali me... 

prodajem/mjenjam galaxy note vrlo povoljno!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Reklamacija iPhone 4S
AmD kaže...

Ja mislim da bi to mogao čak i sam riješiti ako ti oni ne žele pomoći .. Imaš na ebayu alat za kupiti, i potražiš koji video npr. zamjene ekrana, pogledaš kako ga otvoriti i ti samo zašarafi taj šarafić koji je olabavio .. Jer je očito da te ovi je*u sa tom oksidacijom .. 

Ne znam gubi li se garancija time, netko od kolega bi trebao znati 

 

Evo čak i link na taj alat i video (kako se mijenja ekran, ali ako radiš po uputama ti samo zategni šarafić taj i ne diraj ostalo) - Alat

                                                                                                    

Naravno da mogu sam riješiti problem, ali poanta je u tome da preko garancije imam pravo na novi uređaj, a samim time i na novu garanciju od godinu dana.

 

maks0806 kaže...

Kaj je najbolje mislim da ne seru...

Mozes ih pitat za sliku te oksidacije oni to slikaju mikroskopom i isprintaju/mejlaju

Na 3gs sam imal slicno. Nikad upo nigdje i home tipka zeza. Odnio na servis a oni op oksidirao ti se utor za punjac. Poslali meni oni slike i fkt je nesto. To ak je kao vlaznost visoka ili se uznojis s njim u dzepu da se moze to desit. Makar nema veze s home tipkom odje*ali me... 

Pretpostavio sam da je oksidacija površinska jer je funkcionalnost i dalje ostala (mobitel se puni) tako da sam rekao da pošalju mobitel, a ja ću rješit oksidaciju i poslat im ponovno uređaj da mi ga zamijene. Na to se službenik zbunio i počeo se izvlačit s izjavama poput "pa ne možete vi to, mi smo sad to već zapisali" ...

15 godina
neaktivan
offline
Reklamacija iPhone 4S

kada dobiješ preko servsa novi mobitel to ne znači i da će ti produžiti garanciju. Ja sam igrom slučaja odnio mobitel 10 dana prije isteka garancije u Vip dućan od kud su ga poslali u servis, nakon 2 tjedna sam dobio novi-novcati mobitel kojemu garancija nije produljena, tj. kada sam ga dobio u ruke mobitelu je istekla garancija (bez obzira što je bila riječ o doslovce novom mobitelu)

 

Ovo što se tiče vlage... ne znam baš.... moguće je da se nakupilo od znoja ako ga nosiš u džepu traperica... al opet...a što se tiče one slike koju pošalju, kako znaš da je to slika tvog mobitela? da to nije slika od nekog drugog mobitela? ...ili čak random slika sa interneta

Tko se zadnji smije, najsporije razmišlja
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Reklamacija iPhone 4S

Ma po mojem mišljenju se to uopće nebi trebalo gledati. Mislim da je oksidacija na dijelu za punjenje normalna stvar, pa mobitele svi nosimo u džepu. Dovoljno je da provedeš neko vrijeme vani na hladnom s mobitelom, vratiš se doma i upikneš ga u punjenje i eto ti kondenziralo se malo, došla vlaga i u kontaktu sa strujom oksidiralo... 

 

Danas je došao u VIP centar pa idem po njega. Sredit ću taj konektor na svoju ruku i vratit ga nazad nek mi potvrde kvar vibracije.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Reklamacija iPhone 4S

Nedaj se da te vuku za nos,pogotovo ako je o Mobisovom servisu riječ.

Mene su isto pokušavali uvjeriti da je sa mobitelom sve u redu a iphon stalno izbacuje iz aplikacija,tri puta sam ga davao kod njih i nisu riješili problem sve dok nisam t comu zaprijetio raskidom ugovora i onda su mi najednom zamjenili uređaj novim.

Ako je riječ o mobisovom MESC servisu odgovorno tvrdim da ekipa koje tamo radi nema pojma o iPhonovima,samo rade update softvera i filozofiraju a uz to nisu ni ovlašten Apple servis.

I te fore sa oksidacijom su mi poznate još od prije desetak godina kad sam kod njih servisirao Nokie,odneseš uređaj  koji radi ali ima problem a oni ti vrate uređaj koji se neda ni upaliti i uvjek ista fora oksidacija....koju nemožeš dokazati a ne ulazi pod garanciju a komotno to oni mogu izoksidirat.

Masu ljudi su tako navukli,ali u to vrijeme sam radio u državnoj upravi pa su promjenili mišljenje o uzroku kvara kad su čuli da državnom ispektoratu treba stalno naplačivati  za uređaje koji su bili pod garancijom.

Zato ako je MESC servis u pitanju nedaj se dati da te vozaju  jer na kraju krajeva oni taj uređaj nebi smjeli ni sevisirati.

zaprijeti im da češ stvar prijaviti Applu i da raskidaš ugovor ako ti se uređaj ne vrati u prvobitno stanje kad je kupljen.

13 godina
offline
Re: Reklamacija iPhone 4S
D3nnis kaže...

kada dobiješ preko servsa novi mobitel to ne znači i da će ti produžiti garanciju. Ja sam igrom slučaja odnio mobitel 10 dana prije isteka garancije u Vip dućan od kud su ga poslali u servis, nakon 2 tjedna sam dobio novi-novcati mobitel kojemu garancija nije produljena, tj. kada sam ga dobio u ruke mobitelu je istekla garancija (bez obzira što je bila riječ o doslovce novom mobitelu)

 

Ovo što se tiče vlage... ne znam baš.... moguće je da se nakupilo od znoja ako ga nosiš u džepu traperica... al opet...a što se tiče one slike koju pošalju, kako znaš da je to slika tvog mobitela? da to nije slika od nekog drugog mobitela? ...ili čak random slika sa interneta

Trebali su ti produžiti garanciju, ako je uređaj zamjenjen novim,meni je bilo dva dana do isteka i sa novim uređajem sam dobio opet godinu dana garancije.

11 godina
protjeran
offline
Reklamacija iPhone 4S

Ma izmislili su to da ne moraju zamijeniti uređaj.Briga Applea za kupca je očita {#}

 
0 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Reklamacija iPhone 4S

ljudi, meni se jučer dogodila ista stvar, mobitel je star mjesec i pol, NIKADA, ali baš NIKADA nije bio niti na kakvoj vlazi, ni u džepu ni nigdje, kakve slike, neka mi pokažu na moje oči oksidiran konektor........ja će mobitel dati na vještačenje

ljudi, pa oni zbog njigove greške izmišljaju naše!!!!!!!!!!!!!!!!

 

16 godina
neaktivan
offline
Reklamacija iPhone 4S

Ma to je samo izlika da ti odbiju garanciju. Na kraju sam istraživajući sve to otkrio kako večina tih servisera zapravo ni nema kontakt s Apple-om nego je to sve zapravo laž i dogovor između dobavljača i prodavača. Oni tebi prodaju uređaje koje nabave lovom ispod stola i zarade super, a s garancijom se kasnije izvlače.

 

Na kraju kad sam im zaprijetio tužbom i objavom svih dokumenata (za koje sam zahtijevao službeni potpis i žig ili memorandum) u medijima onda su mi se javili i zamolili me da im pošaljem mobitel i da će ga popravit. Tolko o tome da se iPhone u HR ne otvara u službenom servisu i toliko o tom imaginarnom slanju uređaja Apple-u.

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Reklamacija iPhone 4S

Jel se događa kome da se 4S ne može ugasiti. Samo se restarta svaki put. Jel mi ga se ispati nositi na garanciju, traje do 5 mjeseca.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Reklamacija iPhone 4S

Od čega je konektor ? od bakra ili neke njegove legure ? mislim to je prirodno da oksidira, il su oni glupi pa to neznaju, ili rade narod glupim...

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Reklamacija iPhone 4S

Jel mi moze ko pomoci, imam iPhone 4 32GB softver mi je 6.0.1...uglavnom moj problem je kada se mobitel puni i kada ga taknem stresne me struja. To mi se dogodilo vec 4,5 puta a neki dan me je streslo dok mi je bio u đepu.
Mobitel je trenutno na popravku, zanima me dali znate u cemu moze biti problem. {#}

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice