Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.742
|
čitano: 10.861.786
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz ljudi!
 
Jel imao tko kakva iskustva sa novijim motorolama? G8, G9, Edge? 

Gledam nesto da bi upecao ovih dana ako ima dobro na akcijama za BF, na webshopu ili kod operatera uz pretplatu.  Pa su mi zapele za oko te motorole zbog glatkog rada.. a mozda bi pao Huawei p40 pro ili 30 pro, ili neki xiaomi jaci.. 

Ako ima netko prijedlog dobar, savjet? :D

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Je li valja sta ovaj Xiaomi Poco M3 ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok ljudi!

 

Ako moze pomoc u dvojbi, za starije osobe...

 

Razlike u cijeni ima ali bih zanemario to...

 

Bitnije razlike, Poco ima IPS lcd 120hz, 10 Lite Amoled zakrivljeni ekran 60hz?, 10 Lite je nesto manji,...

 

Manje bitno, Poco ima stereo zvucnike, i microSD ulaz ali ajmo reci da njima to i nije bitno i mozda nebi ni trebao spominjati :)

 

8 Poco X3 6/128gb 216 EUR
1 Mi Note 10 Lite 6/128gb 239 EU
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 2:58 (Chriss).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koliko je danas bitno uzet mobitel s 5G ako ga se misli drzat neke dvije godine? Naime suzio sam izbor na Mi 10 lite i Mi 10 Note lite, Note je nesto manji i ima bolju bateriju, ali nema taj 5G i to me sad muci prema tome da bi ga drzao nesto duze vrijeme pa ne znam jel to vazno za gledat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
gamer34 kaže...

Koliko je danas bitno uzet mobitel s 5G ako ga se misli drzat neke dvije godine? Naime suzio sam izbor na Mi 10 lite i Mi 10 Note lite, Note je nesto manji i ima bolju bateriju, ali nema taj 5G i to me sad muci prema tome da bi ga drzao nesto duze vrijeme pa ne znam jel to vazno za gledat.

 Moje mišljenje da nije važno. Nikad nisam bio u situaciji da mi je 4g prespor, a na mobu sam konstantno. 

 

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav.. koji bi bio best buy upgrade mog starog poco f1? Cpu isti ili jaci, bitno mi je samo da je veci ekran.. mi9t pro? Poco 2 pro? Ili mi10 obican?

Hvala puno.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
gamer34 kaže...

Koliko je danas bitno uzet mobitel s 5G ako ga se misli drzat neke dvije godine? Naime suzio sam izbor na Mi 10 lite i Mi 10 Note lite, Note je nesto manji i ima bolju bateriju, ali nema taj 5G i to me sad muci prema tome da bi ga drzao nesto duze vrijeme pa ne znam jel to vazno za gledat.

 Po meni to još uvijek ne bi trebao biti nekakav presudni faktor. Dok pokriju sve 5G mrežom proći će još dosta vremena, a s druge strane 4G+ je i više nego dovoljno brza mreža.

 

mcf kaže...
Pozdrav.. koji bi bio best buy upgrade mog starog poco f1? Cpu isti ili jaci, bitno mi je samo da je veci ekran.. mi9t pro? Poco 2 pro? Ili mi10 obican?

Hvala puno.

 Bestbuy od navedenih bi bio Poco F2 Pro.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Tom125 kaže...

Pozz ljudi!
 
Jel imao tko kakva iskustva sa novijim motorolama? G8, G9, Edge? 

Gledam nesto da bi upecao ovih dana ako ima dobro na akcijama za BF, na webshopu ili kod operatera uz pretplatu.  Pa su mi zapele za oko te motorole zbog glatkog rada.. a mozda bi pao Huawei p40 pro ili 30 pro, ili neki xiaomi jaci.. 

Ako ima netko prijedlog dobar, savjet? :D

 G9 Plus je povoljna, oko 200Eura, a ima SD730G, 5000 mAh bateriju i 30W punjenje. Moto Edge ne vrijedi te novce, a dobra kupnja je Fusion+, bude ih za 250 Eura.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

 

https://www.mi.com/de/

 

Nisu cijene ko u startu ali i dalje super, npr. :

 

Poco X3 64gb 170eur

 

Poco X3 128gb 190eur

 

Te cijene se dobiju uz kod koji skida 30eur: mifriday

 

Naravno, ovo su cijene za njemacke adrese, ali opet se isplati samo radi toga ici preko mailboxde.com, do njih je besplatno a do hr sve skupa ja mislim bude 12-13eur, ako ne i manje za GLS...

 

Hvala kolegi rocko9 na info-u :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 17:58 (Chriss).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav forumaši, trebao bih pomoć oko odabira mobitela za rad na Woltu. Dakle mobitel bi mi pretežno služio za:

 

1. dugotrajnu dnevnu uporabu (7-8h dnevno)

2. navigaciju GPS

3. zvanje i osnovno korištenje interneta (whatsapp, messenger, browseri)

4. poželjno dual sim

 

Također imam i brzi prijenosni punjač od 20.000maH, pa bi bilo dobro da mobitel podržava i brzo punjenje.

 

Budžet mi je 1800, max 2000kn, može mobitel da se plati jednokratno ili recimo ako ima neki dobar u tele2, a1, tcom, pa da se uzme za jednu kunu na ugovor. Najbitnija stavka od svih je dobra baterija. Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Poco X3 je oko 1850kn, ima 6000 mAh bateriju. Ako želiš nešto jeftinije, Moto G9 Plus 1519kn, 5000 mAh baterija. Oba imaju brzo punjenje...

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

hvala na odgovoru, poco x3 mi se jako sviđa. Koji je po tebi bolja opcija? poco x3 sa 6GB rama ili Oukitel wp6 s 4GB rama za otprilike istu cijenu?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Poco

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Valja li cemu Poco M3, srednje zahtjevan korisnik!? Tnx!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

https://megastore.hr/proizvod/smartphone-5-noa-h4se-white/

 

Da li bi ovaj mobitel bio ok za stariju osobu koja koristi mobitel samo za pozive, poruke i Viber?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jimmy kaže...

https://megastore.hr/proizvod/smartphone-5-noa-h4se-white/

 

Da li bi ovaj mobitel bio ok za stariju osobu koja koristi mobitel samo za pozive, poruke i Viber?

 za tu lovu nobrainer 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Jasno mi je to ali me strah da ne ispadne da Viber zahtjeva noviji android ili tako nešto.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jimmy kaže...

Jasno mi je to ali me strah da ne ispadne da Viber zahtjeva noviji android ili tako nešto.

 Podrzava od 4.2 na dalje tako da si ok. Za 200kn je dobar i za klimavi stol podmetnut ga pod nogu.

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Uzeo sam. Nadam se da će biti ok barem godinu-dvije.

 

Najgore je kod tih slabih mobitela što updateovi zakrče sistem. Na kraju od tih 16 giga ostanu megabajti.

 

Pogledat ću sad kroz praznike, možda se da rootati i izbrisati gluposti koje ne trebaju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

 

Ima li tko iskustva s navedenim mobitelom i da li je po vama isplativa cijena?

 

Za ženu, bitna kamera

 

https://www.centar-tehnike.hr/xiaomi-poco-f2-pro-6gb-128gb-bijeli-proizvod-10421/

 

Hvala

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Po meni kamera mu je najslabija karika. Ako joj je bitna kamera, a mora biti novi iz ducana, moj odabir bi bio Mi Note 10.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jedino ako govorimo u mi note 10 lite-u koji je cjenovno tu negdje.

Mi note 10 je ipak puno skuplji.

Za ostatak, ajmo reći koji bi bio best buy (nije bitno da je iz hr dućana) do nekih 2.500-2.700 kn, kamera najvažniji aspekt...
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da, u pravu si. Ne znam zasto sam mislio da mu je cijena pala ispod 3000kn. A gledaj, F2 pro je odlican mob, ja sam ga kratko koristio i zamjenio jer sam imao veca ocekivanja od kamere, al daleko od toga da je losa. Baterija mu je bila stvarno odlicna, brzina i ekran cista 10ka. Sve ovisi koliko je ona zahtjevna i koji mobitel sad koristi.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
marin_bar kaže...

Pozdrav,

 

Ima li tko iskustva s navedenim mobitelom i da li je po vama isplativa cijena?

 

Za ženu, bitna kamera

 

https://www.centar-tehnike.hr/xiaomi-poco-f2-pro-6gb-128gb-bijeli-proizvod-10421/

 

Hvala

Za tu cijenu ćeš teško naći nešto bolje. Kamera je vrlo dobra, staviš gcam za fotkanje pri lošijem osvjetljenju.

Baterija odlična, ekran isto.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

F2 Pro za 2600KN je stroj, sitno sporija 6/128GB varijanta sa LPDRR4 memorijom, za malo bolje fotke GCAM staviti, top all rounder i nobrainer za te novce...

Top amoled ekran, čipset, perfomanse, baterija...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 22:10 (zoharbizo).
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Što bi od ovih mobitelabio najbolji izbor,hvala! 

7 Realme 6S 4GB/64GB
0 Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/64GB
0 POCO M3 4GB/64GB
2 Xiaomi Redmi 9 4GB/64GB
0 Motorola G9 Play 4/64
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nakon dugo mozganja koji mobitel uzeti, sinoc narucen Realme 6 8GB/128GB u Chipoteci za 1600kn. Jos nisam imao susreta s tom markom pa me bas zanima kakvim ce se pokazat. Osim nize svjetline ekrana, nisam naletio na ozbiljniju manu niti u jednom reviewu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Meni je ok, imam 4/64 verziju. Jedina stvar koja me zivicira sto nema ledicu za notificatione.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da, nazalost je notifikacijska LEDica postala stvar proslosti i rijetko koji model ju ima. Ajde kod modela s Amoled ekranima ima mogucnost prikaza notifikacija dok je ekran ugasen sto na neki nacin nadomjesta manjak LEDice.

 

Al kad se sjetim bivseg Nexusa 5, koji je imao multicolor LED, pa se mogla birat boja za odredeni app, meni je to bilo odlicno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mob za gospođu (majku) do 1500kn iz dućana?

 

Uvjeti: "da baš nije preogroman, da ima donekle kameru da može peseka poslikat, da ne mora svaki dan puniti" 

 

Prelazi s Nokie C3. 

 

Hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice