Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

poruka: 2.779
|
čitano: 797.484
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ja imam mobitel nekoliko dana, isprobao sam par romova (stock, miui, coincity) i odlucio se za coincity 1.4, stavio GO Launcher i mob radi super. Koristim VIP i T-mobile kartice. Baterija bez problema izdrzi cijeli dan, jedino sto se dugo puni i sto utor za punjac nije najsretnije rijesen. Probao sam puniti preko Samsungovog punjaca (0.7A), no preko noci  je sa 14% doslo do 22%, pa sad nastavljam na  originalni. U svakom slucaju, mislim da je ovo odlicna kupovina...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

još jedno pitanje, meni ona folija na ekranu nije dobro napravljena pa se vide mali mjehurići.

da li se ta folija može maknuti pa staviti nova ili se to radi samo tvonrički?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
@linpus
Nije utor tolko kriv kolko punjac...ako si primjetio malo je veci nego standardni da mozes punit s onim gumenim smecem na mobu...anyway korisrim od huaweia y300 punjac i kao da brze puni nego taj njegov...
LoL West : KeiichiAssassin ; Nordic: ExpNinja
16 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

@dado1977 Pa naravno da se to radi samo tvornički i to ga moraš osobno odnesti u tvornicu {#}

Šalim se, naravno da sam možeš staviti novu zaštitnu foliju, ako je imaš.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2013 8:28 (Eyekool).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Pozdrav, jeli tko kupovao si screen protector novi pošto vidim da vas je dosta dobilo sa loše zaljepljenim folijama, gledao sam sad druge modele npr, 4.5 incha je Huawei Ascend g510. Pa me zanima od kojeg drugog moba paše screen protector? Na geekbuyingu kosta 5$ original dok na ebayu za neki drugi mob mozes dobit 3-5 komada za dolar.

Necu zvaku ocu kusur
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

I tih 1,89usd je previse..

 

Na geekbuyingu sam pitao koliko bih ih 5x kostalo pa su mi poslali cijenu od cca 9,50aud, ali to mi je bilo puno, pogotovo kada vidim koliko su zapravo losi ti njegovi screen protectori, moj je pun ogrebotina.

 

Ja cu probati s ebaya naruciti za neki 4,5" mob, pa cemo vidjeti..

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

koji punjac tj. od kojeg moba bi punio brze od ovoga koji se dobije sa cubotom?

 
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

jos nisam dobio mob ali viidm da rijetko kome dobro radi punjac...ako je netko narucio punjac i screen protector i da dobro rade nek napise 

Postavljam glupa pitanja
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Fabregas4 kaže...

jos nisam dobio mob ali viidm da rijetko kome dobro radi punjac...ako je netko narucio punjac i screen protector i da dobro rade nek napise

  Ja imam 3x kineza: Cubot GT99, Tronsmart TS7 i ZOPO ZP910, jedino je Cubotov adapter loš i prelagan.

 

Sada dopunjavam sa ZOPO-vim punjačem, on je puno puno kvalitetniji.

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

jel tko probao puniti da se spoji sa USB-om na komp.??jel ide tako bolje?

Postavljam glupa pitanja
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
assassin.st kaže...
Fabregas4 kaže...

jos nisam dobio mob ali viidm da rijetko kome dobro radi punjac...ako je netko narucio punjac i screen protector i da dobro rade nek napise

  Ja imam 3x kineza: Cubot GT99, Tronsmart TS7 i ZOPO ZP910, jedino je Cubotov adapter loš i prelagan.

 

Sada dopunjavam sa ZOPO-vim punjačem, on je puno puno kvalitetniji.

I koji ti je mobitel najbolji od ta 3? 

 

12 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
zaki kaže...
assassin.st kaže...
Fabregas4 kaže...

jos nisam dobio mob ali viidm da rijetko kome dobro radi punjac...ako je netko narucio punjac i screen protector i da dobro rade nek napise

  Ja imam 3x kineza: Cubot GT99, Tronsmart TS7 i ZOPO ZP910, jedino je Cubotov adapter loš i prelagan.

 

Sada dopunjavam sa ZOPO-vim punjačem, on je puno puno kvalitetniji.

I koji ti je mobitel najbolji od ta 3?

 

Ukupno gledano, najkvaliteniji je ZOPO, ali taj košta oko 190usd. No meni je prevelik, a ima i malo zrnatiji ekran zbog qHD rezolucije i malo slabije kuteve gledanja. S obzirom da je placen 94usd (uhvatio na akciji na antelifeu), odličan je. Ekran mu ima

 

Ako gledam omjer cijene i kvalitete, ipak je Cubot najbolji sveukupno, pogotovo mi odgovara njegova veličina. Tronsmart nekako trza pri radu, nije da je spor, ali takav mi je osjećaj u korištenju. Iako mi je fizički ljepši od Cubota i ima malo bolji kontrast na ekranu, ali samo malo bolji.

 

 

Fabregas4 kaže...

jel tko probao puniti da se spoji sa USB-om na komp.??jel ide tako bolje?

  Probat ću ga večeras ostaviti s njegovim USBom na komp spojenog, pa javim.

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2013 14:18 (assassin.st).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

E nisam vidio, ali opet i to je duplo skuplje nego sto na ebayu dobijem 5 komada.

Necu zvaku ocu kusur
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Nemam signala. Sto da radim?
12 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
LittleM kaže...
Nemam signala. Sto da radim?

  Probaj iskljuciti 3G mrezu.

 

Evo stavio sam MIUI, vidjet cemo kako radi.

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
12 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
11glava11 kaže...

koji punjac tj. od kojeg moba bi punio brze od ovoga koji se dobije sa cubotom?

... ja koristim HTC-ov i puni savršeno i brzo, njegov originalni nisam ni isproba

095/8033306
11 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
LittleM kaže...
Nemam signala. Sto da radim?

Znaci nisam jedini. Nemas ga uopce ili ti prekida?

16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Zar ti domeklija nisi napisao da ti na drugom simu radi i da ti ne krči?

Isključite 3G ako imate ovakve probleme.

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

@fabregras

Ja ga samo tako punim, onaj punjač što se dobije ne koristim nikako nego ga samo spojim micro USB kablom na laptop.

 

I to je to.

 

Oh da primjetio sam da se onaj screen protector zna jako namastiti pa se vide tragovi kada ekran to osvijetli pikselima. Ono vide se kao šareni tragovi po ekranu, to dosta zna živcirat.

Razmišljam da kupim novu foliju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2013 20:31 (Strifer).
10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Jel tko narucio screen protector ali da je kvalitetan?!

Postavljam glupa pitanja
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Iskljucio 3g i sad sve super radi. Hvala
11 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ag008 kaže...

Zar ti domeklija nisi napisao da ti na drugom simu radi i da ti ne krči?

Isključite 3G ako imate ovakve probleme.

ne znam, možda i jesam, ili je tako izgledalo tom trenutku. danas sam se vozikao od ivanića do zagreba i nazad, večinu vremena sam proveo na mobu, što jači što slabiji signal i krči li ga krči.

ako ne koga zanima kako to zvuči neka mi pošalje broj moba da ga nazovem.

isključio sam i 3g i data promet, mijenjao mjesta sim karticama, probao razne kombinacije tele2, bonbon, ht hr, 1 sim ili 2 sim, ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2013 21:09 (domeklija).
16 godina
online
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
assassin.st kaže...

  Ja imam 3x kineza: Cubot GT99, Tronsmart TS7 i ZOPO ZP910, jedino je Cubotov adapter loš i prelagan.

 

Sada dopunjavam sa ZOPO-vim punjačem, on je puno puno kvalitetniji.

Padaju mi na pamet "kvalitetnija" kineska napajanja (za PC) kojima težinu zapravo daje lažni PFC od betona. {#} Ne kažem da Zopov punjač ne valja, samo sam imao tu asocijaciju.

Fabregas4 kaže...

jel tko probao puniti da se spoji sa USB-om na komp.??jel ide tako bolje?

Standardni PC USB daje struju do 500mA, što je slabo (puniće, ali sporo). Ako ti se ne sviđa "originalni", možeš da upotrebiš bilo koji drugi punjač sa micro USB priključkom koji imaš.

 

Ja sam večeras konačno došao do svog GT99 i prvi utisci su vrlo pozitivni. Uvezao sam kontakte, ubacio obe SIM kartice, 3G (HSDPA) radi odlično... GPS je "out of the box" standardno bio u banani, no posle ovog (u ovoj temi pronađenog) fixa se preporodio i hvata lokaciju prilično brzo, na primer, brže nego Xperia Mini (BTW, telefon nije rootan, tako da to izgleda nije neophodno za ovu popravku).

 

EDIT: Zar ovaj uređaj, s obzirom na to da ima stock Android 4.2, ne bi trebalo da dolazi sa swipe tastaturom?!

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2013 4:00 (Ivan(4)).
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Konačno i ja dobio svoj primjerak. Inicijalna iskustva vrlo pozitivna, uz uočene mane koje bi svim čitateljima ove teme trebale biti poznate (ali za tisuću i nešto kuna ne može mu se ništa previše zamjeriti). GPS zezao, prema gornjem fiksu proradio, vidjet ćemo što će biti dalje.

 

Također, problem s odspajanjem s telekomunikacijske mreže, koji se "riješio" isključivanjem 3G-a. Općenito nisam presretan s tim i moram reći da to nije problem (samo) Cubota, nego nečeg drugog. Naime, dosad sam koristio low end Samgung Galaxy Mini S5570i - katastrofa od mobitela, također je svako malo ostajao bez signala, međutim rijetko se sam "budio", odnosno kad je ostao bez signala (sad pretpostavljam da je razlog isto 3G), nije bilo dovoljno malo pričekati, već sam ga morao restartati.

 

Sad se više ne sjećam što se pisalo na početku teme. Trebalo bi dokučiti zašto 3G uzrokuje prekid telekomunikacijske mreže. Ne znam jesam li pročitao to na ovoj temi ili negdje na nekom stranom forumu, no neki su tvrdili da su im slični problemi nestali kad su zatražili drugu SIM karticu. To mi zvuči malo nelogično. Bilo kako bilo, trebat će otkriti koji je pravi uzrok, umjesto da se problem prikriva isključivanjem 3G-a.

 

Ivan(4) kaže...
EDIT: Zar ovaj uređaj, s obzirom na to da ima stock Android 4.2, ne bi trebalo da dolazi sa swipe tastaturom?!

Zar swipe tipkovnica nije komercijalni proizvod? Na Playu se mora kupiti (trial traje 30 dana). Ima i SwiftKey, koji je također komercijalan. Ili ti misliš na neku treću tipkovnicu? Koju?

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2013 8:14 (mbaksa).
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mbaksa kaže...

Konačno i ja dobio svoj primjerak...

I ja sam dobio svoj, ali ga zapravo nisam dobio! {#}

 

Sudba kleta me je poslala jučer ujutro na teren, a u podne mi javiše da je stigao neki paket kojeg su platili 240 kuna.

 

Kad se vratim u ponedjeljak, očekujte detaljan unboxing. {#}

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Istina je da je Swype komercijalna tipkovnica, ali postoji beta verzija za skinut koja radi bez problema. A Android 4.2 bi trebao imat neku svoju verziju swypea, na stock tipkovnici.

Što se tiče 3G-a, vidio sam na jednoj španjolskoj recenziji kako rješavaju taj problem isključivanjem nekih nepotrebnih frekvencija. Navodno telefon stalno pretražuje sve moguće GSM i 3G frekvencije i onda to uzrokuje problem sa signalom. Ne sjećam se jesu li koristili neki program za koji je potreban root ili se možda negdje u developer meniju to može isključit, ali poisključivali su sve nepotrebne frekvencije i tako mob radi perfektno na 3G

16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Quaresma kaže...

...

Ajde pogledaj imaš li još negdje te linkove pa ih ovdje zalijepi da istražimo situaciju. Preko onog programčića MTK Tools može se puno toga mijenjati pa je lako moguće da uopće ne treba rootati mobitel.

16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Quaresma kaže...

...

Što se tiče 3G-a, vidio sam na jednoj španjolskoj recenziji kako rješavaju taj problem isključivanjem nekih nepotrebnih frekvencija. Navodno telefon stalno pretražuje sve moguće GSM i 3G frekvencije i onda to uzrokuje problem sa signalom. Ne sjećam se jesu li koristili neki program za koji je potreban root ili se možda negdje u developer meniju to može isključit, ali poisključivali su sve nepotrebne frekvencije i tako mob radi perfektno na 3G

To bi vjerovatno moglo biti ovo:

 

 Nemam nikakvih problema s 3G signalom pa cu za sad ostaviti ovako kako je.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2013 14:20 (Eyekool).
13 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

zna li itko neki dobar servis u rijeci da bi mi htjeli otvorit cubota i pocistit oko tipke za zkljucavanje ili ju promijenit (iako ne znam kako kad sigurno nemaju zamjensku tipku za njega) a da nije preskupo? sa banggooda nista ne javljaju, nisu se udostojili odgovoriti ni na jedan mail, a live chat im je uvijek offline?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice