LG Nexus 4 [Official Thread]

poruka: 1.532
|
čitano: 272.805
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]

Malo mi je to cudno...ali ako se vama ne grije nakon normalnog korištenja onda cu ga zamjenit i rjesen problem

12 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
Nema veze sto se grije dok god se ne resetira sam od sebe. Tako da ga ostavi na miru, imao sam sgs2 koji je znao bit vruc na mjestu SOC-a pa ja radio ispravno.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
10 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]

Evo igrao sam igricu 10-ak minuta i provjerio sam temp. baterija bila je 34°C....ali i ako nije to problem opet mi malo smeta hh

 

14 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
KarloNexus kaže...

Evo igrao sam igricu 10-ak minuta i provjerio sam temp. baterija bila je 34°C....ali i ako nije to problem opet mi malo smeta hh

 

s vremenom se navikneš, mobitel se jednostavno grije i neće ti pomoć zamjena uređaja, osim ako ne uzmeš neki drugi model

The further you get into technology, the further you go into gaming. That's the general rule.
10 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]

Pa zato me zanima jel se i vama grije ko i meni da sam sebe uvjerim :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
KarloNexus kaže...

Pa zato me zanima jel se i vama grije ko i meni da sam sebe uvjerim :)

pa neznam, meni se baš i ne grije imam ga već 4-5 mjeseci

Origin ID za FIFU 13: strbi_zg
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
Koristili tko od vas kakav custom rom? Ako da kako ste zadovoljni.

Ja trenutno CM11 i super zadovoljan.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
PC - stručnjak kaže...
Koristili tko od vas kakav custom rom? Ako da kako ste zadovoljni.

Ja trenutno CM11 i super zadovoljan.

 

Isprobao sam sve i svašta,

 

najbolje mi odgovara kombinacija purity rom + Semaphore kernel (jolie verzija sa dodanim faux zvukom). 

 

odlična baterija, odlične performanse, sve radi uredno, nije prenatrpano nepotrebnim stvarima a opet ima zanimljivih dodatnih postavki i opcija.

10 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Napokon sam skuzio da mi ne radi baterija kako spada...kad ga punim dođe mi do 95% normalno i onda ovih 5% moram cekat oko sat vremena mozda jos i malo vise

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
KarloNexus kaže...

Napokon sam skuzio da mi ne radi baterija kako spada...kad ga punim dođe mi do 95% normalno i onda ovih 5% moram cekat oko sat vremena mozda jos i malo vise

Stock rom i kernel?

10 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Jojjj...ne razumijem se ja u to...ugl nisam nikakve custom romove dodavo i to..

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
KarloNexus kaže...

Jojjj...ne razumijem se ja u to...ugl nisam nikakve custom romove dodavo i to..

Na custom kernelu imaš za podesit da ti se puni baterija do npr 95%. Onda se javlja efekt kako si ti opisao.

 

Za stock neznam.

14 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Pozdrav, 

 

sad vec imam nexusa nekoliko mjeseci i odlucio sam stavljati neki custom ROM, pa bi molio preporuke ROM+kernel.(za razliku od svih ostalih androida koje sam imao ovaj je izdrzao vise od 2 dana bez custom ROM-a, oko 2-3 mjeseca)

 

Uvjeti:

-cim bolja baterija

-performanse na razini stocka(naravno moze i bolje){#}

-da kernel podrzava OTG (preko HUB-a s vlastitim napajanjem), nije problem ni kasnije dodat mod, samo da kernel podrzava.

-i bilo bi pozeljno da ROM ima mogucnost da se smanje one tipke dole na ekranu, ko u paranoidu

 

Mislim da bi to bilo to, gore bi jos stavio onda ubuntu(onaj kod kojeg se android vrti u pozadini tako da mogu koristiti kao PC u hitnim slucajevima).

 

I jos ako ima neka bitna razlika izmedu stavljanja custom ROM-a od S2, Nexus S, Optimus 2x bi vas molio da napomenete.(naravno ako tko ima iskustva s nekim od tih uredaja)

 

Hvala. 

 

EDIT: Znate mozda kako backupat aplikacije i n jihove podatke bez roota?

 

:D
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2014 14:46 (CroNk3r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Nadovezao bih se na ovo posljednje, koliko je meni poznato nikakav backup aplikacija nije moguć bez administratorskih privilegija. Morati ćeš najprije rootati. Što se ostaloga tiče, ja sam probao nekoliko ROM-ova na Nexusu, na S2 preko 50 valjda u godinu i pol, ali sam na kraju postao veoma nezahtjevan korisnik i koristim obični čisti CM, tako da doista nisam kompetentan pričati o tome. No spomenuo sam samo zato što sam se dotakao backupanja, pa da ne ispadne da sam samo oko toga imao iskustva... Sretno u pronalasku "idealne" kombinacije {#}

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
kuleee kaže...

Nadovezao bih se na ovo posljednje, koliko je meni poznato nikakav backup aplikacija nije moguć bez administratorskih privilegija. Morati ćeš najprije rootati. Što se ostaloga tiče, ja sam probao nekoliko ROM-ova na Nexusu, na S2 preko 50 valjda u godinu i pol, ali sam na kraju postao veoma nezahtjevan korisnik i koristim obični čisti CM, tako da doista nisam kompetentan pričati o tome. No spomenuo sam samo zato što sam se dotakao backupanja, pa da ne ispadne da sam samo oko toga imao iskustva... Sretno u pronalasku "idealne" kombinacije {#}

Jucer sam otkrio kako se moze backupati:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=34744848&postcount=4

 

Za sada sam stavio paranoid+franco kernel, cini mi se ok kombinacija, al nikako da dobim root privilegije, busybox installer pise da je instalirano, a kad provjeravam root onda pise da je busybox neispravan...(a trebao bi biti ok rootan kad sam pratio korak po korak sve)

 

EDIT: root osposobljen

:D
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 12:24 (CroNk3r).
16 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Kako se ostvaruje garancija kod nas u Hrv. za kupljeni Nexus 4 (u 10.mj. prošle godine, NY) preko Google Play Store u Americi? Hvala

 

p.s. nema potrebe za tim, ali bih se volio informirati.

last.fm/user/jolly_bravo
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Da li je imao tko problema s nexusom da mu se smrzava? Svakih dan-dva mobitel odluči ostati u sleep modeu, ne reagira na tipke, pozive. Moguće ga je upaliti samo uz reset.

Pretražio sam temu, ali nisam našao ništa slično.

 

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
Kush kaže...

Da li je imao tko problema s nexusom da mu se smrzava? Svakih dan-dva mobitel odluči ostati u sleep modeu, ne reagira na tipke, pozive. Moguće ga je upaliti samo uz reset.

Pretražio sam temu, ali nisam našao ništa slično.

 

Mojoj supruzi se to dogodilo 2 puta ovog vikenda. ;(

Pucaaaajjjj :)
10 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
bNeo kaže...

Mojoj supruzi se to dogodilo 2 puta ovog vikenda. ;(

Ja sam probao gotovo sve što se preporuča na internetu(xda) od factory reseta do Safe Charge aplikacije.

Još mi je jedino preostalo uključiti never pod opcijom keep wi-fi on during sleep.

Google u ovom slučaju šalje novi uređaj, no naš dragi Svijet medija kaže da uređaj dostavim na servis na pregled i naravno zamjenski uređaj se ne dobije.

Potpis
10 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Ja sam isto kupio nexus u svijetu medija i mislim da imam problem s baterijom. 

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
jollyb kaže...

Kako se ostvaruje garancija kod nas u Hrv. za kupljeni Nexus 4 (u 10.mj. prošle godine, NY) preko Google Play Store u Americi? Hvala

 

p.s. nema potrebe za tim, ali bih se volio informirati.

Nažalost nema internacionalnu garanciju.

U slučaju manjeg kvara, možeš se javiti ovlaštenom servisu , ali ako je veći kvar, koji zahtjeva npr. zamjenu uređaja, moraš ga slati na servis tamo gdje si ga kupio. U tvom slučaju sa USA/NY adrese na koju je stigao, tako da ga na tu adresu i vrate/pošalje novog. Ovo su mi rekli iz LG Hrvatska.

 

Uostalom, što ti piše u garanciji koju si dobio sa mobitelom ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2014 10:19 (Nick_Diamond).
16 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
Nick_Diamond kaže...
jollyb kaže...

Kako se ostvaruje garancija kod nas u Hrv. za kupljeni Nexus 4 (u 10.mj. prošle godine, NY) preko Google Play Store u Americi? Hvala

 

p.s. nema potrebe za tim, ali bih se volio informirati.

Nažalost nema internacionalnu garanciju.

U slučaju manjeg kvara, možeš se javiti ovlaštenom servisu , ali ako je veći kvar, koji zahtjeva npr. zamjenu uređaja, moraš ga slati na servis tamo gdje si ga kupio. U tvom slučaju sa USA/NY adrese na koju je stigao, tako da ga na tu adresu i vrate/pošalje novog. Ovo su mi rekli iz LG Hrvatska.

 

Uostalom, što ti piše u garanciji koju si dobio sa mobitelom ?

Hvala na odgovoru. Ja budala nisam točno pročitao papire koji su stigli ili se ne sjećam više. Račun od google play store i sve što je bilo u kutiji je jedino što imam, a prvo prilikom ih budem opet provjerio, malo sam u stisci sad.

last.fm/user/jolly_bravo
14 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Sorry, kriva tema...

This is Spartaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2014 14:09 (pnv).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Eto da se i ja prijavim kao sretan korisnik Nexusa 4 ...

 

Dojmovi nakon tjedan dana koristenja su odlicni , nakon 3 godine Moto Defy-a za koji sam smatral da je ok uvidih koja je to razlika , nebo i zemlja .

Jos se jedino navikavam na velicinu , ostalo mi je sve wow , mobitel nema laga , sve radi ko podmazano , ne vidim potrebu za Nexus 5 ili G S4 uz ovaku zver iskreno (a naspram frendovog S4 mi se cini da ovaj moj N4 radi puno glaci i ujednacenije) , mozda jedina prednost N5 ili S4 je kamera , to je jedina slaba karika koju vidim na mobu , mada opet 3 puta je bolja nego na Defy tak da se nemrem pozaliti :D 

 

I iskreno zvucnik je po meni podosta glasan , glasniji nego da Defy , Nexus S od seke ili WildFire S od bolje polovice .

 

I baterija me zacudila , fakat traje (po tome kaj ljudi pisu sam zakljucil da ce mi trajati pol dana do dan) , ma nek slika kaze svoje :D

 

Ono 3g radi celo vremen , Wifi tu i tam , oko 3 plus sata razgovora , malo surfanja , 30-tak emjalova , 20-tak poruka i ne gasenja prek noci radi alarma ... Iskreno zadivljen , moj stari Defy bi na kraju dana bil na 50-60% baterije .

 

Za 230 evrica kaj kosta na Ditech je neverovatna kupnja .

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 16:15 (Ezav).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Otkad sam uzeo N4 bio sam na paranoid android-u. Kako već mjesec-dva čekam update na PA4 to mi je dosadilo, pa tražim neki zanimljiv rom za daily driver. Jednom kad instaliram nebi mjenjao neko vrijeme, pa imate li preporuke?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
SebaOS kaže...

Otkad sam uzeo N4 bio sam na paranoid android-u. Kako već mjesec-dva čekam update na PA4 to mi je dosadilo, pa tražim neki zanimljiv rom za daily driver. Jednom kad instaliram nebi mjenjao neko vrijeme, pa imate li preporuke?

Odabir ROM-a je teško uzeti u obzir kroz nečiju preporuku, pošto je sam odabir ograničen nečijim subjektivnim mišljenjem. Ja sam osobno probao na desetke različitih ROM-ova svojedobno na S2, na Nexusu desetak različitih. No na kraju se sve svede na tipični čisti Cyanogenmod u mom slučaju :)

http://download.cyanogenmod.org/?device=mako

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.3.2014 16:36 (kuleee).
13 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
kuleee kaže...
SebaOS kaže...

Otkad sam uzeo N4 bio sam na paranoid android-u. Kako već mjesec-dva čekam update na PA4 to mi je dosadilo, pa tražim neki zanimljiv rom za daily driver. Jednom kad instaliram nebi mjenjao neko vrijeme, pa imate li preporuke?

Odabir ROM-a je teško uzeti u obzir kroz nečiju preporuku, pošto je sam odabir ograničen nečijim subjektivnim mišljenjem. Ja sam osobno probao na desetke različitih ROM-ova svojedobno na S2, na Nexusu desetak različitih. No na kraju se sve svede na tipični čisti Cyanogenmod u mom slučaju :)

http://download.cyanogenmod.org/?device=mako

Živio stari! {#}

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
SebaOS kaže...

Otkad sam uzeo N4 bio sam na paranoid android-u. Kako već mjesec-dva čekam update na PA4 to mi je dosadilo, pa tražim neki zanimljiv rom za daily driver. Jednom kad instaliram nebi mjenjao neko vrijeme, pa imate li preporuke?

 

od svih koje sam probao najbolji mi je bio purity rom. Nema nabacanih nepotrebnih stvari, a opet ima zanimljivih opcija. Netrebam ni govoriti da radi odlično.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 -problem sa spajanjem na računalo

Može li mi netko pomoći kod problema spajanja LG Nexusa 4 (Android 4.4.2) sa računalom (Windows 7 Ultimate).
Znači kada mobital spojim USB kablom u računalo na displeju mobača se pojavi poruka "spojen kao medijski uređaj".
Kod idućeg koraka dobijem informaciju da je povezan kao MTP ,no na računalu nigdje nije vidljiv tako da ne mogu prebacivati ništa niti na njega,niti sa njega.
Kako da konfiguriram postavke da riješim ovaj problem.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG Nexus 4 -problem sa spajanjem na računalo
dajdam kaže...

Može li mi netko pomoći kod problema spajanja LG Nexusa 4 (Android 4.4.2) sa računalom (Windows 7 Ultimate).
Znači kada mobital spojim USB kablom u računalo na displeju mobača se pojavi poruka "spojen kao medijski uređaj".
Kod idućeg koraka dobijem informaciju da je povezan kao MTP ,no na računalu nigdje nije vidljiv tako da ne mogu prebacivati ništa niti na njega,niti sa njega.
Kako da konfiguriram postavke da riješim ovaj problem.

Tu može biti puno uzročnika. Npr moja dva frenda imaju također Nexus 4, njihove mobitele moj kompjuter ne prepoznaje i ne mogu transferirati na njih ništa, a s druge strane ja na svoj sve normalno prebacujem... Dalo bi se s time malo poigrati, ali sam prelijen jer moj mob radi. Skraćeno, pokušaj instalirati drivere za Nexus "u oba smjera" tako da ga spojiš na normalni USB 2.0 port bez USB debugginga upaljenog i onda ga spoji dok je debugging upaljen. Debugging možeš paliti i gasiti u developers meniju kojeg aktiviraš (ako ti već nije aktiviran na dnu glavnih postavki) tako da odeš u glavni settings/about phone/build number - pritisni 7 puta... To mi je jedino sada na jednom logično, ne znam zašto...

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice