Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.813
|
čitano: 10.883.069
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav svima.
Kupujem staroj neki mob, pa je izbor pao na Redmi 9 4/64 i Moto G9 Play.
U svemu su podjednaki, osim što Moto ima ewzoluciju 1600*720, a Redmi 9 2400*1080. I uz Moto se dobiju kao poklon bežične sluške Motorola Vervebuds 100, vrijednosti nekakvih 20, 25€. Ali Redmi 9 me izađe 150 KN jeftinije u startu.
Što je bolja kupnja?


 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
vepar kaže...

 Upravo to. Koristio sam M3 kratko, a u kući imamo 6s. Uopće nema dvojbe da je 6s koplje ispred po svemu. M3 je za mene osobno promašaj....

 Koplje ispred po svemu, a ima lošiju bateriju, zvučnike i nema IR. Ostaje mu bolji set kamera (uw + nešto bolja glavna kamera) i 90Hz. Pa sad nek si ljudi biraju prema onome što im je bitnije. 

 

D-wook kaže...

Kupujem mobitel do 2000 kuna. Vidim da se spominju Redmi note 9 pro i Poco x3 kao best buy modeli od Xiaomija.  Kupio bi jedan od njih, ali preko Bangooda ili nekog drugog inozemnog trgovca jer je cijena 400-500 kuna jeftinija nego kod nas.

 

Ako bude peoblema sa mobitelom, mogu li ja to odnesti na servis u Xiaomijev centar u Hrvatskoj?

 

Vidim da se sada mobiteli prodaju u 2 verzije zbog EU zakonodavstva. Ako izaberem u "other area" a ne "EU version" hoću li imati kakvih problema sa radom mobitela?

 Ako kupiš globalnu verziju Xiaomija onda ga možeš servisirati unutar jamstva bilo gdje u EU, ako kupiš kinesku verziju onda servis vrijedi samo u Kini.

 

ottokc kaže...

Nakon dugo promišljanja ostao sam na izboru Xiaomi Poco F2 ili MI 10T. Karateristike skoro iste osim pop-up kamere kod Poca i AMOLED ekrana. Da li Mi 10T ima ravni ili zakrivljeni ekran? Kakav je u usporedbi s njima Realme X3 SuperZoom? Nisam zahtjevan korisnik niti ne igram igrice, a već 3 godine sam na prastarom Mi5, što znači da na mijenjam često mobitele pa bi da mi i ovaj potraje barem toliko.

 

Zahvaljujem

Mi 10T ima 144Hz ravni IPS ekran. Poco F2 Pro ima ravni AMOLED 60Hz.

 

Poco F2 Pro prednost - Amoled display bez rupa/zuba, SD865, 3.5mm jack, baterija

Mi 10T prednost - 144Hz jako dobar IPS display, SD865, stereo zvučnici, baterija

Realme X3 SuperZoom prednost - 5x telefoto kamera, dvije selfie kamere (wide + ultrawide), 120Hz

 

E sad ti vidi što ti je najbitnije.

6S je uži i tanji. Držao sam oba u ruci i primjeti se. Daleko je fluidniji i bolje radi, posebno u igrama. Helio G90T je daleko bolji za igre od SD662, a i sve ostalo. 90 Hz čini razliku, posebno u ovoj klasi.

 

Poco M3 se puni 3h do 100%, a 6S manje od 1h. Ima dvije upotrebljive kamere, dok M3 ima samo jednu. M3 ima spor fingerprint, dok 6S instantno otključava. Za 40kn razlike u cijeni, za mene nema dvojbe. 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
UVIJEK VJERNI kaže...
Pozdrav svima.
Kupujem staroj neki mob, pa je izbor pao na Redmi 9 4/64 i Moto G9 Play.
U svemu su podjednaki, osim što Moto ima ewzoluciju 1600*720, a Redmi 9 2400*1080. I uz Moto se dobiju kao poklon bežične sluške Motorola Vervebuds 100, vrijednosti nekakvih 20, 25€. Ali Redmi 9 me izađe 150 KN jeftinije u startu.
Što je bolja kupnja?

 Osobno, Moto G9 Play. Čisti Android, top baterija i nikakvih softverskih problema.

10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Realme 6S je bestbuy mob u toj klasi.

Uzeo sam ga zeni i mob je iznimno brz, fluidan i uopce nemas dojam da koristis mob te cijene.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 22:40 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Tako je 6S dominira u koristenju pogotovo kad je neka akcija nema uopce price.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi Mi 10 Lite 5G ili Mi 10T Lite 5G? Cijena je slična.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

10 Lite bolji

Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
JuXo kaže...

10 Lite bolji

Znači ta Xiaomi T linija je u načelu ipak nešto lošija, skroz mi je nejasna politika s obzirom da su je T izašao naknadno, ja sam mislio da se radi o nekom laganom refreshu i upgradeu.

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
user2206 kaže...
JuXo kaže...

10 Lite bolji

Znači ta Xiaomi T linija je u načelu ipak nešto lošija, skroz mi je nejasna politika s obzirom da su je T izašao naknadno, ja sam mislio da se radi o nekom laganom refreshu i upgradeu.

 Xiaomi je 2020 liniju mobitela zasrao debelo.

Nadam se da ce ove godine nešto pametniji bit.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ima li kod nas za kupiti mobitel sa snapdragon 865 SOCom?

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Ima naravno
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

a koji bi to bili?

 

jedino mi pada na pamet oneplus 8

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi Mi 10 

Xiaomi Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi Mi 10T

Xiaomi Poco F2 Pro

OnePlus 8 

OnePlus 8 Pro

OnePlus 8T 

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

+ Sony top modeli i Asus Zenfone 7

 

i Realme X50 Pro 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2021 19:31 (zuper).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel ikako moguce nabavit snapdragon s20 seriju u EU?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

kod nas ima s20fe 5g u neutrinomobile, amazon.de , ostale modele treba uvesti:

 

https://tradingshenzhen.com/en/samsung-asus-lenovo-etc/samsung-s20-12gb-128gb-snapdragon865

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

nemam gdje pitat osim u procjenama...koliko mogu dobit za s20 ultra snapdragon verzija garancija do 10 mj 2021..dobiven iz canade? prtpostavljam da garancija nevrijedi kod nas..sitni tragovi na okviru na ekranu jos folija...ledja su okej...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 8:28 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mariolla79 kaže...

nemam gdje pitat osim u procjenama...koliko mogu dobit za s20 ultra snapdragon verzija garancija do 10 mj 2021..dobiven iz canade? prtpostavljam da garancija nevrijedi kod nas..sitni tragovi na okviru na ekranu jos folija...ledja su okej...

 A ja bi stavio 4000

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

makar je bez gare? po imei info ima do 10 mj garu..aktiviran je 29.08.2020..i nine blacklistan..sorry na offtopicu

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 8:33 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

valjda vrijedi globalna garancija za samsung mobitele

 

tj da ga odneses u samsung store u zagrebu na reklamaciju morali bi ga primiti? sad jedino ne znam zato sto si donio snapdragon model, pa bi u zamjenu dobio exynos..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

mogu provjerit ali mislim da sd 865 nema garu u europi

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

morao bi imati

 

kao sto i kad kupis apple mobitel u americi, vrijedi ti garancija po cijelom svijetu -nema veze gdje je kupljen

 

samo kazem u slucaju nekog veceg kvara ti sigurno ne budu dali novi sa snapdragonom, vec exynos model

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 15:50 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

mogu otic provjerit ali cist sumnjam..bratic mi je zaboravio donjet racun s njime..ak i vrijedi nevrijedi..hebe se njima za imei info i sto je u warrentyu i sto je status official i cleen i sto nije na black listi..a i brijem da cu ga tesko i prodat bez papira...jedino ak nestavim neku smjesnu cijenu..sorry za offtopic

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 16:02 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fanu kaže...

morao bi imati

 

kao sto i kad kupis apple mobitel u americi, vrijedi ti garancija po cijelom svijetu -nema veze gdje je kupljen

 

samo kazem u slucaju nekog veceg kvara ti sigurno ne budu dali novi sa snapdragonom, vec exynos model

 To obično vrijedi samo kod globalnih uređaja, taj Apple iz Amerike je dostupan i kod nas, ali ovaj Samsung sa SD865 nije i namijenjen je samo određenom tržištu, pa je za pretpostaviti da garancija pokriva samo to tržište. Naravno moguće je da ima izuzetaka, ali u globalu to tako ide.

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

tak i ja mislim da gara nevrijedi kod nas..

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

rijesio ultru..sad imam pitanjce...koliko je i dali je op8 pro bolji od mi 10 i koliko realno da nadodam doplate za njega..op je kupljen prije 3 dana u SD?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 11:03 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dvoumim se između Redmi Note 9s i Realme 7. Nekako više vučem prema Realme zbog sučelja jer sam uvijek imao Samsunge, ali 9s mi ima bolji izgled. Što se tiče razlike u specifikacijama to mi nije bitno, samo gledam da je kvalitetniji i da neću imat problema sa softverom, da ne krene štekat nakon nekog vremena i slično.

 

Ima li netko iskustva s navedenim mobitelima?

 

 

2 Xiaomi Redmi Note 9S
6 Realme 7
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Redmi note 9s 6/128 uzmi
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
trent3 kaže...

Dvoumim se između Redmi Note 9s i Realme 7. Nekako više vučem prema Realme zbog sučelja jer sam uvijek imao Samsunge, ali 9s mi ima bolji izgled. Što se tiče razlike u specifikacijama to mi nije bitno, samo gledam da je kvalitetniji i da neću imat problema sa softverom, da ne krene štekat nakon nekog vremena i slično.

 

Ima li netko iskustva s navedenim mobitelima?

 

 

 Ja bi išao na Realme 7. Mrvicu je kompaktniji, ima dvostruko brže punjenje, ima NFC, a i softverski je pouzdaniji i stabilniji plus 90 Hz koji doprinosi dojmu fluidnosti. U postavkama se nalazi i opcija "Smooth Scrolling", koja taj dojam još malo podiže. Redmi Note 9s ima tek nešto bolje trajanje baterije zbog Snapdragona 720, IR port i nešto je tanji u profilu.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Slažem se, 7 je nešto bolji kompletno gledajući.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice