"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.386
|
čitano: 6.101.957
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

To je standardna cijena, oni salju samo sa DHL i nicim drugim.  Isto te dođe naručio sa kineskog ili Eu dok platiš pdv i 30kn carinskih troškova, ja ga uzeo sa EU zbog garancije. Prije je bilo sa jako dobrom cijenu na Merimobiles.com sa EU Warehouse. Ali nemaju ga vec dugo na skladištu. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Neznam gdje da pitam pošto nema teme za ovaj mobitel, uzela sam Noa H40 i dok je mobitel na punjaču puni se samo dok je ugašen ekran, a kad je upaljen i nešto radim po njemu stanje baterije je stalno isto, znači ne puni se iako je na punjaču.. da li se to ikome događalo? Probala sam naći u postavkama da li se može promijeniti, ali nema nigdje opcije

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
rosebud1 kaže...

Neznam gdje da pitam pošto nema teme za ovaj mobitel, uzela sam Noa H40 i dok je mobitel na punjaču puni se samo dok je ugašen ekran, a kad je upaljen i nešto radim po njemu stanje baterije je stalno isto, znači ne puni se iako je na punjaču.. da li se to ikome događalo? Probala sam naći u postavkama da li se može promijeniti, ali nema nigdje opcije

 Vjerojatno je do softwera. Ako ikako možeš vrati taj mob i uzmi sa Merimobiles Eu skladišta Xiaomi 1s 173$ ako ne možeš toliko odvojiti pogledaj na njušci lg l70 ~ 700kn ili lg l90. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dobro šta ste nadrkani lijepo pitam dali se isplati kupovat...

Moj PC  
0 5 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...

 Pošto je iz kine računaj još pdv +30kn poštanskih troškova. Znači  ~1150. Za te novce bolje uzeti Xiaomi hongmi 1s koji je provjeren i na kojem sve radi. Evo ti ga ovdje sa Eu skladišta Link

elephone P6000 je puno bolje, više RAM-a, lizalica, 64 bitni procesor
xiaomi redmi 1s, to je stari model

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
gta san andreas kaže...
Patrick_cro kaže...

 Pošto je iz kine računaj još pdv +30kn poštanskih troškova. Znači  ~1150. Za te novce bolje uzeti Xiaomi hongmi 1s koji je provjeren i na kojem sve radi. Evo ti ga ovdje sa Eu skladišta Link

elephone P6000 je puno bolje, više RAM-a, lizalica, 64 bitni procesor
xiaomi redmi 1s, to je stari model

 Nije sve u specifikacijama, Xiaomi 1s je stariji model ali provjeren i sve radi na njemu. A kupnja ovog je macak u vreci. K tome ima obican ekran, znaci ni gorilla glass ni dragontrail, pitanje je kakav mu je gps signal, kamera, kvaliteta izrade. Imao sam dosta kineza i svi oni lijepo izgledaju sa specifikacijama ali kad ih dobis u ruke i pocnes testirati na svakom neki klinac ne radi. Po meni bolje ici na nesto provjereno i sta radi nego na nesto sto ima samo dobre specifikacije. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Što Jiayu s3, ovaj model je potvrđena. Znam da je ovaj model je skuplji.
Ima jako dobre specifikacije, pa sam se pitala.
Inače, gdje su telefoni i dalje dobro i provjereno na 1.400 kuna.
Vidim da si predlažemo xiaomi redmi note 4g.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Za 1400 kn neces naci nista bolje od Xiaomi note 4g i to sa Eu garancijom. Jedino ako ides kupovati nešto rabljeno sa garancijom sa njuškala. Jiayu na žalost nisam testirao tak da ne mogu govoriti o njemu. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2015 19:00 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koji android telefon na tržištu-trgovina može se usporediti s redmi note. Brinem malo razlučivost zaslona. Da biste znati više o tome što drugi dobar telefon.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Rezolucija ekrana ti je sasvim dovoljna za 5.5 ". Imam obicni note i sve se odlicno vidi, meni je super sta je hd rezolucija jer bez veze ne trosi bateriju,ajde jos nekako bih i progutao fullhd ali sve iznad toga je zesce sranje jer se razlika stvarno ne vidi a dobije se samo veca potrosnja uredaja. Imas nekih 3 stranice prije glasanje za taj cjenovni rang pa ces vidjeti da je to najisplativiji mob za te novce. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Uzeti cu redmi note samo nadam se da necu pozalit sto cu dati 1500,6kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pitanje vezano za mobitel do 700kn uz uvjete da je dostupan u RH dućanima, da je Android 4.4 na njemu, kamera je namijenjena za entry level fotkanje po danu i da je screen size do 5".

 

Koji uzeti do 700kn (max 800kn ako se uspijem protegnuti do tih para):

 

 

http://www.hangar18.hr/hr/proizvodi/20085/4570/smartphone-4-noa-c25

 

http://www.chipoteka.hr/artikl/116491/smartphone-doogee-dg310-qc-voyager2-crni

 

ili

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=23870

 

Naravno, molim odgovor što je prije moguće jer mobitel bi uzeo najkasnije u četvrtak kao poklon osobi koja prelazi sa dumbphonea na smartphone. 

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
midzan21 kaže...

Pitanje vezano za mobitel do 700kn uz uvjete da je dostupan u RH dućanima, da je Android 4.4 na njemu, kamera je namijenjena za entry level fotkanje po danu i da je screen size do 5".

 

Koji uzeti do 700kn (max 800kn ako se uspijem protegnuti do tih para):

 

 

http://www.hangar18.hr/hr/proizvodi/20085/4570/smartphone-4-noa-c25

 

http://www.chipoteka.hr/artikl/116491/smartphone-doogee-dg310-qc-voyager2-crni

 

ili

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=23870

 

Naravno, molim odgovor što je prije moguće jer mobitel bi uzeo najkasnije u četvrtak kao poklon osobi koja prelazi sa dumbphonea na smartphone. 

 Sve smeće...

Malo para kako god okreneš. Po meni najbolji izbor je THL T6s, THL 4000 ili ako bi windows phone onda Nokia Lumia 530. D

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2015 21:24 (bodija).
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

gdje je najisplativije kupiti xiaomi redmi note 4g

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bodija kaže...

 Sve smeće...

Malo para kako god okreneš. Po meni najbolji izbor je THL T6s, THL 4000 ili ako bi windows phone onda Nokia Lumia 530. D

 Hah šta ja mogu kad je kriza i nema se niti za izlaske više, a kamoli za ovakav poklon :P Inače koji je od ova 2 THL moba bolji baš za početnika u Android svijetu (kao što sam bio napisao čovjek prelazi sa dumbphonea na Android smartphone) jer mislim da ću možda čak i neki od njih uzeti (osim ako dodatni cash ne dođe sutra onda sam škvorc za 100kn)... Zbilja težak izbor za mob do 700kn ... 

 

P.S: Čitao sam recenzije od ovih mobova što sam naveo, te mi je onako the best buy ispao C25 NOA... 

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...

Giga rama je dovoljna za osnovne aplikacije, ali kad tad ce se instalirati druge aplikacije i ne vidim smisao da se uzima slabiji mobitel za isti novac. 

 

Ma to da al računao sam da može proći jeftinije s amazon-om, a i ovo je po hardveru više manje isti uređaj ko i Moto G 1. generacije, pitaj ljude koji ga imaju jel imaju problema s tim. Teško.

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Zec_94 kaže...

Redmi note 4g 5,5 incha to je meni veliko...nekako mi je to vise za cure veci ekrani ali svida mi se pa sad stvarno nemam pojma vise sta da uzmem 

 

Ako imaš dovoljno velike džepove nemaš problema :)

Ja sam kao većina ljudi mislio da će problem biti u ruci pa sam probavao mobitel jel mi velik za ruku ili ne al u biti do problema dođe kad taj mobitel trebaš pospremiti u hlače...

 

Uglavnom, ako ja nemam problema sa svojim ručicama, nećeš ni ti :D

Na kraju krajeva danas ionako rijetko koji mobitel možeš koristit jednom rukom tako da vidi jel ti stane u džep, da nebi trošio novac i na odjeću :P

12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz. ekipi pročitao sam par stranica ove teme i sad mi treba konkretna pomoć pošto mislim kupiti Lenovo a806. Pročitao sam da ga par korisnika ima pa me zanima kakvo je stanje sa baterijom i problemima sa njom te općenito da li se isplati uzeti taj mobitel.  

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
midzan21 kaže...
bodija kaže...

 Sve smeće...

Malo para kako god okreneš. Po meni najbolji izbor je THL T6s, THL 4000 ili ako bi windows phone onda Nokia Lumia 530. D

 Hah šta ja mogu kad je kriza i nema se niti za izlaske više, a kamoli za ovakav poklon :P Inače koji je od ova 2 THL moba bolji baš za početnika u Android svijetu (kao što sam bio napisao čovjek prelazi sa dumbphonea na Android smartphone) jer mislim da ću možda čak i neki od njih uzeti (osim ako dodatni cash ne dođe sutra onda sam škvorc za 100kn)... Zbilja težak izbor za mob do 700kn ... 

 

P.S: Čitao sam recenzije od ovih mobova što sam naveo, te mi je onako the best buy ispao C25 NOA... 

 Najbolji izbor do 700 kn ti je svakako lg l70 sa njuskala sa garancijom. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Do 700 kn možeš kupiti sasvim pristojan mobitel (pogotovo ako je to prvi smartphon), ponovo moram reći da ljudi prave neke nebulozne usporedbe. Ja sam kupio Doogee (za oca) i radi sasvim pristojno, (na WOW garancija 2 godine), dobar je i THL t6s. Moja preporuka je mobitel sa 1 rama i garancija. Za Doogee i Thl je lakše i jeftinije pronači maskice, novu bateriju i sl.

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Smijem li pitati u ovoj temi?


Kakva je situacija s kineskim tabletima? Isplati li se naručivati tablete iz Kine i jesu li oni bolji od no-name tableta ovdje (Prestigio, 2Look i sl.)?

 

Mislim do oko 150€ max.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Chriss kaže...
Zec_94 kaže...

Redmi note 4g 5,5 incha to je meni veliko...nekako mi je to vise za cure veci ekrani ali svida mi se pa sad stvarno nemam pojma vise sta da uzmem 

 

Ako imaš dovoljno velike džepove nemaš problema :)

Ja sam kao većina ljudi mislio da će problem biti u ruci pa sam probavao mobitel jel mi velik za ruku ili ne al u biti do problema dođe kad taj mobitel trebaš pospremiti u hlače...

 

Uglavnom, ako ja nemam problema sa svojim ručicama, nećeš ni ti :D

Na kraju krajeva danas ionako rijetko koji mobitel možeš koristit jednom rukom tako da vidi jel ti stane u džep, da nebi trošio novac i na odjeću :P

 

Hahah cuj po mojim procjenama trebao bi stati a sad vidit cemo kroz par dana :D

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mungo kaže...

Stigao mi je jutros Huawei Honor 6 , konacno!!!  

 I, kaki je? :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Onjegin kaže...

Smijem li pitati u ovoj temi?


Kakva je situacija s kineskim tabletima? Isplati li se naručivati tablete iz Kine i jesu li oni bolji od no-name tableta ovdje (Prestigio, 2Look i sl.)?

 

Mislim do oko 150€ max.

 

Kineski tableti su po meni best-buy. Odlicna kvaliteta za malu cijenu,a svi su skoro na quad procesorima. Preporuka od mene je neki Windows tablet.. Kolega sa foruma je tu napisao recenziju,tablet je vise nego odlican za 600kn. LINK : http://anton008.com/pipo-w4-recenzija/

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koji bi bio mobitel best buy za oko 500kn? LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Na temu rasprave o Redmi Note 4G:

 

- netko je krivo napisao, ni 4G ni 3G nemaju gorillu. Pozeljno je nesto zaljepiti na ekran, ja sam stavio originanu Xiaomijevu "krutu" naljepnicu, skroz zadovoljan.

 

- (ponovo) .. xiaomishop.eu nije sluzbeni xiaomi sajt, i "ilegalno" koristi njihove brandove (boje, logo, ikone...) ali salje originalne telefone bez greske, tako su (za sada) pouzdani. Ja sam isto narucio tamo, dosao za 3 dana.

 

- ne treba narucivati rootanje prilikom kupnje, svi multilang romovi (koje i tako koristi 90% ljudi izvan kine) donose root.

 

- velicina; kako kome pase. Ja koristim trenutno 5.5" i 5". Nakon par minuta rada na 5.5", osjecam se "sugavo" kada predjem na 5" :)

 

- kamera i dalje treba malo ljubavi. Dosta se poboljsala sa MIUI 6, ali, usporedbe radi, sa svoja 13mpx je losija od Asus Zenfonovih 6mpx (16:9) ili "starog" iphone 4s primjerice.

 

- inace, evo vec nekih 3 mj., telefon radi bez greske, baterija odlicna i traje po par dana (ne koristi se za pozive, nema sim karticu).

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

3g ima gorillu - http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note-6217.php, vjerojatno ima i 4g al se nije nitko izjasnio za to. 

Bene docet, qui bene distinguit.
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Redmi note i redmi note 4g nemaju gorilla glass nego dragontrail glass, vec sam pisao o tome, isto tako sam na svojem mobitelu presao po ekranu sa nazubljenim nozem i ekran je to dobro prosao. Malo se bolje informiraj prije nego napises da nema nikakvu zastitu na njemu. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bok ljudi, prvi put pisem, ali zelim podijeliti svoje iskustvo. Narucih u cetvrtak 8.1. u vecernjim satima Oneplus One sa merimobiles.com, iz European warehousea. Uzela sam najbrzu DHL dostavu jer prvi put "riskiram" toliko novaca online. U europskom skladistu je bio samo bijeli model od 16GB. Sve skupa sa postarinom 2700 kn. Obradili su posiljku i shippali je u petak navecer. Jucer je mobitel dosao meni. Bez poreza, carine itd jer je iz Europe doslo.

Naravno, odusevljena sam mobitelom, zvijer je! Dosad sam imala Huawei G300 s kojim se nije uopce moglo raditi... 

Za moje zenske ruke je mrcu velik, ali odlicno lezi u ruci s obzirom na to. 

Tako da cisto preporucujem merimobiles.com, sve je ok proslo :-)

 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Što kazete na Saygus V2? http://ww2.saygus.com/  (p.s. znam da nije kinez nego iz us)

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.1.2015 18:48 (krojex).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice