"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.784.132
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel moguće na Lenovo P780 stavit neki ROM da dobije podršku na 900 MHz na 3G?

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kak bi to napravil? To je ko da pitas dal mozes custom ROM-om stavit novi ekran jel si ovaj razbil.

You got to lose to know how to win
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
indy500 kaže...

Jel moguće na Lenovo P780 stavit neki ROM da dobije podršku na 900 MHz na 3G?

Nema za 3G 900Mhz, al ima ROM koji dodaje Super AMOLED ekran.

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
R4zOR229 kaže...

Kak bi to napravil? To je ko da pitas dal mozes custom ROM-om stavit novi ekran jel si ovaj razbil.

Kakve sad to veze ima s ekranom?

Negdje sam pročitao da je moguće staviti prerađeni ROM od Lenovo S920 i da tada radi 900 MHz na P780, ali ne mogu više naći gdje sam to pročitao.

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mad_Badger kaže...
indy500 kaže...

Jel moguće na Lenovo P780 stavit neki ROM da dobije podršku na 900 MHz na 3G?

Nema za 3G 900Mhz, al ima ROM koji dodaje Super AMOLED ekran.

Onda ga dodaj svojoj baki. Pametnjakoviću

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
indy500 kaže...
R4zOR229 kaže...

Kak bi to napravil? To je ko da pitas dal mozes custom ROM-om stavit novi ekran jel si ovaj razbil.

Kakve sad to veze ima s ekranom?

Negdje sam pročitao da je moguće staviti prerađeni ROM od Lenovo S920 i da tada radi 900 MHz na P780, ali ne mogu više naći gdje sam to pročitao.

Spominje ti ekran, jer nedostatak podrške za 900mhz nije stvar softwarea, nego hardwarea.

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa upravo to me i zanimalo. Je li stvar u softwareu ili hardwareu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Cadus kaže...
Cadus kaže...

Pozdrav ljudi!

Ovako, trazio bi nekog strucnjaka za kineze, koji bi mi preporucio best buy do 1500kn :)

Smartphone za surfanje, za kameru, za gaming, podrsku Custom ROM-ova po mogucnosti...

Pratio jesam to kinesko trziste dosta dugo, i za ove moje uvjete su mi zapinjali mobiteli tipa: iOcean x7 Plus ili Elite, ZOPO C2 ili ZP980 i NEO N003. Dal mi jos neko moze reci bolji prijedlog? Iskustva kakva, online shopove (Banggood se spominje kao najbolji) itd... :)

Puno hvala na odg! ;)

Moze netko? :)

Ja sam se mislio između istih mobitela kao i ti i naručio sam Neo n003 sa 2gb ram i 32 rom. Izbor mi je najviše bio između nega i iocean elite, izabrao sam neo zbog 3000 mah baterije. Naručio sam ga s yoymart-a koji je službeni dobavljač ovog mobitela te sam ga platio 1560 kn sa osiguranjem pošiljke (koja košta oko 7$). Ako nećeš tu vidi na ttmal-u. Mislim da nećeš pogriješiti koji god da odabrao.

Frka85
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

upravo naručen ovaj mob za 653,5 HRK, javim kad stigne

LoL: CRORenato NFSW: Remzi1996
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Remzi kaže...

upravo naručen ovaj mob za 653,5 HRK, javim kad stigne

 

 

šteta što je samo 512 mb ram-a

11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
HDesignz kaže...
Remzi kaže...

upravo naručen ovaj mob za 653,5 HRK, javim kad stigne

 

 

šteta što je samo 512 mb ram-a

 

I nema 3G...

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
stručnjak kaže...
Cadus kaže...
Cadus kaže...

Pozdrav ljudi!

Ovako, trazio bi nekog strucnjaka za kineze, koji bi mi preporucio best buy do 1500kn :)

Smartphone za surfanje, za kameru, za gaming, podrsku Custom ROM-ova po mogucnosti...

Pratio jesam to kinesko trziste dosta dugo, i za ove moje uvjete su mi zapinjali mobiteli tipa: iOcean x7 Plus ili Elite, ZOPO C2 ili ZP980 i NEO N003. Dal mi jos neko moze reci bolji prijedlog? Iskustva kakva, online shopove (Banggood se spominje kao najbolji) itd... :)

Puno hvala na odg! ;)

Moze netko? :)

Ja sam se mislio između istih mobitela kao i ti i naručio sam Neo n003 sa 2gb ram i 32 rom. Izbor mi je najviše bio između nega i iocean elite, izabrao sam neo zbog 3000 mah baterije. Naručio sam ga s yoymart-a koji je službeni dobavljač ovog mobitela te sam ga platio 1560 kn sa osiguranjem pošiljke (koja košta oko 7$). Ako nećeš tu vidi na ttmal-u. Mislim da nećeš pogriješiti koji god da odabrao.

Hvala na odgovoru {#}

Jel ti mobitel uredno dosao? I jel se plaća samo taj iznos od 1560kn ili je tu jos PDV? 

 

Ja trazio nekog strucnjaka za kineze, kad mi odgovor da doslovno strucnjak hahahah {#} 

Zao mi je jedino sto nema gorilla glass, al eto...

Dok mi je Zopo C2 prelijep sa dizajnom, ovaj mi je tek solidan, al ne moze se imat i ovce i novce - uostalom bitnije su mi specifikacije...

I jel ima izbora kakvih custom ROM-ova za NEO N003, jesu li potrebni uopce? Root cu definitivno napravit.

Ukupni dojam?

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2013 0:52 (Cadus).
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imam Neo N003 i što se tiče custom ROMova, i nema ih toliko, tek se zajednica počela zagrijavati jer je 2GB/32GB verzija tek 2 mjeseca na tržištu, nisu isto ROMovi za 1/4GB verziju. Rade se i MIUI verzije koliko sam vidio, Španjolci su napravili neki CoinCity ROM, a nedavno je izašla i službena 1.1 verzija i to je to. Ja sam na tvorničkoj 1.0 verziji i nisam u 10-ak dana korištenja uočio nijedan bug tako da mi se zasada niti ne da flashati. Mobitel dolazi root-an tako da to ne moraš ni odraditi, a kupuj preko Yoymarta, TTmalls ili Chinapadmalls koji su ovlašteni reselleri, ali ga ima i na npr. Merimobilesu, svugdje je oko 260$ i da, vjerojatno ćeš platiti još PDV na tu cifru. A inače, nema Gorillu, ali ima Asahi Dragontrail staklo (AGC) što je valjda isti drek, a i dođe s tvorničkim screen protectorom. Baterija je odlična, uz neko normalno korištenje ide i preko 48h. A evo još dojmova: 

 

Kratki review Neo N003 Advanced 2GB/32GB - uređaj je naručen krajem rujna s Chinapadmall-a, poslan 11.10., na carinu ZGB stigao 21.10. i isporučen 31.10. Paket je bio uredno zapakiran, osim punjača tu je bio i dodatni screenprotector uz onaj koji je već nalijepljen na ekranu. Uređaj je multilanguage i došao je rootan. Mobitel je vrlo kvalitetno izrađen, stražnji poklopac je od matirane crne plastike i nigdje ne škripi niti ima zazora, dapače, čak se i prilično teško skida. Kapacitativne su vrlo jasno osvijetljene. Ekran je vrhunski, nikakvih primjedbi. OS je Android 4.2 koji doslovno leti, jedino treba odmah instalirati Apex ili Novu launcher jer defaultni je bez ikakvih opcija. Testirao sam kameru, video, GPS, Antutu i brzinu 3G i sve je za sada izvrsno. Jedini minus koji sam uspio naći je vrlo slaba bljeskalica, može se koristiti kao lampa u mraku, no za slikanje u mračnom prostoru nije baš nešto. Eventualno kao minus mogu staviti i ukupnu težinu uređaja što ide zapravo na savjest bateriji koja se zbilja ogromna. Fotke i video su odlični, zbilja nikakve zamjerke. Za GPS me vrlo zanimalo kako će proći jer ga dosta koristim, nakon uključenja EPOa fiksira se za 30-60 sekundi, hvatao je čak i 15/12 satelita. Igrice ne igram tako da s te strane ne bih mogao ništa reći.

Album sa slikama: LINK

Snimljen video: LINK

13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pisite i kolimo dobijete "SCREEN ON" na uporabi baterije, jer ovako kad kazete po 2 dana traje razlikuje se dosta o korisnicima, nekome moze trajati i cijeli tjedan ako jako slabo koristi mobitel. Tako da pisite screen on = upaljen ekran.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

kupija sam zte v987 i nemam google play, znaći li to da ga samo treba rootat

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako tko ima kupon za banggoood,neka mi se javi u inbox,please :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Izgleda da ću naručit HTM H100, košta AUD 217$ i još ću dobit kupon od 15$ tak da za te pare dobim mrak mob {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imam jedno pitanje općenito u vezi track pošiljke...koja je nabolja stranica za praćenje i kako prepoznati lažni track no? Meni je mob poslan prije 10-ak dana i još piše transporting...kada bi trebali postati vidljivi detaljniji podaci?

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
thaar kaže...

kupija sam zte v987 i nemam google play, znaći li to da ga samo treba rootat

 Trebaš ga rootat i staviti google play apk u sistem/app te napraviti dopuštenja rw-r-r i restartat mobitel, ili probati mobitel vratiti na tvorničke postavke i napraviti google account, te nakon toga možda dobiješ google play apk, ali prvo probaj rootat mob pa skini google play sa xda developer foruma i preko Root Explorer Managera stavi je u sistem kako sam opisao, probaj.

"Just A Dream ".
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Što kažete na ovaj mobitel
Dal ga tko ima, ili je mozda tko narucivao tako neku kopiju iPhone?
Ovaj nema apple logo, dali bi svejedno bilo problema na carini? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
testerica kaže...

Što kažete na ovaj mobitel
Dal ga tko ima, ili je mozda tko narucivao tako neku kopiju iPhone?
Ovaj nema apple logo, dali bi svejedno bilo problema na carini? 

na carini ne bi trebalo biti problema, meni je mob dobar, jedino mi u oko upada loša kamera, a ovo ostalo je čist ok

LoL: CRORenato NFSW: Remzi1996
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

I ja mislim da nebi trebalo bit problema al tko ce ih znat.
Volio bih da se javi netko ko je narucivao neku kopiju iPhona bez loga pa da mi potvrdi da nije bilo problema. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Remzi kaže...
testerica kaže...

Što kažete na ovaj mobitel
Dal ga tko ima, ili je mozda tko narucivao tako neku kopiju iPhone?
Ovaj nema apple logo, dali bi svejedno bilo problema na carini? 

na carini ne bi trebalo biti problema, meni je mob dobar, jedino mi u oko upada loša kamera, a ovo ostalo je čist ok

512mb rama ti nije upalo u oči?

 

Po meni androidi bez 1gb rama su samo patnja...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Remzi kaže...
testerica kaže...

Što kažete na ovaj mobitel
Dal ga tko ima, ili je mozda tko narucivao tako neku kopiju iPhone?
Ovaj nema apple logo, dali bi svejedno bilo problema na carini? 

na carini ne bi trebalo biti problema, meni je mob dobar, jedino mi u oko upada loša kamera, a ovo ostalo je čist ok

 Nema 3g/H mreže to znaš.

"Just A Dream ".
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

gdje je najjeftiniji ZTE v967s?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
testerica kaže...

Što kažete na ovaj mobitel
Dal ga tko ima, ili je mozda tko narucivao tako neku kopiju iPhone?
Ovaj nema apple logo, dali bi svejedno bilo problema na carini? 

za 550 kuna mislim da je ovaj W450 pun pogodak, puno bolje nego taj gof

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Navodno da može raditi na 900 mhz 3g,potrebno je flešati modem od lenova s920.

I sam sam želio kupiti upravo lenovo p780 no nisam,ali čim prodam zte v967s i lenovo a850 koje trenutno imam idući će svakako biti p780 pa ću isprobati jel šljaka kombinacija sa drugim firmwareom modema.

A o tome možete vidjeti ovdje http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2353087

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
David87 kaže...

Izgleda da ću naručit HTM H100, košta AUD 217$ i još ću dobit kupon od 15$ tak da za te pare dobim mrak mob {#}

Nikada cuo za taj mobitel.

Ima kadi kakav review ili nesto?

Ima odlicne specifikacije pa me zanima gdje mogu vidjet mobitel u akciji.                 

MSI Z77A-GD65 | i7 3770K 4.5GHz | 8GB Corsair 1866MHz | MSI GTX680 Ligtning OC | XFX 650W | SSD 128GB + HDD 1TB | Noctua NH-D14 | Coolermaster Storm Enforcer |
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Marcuskac kaže...
David87 kaže...

Izgleda da ću naručit HTM H100, košta AUD 217$ i još ću dobit kupon od 15$ tak da za te pare dobim mrak mob {#}

Nikada cuo za taj mobitel.

Ima kadi kakav review ili nesto?

Ima odlicne specifikacije pa me zanima gdje mogu vidjet mobitel u akciji.                 

mob je za preorder, a izlazi za mjesec dana, tako da za sada još ništa, no uz takav proc, 2GB rama i PowerVR 544MP4 mislim da je 1100kn ništ...

 

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...

Imam Neo N003 i što se tiče custom ROMova, i nema ih toliko, tek se zajednica počela zagrijavati jer je 2GB/32GB verzija tek 2 mjeseca na tržištu, nisu isto ROMovi za 1/4GB verziju. Rade se i MIUI verzije koliko sam vidio, Španjolci su napravili neki CoinCity ROM, a nedavno je izašla i službena 1.1 verzija i to je to. Ja sam na tvorničkoj 1.0 verziji i nisam u 10-ak dana korištenja uočio nijedan bug tako da mi se zasada niti ne da flashati. Mobitel dolazi root-an tako da to ne moraš ni odraditi, a kupuj preko Yoymarta, TTmalls ili Chinapadmalls koji su ovlašteni reselleri, ali ga ima i na npr. Merimobilesu, svugdje je oko 260$ i da, vjerojatno ćeš platiti još PDV na tu cifru. A inače, nema Gorillu, ali ima Asahi Dragontrail staklo (AGC) što je valjda isti drek, a i dođe s tvorničkim screen protectorom. Baterija je odlična, uz neko normalno korištenje ide i preko 48h. A evo još dojmova: 

 

Kratki review Neo N003 Advanced 2GB/32GB - uređaj je naručen krajem rujna s Chinapadmall-a, poslan 11.10., na carinu ZGB stigao 21.10. i isporučen 31.10. Paket je bio uredno zapakiran, osim punjača tu je bio i dodatni screenprotector uz onaj koji je već nalijepljen na ekranu. Uređaj je multilanguage i došao je rootan. Mobitel je vrlo kvalitetno izrađen, stražnji poklopac je od matirane crne plastike i nigdje ne škripi niti ima zazora, dapače, čak se i prilično teško skida. Kapacitativne su vrlo jasno osvijetljene. Ekran je vrhunski, nikakvih primjedbi. OS je Android 4.2 koji doslovno leti, jedino treba odmah instalirati Apex ili Novu launcher jer defaultni je bez ikakvih opcija. Testirao sam kameru, video, GPS, Antutu i brzinu 3G i sve je za sada izvrsno. Jedini minus koji sam uspio naći je vrlo slaba bljeskalica, može se koristiti kao lampa u mraku, no za slikanje u mračnom prostoru nije baš nešto. Eventualno kao minus mogu staviti i ukupnu težinu uređaja što ide zapravo na savjest bateriji koja se zbilja ogromna. Fotke i video su odlični, zbilja nikakve zamjerke. Za GPS me vrlo zanimalo kako će proći jer ga dosta koristim, nakon uključenja EPOa fiksira se za 30-60 sekundi, hvatao je čak i 15/12 satelita. Igrice ne igram tako da s te strane ne bih mogao ništa reći.

Album sa slikama: LINK

Snimljen video: LINK

 

Hvala ti puno na odg!

A iz kojeg shopa si ga ti narucio? I koliko ti to ispadne na kraju (uracunajuci PDV)? Ovo je definitivno best buy do 1500-1600kn, nema sumnje... Samo je pitanje koliko te jos to dode sa PDV-om?

Sto se tice gaminga, vecina igra lagano radi, osim koliko sam vidio po videima steka: Asphalt 8... Sto mi nije jasno, jer na Galaxyju S3 radi savrseno.

A sad, ako me navedeni mob ispadne (sa PDV-om) oko 2000kn, radije bi uzeo tu kod nas Galaxy S3, posto i benchmark govori kako je S3 bolji. A sad, sta vi preporucate? {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2013 23:57 (Cadus).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice