Asus ZenFone 5

poruka: 728
|
čitano: 162.929
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Koju točno verziju? A neznam hoće li ići kad ga PC ne prepoznaje nikako. Instalirani su svi mogući driveri preko device managera.
13 godina
offline
Asus ZenFone 5

Malo sam zapustio svoj zen, trenutno se igram sa xiaomijem, ali vidim da je dosao L pa rekoh da probam... problem je sta mi je pritom odletio mob iz ruke i pao sa nekih 2-3 metra na rub stepenice sa ekranom, dakle tockasti udar. Zacudo, samo je "staklo" napuklo i ispod je ekran pocrnio, ali inace touch normalno radi sve, cak se ni pukotina ne osjeti pod rukom, samo me smeta to crnilo oko pukotine :)

 

E sad, ne pratim bas mobile hardver scenu - sto bi sve trebalo zamjeniti? Pretpostavljam da bi najjednostavnije bilo narcuiti komplet "staklo" i touch. Ako da, odakle i kako se to tocno zove, jel vec netko to narucivao za zena? I preporuka nekog servisa u Zagrebu koji mi to moze zamjeniti, ja i lemilica smo se rastali davnih dana :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
mcf kaže...

E sad, ne pratim bas mobile hardver scenu - sto bi sve trebalo zamjeniti? Pretpostavljam da bi najjednostavnije bilo narcuiti komplet "staklo" i touch. Ako da, odakle i kako se to tocno zove, jel vec netko to narucivao za zena? I preporuka nekog servisa u Zagrebu koji mi to moze zamjeniti, ja i lemilica smo se rastali davnih dana :)

 

Ne treba ti nista od toga, poprilicno je jednostavno.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Čini mi se da sam ranije bio pročitao, ali sada ne mogu naći. Pitanje oko servisa. Jeli on moguć u Hrvatskoj? Ili moram slati u Češku jer sam kupio preko alze?

 

Ne radi mi touch u doljnjem desno kutu, a i ima nešto čudno na ekranu tipa kao da je zrak ušao i to se stalno pomiče. Onako cijeli jedan kut znat biti "bijeli" i onda se pomakne u drugi nakon nekog vremena. Mobitel mi je stalno u zaštiti i nije niti jednom pao ili tako nešto nego se ovo počelo pojavljivati prije jedno mjesec dana, ali rekao nije za glavu pa ok. Ali evo sada prestaje raditi touch na jednom dijelu pa dok nije krepalo sve da to riješim.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Asus ZenFone 5

Ima. System One u Zg-u. U Vukovarskoj ulici

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
perix231 kaže...

Ima. System One u Zg-u. U Vukovarskoj ulici

 Hvala. Samo da se nadovežem da su pri prvom kontaktu ljudi bili vrlo ljubazni. Budući da nisam znao je li garancija globalna ili lokalna čovjek mi je to sve provjerio i imaju kurirsku službu koja će doći po mobitel. Napišem update kada se sve riješi.

9 godina
offline
Asus ZenFone 5

Ma nista. Bome su super i brzo su rijesili problem koji sam imao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

Po ovome http://mob.hr/procurila-lista-uredaja-koji-dobivaju-nadogradnju-na-android-6-0-na-listi-su-samsungovi-sonyjevi-i-lg-evi-modeli/

Naš Zenfone5 bi mogao dobiti Android Marshmalov (6.0) 

Ali radje pričekajte potvrdu od Asusa, na ovo gledajte samo kao nadu :D 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Garancija

Evo update priče o garanciji:

 

Kao što sam prije rekao Asus je naručen preko alze i jednostavno je bio krepao touch. Upućen je na servis u Hrvatskoj i to u spomenuti system one. Oni su poslali kurirsku službu po njega vrlo brzo to jest odmah nakon što je napravljen zahtjev i dostavljen im je u razumnon roku. Sad koliko su brzi ne znam jer mi je ovo prvi uređaj koji sam servisirao no zaprimili su ga 22. rujna, a popravak je bio dovšren 7. listopada. Zamijenili su matičnu ploču i LCD modul. Zbog praznika uređaj sam primio danas i sve o njihovom trošku. I slanje njima i povratak meni te popravci nisu ništa naplaćeni jer su priznali garanciju.

 

Sve u svemu ja sam zadovoljan.

 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Asus ZenFone 5

Ma to je odlicno, inace popravci znaju trajati po minimalno 30 dana.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
perix231 kaže...

Ma to je odlicno, inace popravci znaju trajati po minimalno 30 dana.

 Onda svaka čast ljudima. Stvarno sam zadovoljan uslugom. Preko toga da nisam uopće znao jel garancija vrijedi ovdje pa sam čovjeku slao sve papire koje imam da mi to on provjeri pa preko daljnje komunikacije. Sve 5. Tako da ako imate Asusa pod garancijom nema neka prevelike brige oko servisiranja. Bar na osnovu ovog iskustva.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
udarnik60 kaže...
perix231 kaže...

Ma to je odlicno, inace popravci znaju trajati po minimalno 30 dana.

 Onda svaka čast ljudima. Stvarno sam zadovoljan uslugom. Preko toga da nisam uopće znao jel garancija vrijedi ovdje pa sam čovjeku slao sve papire koje imam da mi to on provjeri pa preko daljnje komunikacije. Sve 5. Tako da ako imate Asusa pod garancijom nema neka prevelike brige oko servisiranja. Bar na osnovu ovog iskustva.

 drago mi je za tebe :) ja sam mislio da cu slati nazad u VB (MOBICITY ) ako mi se nesto desi mobaču, barem čitao da su oni koji su dobili neispravan mob od mobicitya govorim opčenito netko tko je kupio xiaomi, utrosio je 150kn za vračanje nazad. :D čitao da su i ostali tako utrošili :D 

 

Možda opet kupim Asusa :) samo nek još prorade na Zenfon Liniji, vizualno se nisu previše mjenjali osim stražnjeg poklopca :D

 

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

gre 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2015 18:19 (Markić7).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

I have big problem. Danas mi je iznenada u dzepu pukao display... Nikakva ostecenja se ne vide na uredaju, niti na samom ekranu! Odjednom je prsnuo. Ima 2 crte iznutra i tocno se vidi da je display "sam od sebe" pukao, jer nikakvog ostecenja na samom ekranu nema niti sam isao u planine s njim. Sto mislite hoce li ga na garanciji prihvatit? Sutra ujutro ih zoven pa javim.

12 godina
offline
Asus ZenFone 5

Objasni im fino sta i kako, igraj i na onu kartu da se telefon malo pregrijava dok radi mobile internet 

 

Drugu mi prije neki dan se pojavila zuta mrlja na ekranu, od pregrijavanja 
Naravno kupio je vani gdje vazi samo lokalna garancija tj USA i sad mu ne zele servisirati, ne moze dobiti svjetsku garanciju iako ima sve podatke/racun itd

Trazili mu u servisu preko 130 eur za popravku a displey se moze naruciti za 20-30eur preko amazona/ebaya....... smijesno

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
chaselol kaže...

Objasni im fino sta i kako, igraj i na onu kartu da se telefon malo pregrijava dok radi mobile internet 

 

Drugu mi prije neki dan se pojavila zuta mrlja na ekranu, od pregrijavanja 
Naravno kupio je vani gdje vazi samo lokalna garancija tj USA i sad mu ne zele servisirati, ne moze dobiti svjetsku garanciju iako ima sve podatke/racun itd

Trazili mu u servisu preko 130 eur za popravku a displey se moze naruciti za 20-30eur preko amazona/ebaya....... smijesno

 Kod mene je drugi slucaj, imam ono Asus Worldwide jamstvo i kupljen je mob sa alze tako da garancija valja. Samo hoce li oni to prihvatit iako bi trebali jer vidljive vanjske stete na uredaju nema koja bi vjerovatno ponistila garanciju jer bi bio ostecen od "moje" strane. Malo mu je po rubovima osteceno ali samo zadnja maska tj plastika. Na ekranu crtice nema....

13 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
chaselol kaže...
mcf kaže...

E sad, ne pratim bas mobile hardver scenu - sto bi sve trebalo zamjeniti? Pretpostavljam da bi najjednostavnije bilo narcuiti komplet "staklo" i touch. Ako da, odakle i kako se to tocno zove, jel vec netko to narucivao za zena? I preporuka nekog servisa u Zagrebu koji mi to moze zamjeniti, ja i lemilica smo se rastali davnih dana :)

 

Ne treba ti nista od toga, poprilicno je jednostavno.

 Hvala ti, tek sam sada vidio odgovor. OK, ovaj dio koji je tip na videu zamjenio - to je kompletan touch sa staklom? Jel to ovo - link ? Tnx :)

13 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
mickname kaže...

imam zenfon 5 vec 3 mjeseca, ponekad se zna dogoditi da nestane signala na fonu, nekad se vrati a nekad moram skinuti pooklopac, pa izvuci, pa ubaciti karticu, i onda opet normalno radi, da li je netko imao još takvih problema?

 Ima mi i muz istih problema, mora restartat mob i onda radi, ali precesto se to pocelo događat. Ima 2 kartice i sa obje je isto-nema signala,restart i radi. Sta napravit?

12 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
mcf kaže...

 Hvala ti, tek sam sada vidio odgovor. OK, ovaj dio koji je tip na videu zamjenio - to je kompletan touch sa staklom? Jel to ovo - link ? Tnx :)

Bas to :)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Asus ZenFone 5

Hvala ti :)

 

Jel' ti uspio frend na kraju zamjenit touch? Ono grijanje stakla prije skidanja - to je obican fen za kosu jel? :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
mcf kaže...

Hvala ti :)

 

Jel' ti uspio frend na kraju zamjenit touch? Ono grijanje stakla prije skidanja - to je obican fen za kosu jel? :)

Ma obican fen za kosu ili samo zagrijes telefon dobro preko 3g interneta.
Operacija uspjela, pacijent prezivio.

Za nekih 20 eur smo nasli display, zamjenili i cao 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Frend mi ima ovaj Asus kao i ja. Dobio ga je kao WW verziju, medjutim kada hoce uraditi update pise da je CUCC verzija i da nije moguc update te da treba pronaci odgovaracuju CUCC verziju. Kako je to moguce da u postavkama pokazije da je WW rom a prilikom updatea pise da je CUCC?

Na zvanicnom sajtu ne postoji ni jedna CUCC verzija osmim jedne stare.

 

Kako rijesiti ovo?

 

U prilogu screenshot verzije androida.

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Ženi pao mobitel u vodu i sada neradi mikrofon da li se isplati slati u servis 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Asus ZenFone 5

Pozdrav ekipa, imam problem s kamerom na Zenfoneu. Prije nekoliko dana prestala je raditi iz čista mira, prilikom otvaranja aplikacije iscrta se sučelje, ondje gdje bi trebala biti slika s kamere je crn ekran i nakon otprilike pola sekunde izbacuje me na home screen. Riječ je o verziji s 2GB memorije i Intelovim procesorom. Ono što je do sad pokušano:

1. Instalacija alternativne kamere - probao camera zoom fx i google kameru. Google izbacuje van uz grešku kako se nije moguće spojiti na fotoaparat, Zoom ostaje otvoren, ali je osim sučelja aplikacija potpuno crna. Kada koristim Zoom mogu koristiti prednju kameru. Flash radi kad se koristi kao baterija.

2. Obrisan cache aplikacije i podaci aplikacije, force stoppana je i uređaj rebootan.

3. Obrisani updatei aplikacije, reinstalirani updatei (sistemska je pa ju ne mogu deinstalirati), ni jedno nije pomoglo.

4. Napravljen je factory reset uređaja

 

Ovo se već jednom dogodilo prije nekoliko mjeseci i trajalo je nekoliko sati, nakon čega je nastavilo sve normalno raditi (sada traje od subote). Ono što ne želim raditi je root / mijenjanje recoverya, flashanje itd. Mob nije rootan niti je pretjerano prčkano po njemu, izuzev instalacije aplikacija. Ima li netko ideju prije nego ga pošaljem na servis (moram slati Alzi pa da najprije probam sve opcije)?

 

EDIT: Vidjeh sada da ne moram slati u CZ već da ima službeni servis u ZG, ali bez obzira na to, molim odg. ako tko slučajno zna ili je imao slična iskustva.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2015 19:29 (Arto).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
payo kaže...

Ženi pao mobitel u vodu i sada neradi mikrofon da li se isplati slati u servis 

jel bio u riži?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

bio je ali mikrofon nikako da radi

 

13 godina
offline
Asus ZenFone 5

Payo pa nazovi asus servis i pitaj, odakle da mi znamo jel ti se isplati :)

 

@Arto - da, nas servis u principu prima zenove sa alze bez problema. Ako se sve foto aplikacije ruse, mozda je hardverski krepalo nesto pa appovi ne mogu pristupiti kameri?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5

Ma i pretpostavljam da je to, ali vidim da ima svega po netu pa čisto da probam ako mi je nešto promaklo. Dogovaram sad za slanje u naš servis, pa javim što je bilo na kraju, ako nekome ubuduće bude potrebno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
mcf kaže...

Payo pa nazovi asus servis i pitaj, odakle da mi znamo jel ti se isplati :)

 

 

 nazvao i kaže citiram

cijena pločice na kojoj je mikrofon je 200,00 kn s PDV-om, a cijena ugradnje je 150,00 kn s PDV-om.
Rok isporuke je 20 radnih dana.
Postoji mogučnost da ni nakon zamjene ovog dijela mikrofon neće raditi jer je ta pločica spojena na matičnu ploču te uvijek postoji mogućnost da je dio matične ploče neispravan.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice