Prevara na Ebay ili?

poruka: 282
|
čitano: 96.857
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay - pitanja i odgovori
12 godina
offline
Prevara na Ebay ili ?

Mene zanima jel ikome dosa tablet koji su naručili  {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?
Blue2 kaže...

eto da se ocitam kako je zavrsila moja saga.platio sam porez,dobio sam tablet.lagali su me samo za kolicinu memorije koja mi je 1.7 gb a ne 4 kao sto su naveli i nemogu ubost punjac u utor za punjenje,pa punim sa punjacem od mobitela.stigao mi je tablet za 2 tjedna,neostecen i trenutno ispravan i vrlo zanimljiv.imao sam mali problem sa marketom koji sam brzo rijesio.sve igrice tjera bez trzanja.jedino sto ekran ima los kut gledanja

Aj super onda. Znači ne onaj iz nadoplate, nego baš onaj za osnovnih 61 USD? TO je ok, glavno da si zadovoljan i da je stiglo.

A što se tiče memorije...možda te i nisu lagali...tablet moguće da ima 4gb memorije, ali 1,7 još slobodno, nakon što je gore Android instaliran i sve ono što je već došlo instalirano.

 

A ovo sa punjačem, kutevima gledanja i to...to je ono - koliko para toliko muzike. Za te novce bitno da radi ono za što je namijenjen.

Koliko te došlo ukupno novaca? cca 470kn sa svim davanjima i troškovima?

11 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?
frend isto otvorio case prekjucer kao i ja ,njemu rano jutros pare vracene,meni jos nista
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?

ajde ne se živcirati, ako si platila paypalom a jesi, onda nemaš brige, i ako ti piše refund na ebayu, onda pare stižu uskoro, ako ne polako, vratiti će se ;)

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?
miki1981 kaže...
Blue2 kaže...

eto da se ocitam kako je zavrsila moja saga.platio sam porez,dobio sam tablet.lagali su me samo za kolicinu memorije koja mi je 1.7 gb a ne 4 kao sto su naveli i nemogu ubost punjac u utor za punjenje,pa punim sa punjacem od mobitela.stigao mi je tablet za 2 tjedna,neostecen i trenutno ispravan i vrlo zanimljiv.imao sam mali problem sa marketom koji sam brzo rijesio.sve igrice tjera bez trzanja.jedino sto ekran ima los kut gledanja

Aj super onda. Znači ne onaj iz nadoplate, nego baš onaj za osnovnih 61 USD? TO je ok, glavno da si zadovoljan i da je stiglo.

A što se tiče memorije...možda te i nisu lagali...tablet moguće da ima 4gb memorije, ali 1,7 još slobodno, nakon što je gore Android instaliran i sve ono što je već došlo instalirano.

 

A ovo sa punjačem, kutevima gledanja i to...to je ono - koliko para toliko muzike. Za te novce bitno da radi ono za što je namijenjen.

Koliko te došlo ukupno novaca? cca 470kn sa svim davanjima i troškovima?

Da, nije dosao onaj iz nadoplate vec onaj osnovni koji sam prvo platio po 61 dolar.zadovoljan moram biti jer nema povrata(neisplativo je),a posto sam to kupio kao poklon necacima,bitno je da ce oni biti zadovoljni.iako sam htio da ima i hdmi izlaz pa da ga mogu koristiti i kao htcp.sto se tice memorije kada ga spojim na racunalo,izbaci mi disk od 1.7gb na kojem je vec zauzeto nekih 250mb(to je valjda od androida).bevjerujem da je android velik 2gb.moram se ispraviti.punjac je trebalo prvi puta samo malo jace ubosti i sad sve radi:)

Izasao me 467kn tocno sa svim davanjima

14 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?

i tvoje mišljenje jel se isplatilo? I jel običan korisnik može biti zadovoljan s tim tabletom. 

I ajde ako imaš volje nabaci koju sliku da vidim(o) kako to izgleda, pa možda si i ja naručim takav, ili sličan.

I ne znam jesi gdje spomenuo specifikacije, pogledati ću ako nisi možeš i to zaljepiti ovdje :)

Zahvaljujem 

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?

eto franjo prije nekih pola sata sam napravio kratki review tog tableta.pronjuskaj malo po bugu:)inace meni se svidja.samo da potraje barem 2 godine

14 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?

evo baš čitam

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?

Kaj može neki link? :/

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?
Franjo15 kaže...

ajde ne se živcirati, ako si platila paypalom a jesi, onda nemaš brige, i ako ti piše refund na ebayu, onda pare stižu uskoro, ako ne polako, vratiti će se ;)

ne vidim nigdje da pise refund,ali ok strpljen spasen valjda ce uskoro stici novcici{#}

11 godina
protjeran
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?

dragi moj to ti je shit od tableta ako ga nisi rista kupio vec nebi ti preporucala zato jer je moj brat tako u itALIiji kupio neki tablet od 35 eura( pa znate onda) i to vam je takav znj touch screen je nula posto a ni na  android tj market se nemozese spojit nemoj kupovat upss nisam gledala da si ga kupio evo sve sto sam navela i ti si

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2013 8:58 (lakyboo).
11 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?

Otvorio sam case i sad čekam. Što ako u međuvremenu umjesto tableta stigne neka bezvrijedna glupost? Da li će mi paypal vratiti novac ako preuzmem paket i kako dokazati da nisam dobio ono što sam naručio?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?
upravo mi poslali mail da ce mi novcici biti vraceni,nadam se da bi sutra,prekosutra moglo leci
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?
Blue2 kaže...

Da, nije dosao onaj iz nadoplate vec onaj osnovni koji sam prvo platio po 61 dolar.zadovoljan moram biti jer nema povrata(neisplativo je),a posto sam to kupio kao poklon necacima,bitno je da ce oni biti zadovoljni.iako sam htio da ima i hdmi izlaz pa da ga mogu koristiti i kao htcp.sto se tice memorije kada ga spojim na racunalo,izbaci mi disk od 1.7gb na kojem je vec zauzeto nekih 250mb(to je valjda od androida).bevjerujem da je android velik 2gb.moram se ispraviti.punjac je trebalo prvi puta samo malo jace ubosti i sad sve radi:)

Izasao me 467kn tocno sa svim davanjima

Hvala za review.

A što se tiče veličine...

1,7 gb je ono što ti je ostalo nakon instalacije Androida. A ovih 250 mb su "korisnički" podaci. Dakle neke slike, videi, tonovi, što god su već oni dodatno gore ubacili.

Tako da Android će vjerojatno imat oko 2 giga. Mislim da to nije previše, ako se ne varam Android 4 na Noteu uzima 3 gige prostora.

14 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?

Gledam na jeBayu pa ne vjerujem koliki je to zapravo šrot od "pijace". Još uvijek ima hrpa sličnih oglasa za koje je očigledno da su lopine pa mi nije jasno kako to ebay sve dopušta.

 

http://www.ebay.com/itm/Ampe-A10-Quad-Core-Tablet-PC-10-1-inch-IPS-Android-4-0-Dual-Camera-Bluetooth-16G-/251221140278?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item3a7df26336&_uhb=1

 

Za usporedbu, neki dan sam postavio oglas na njuškalo. Doslovce, u roku od dvije sekunde, oglas je bio obrisan jer se nisam pridržavao nekih pravila ali ono što želim reći, eBay bi morao također imati veću kontrolu obzirom da se radi o tako velikom servisu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Prevara na Ebay ili ?

PA taj oglas je sat vremena gore, bit če još sitno. Podcijenjuješ veličinu e-baya, borba koju oni vode s prevarantima je za svaku pohvalu(snalažljiva gamad nema šta). A korisnik se isto valjda ima pola grama mozga, copy/paste naziva tableta i voila taj tablet kod normalnog sellera dođe oko 200$.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?
ChillyBoy kaže...

Gledam na jeBayu pa ne vjerujem koliki je to zapravo šrot od "pijace". Još uvijek ima hrpa sličnih oglasa za koje je očigledno da su lopine pa mi nije jasno kako to ebay sve dopušta.

 

http://www.ebay.com/itm/Ampe-A10-Quad-Core-Tablet-PC-10-1-inch-IPS-Android-4-0-Dual-Camera-Bluetooth-16G-/251221140278?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item3a7df26336&_uhb=1

 

Za usporedbu, neki dan sam postavio oglas na njuškalo. Doslovce, u roku od dvije sekunde, oglas je bio obrisan jer se nisam pridržavao nekih pravila ali ono što želim reći, eBay bi morao također imati veću kontrolu obzirom da se radi o tako velikom servisu.

sumnjam da oni stignu to sve prekontrolirat i ocijenit. Zato postoji tipka report item, pa dok naiđeš na takvo što, reportaj.

11 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?
domeklija kaže...
barbi kaže...
domeklija kaže...
barbi kaže...
vi koji ste otvorili case jel ko od vas dobio pare natrag?

došle pare preko PayPal-a na račun u banci, pametnom dosta.

 

za koliko ti je leglo na banku?

2 dana nakon obavijesti preko PP

 

 

evo danas stigao i "tablet". Malo me iznenadio jer su ga uspjeli utrpat i paketić 10x10 cm.

 

Za ozbiljno dobio sam privjesak u koverti sa tracking numberom od tableta. Bar nešta {#}.

11 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?

Meni još nisu vratili pare,a vidim po tracking numberu da bi sutra trebao doći "tablet". Obzirom da ću i ja vjerojatno dobit privjesak, da li da preuzimam? Da me ne bi paypal uvjetovao da platim povrat paketa natrag...kao dokaz da nisam dobio što sam naručio... A ako ne preuzmem vraća li se to automatski?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prevara na Ebay ili?

 

Ukratko ; Oglas ,  tablet 15$ (SCAM naravno) ,prodavac ima  100% positiv feedback -naušnice i privjesci , i  2- 3 tableta  

 

Razgovor mene i kupca (vec sam ga prijavio tad ) ;

(Q-moje pitanje  A- njegov odgovor) 

 

 

Q: Can you please tell me why this item is that low price ? 

A: Company to engage in activities to return consumers; regardless of the cost;

Q: Thanks for your time, 

How you garantee I will get item ? , Becouse there is many scams on ebay , and same items were sold as you are selling  right now .

A: ship on Air Mail,will reach in 15-25 days!

good day

 

Q: What company is that ?, becouse there was massive SCAM recently with same items . 

 

http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=sun_mimi*369&ftab=AllFeedback&rt=nc&myworld=true

 

good day !

 

(nema  odgovora)

 

Odgovor ebay-a; 

 For your protection, your recent message to 1348778421 wasn't sent because 1348778421 has been suspended and is no longer a registered user.

 

WIN WIN WIN {#} WIN WIN WIN    - a da ne pricam da sam spasio stotine naivnih kupaca jer su u par sat zaradili preko 30000 kuna na prevari , a ovakvih je prodavaca hrpetina , i ebay ne poduzima apsolutno ništa , ljudi su prevareni i ne dobivaju novce natrag !  

 

 

 

Preporučam iz protesta da se ne koristi više ebay i da se doda na SCAM listu (bar dok se ne ispricaju za propuste)  jer ovakve prevare  nemogu  proc bez njihovog blagoslova , sramota za kompaniju o kojoj sam imao jako dobro mišljenje do sad .

 

!!!!!!!!!!!!!    EBAY SCAM   !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 0:06 (Bubabug).
Moj PC  
2 6 hvala 0
16 godina
offline
Prevara na Ebay ili?

ko to ne dobija svoje pare nazad? ja sam pokrenuo case i ebay tj paypal mi vratio pare...

jedino ako ima neko ko ne pokrene case taj ce ostati bez svog novca...

a takvih mi i nije  zao jer su i dalje neuki pored svih informacija koje ti ebay gura pod nos o zastiti kupaca...

lijepo je objasnjeno sta uraditi u slucaju da ne dobijes nesto u roku od 40 dana i sta  uraditi kad sumnjas da je neki scam u pitanju itd itd itd....

uglavnom sve pise...

-BiH-slackspace
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili?

Po meni, servis ogromne veličine poput eBaya dobro da i reagira brzinom kojom reagira. Onaj x faktor koji je tu, i zbog kojeg svi ovi pokušaji uspijevaju nije eBayov antiscam sustav (šta bi eBay trebao imati kristalnu kuglu pri svakom novom listingu da procijeni odgovaraju li specifikacije tableta traženoj cijeni?), već totalno retardirani kupci koji iako u sebi znaju da je scam (tko lud prodaje tablet realne vrijednosti 100-200$ za 15-30?) opet kupuju, jer mi ljudi smo strašno pohlepna go\/na.

15 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
ovajonaj kaže...

ko to ne dobija svoje pare nazad? ja sam pokrenuo case i ebay tj paypal mi vratio pare...

jedino ako ima neko ko ne pokrene case taj ce ostati bez svog novca...

a takvih mi i nije  zao jer su i dalje neuki pored svih informacija koje ti ebay gura pod nos o zastiti kupaca...

lijepo je objasnjeno sta uraditi u slucaju da ne dobijes nesto u roku od 40 dana i sta  uraditi kad sumnjas da je neki scam u pitanju itd itd itd....

uglavnom sve pise...

Iz iskustva potvrđujem da je uvijek bilo tako i kupci su na ebay-u "ko svete krave" (i prezašticeni u nekim slučajevima) .

 

Ali konkretno u ovom slučaju , s tabletima i go pro kamerama...  Kupac izbriše acc i makne lovu s racuna i paypal nema od kud vratit pare  . Masovna prevara prisutna vec neko vrijeme na ebay-u  , svako malo se pojavi prodavač koji je do tad imao 100% positiv feedback (s nekim jeftinim item-ima) i od jednom prodaje jeftine tablete i kamere   . 

Nekoliko ljudi koje znam + par ljudi kojima sam poslao upit na mail su potvrdili da još nisu dobili lovu natrag , a to je veliki propust .

 

Evo ja cu ovaj tren narucit kameru ,pa cu javit sta ce bit ,dakle  znam da je SCAM 100% .

 

Evo novi takav prodavač , pazi 430 kamera prodanih i još nisu reagirali na prijavu ( a da ne pričam da ima desetak takvih item-a) ; 

http://www.ebay.com/itm/251221140213?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

 

Znaci ovaj prodavac je prevarom  na svim svojim itemima danas zaradio više od  400 000 kn  . Iskreno recite , dal si firma kakav je ebay može dopustiti ovako nešto ?

(očito može, jer vec satima nisu banali ovog sellera )

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 0:48 (Bubabug).
11 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
MaxWeber kaže...

Meni još nisu vratili pare,a vidim po tracking numberu da bi sutra trebao doći "tablet". Obzirom da ću i ja vjerojatno dobit privjesak, da li da preuzimam? Da me ne bi paypal uvjetovao da platim povrat paketa natrag...kao dokaz da nisam dobio što sam naručio... A ako ne preuzmem vraća li se to automatski?

Mislim da nečeš ništa morati preuzimati, moj tabletić je mene čekao u pošt. sandučiću.

16 godina
offline
Prevara na Ebay ili?

pa to je po meni jednostavno rijesiti... jer problem je nastao kada je paypal odlucio da ubrza isplatu novca prodavacima. kada tek pocinjes prodavati na ebayu i kad nesto, moras cekati 30 dana prije nego sto mozes dobiti pare na svoj bankovni racun...mogu ti stajati na paypalu ali ih neces imati u banci... i onda je paypal skontao da to malo ubrza i svim prodavacima koji imaju preko, lupam, 500 transakcija je omogucio da odmah mogu povuci pare na svoj bankovni racun...

i tako se rodila ideja o ovakvoj prevari...prvo dodjes prodajes neku bizuteriju po dolar dva da imas sto vise manjih transakcija..i kad predjes tu neku magicnu cifru onda ide scam...

i sto uspije ugrabiti love uspije...ali to je svejedno uzalud jer paypal ima uvid u podatke od bankovnog racuna i lagano pokrene tuzbu u njegovoj zemlji na osnovu njegovog racuna i paypal ce se opet naplatiti a ovi ce zavrsiti u zatvoru... Jedino ako nisu mogli otvoriti bankovne racune bez pravog imena i prezimena..u tom slucaju paypal je popusio...

al to je njihov problem..meni je bitno da nama vrate novac :)

-BiH-slackspace
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?

e pa ipak ne ide to tako da ti ljudi tako zarađuju, zarađuju ako ovi ne prijvljuju te loše stvari koje su kupile. 

Ali te pare koje je dobio na paypal ne idu odmah na njegov, račun, nije to samo tako postati ebay seller, imaju puno oni načina da se zaštite. A pošto i ebay i paypal rade zajedno, tj. ista su firma, ne prolazi to samo tako da ljudi ostaju bez love.

 

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prevara na Ebay ili?

Evo netko je gore napisao da prodavac moze zaraditi preko paypala mnogo novca pa zatim odmah povuci novac i ugasiti accountove. Sto je NETOCNO.

 

Kada nekome platis preko paypal, on taj novac moze podignuti s racuna tek nakon 21dan, i tada bi se moglo dogoditi da se nema odakle napraviti povrat. Ali i u tom slucaju paypal osigurava vas novac, dobijete nekakav kupon u visini iznosa, a jedina mana tog kupona jest sto vrijedi za samo jednu kupovinu.

 

Dakle na ebayu i paypalu kupac je stvarno zasticen kao licki medvjed, bolje nego u bilo kojoj fizickoj trgovini u HR.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili?

I dalje tvrdim da je ebay postao smeće od servisa. Kako je gore već rečeno, opet treba lupit blokadu selerima za podizanje love na 30 dana (ili više ovisno o tome za koliko garantiraju dostavu). Sa ovakvim SCAM-om, ebay se srozao na nivo iOffer-a na kojem bar možeš kupiti kopije svega i svačega.

 

http://pages.ebay.com/help/pay/payment_unavailable.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 12:57 (ChillyBoy).
13 godina
protjeran
offline
Prevara na Ebay ili?

Al vidi šta sad đubrad (na prevarante mislim) radi: šalju ljudima privjeske s tracking numberom samo da bi oni još pričekali s otvaranjem casea. Kakav privjesak šta ti odma nisu tablet poslali?!?!?

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 13:43 (chemmy).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay - pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice