Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.739
|
čitano: 10.859.522
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mariolla79 kaže...

Razlika u cijeni nije zanemariva a poco nije nista drasticno losiji od 10t po meni

 Neka razmisli koliko mu je vazna kamera i kakav ekran preferira (led 144hz vs oled 60hz)

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...

Prijatelj mi je u dilemi između  Xiaomi Mi 10 T pro 8/256  ili Poco F2 pro 8/256  razlika u cijeni  je cca.150 do 200 €  u korist prvog  e sad opravdava li ta cijena i kvalitetu sveukupno .

Dali ih je netko kupio pa ima konkretna iskustva i da napomenem kupovina bi bila kod nas zbog garancije .

Čitam ....

 

Da dodam njegove preferencije su ovim redosljedom

gledanje filmova,iptv,you tube  i

kamera uglavnom video snimanje

a igre i ostale điđe miđe su isključene 100 %  .

 

I još nešto Super Amoled na Poco F2  jesu li to Amoledi kakvi se ugrađuju u Samsungove uređaje ili nečiji drugi ....

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 10:42 (MUĆAK).
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Gledaj Samsung S20 FE. Ako gleda video, sluša glazbu, cijenit će dobre stereo zvučnike

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Magnetni držač mobitela za auto - dal je opasan po mobitel?

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Preporuka za Xiaomi mobitel koji je noviji i bolji od Redmi 5 Plus, a da ima istu/veću bateriju(4Ah), isti ili veći ekran(6") i da ima OIS(obavezno). Utor za microSD nije na odmet.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dex.pwn kaže...
Preporuka za Xiaomi mobitel koji je noviji i bolji od Redmi 5 Plus, a da ima istu/veću bateriju(4Ah), isti ili veći ekran(6") i da ima OIS(obavezno). Utor za microSD nije na odmet.

Nemaš tu puno izbora, ako gledaš noviji model koji ima OIS na glavnoj kameri.

 

Mi Note 10, odlična cijena, vrhunske kamere, super baterija.

 

Ostalo su samo flagship modeli tipa Mi 10, Mi 10T Pro... ili Redmi K30 Pro Zoom, ali nema globalne verzije.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Šta nema više Mi Maxa?
Šteta što više nema mobitela s dvije kamere i tjt....
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 11:56 (Dex.pwn).
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

koja opcija mobitela je dobra do 1000kn za manje kompliciranije korištenje?

http://dogadaji.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dex.pwn kaže...
Šta nema više Mi Maxa?
Šteta što više nema mobitela s dvije kamere i tjt....

Sad su svi Mi Max. 

Imaš Pixel i iPhone s dvije kamere.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
IPhone nikad, samo Xiaomi
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
joze kaže...

Pozdrav,

koja opcija mobitela je dobra do 1000kn za manje kompliciranije korištenje?

Realme 5i....

 

https://www.mobis.hr/proizvodi/mobiteli/realme-5i-4gb-64gb-zeleni-8234/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav...koji mob bi bio best buy za nekih 500eura / 3500kn? Najbitnije su baterija i kamera. Može i njuškalo (iako radije dućan ako nije velika razlika) ali da je nov i nekorišten..totalno nisam u toku sto je aktualno. 

Hvala! 

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel moze netko napisati ducan izvana gdje ima XIAOMI MI 10 PRO za kupiti a da je provjereno i da je dostava u roku 3 dana... Imam Visa electron karticu od Zagrebacke banke to bi trebalo šljakat...

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 22:00 (ActionReaction).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bzvz92 kaže...

Pozdrav...koji mob bi bio best buy za nekih 500eura / 3500kn? Najbitnije su baterija i kamera. Može i njuškalo (iako radije dućan ako nije velika razlika) ali da je nov i nekorišten..totalno nisam u toku sto je aktualno. 

Hvala! 

 Galaxy S20 FE na njuškalu imaš za 3300-3500kn zapakirano.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ekipa :-)

 

zanima me kakva je podrška sada kod Huawei mobitela što se klasičnih aplikacija tiće (Nova Luncher, Whatsapp, Gmail...) ?? ili bolje da ih izbjegavam??

 

Hvala! 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bzvz92 kaže...

Pozdrav...koji mob bi bio best buy za nekih 500eura / 3500kn? Najbitnije su baterija i kamera. Može i njuškalo (iako radije dućan ako nije velika razlika) ali da je nov i nekorišten..totalno nisam u toku sto je aktualno. 

Hvala! 

Mi Note 10 - 2700kn

Mi 10T Pro - 3670kn

Poco F2 Pro - 2900kn

 

+ samsung koji ti je kolega preporučio

 

ActionReaction kaže...

Jel moze netko napisati ducan izvana gdje ima XIAOMI MI 10 PRO za kupiti a da je provjereno i da je dostava u roku 3 dana... Imam Visa electron karticu od Zagrebacke banke to bi trebalo šljakat...

Za 3 dana vjerojatno od nigdje, samo dok pošalju obično prođe 2-3 dana + još barem 2-3 dana dok stigne i to ako ide DHL-om ili sličnom kurirskom službom, ako ide preko pošte onda će biti i duže.

3 godine
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

mzopg

 

A gdje ima za kupiti vani da je dobra cijena, recimo do 5000kn..

 

Gledam kod nas na mobileshop ima MI 10 8/256 za 4300kn (prodavatelj jamstvo, nije eu jamsto kao za vecinu stvari) na ekupi sa popustom ga imam za 4300 ali 8/128... 

Ekupi mi važi za provjeren ducan, dok kod mobileshopa neznam kako ide kod garancije, sve se šalje postom i procedura je upitna koliko traje jer neznma gdje ga šalju...

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 17:52 (ActionReaction).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ActionReaction kaže...

mzopg

 

A gdje ima za kupiti vani da je dobra cijena, recimo do 5000kn..

 

Gledam kod nas na mobileshop ima MI 10 8/256 za 4300kn (prodavatelj jamstvo, nije eu jamsto kao za vecinu stvari) na ekupi sa popustom ga imam za 4300 ali 8/128... 

Ekupi mi važi za provjeren ducan, dok kod mobileshopa neznam kako ide kod garancije, sve se šalje postom i procedura je upitna koliko traje jer neznma gdje ga šalju...

 Mi 10 ili Mi 10 Pro? Ranije si spomenuo Mi 10 Pro, teško ćeš njega kod nas naći za 4300.

 

Mi 10 Pro imaš sad na akciji kod giztop.com, Kineska verzija, ali stiže sa globalnim romom instaliranim.

https://www.giztop.com/xiaomi-mi-10-pro-5g.html

Kupon za popust: GTRE4

S kuponom dođe oko 4400kn.

Ako se odlučiš kod njih kupiti prvo im pošalji mail da ti potvrde da šalju sa EU skladišta tako da nemaš trošak carine i pdv-a. Uglavnom za sve kupce iz EU šalju sa EU skladišta, ali bolje imati to na pismeno. Plaćanje paypalom ako nešto zeznu imaš dodatno osiguranje. Garanciju daju 2 godine.

3 godine
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kazem ako bi izvana onda bi na pro, ali mi dosta tih ducana djelue nepouzdano a paypal nemam.

 

A kod nas ako bi uzimao onda bi isao na mi 10, zato sam te i pitao sta kazs na one dvije opcije?

 

EDIT

 

Kaj znaci tocno kineska verzija, jel to neka sitna razlika u izgledu i softwerskoj podrsci, a globalni rom da je instaliran softwer i za druge zemlje osim kine?

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 18:20 (ActionReaction).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ActionReaction kaže...

Kazem ako bi izvana onda bi na pro, ali mi dosta tih ducana djelue nepouzdano a paypal nemam.

 

A kod nas ako bi uzimao onda bi isao na mi 10, zato sam te i pitao sta kazs na one dvije opcije?

 

EDIT

 

Kaj znaci tocno kineska verzija, jel to neka sitna razlika u izgledu i softwerskoj podrsci, a globalni rom da je instaliran softwer i za druge zemlje osim kine?

Paypal račun otvoriš u 2 min., karticu imaš pa je samo povežeš sa paypal računom, dodatna minuta posla.

Ja sam nedavno kupio preko giztopa Mi 10 Ultra i sve je prošlo bez problema.

Inače redovito kupujem preko banggood, gearbest, geekbuying, honorbuy i određenih Aliexpress trgovina (Mi Global store i HongKong Goldway) i nikada nisam imao nikakvih problema.

 

Kineska verzija znači da je za kinesko tržište:

- dolazi sa kineskom verzijom MIUI (android UI koji Xiaomi koristi), znači imaš samo kineski i engleski jezik, nešto instaliranih kineskih aplikacija koje oni koriste umjesto google aplikacija tipa kalendar i nemaš instalirane google aplikacije, moraš ih sam instalirati preko Mi storea se skine Google trgovina i onda preko nje dalje normalno sve google aplikacije koje ti trebaju.

- dalje kineska verzija obično nema podršku za frekvenciju B20 koju kod nas koriste neki teleoperateri, ali to nije veliki problem jer svi oni koriste i druge frekvencije pa će ti sve raditi normalno (3G/4G)

- i za kraj kineski uređaj u slučaju kvara šalješ u Kinu, dok globalnu verziju možeš servisirati pod garancijom i kod nas

 

Kod ovog Mi 10 Pro za koji sam stavio link oni su stavili Globalni ROM umjesto Kineskog tako da je to teoretski isti uređaj kao i globalna verzija koju možeš kupiti kod nas minus B20 podrška i mogućnost servisa kod nas pod garancijom. Plus je što kineska verzija Mi 10 i Mi 10 Pro ima podršku za dualSIM, dok globalna ima samo single SIM.

 

Mi 10 Pro je kod nas skuplji 50%, tako da se po meni tu isplati riskirati kupovinom iz Kine.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da li ima netko preporuku mobitela do oko 200 eura? Ciljana publika: 11 godina, primarno YouTube, TikTok, igrice itd.

 

Dodatni kontekst: Bit ce kupljen u Srbiji

 

Hvala unaprijed

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
OriginalEXE kaže...

Da li ima netko preporuku mobitela do oko 200 eura? Ciljana publika: 11 godina, primarno YouTube, TikTok, igrice itd.

 

Dodatni kontekst: Bit ce kupljen u Srbiji

 

Hvala unaprijed

 Moto G9 Plus je kod nas 1519kn na akciji. Strašan mob za te novce.... Veliki ekran idealan za video, TikTok, YouTube i igre, odličan proc, baterija i brzi punjač 30W...

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Mobiteli-i-dodaci/Mobiteli/Motorola-G9-Plus-4GB-128GB-Navy-Blue%2C-mobitel/p/EK000331841?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
To je prevelik mobitel za dijete od 11 godina.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Je, deformirat će se prsti i zglobovi. :D

 

Iskreno, Realme 6S je bolji mob i jeftiniji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav ekipa. Imam jedno pitanje. Isplati li se mijenjati Oneplus 7T za Xiaomi Mi 10 ako se uzme u obzir kamera, tj. setup kamera. Pretpostavljam da da, ali ako netko ima drugacije misljenje, volio bih ga cuti. Hvala :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
NorthBlue kaže...
To je prevelik mobitel za dijete od 11 godina.

 Moj klinac ima 9 godina i Moto One Power s 206g. Nisam čuo da se buni 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mastakilla22 kaže...
Pozdrav ekipa. Imam jedno pitanje. Isplati li se mijenjati Oneplus 7T za Xiaomi Mi 10 ako se uzme u obzir kamera, tj. setup kamera. Pretpostavljam da da, ali ako netko ima drugacije misljenje, volio bih ga cuti. Hvala :)

 Zbog kamere da, zbog softvera ne...

10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

MIUI 12 ne ostavlja vise prostora prigovrima pa ga ja nebi tako lako otpisao...Oxygen je nesto blizi Pixel iskutvu, a MIUI ima dosta zanimljivih stvari koje ga cine jako pozeljnim OS.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Oni koji koriste OnePlus godinama, mogli bi se iznenaditi kad isprobaju MIUI. Neki ugodno, ali s vremenom mnogi i neugodno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

mzopg

 

Ej prijatelju, mozes li izdvojiti malo vremena imam dvojbu oko narudzbe mi 10 ultra...

 

Ovako imam neka pitanja za pocetak ako mozes odgovoriti bio bi zahvalan:

 

1. Posto si kupio vec mi 10 ultra preko giztopa, koliko ti je trajala dostava?

2. Koji oblik dostave si uzeo, vidim da su ponuđene dvije opcije, express (7-10 dana) i neka air il kako vec (10-20 dana) ima li neka druga opcija koju ja nisam uocio?

3. Jel ti mobitel radi normalno posto je kineska verzija, internet itd.. (ja sam Tomato)

4. Postoji li global ROM za taj mob mozda i da je siguran za stavljanje da se nebi zbrickao

5. Koja je tocno razlika između kineskog i global roma, jel samo u vise ponuđenih jezika ili jos neke stvari?

6. Jesi li ikad ista reklamirao preko te stranice ili slicnih, ako jesi koliko traje reklamacija i cijena slanja tamo (jel skuplje nego kada oni ovdje šalju kad placas na stranici)?

7. Ima na Giztopu tamo skroz desno kategorija EU, znaci li to da su kada kliknes na to odabrani proizvodi koji idu sa EU skladista?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice