Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.802
|
čitano: 10.879.192
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

jel bolji huawei p9 lite ili xiaomi mi a1?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mi A1 u odnosu na tu Lite p9 verziju

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2017 14:21 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Samsungova A serija je precjenjena serija koja nudi slabašan hardware u odnosu na količinu novca. Nema ni običnu led notifikaciju pa do tog da čovjek u recenziji napiše da zna zaštekati kod običnih animacija. Eto puca od snage ali da bitan je burn in amoled sa prefarbanim farbama. Ne bi se uopće dvoumio za p9 u tom slučaju.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Sve više sam mišljenja, da su razlike u nijansama, generalno nema nekih drastičnih odskakanja te da prosuđuje naklonjenost..

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nemam ja što biti naklonjen. Ja uvijek a ako je za iste novce kupujem jači hardwer. A testovi sve govore.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav svima trebao bih mobitel za prijateljicu,starija je pa joj je dovoljno osnovno:poruke,pozivi,fejs i poneki video na youtubu i slikanje
Budget:1000kn max ali mora biti novo.Hvala unaprijed
Battlelog: LtMoNkK
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Imam jednu dilemu. Trenutno koristim P10, s njim sam generalno zadovoljan, oleofobni premaz sam riješio s nillkin staklom, tako da oko toga nemam brige. Inače u zadnje vrijeme gledam LG G6, privlači me taj ekran njihov a cijena im opada.

Ima netko da prešao s jednog na drugi ili obrnuto?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Treba mi mob do 2500kn, nov po mogucnosti (polovan moze također pa ako ih nađem u okolici). Neke preporuke? Prioritet mi je kvalitetna kamera i video po mogucnosti 1080p 60fps

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 0:05 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Traži Galaxy S7. Ako ne novi, malo korišten sa što duljom garancijom
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ima u tia-mobiteli za 2500. Kao korišten 7 dana sa 2 godine gar. Jel to legit trgovina?

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
To je OK cijena ako nema nikakvih oštećenja, ogrebotina i sl. Čitajući po netu, nema neugodnih iskustava. Kontaktiraj ih u vezi stanja uređaja
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Na stranu ljubitelje androida ili IOSa uzmite da vam je svejedno gledam razlike huawei p10,iphone 7 ili iphone 7 plus?Sony xz premium? Dajre mi koji je najbolji,rdi cega,baterija,kamera,brzina?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
texas.bug kaže...
Moze netko preporucit slusalice za mjuzu,klasicni 3.5 utor (huawei imam) bitno mi je da imaju mikrofon, da preko njih mogu obavit razgovor. Nisam prezahtjevan, neka povoljnija srednja kvaliteta je ok.
Moze i bezzicne bluetooth, ali da ima sluske za oba uha i mic

 

Pošto nije nitko, evo ja ću, koristio sam neko vrijeme Xiaomijeve, mislim Fresh da se zovu, i čisto su ok, ima mikrofon, sve mi radilo a i kvaliteta je bila ok. Zato sam i prešao na njihove HD sluške koje još uvijek koristim i odlične su mi za moje potrebe.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Besana kaže...

Na stranu ljubitelje androida ili IOSa uzmite da vam je svejedno gledam razlike huawei p10,iphone 7 ili iphone 7 plus?Sony xz premium? Dajre mi koji je najbolji,rdi cega,baterija,kamera,brzina?

 

Više manje je sve to tu negdje po performansama, pa ću nabrojat samo unique selling stvari tih telefona: Huawei je all-rounder koji ima sve što zadovoljava, iPhone je ziher opcija ako ti se ne petlja i ne razmišlja o telefonu ali ima svojih nelogičnosti i nedostataka isto, no najbolje drži cijenu i lakše ga je utopit dalje, a Sony XZ Premium ima taj 4K HDR ekran za sadržaj koji postaje sve dostupniji (Youtube, Netflix...) i 960fps slow-motion kameru. Sve ostalo je više manje stvar osobnog dojma o dizajnu i marki, i sve će više manje šljakat kako spada.

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koja je ipak najbolja opcija od nabrojenih?

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz ljudi, pitao sam tu već prije dva tjedna al nisam znao šta hoću, pa sam u međuvremenu napravio popis. Ako ko ima ideju pliz napišite :)

 

- cijena do 2000 kn

- metalno kućište (bez plastičnog poklopca za bateriju itd)

- dobra proizvodnja da traje 5+ god (zadnji mob mi je od HTCa kupljen oko 2010. i danas radi kao i onda jedino što se neki noviji appovi ne daju instalirat i tipke su sjebane)

- ima stabilne custom ROMove, rootat ću ga čim ga kupim tako da me verzija Androida, proizvođačev UI i to ne zanimaju

- kompas, žiroskop, akcelerometar

- svjetlina ekrana se mora moć dovoljno smanjit da ne bole oči u mraku

- dijagonala do 5.5"

 

stvari koje su mi potpuno nevažne

- čitač za otiske

- rezolucija ekrana

- svjetlina ekrana po danu

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Alf527 kaže...

Pozz ljudi, pitao sam tu već prije dva tjedna al nisam znao šta hoću, pa sam u međuvremenu napravio popis. Ako ko ima ideju pliz napišite :)

 

- cijena do 2000 kn

- metalno kućište (bez plastičnog poklopca za bateriju itd)

- dobra proizvodnja da traje 5+ god (zadnji mob mi je od HTCa kupljen oko 2010. i danas radi kao i onda jedino što se neki noviji appovi ne daju instalirat i tipke su sjebane)

- ima stabilne custom ROMove, rootat ću ga čim ga kupim tako da me verzija Androida, proizvođačev UI i to ne zanimaju

- kompas, žiroskop, akcelerometar

- svjetlina ekrana se mora moć dovoljno smanjit da ne bole oči u mraku

- dijagonala do 5.5"

 

stvari koje su mi potpuno nevažne

- čitač za otiske

- rezolucija ekrana

- svjetlina ekrana po danu

 

 Pada mi na pamet Xiaomi Mi A1/Mi 5X

10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A5 2016 ili Huawei p10 lite ? i zasto ? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dos2074 kaže...

A5 2016 ili Huawei p10 lite ? i zasto ? 

 P10 lite: noviji je, bolja baterija, vise RAM-a

6 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav!

Ima li tko kakva iskustva sa Ulefone Armor 2

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
lkruno kaže...

Pozdrav!

Ima li tko kakva iskustva sa Ulefone Armor 2

 http://www.racunalo.com/ulefone-armor-2-recenzija-pouzdani-robusni-smartfon-koji-puca-od-snage/

8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima, nakon kvara iPhonea 4, koji je dosta dugo izdržao (5 godina) i kojeg sam kupio rabljenog, vrijeme je za kupovinu novog mobitela. Budžet je do 2.700 kn i želim kupiti novi, a ne rabljeni mobitel. Nemam preferencu prema iOS-u ili Androidu iako bih možda sada želio probati s Androidom. Ono što želim od novog mobitela su: dobre performanse (da je ugodan za svakodnevni rad), izdržljivost (da može raditi par godina i da se ne razbije ili ošteti lako), podrška proizvođača što se tiče novog softvera još barem nekoliko godina, dovoljno memorije, podrška za najnovije aplikacije i slično. Nisu mi važne toliko performanse u igrama, kvaliteta kamere, dual SIM, bežično punjenje. Dakle, naglasak je na tome da potraje neko vrijeme i da za to vrijeme bude ugodan za koristiti. Zapeli su mi za oko iPhone SE i Huawei P10 Lite. Što mi preporučate?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Podrsku kod androida par godina zaboravi, ako gledas huawei za te novce nadjes proslogodisnji flagship P9, P10 lite je mid-range
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Podrsku kod androida par godina zaboravi, ako gledas huawei za te novce nadjes proslogodisnji flagship P9, P10 lite je mid-range
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thomas42 kaže...

Pozdrav svima, nakon kvara iPhonea 4, koji je dosta dugo izdržao (5 godina) i kojeg sam kupio rabljenog, vrijeme je za kupovinu novog mobitela. Budžet je do 2.700 kn i želim kupiti novi, a ne rabljeni mobitel. Nemam preferencu prema iOS-u ili Androidu iako bih možda sada želio probati s Androidom. Ono što želim od novog mobitela su: dobre performanse (da je ugodan za svakodnevni rad), izdržljivost (da može raditi par godina i da se ne razbije ili ošteti lako), podrška proizvođača što se tiče novog softvera još barem nekoliko godina, dovoljno memorije, podrška za najnovije aplikacije i slično. Nisu mi važne toliko performanse u igrama, kvaliteta kamere, dual SIM, bežično punjenje. Dakle, naglasak je na tome da potraje neko vrijeme i da za to vrijeme bude ugodan za koristiti. Zapeli su mi za oko iPhone SE i Huawei P10 Lite. Što mi preporučate?

 ja bi ti zbog ovoga preporucio mi a1, sada ce dobit oreo, ima podrsku sigurno jos za 2 androida 

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
iPhone SE mu je logičan upgrade ako prelazi sa starijeg iPhone-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

@mile 59:Ne mora biti baš tako, plus Android sistem prosto funkcioniše drugačije. iPhonei zaista godinama uredno dobijaju update na nove verzije, no Androidi nastavljaju biti 100% funkcionalni i kada im je verzija OS-a nekoliko brojeva ispod poslednje: gotovo da nema aplikacije koja ne radi najurednije čak i na verziji 4.4 (mnoge i na malo nižima), iako je poslednja objavljena 8.0, a time su, igrom slučaja, i zaštićeni od mogućnosti da dobiju update na verziju OS-a koju njihov hardware više ne može ugodno pokretati. 

 

No, to na stranu, Motorolina Moto serija je poznata po brzim i ažurnim updateima, ranije Nexus, a sada Google Pixel, kao i uređaji (raznih proizvođača) koji pripadaju Android One programu (npr Xiaomi Mi A1), dobijaju update direktno od Googlea. Takođe, i ako uređaj ne dobije major nadogradnju, to ne znači da ne dobija podršku: recimo, Xiaomi kroz dosta dug period izdaje nadogradnje čak i za svoje jeftinije Redmi modele: dobijaju se osveženi UI, sigurnosne zakrpe, nadogradnje za ugrađene aplikacije, novi MIUI featurei (ukoliko ih je moguće podržati na datom uređaju)...  A aplikacije uredno funkcionišu jer Android ekosistem prosto tako funkcioniše da se ne očekuje da će odmah po zlasku nove verzije OS-a svi aktivni uređaji biti updateovani, pa developeri aplikacija vrlo uredno podržavaju i starije uređaje i verzije Androida.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.11.2017 13:47 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nagovorio jednu osobu da uzme Leeco S3 X626 (da ne riskiram ja :)...

Kratki utisci:
- brz, zbilja brz (otvaranje aplikacija i multitasking)
- baterija cca 4h SOT-a (viber video pozivi, smsanje, facebook, slikovanje, surfing)...
- dual sim, 32 gb meme, 4 gb rama
- zvuk u slušalici (ali i na mikrofon), top notch
- kamera nije loša, i mogu se po danu dobit ekstra slike u manual modu
- kvaliteta izrade veoma dobra, aluminij, sve se slaže jedno s drugim (naravno neke mane, kao brzo propadanje tipaka će se tek nakon dužeg vremena vidjet, ako postoje)
- ekran lijep za gledat (može se toplina podesit)
- ugodno iznenađenje je ugrađen Dolby Atmos (ovisi o preferencijama naravno)
- softver (s kojim je došao iz neutrina), lijepo radi i ima možda jednu leeco (bloatware aplikaciju). Čak moram priznat da mi se sviđa i puno mi bolje paše kaj su većinu stvari izgurali iz notifikacija i prebacili na tipku za multitasking. Ima tu nešto.
- baterija od 10-100% za 1:10H...
-jučer otkriveno da na njega pašu romovi s ostalih Leeco MTK mobitela, tako da ima AOSP (lineage), ako je baš to potrebno.

Sve u svemu, za 1.200,00kn moram priznat da ne vidim mane ovom mobu. Pogotovo kad iz šale uđeš u trgovinu pa kreneš uspoređivat s istim cjenovnim rangom (može da se sakru)... Doduše za koju kunu više, jako sličan Note 4x, samo sigurno duplo veći SOT, i slabiji proc, lošiji ekran, kamera, zvuk, manje rama... (priznam da Note 4x nisam držao u ruci, samo prenosim ono što sam dosad pročitao).

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

mile59 Deutsch zuper Ivan(4) hvala na odgovorima, pogledao sam malo navedene modele i volio bih se prebaciti na Android, ono što mi se ne sviđa je činjenica da se trude izrađivati te modele što tanjima i po meni krhkijima, postoji li možda neki model koji zadovoljava ono što želim + možda neku čvrstu građu ili sam osuđen na maskice?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice