Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.915
|
čitano: 10.910.204
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
girl_12_3 kaže...

Pozdrav svima! 

 

Gledam mobitel do 2000kn, ponajviše Xiaomi zadnjih dana. Redmi Note 9 pro ili Poco X3 NFC, koji je bolje kupiti, ima netko iskustva? 

 

Prema recenzijama nekim koje sam čitala Poco X3 NFC je u negim segmentima ipak bolji, ali nisam sigurna što je na kraju najbolje uzeti.

 

Bitna mi je dobra kamera najviše zapravo, brz mobitel, bez pregrijavanja... 

 

Hvala! 

Realme 6 Pro.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Kolegu zanimaju rugged telefoni do cca 2000. Ja sam kupio ulefone armor 3 prije cca 2 godine i njemu se taj mobitel sviđa jer mu treba baš nešto izdržljivije. E sad, za te novce vjerujem da sada ima i nešto bolje pa bih trebao prijedlog za kupnju. Kamera nije previše bitna nego je važno da baterija drži i da mobitel može izdržati prašinu i brašno bez da krepa za cca 6 mjeseci jer mu do sada niti jedan nije trajao duže od toga 

Edita: zanima ga najviše ulefone armor 3w, to je novija verzija ovog mojeg armor 3

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 19:27 (Skullscar1989).
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Upravo sam pogledao generalnu recenziju o rugged mobitelima...

I par testova istih...
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nije baš scam... Moj armor 3 je pun brašna i prašine, operem ga u vodi i čist ko suza. Nikada se nije ugasio, resetirao, baterija mi traje 2-3 dana uz Pokemon go, 6-7 sati YouTube na poslu, Messenger itd. Žilav je i otporan. Dvostruko teži od ostalih mobitela ali upravo zato u ruci leži fenomenalno. S njim sam i čavle zakucavao. Što da ti drugo kažem...

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Skullscar1989 kaže...

Kolegu zanimaju rugged telefoni do cca 2000. Ja sam kupio ulefone armor 3 prije cca 2 godine i njemu se taj mobitel sviđa jer mu treba baš nešto izdržljivije. E sad, za te novce vjerujem da sada ima i nešto bolje pa bih trebao prijedlog za kupnju. Kamera nije previše bitna nego je važno da baterija drži i da mobitel može izdržati prašinu i brašno bez da krepa za cca 6 mjeseci jer mu do sada niti jedan nije trajao duže od toga 

Edita: zanima ga najviše ulefone armor 3w, to je novija verzija ovog mojeg armor 3

 Baci oko i Na Doogee rugged modele, djeluju dosta dobro i povoljno.

https://www.doogee.cc

 

Ovaj model sam već ranije vidio i djelovao mi je skroz fora, a sada vjerojatno imaju i novije i bolje modele:

https://www.doogee.cc/detail/ip68-rugged-smartphone_s95pro/161

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 20:53 (mzopg).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

dobar mob ali cijena je kod nas 3200+. a kolega bi nešto do 2000

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Skullscar1989 kaže...

dobar mob ali cijena je kod nas 3200+. a kolega bi nešto do 2000

 Može ga tu naručiti za 1650kn s dostavom:

Doogee S95 Pro

 

Ne znam zašto je kod nas duplo skuplji. 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Moto E7 Plus nikako. Micro USB, slab proc, sporo punjenje, neće dobit Android 11.

Alcatel je bolji, ali pored Realme 6s ni on nema šanse...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Onda Realme 7 bolja kupnja.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Novi model, 6GB Rama, 5000mAh baterija, jači procesor.... za 150kn više
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imate ideju moba do 100€ kolegica treba za sina.

A ne zeli mu vise kupovat skupe jer mali kao razbija stalno

mobitele

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A onda drveni... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
8 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Do 100 eura Realme c11 ili Xiaomi redmi 9c. Euro gore/dole...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bloodborne kaže...

Imate ideju moba do 100€ kolegica treba za sina.

A ne zeli mu vise kupovat skupe jer mali kao razbija stalno

mobitele

Pretpostavljam da malac igra igre. Preporučio bi Realme C3, Zbog Helio G70. Odličan za igranje na HD rezi, 900kn. Redmi 9C i Realme C11 imaju Helio G35 s jako slabom i zastarjelom grafikom.

 

https://nanoreview.net/en/soc-compare/mediatek-helio-g70-vs-mediatek-helio-g35

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 19:08 (vepar).
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav.

Treba mi prijedlog za bestbuy mobitel do 1500 kn, da nije veći od 6 incha

te da ima dobru bateriju.

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Teško ćeš naći te dimenzije u tom cjenovnom rangu pa i općenito.

Pada mi napamet Samsung A41 (za 200 kn više nov ili jeftinije preko njuškala), stariji Huawei p30 lite ili p30 na njuškalu... 

To je ono što se nudi, a da je manjih dimenzija. 

Koji mobitel si imao do sada/imaš sada?

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 16:59 (hardcoree).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
https://www.nabava.net/mobiteli/xiaomi-mi-mix-2s-cijena-128gb-599-94934271

Odlične performanse i danas. Kamera uz Gcam fenomenalna.
Od baterije ne očekuj čuda, dan korištenja će izdržati, više od toga teško.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

To mi za majku treba. Imala je stari neki mobitel sa tipkama.

Pa reko da joj kupim nekaj a da nije prevelik. A baterija da bude kak tak 2 - 3 dana.

Može se cijena i malo više potegnut.

Hvala

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,
starom lagano krepava stari Samsung J3, pa bi mu trebao uzeti nešto novo.

Mob uglavnom koristi samo za Viber, pozive, poruke.

Do nekih 1000kn, bitnije stavke bi bile baterija, punjenje, ekran. Ne toliko bitno procesor (ne igra ništa), kamera (ali da nije baš smeće).

Da ne bude veći od 6.5", ali koliko vidim svi su tu negdje.

 

Vidio sam da je Redmi 9 ~1000kn. Koja bi bila alternativa/best buy u tom cjenovnom rangu?

Poco M3? Vidim da on ima još veću bateriju, a i noviji je model.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Ovo što si naveo i pogledaj si još Realme c3 (ogromna baterija od 5000mah) i nešto skuplji 6s npr. sa 4300mah baterijom, ali bržim punjenjem.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kratos091 kaže...

Pozdrav,
starom lagano krepava stari Samsung J3, pa bi mu trebao uzeti nešto novo.

Mob uglavnom koristi samo za Viber, pozive, poruke.

Do nekih 1000kn, bitnije stavke bi bile baterija, punjenje, ekran. Ne toliko bitno procesor (ne igra ništa), kamera (ali da nije baš smeće).

Da ne bude veći od 6.5", ali koliko vidim svi su tu negdje.

 

Vidio sam da je Redmi 9 ~1000kn. Koja bi bila alternativa/best buy u tom cjenovnom rangu?

Poco M3? Vidim da on ima još veću bateriju, a i noviji je model.

Poco M3 je promašaj. Loš ekran, spor, očajne kamere, softver...

 

Realme 6S je puno bolji izbor.

6 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
kratos091 kaže...

Pozdrav,
starom lagano krepava stari Samsung J3, pa bi mu trebao uzeti nešto novo.

Mob uglavnom koristi samo za Viber, pozive, poruke.

Do nekih 1000kn, bitnije stavke bi bile baterija, punjenje, ekran. Ne toliko bitno procesor (ne igra ništa), kamera (ali da nije baš smeće).

Da ne bude veći od 6.5", ali koliko vidim svi su tu negdje.

 

Vidio sam da je Redmi 9 ~1000kn. Koja bi bila alternativa/best buy u tom cjenovnom rangu?

Poco M3? Vidim da on ima još veću bateriju, a i noviji je model.

Poco M3 je promašaj. Loš ekran, spor, očajne kamere, softver...

 

Realme 6S je puno bolji izbor.

 koristio si Poco M3?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
kratos091 kaže...

Pozdrav,
starom lagano krepava stari Samsung J3, pa bi mu trebao uzeti nešto novo.

Mob uglavnom koristi samo za Viber, pozive, poruke.

Do nekih 1000kn, bitnije stavke bi bile baterija, punjenje, ekran. Ne toliko bitno procesor (ne igra ništa), kamera (ali da nije baš smeće).

Da ne bude veći od 6.5", ali koliko vidim svi su tu negdje.

 

Vidio sam da je Redmi 9 ~1000kn. Koja bi bila alternativa/best buy u tom cjenovnom rangu?

Poco M3? Vidim da on ima još veću bateriju, a i noviji je model.

Poco M3 je promašaj. Loš ekran, spor, očajne kamere, softver...

 

Realme 6S je puno bolji izbor.

 Odakle ti te gluposti?

 

Ekran je skroz solidan za svoju cijenu. Baterija vrhunska, jako dobri stereo zvučnici... a to što je malo sporiji je stvarno strašna stvar, ljudi su stvarno popizdili. Kad otvoriš kamera app to traje 0.7sek. umjesto 0.3sek na flagshipu, strašno. Za 1100kn odličan uređaj.

 

https://www.gsmarena.com/poco_m3-review-2207.php

 

Njima je isto više nego dobar.

 

It's a solid and well-built phone with an excellent grip and excellent design.

 

The Standard Contrast setting has superb accuracy within the sRGB color space, and we recorded an average deltaE of 2.0.

 

The Poco M3, quite expectedly, scored an outstanding result in our battery test with a 154-hour Endurance rating - it conquered the third place in our all-time battery life chart. It did an excellent job across all test scenarios - video playback, calls, web browsing, and demonstrated long-lasting endless standby performance.

 

The Poco M3 has a proper stereo speaker setup - The sound quality is outstanding. Overall, the Poco M3 has one of the best audio outputs we've heard in a while.

 

The Poco M3 is not the fastest of phones; this should be obvious. It is no slouch either as it is up to the task, be it an office app of gaming, provided you've adjusted the graphics settings and your expectations for speed.

 

The default 12MP photos from the main camera are superb for this class, especially when shot in such challenging weather conditions.

 

Realme 6S ima sličan display ali sa 90HZ, ima ultrawide kameru i brže punjenje, ostalo je slično ili na strani M3 (veća baterija, snapdragon, stereo zvučnici, infrared port, fora dizajn).

10 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
vepar kaže...
kratos091 kaže...

Pozdrav,
starom lagano krepava stari Samsung J3, pa bi mu trebao uzeti nešto novo.

Mob uglavnom koristi samo za Viber, pozive, poruke.

Do nekih 1000kn, bitnije stavke bi bile baterija, punjenje, ekran. Ne toliko bitno procesor (ne igra ništa), kamera (ali da nije baš smeće).

Da ne bude veći od 6.5", ali koliko vidim svi su tu negdje.

 

Vidio sam da je Redmi 9 ~1000kn. Koja bi bila alternativa/best buy u tom cjenovnom rangu?

Poco M3? Vidim da on ima još veću bateriju, a i noviji je model.

Poco M3 je promašaj. Loš ekran, spor, očajne kamere, softver...

 

Realme 6S je puno bolji izbor.

 Odakle ti te gluposti?

 

Ekran je skroz solidan za svoju cijenu. Baterija vrhunska, jako dobri stereo zvučnici... a to što je malo sporiji je stvarno strašna stvar, ljudi su stvarno popizdili. Kad otvoriš kamera app to traje 0.7sek. umjesto 0.3sek na flagshipu, strašno. Za 1100kn odličan uređaj.

 

https://www.gsmarena.com/poco_m3-review-2207.php

 

Njima je isto više nego dobar.

 

It's a solid and well-built phone with an excellent grip and excellent design.

 

The Standard Contrast setting has superb accuracy within the sRGB color space, and we recorded an average deltaE of 2.0.

 

The Poco M3, quite expectedly, scored an outstanding result in our battery test with a 154-hour Endurance rating - it conquered the third place in our all-time battery life chart. It did an excellent job across all test scenarios - video playback, calls, web browsing, and demonstrated long-lasting endless standby performance.

 

The Poco M3 has a proper stereo speaker setup - The sound quality is outstanding. Overall, the Poco M3 has one of the best audio outputs we've heard in a while.

 

The Poco M3 is not the fastest of phones; this should be obvious. It is no slouch either as it is up to the task, be it an office app of gaming, provided you've adjusted the graphics settings and your expectations for speed.

 

The default 12MP photos from the main camera are superb for this class, especially when shot in such challenging weather conditions.

 

Realme 6S ima sličan display ali sa 90HZ, ima ultrawide kameru i brže punjenje, ostalo je slično ili na strani M3 (veća baterija, snapdragon, stereo zvučnici, infrared port, fora dizajn).

 Koristio sam m3 i za njega je 6s gospodin mobitel.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
  1. Koristio sam M3 jedan dan i isto tak ne mogu shvatiti onaj komentar... Ekran je za njegovu klasu skroz ok, još uvijek ima i 720p ekrana u tom cjenovnom rangu. Brzina rada je skroz ok, normano da nije na razini nezz kavih skupljih uređaja, ali nijednom tokom korištenja mi nije ostavio dojam da me koči neka njegova sporost. Baterija je epska - preračunato bih imao 13h sot-a, 3 dana bi se dalo izvući iz toga. Uglavnom, ničime mi telefon nije pokazao da ga ni u kom slučaju ne bih mogao koristiti ko primarni uređaj. Ok, kamera nije neka svjetska klasa (vapi za gcam-om!), al nije baš da se za 1000kn može naći neke nezz kak boljeg.

 

Pročitao sam recku na gsmareni i složio bih se s njom, puno bolje su po meni odradili to nego Bajtbox.

 

Edit: Ne znam zašto bug numerira post...

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 22:57 (speedy56).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
mzopg kaže...
vepar kaže...
kratos091 kaže...

Pozdrav,
starom lagano krepava stari Samsung J3, pa bi mu trebao uzeti nešto novo.

Mob uglavnom koristi samo za Viber, pozive, poruke.

Do nekih 1000kn, bitnije stavke bi bile baterija, punjenje, ekran. Ne toliko bitno procesor (ne igra ništa), kamera (ali da nije baš smeće).

Da ne bude veći od 6.5", ali koliko vidim svi su tu negdje.

 

Vidio sam da je Redmi 9 ~1000kn. Koja bi bila alternativa/best buy u tom cjenovnom rangu?

Poco M3? Vidim da on ima još veću bateriju, a i noviji je model.

Poco M3 je promašaj. Loš ekran, spor, očajne kamere, softver...

 

Realme 6S je puno bolji izbor.

 Odakle ti te gluposti?

 

Ekran je skroz solidan za svoju cijenu. Baterija vrhunska, jako dobri stereo zvučnici... a to što je malo sporiji je stvarno strašna stvar, ljudi su stvarno popizdili. Kad otvoriš kamera app to traje 0.7sek. umjesto 0.3sek na flagshipu, strašno. Za 1100kn odličan uređaj.

 

https://www.gsmarena.com/poco_m3-review-2207.php

 

Njima je isto više nego dobar.

 

It's a solid and well-built phone with an excellent grip and excellent design.

 

The Standard Contrast setting has superb accuracy within the sRGB color space, and we recorded an average deltaE of 2.0.

 

The Poco M3, quite expectedly, scored an outstanding result in our battery test with a 154-hour Endurance rating - it conquered the third place in our all-time battery life chart. It did an excellent job across all test scenarios - video playback, calls, web browsing, and demonstrated long-lasting endless standby performance.

 

The Poco M3 has a proper stereo speaker setup - The sound quality is outstanding. Overall, the Poco M3 has one of the best audio outputs we've heard in a while.

 

The Poco M3 is not the fastest of phones; this should be obvious. It is no slouch either as it is up to the task, be it an office app of gaming, provided you've adjusted the graphics settings and your expectations for speed.

 

The default 12MP photos from the main camera are superb for this class, especially when shot in such challenging weather conditions.

 

Realme 6S ima sličan display ali sa 90HZ, ima ultrawide kameru i brže punjenje, ostalo je slično ili na strani M3 (veća baterija, snapdragon, stereo zvučnici, infrared port, fora dizajn).

 Koristio sam m3 i za njega je 6s gospodin mobitel.

 Upravo to. Koristio sam M3 kratko, a u kući imamo 6s. Uopće nema dvojbe da je 6s koplje ispred po svemu. M3 je za mene osobno promašaj....

7 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kupujem mobitel do 2000 kuna. Vidim da se spominju Redmi note 9 pro i Poco x3 kao best buy modeli od Xiaomija.  Kupio bi jedan od njih, ali preko Bangooda ili nekog drugog inozemnog trgovca jer je cijena 400-500 kuna jeftinija nego kod nas.

 

Ako bude peoblema sa mobitelom, mogu li ja to odnesti na servis u Xiaomijev centar u Hrvatskoj?

 

Vidim da se sada mobiteli prodaju u 2 verzije zbog EU zakonodavstva. Ako izaberem u "other area" a ne "EU version" hoću li imati kakvih problema sa radom mobitela?

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 10:18 (D-wook).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nakon dugo promišljanja ostao sam na izboru Xiaomi Poco F2 ili MI 10T. Karateristike skoro iste osim pop-up kamere kod Poca i AMOLED ekrana. Da li Mi 10T ima ravni ili zakrivljeni ekran? Kakav je u usporedbi s njima Realme X3 SuperZoom? Nisam zahtjevan korisnik niti ne igram igrice, a već 3 godine sam na prastarom Mi5, što znači da na mijenjam često mobitele pa bi da mi i ovaj potraje barem toliko.

 

Zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

 Upravo to. Koristio sam M3 kratko, a u kući imamo 6s. Uopće nema dvojbe da je 6s koplje ispred po svemu. M3 je za mene osobno promašaj....

 Koplje ispred po svemu, a ima lošiju bateriju, zvučnike i nema IR. Ostaje mu bolji set kamera (uw + nešto bolja glavna kamera) i 90Hz. Pa sad nek si ljudi biraju prema onome što im je bitnije. 

 

D-wook kaže...

Kupujem mobitel do 2000 kuna. Vidim da se spominju Redmi note 9 pro i Poco x3 kao best buy modeli od Xiaomija.  Kupio bi jedan od njih, ali preko Bangooda ili nekog drugog inozemnog trgovca jer je cijena 400-500 kuna jeftinija nego kod nas.

 

Ako bude peoblema sa mobitelom, mogu li ja to odnesti na servis u Xiaomijev centar u Hrvatskoj?

 

Vidim da se sada mobiteli prodaju u 2 verzije zbog EU zakonodavstva. Ako izaberem u "other area" a ne "EU version" hoću li imati kakvih problema sa radom mobitela?

 Ako kupiš globalnu verziju Xiaomija onda ga možeš servisirati unutar jamstva bilo gdje u EU, ako kupiš kinesku verziju onda servis vrijedi samo u Kini.

 

ottokc kaže...

Nakon dugo promišljanja ostao sam na izboru Xiaomi Poco F2 ili MI 10T. Karateristike skoro iste osim pop-up kamere kod Poca i AMOLED ekrana. Da li Mi 10T ima ravni ili zakrivljeni ekran? Kakav je u usporedbi s njima Realme X3 SuperZoom? Nisam zahtjevan korisnik niti ne igram igrice, a već 3 godine sam na prastarom Mi5, što znači da na mijenjam često mobitele pa bi da mi i ovaj potraje barem toliko.

 

Zahvaljujem

Mi 10T ima 144Hz ravni IPS ekran. Poco F2 Pro ima ravni AMOLED 60Hz.

 

Poco F2 Pro prednost - Amoled display bez rupa/zuba, SD865, 3.5mm jack, baterija

Mi 10T prednost - 144Hz jako dobar IPS display, SD865, stereo zvučnici, baterija

Realme X3 SuperZoom prednost - 5x telefoto kamera, dvije selfie kamere (wide + ultrawide), 120Hz

 

E sad ti vidi što ti je najbitnije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 19:25 (mzopg).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice