Najbolja mreza?

poruka: 66
|
čitano: 47.364
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Najbolja mreza?

Pitanje vrlo jednostavno.

Moja SIM kartica je vec nekih 15-20 godina na t-mobileu. Unatoc ludim cijenama, bio sam prelijen sto se tice prelaska na drugi broj/mrezu. Pogotovo jer imam puno kontakata pa mi se nije dalo s tim zezat.

Posto vidim da ovi u tom t-mobileu ne popustaju i samo  dizu cijene, poruka o poskupljenju bonova 10% me je naljutila toliko da trazim drugu mrezu.

Nisam neki zahtjevni korisnik, dapace... SAmo bonovi dolaze u obzir - dok imam imam, dok ne ne! U prosjeku mi 50 kn bon drzi 2 mjeseca (ajmo rec da mjesecno 50 kn bon kupim) .

Znaci, koja mreza mi je najbolja?
tele 2 mi se cini kao najbolji? pogotovo radi ponude koja se odnosi da ako se do 30. lipnja prenese broj u tele 2.

Njihova Smart tarifa na bonove za 35 kn mi se cini savrsena - posto je podatkovni promet sve sto mi treba - viber/skype pozivi, wapp poruke. Rijetko kada saljem sms ili zovem (al valjda zato jer rijetko kada i imam na racunu nesto osim MB, pa zato bi i jeftiniji pozivi bili bolji.)

Iskustva za tele 2? pokrivenost izvan ZG? brzine interneta?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 12:36 (x360gamer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najbolja mreza?
ok je tele sto se tice cijene, al pokrivenost mreze je koma, meni u stanu u zgu nema signala, 3g jedva da ikad uhvatim..
14 godina
moderator
offline
Re: Najbolja mreza?

Ako ti je internet primarno što koristiš bježi od tele2.

 

Možda da se prebaciš na Simpu? Prejaka opcija?

https://www.simpa.hr/tarifa/opcije/prejaka-opcija

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
13 godina
offline
Najbolja mreza?

Tele2 je po meni odličan jedino što je malo slabija pokrivenost 3G signalom. Ja sam na vrhu zgrade (iznad baznih stanica) i imam 3-4 crtice 3G signala. U Zagrebu je pokrivenost na otvorenom odlična, skoro svugdje ima signala. Brzina interneta, kod mene (vrh zgrade) je 1.5 Mb/s, nekada ide i do 3 Mb/s. Ovisi koliko je ljudi spojeno na tu baznu stanicu i koliko je ona udaljena od mene.

 
0 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolja mreza?

Ta Prejaka opcija im je uvjerljivo najbolja ideja. Za ~75kn mjesečno imaš 1000 min, flat poruke i gigu neta. Di ćeš bolje....

 

Iako bi ja mijenjao - neka bude 500 poruka ali 2 gb neta. That would be nice.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
odjavljen
offline
Najbolja mreza?

Ja se baš i nebi složio, živim u okolici Varaždina (nekih 5km od grada) i pokrivenost je jako dobra.

Svjestan sam da imaju najgori signal, ali mi nije jasno kako u Zagrebu nebi bilo signala, jedino gdje nemam signala je na nekim mjestima na autocesti.

Trenutno sam u kući na 4. katu i signal mi je 4/5 (-93dBm), ali kako je negdje drugdje to nemogu reći.

 

Brzina downloada je ~4mb/s sa 3G (koji je stalan).

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 13:06 (Deawood).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Najbolja mreza?

Mislim da BonBon ima najbolju tarifu sto se tice interneta...

 

Bon od 160kn vrijedi godinu dana. Prve dvije tarife koje aktiviram imaju 50% popusta. A kupujem samo internet tarife. Cijene jako dobre po mom misljenju 10kn (120MB), 30kn (800MB), 60kn (2.5GB), 90kn (5GB + 4G mreza gdje je dostupna).

 

Znaci ako uplatis bon od 80kn, dobijes jednu tarifu u 50% popusta, a dok uplatis 160 dobijes 2 tarife 50% popusta.

 

Ja uzmem ovu od 30kn i jedva pola potrosim (s time da prva 2 mjeseca platim 15k+15kn). I ostane mi jos 4 mjeseca fore na 30kn (800MB) i 10kn imam ako slucajno za poziv ili poruku obicnu treba.

EUW: Ferritin
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Najbolja mreza?

Ovdje se nalazi karta pokrivenosti Tele2 signalom. Tamo gdje Tele2 nema signala ni 2G ni 3G, mobitel ti se automatski spaja na T-Mobile signal te se to zove nacionalni roaming. Sve su cijene iste jedina je razlika u tome što si na T-Mobile-ovom signalu.

 
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbolja mreza?
Ferritin kaže...

Mislim da BonBon ima najbolju tarifu sto se tice interneta...

 

Bon od 160kn vrijedi godinu dana. Prve dvije tarife koje aktiviram imaju 50% popusta. A kupujem samo internet tarife. Cijene jako dobre po mom misljenju 10kn (120MB), 30kn (800MB), 60kn (2.5GB), 90kn (5GB + 4G mreza gdje je dostupna).

 

Znaci ako uplatis bon od 80kn, dobijes jednu tarifu u 50% popusta, a dok uplatis 160 dobijes 2 tarife 50% popusta.

 

Ja uzmem ovu od 30kn i jedva pola potrosim (s time da prva 2 mjeseca platim 15k+15kn). I ostane mi jos 4 mjeseca fore na 30kn (800MB) i 10kn imam ako slucajno za poziv ili poruku obicnu treba.

Praktički istu stvar radimo, samo što ja 3-4 puta godišnje uzmem od 80kn.

Swedish latin super funk.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolja mreza?

Sad sam gledao bonbon i ne isplati se nikako. Prejaka opcija ga šiša.

 

Prvi mjesec kupiš bon od 100 - 50kn opcija, 50 ostane za uspostave. Svaki mjesec 50 za aktivaciju i onda nakon 3 mjeseca opet od 100 da imaš za uspostave. Ispadne 200kn svaka 3 mjeseca, dakle manje od 70kn mjesečno za 1000 minuta, flat poruke i gigu neta.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolja mreza?
Ferritin kaže...

Mislim da BonBon ima najbolju tarifu sto se tice interneta...

 

Bon od 160kn vrijedi godinu dana. Prve dvije tarife koje aktiviram imaju 50% popusta. A kupujem samo internet tarife. Cijene jako dobre po mom misljenju 10kn (120MB), 30kn (800MB), 60kn (2.5GB), 90kn (5GB + 4G mreza gdje je dostupna).

 

Znaci ako uplatis bon od 80kn, dobijes jednu tarifu u 50% popusta, a dok uplatis 160 dobijes 2 tarife 50% popusta.

 

Ja uzmem ovu od 30kn i jedva pola potrosim (s time da prva 2 mjeseca platim 15k+15kn). I ostane mi jos 4 mjeseca fore na 30kn (800MB) i 10kn imam ako slucajno za poziv ili poruku obicnu treba.

 

Po meni to nije baš najidealnije, ja sam na bonovima i imam 1000 minuta, 3GB prometa i još si uzmem 500 poruka za 10kn.

Bio sam na pretplati, ali mi puno bolje sjeda ovo sa 3GB prometa.

14 godina
neaktivan
offline
Najbolja mreza?

na bonbonu puno bolje iskoristiš minute jer uspostave poziva nema a obračunska jedinica je sekunda a i meni je dobro da znam  da nemam dodatnih troškova. Bon od 80 mi traje 3 mjeseca, prvi mjesec tarifa od 200min u pola cijene 15kn a druga 2 po 30 , 15+30+30=75kn za 3 mjeseca

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 13:21 (peroko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Najbolja mreza?

Evo dokaza, imajte na umu da sam iznad svih baznih stanica.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 13:27 (Marko :D).
 
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja mreza?
što je s ovih 5GB koje bonbon reklamira za 45kn?
AMD Phenom II X4 965 BE,MSI 990FXA GD80 v2.2
15 godina
offline
Re: Najbolja mreza?

Za sad najbolja je prejaka, prvi put 75 kn mj sve ostale mjesece 50kn, s tim, da sigurno neces potrositi minute, poruke flat, a giga interneta sasvim dovoljna ako ju slucajno potrosis i dalje radi net samo usporen, za aplikacije kao sto su viber,whats up, te facebook radi bez problema, cak i internet radio radi(naravno ne najbolja kvaliteta)

 

Najbolje je sto uvijek ima signala, i 3g je dobro pokriven..

 

Imam i tele2 i t-mobile, al svakako t-mobile u ovom pobjeduje

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 15:48 (dado16).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja mreza?
Sum_of_all_fears kaže...

Ta Prejaka opcija im je uvjerljivo najbolja ideja. Za ~75kn mjesečno imaš 1000 min, flat poruke i gigu neta. Di ćeš bolje....

 

Iako bi ja mijenjao - neka bude 500 poruka ali 2 gb neta. That would be nice.

Dok je na Simpi trajala akcija "Svima duplo" (od početka listopada 2013. do kraja veljače 2014.), mogao si nabrati novac na bonus račun i to sada koristiti za uspostave poziva.

 

Sada imaš akciju kojom ti u ovisnosti o vrijednosti bona do 30.9. za postojeće korisnike dodaju do ukupno 2GB prometa. Pogledaj na http://www.simpa.hr

 

Bio sam i na Tele2 i nisam imao većih problema, međutim neke moje kolege su imale i još imaju brojeve na Tele2 i uvijek samo imao i imam problema ako ih pokušam nazvati (pucanje veze ili nedostupnost korisnika).

 

Tele2 ima i skrivenih trikova: bonaši ne mogu preusmjeriti poziv ako su nedostupni (krepala baterija ili nema signala), a i  pojedini bonusi u akcijama im traju samo 30 dana, pa novac na bonus računu propadne.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 16:29 (BudalastoStvorenje).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja mreza?
Deawood kaže...
ali mi nije jasno kako u Zagrebu nebi bilo signala

Ako misliš na Tele2, na nekim mjestima u Zagrebu im je signal nešto slabiji. Meni su se događali prekidi razgovora (strogi centar Zagreba) ili nedostupnost korisnika koji je bio na Tele2 (širi centar Zagreba).

9 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja mreza?
BudalastoStvorenje kaže...

Dok je na Simpi trajala akcija "Svima duplo" (od početka listopada 2013. do kraja veljače 2014.), mogao si nabrati novac na bonus račun i to sada koristiti za uspostave poziva.

 

Sada imaš akciju kojom ti u ovisnosti o vrijednosti bona do 30.9. za postojeće korisnike dodaju do ukupno 2GB prometa. Pogledaj na http://www.simpa.hr

 

Bio sam i na Tele2 i ne nisam imao većih problema, međutim neke moje kolege su imale i još imaju brojeve na Tele2 i uvijek samo imao i imam problema ako ih pokušam nazvati (pucanje veze ili nedostupnost korisnika).

 

Tele2 ima i skrivenih trikova: bonaši ne mogu preusmjeriti poziv ako su nedostupni (krepala baterija ili nema signala), a i  pojedini bonusi u akcijama im traju samo 30 dana, pa novac na bonus računu propadne.

 

 

 

Molim lijepo osobu koja mi je dala palac dolje da obrazloži taj palac dolje. Što je u ovoj poruci bilo za palac dolje? Ne pogađa me palac dolje nego želim znati razlog.

 

1. Simpa je imala akciju Svima duplo, tko ju je iskoristio, za svaki bon je mogao dobiti 100% iznosa bona. Bilo pa prošlo.

 

2. Simpa trenutno ima akciju u kojoj daje dodatne megabajte i gigabajte.

 

3. Tele2 ima problema sa signalom u Zagrebu i to traje godinama.

 

4. Tele2 ima skrivenih trikova. Nazovite njihovu službu za korisnike, pa pitajte mogu li bonaši preusmjeriti poziv u spomenutim slučajevima. Također, bonusi im traju kratko. Možda ne svi, ali ono što sam ja gledao traje 30 dana.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja mreza?
3n3m1 kaže...
što je s ovih 5GB koje bonbon reklamira za 45kn?

To inače košta 90 kuna, pa moraš kupiti bon od 80 kuna, a u tom slučaju dobiješ popust od 50% na 1 paket po izboru. Tako veliki paket interneta za 90 kuna košta s popustom 45 kuna i pritom jedino u tom velikom paketu po novom nemaš ograničenje brzine na 4G mreži (inače je ograničenje 7,2 Mbit/s u downloadu i 2,1 Mbit/s u uploadu). Sve piše na http://www.bonbon.hr. Bonbon je ionako mreža HT-a, pa je signal sasvim ok.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja mreza?
Zasad sam na Tele 2 mreži,kupim bon odpo 50kn potom sjednu još 50kn bonus kuna njih prvo potrošim pa poslije aktiviram promotivni Smart paket za 35 kn u kojem dobivam 3GB,1000min...blabla...uglavnom sam zadovoljan opcijom,kod mene je 3G signal odličan ali Edge je katastrofa GPRS je dobar.Uglavnom bonbon s ovih 5Gb je dobra solucija ali dog je smart još dostupan ne razmišljam na prelazak.
AMD Phenom II X4 965 BE,MSI 990FXA GD80 v2.2
9 godina
neaktivan
offline
Najbolja mreza?

Kod mene Tele2 ima dobar signal za razgovore ali ima ispodprosječnu brzinu prijenosa podataka te ima te skrivene trikove zbog kojih ga više ne želim koristiti.


Još jedan minus Tele2: preusmjereni poziv unutar Hrvatske kod T-Mobilea/Simpe košta koliko i svaki razgovor u tarifnom paketu, dok Tele2 to naplaćuje oko 1 kune (0,95 ili 0,99 kuna, zaboravio sam točno koliko). Provjereno kod službe za korisnike Tele2.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbolja mreza?
Deawood kaže...

 

Po meni to nije baš najidealnije, ja sam na bonovima i imam 1000 minuta, 3GB prometa i još si uzmem 500 poruka za 10kn.

Bio sam na pretplati, ali mi puno bolje sjeda ovo sa 3GB prometa.

Dobro, kako kome. Ja uopce nikoga ne zovem niti saljem 'normalne' poruke tako da me to uopce ne zanima.

 

Koristim whatsapp, viber i drugo. Kao i autor ove teme.

EUW: Ferritin
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 18:37 (Ferritin).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja mreza?
Ferritin kaže...

Mislim da BonBon ima najbolju tarifu sto se tice interneta...

 

Bon od 160kn vrijedi godinu dana. Prve dvije tarife koje aktiviram imaju 50% popusta. A kupujem samo internet tarife. Cijene jako dobre po mom misljenju 10kn (120MB), 30kn (800MB), 60kn (2.5GB), 90kn (5GB + 4G mreza gdje je dostupna).

 

Znaci ako uplatis bon od 80kn, dobijes jednu tarifu u 50% popusta, a dok uplatis 160 dobijes 2 tarife 50% popusta.

 

Ja uzmem ovu od 30kn i jedva pola potrosim (s time da prva 2 mjeseca platim 15k+15kn). I ostane mi jos 4 mjeseca fore na 30kn (800MB) i 10kn imam ako slucajno za poziv ili poruku obicnu treba.

Znaci ako kupim bon od 160 kn (koji traje godinu dana) ovih 50% na 2 opcije paketa ostvarujem za svaki mjesec ili samo za prvi mjesec, a ostale plaćam bez popusta? (svaki mjesec moram ponovo aktivirati željene pakete?)

EDIT... sada sam procitao-A nadoplatiš li bon od 80 ili 160 kn, svoju idealnu kombinaciju možeš složiti i s jednim ili dva paketa po izboru u pola cijene i to svaki put kad nadoplatiš bon od 80 ili 160 kn!<---- Znaci svaki put kada NADOPLATIM bon imam popust. Jel onda isplativije nadoplacivati sa bonom od 80 ili 160 kna?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 18:49 (Dr.Feel).
14 godina
offline
Najbolja mreza?

Ja više ni ne kupujem bonove ni od jednog telekoma, kad je tmobile stavio limit na iskoristivost bona od 25 kn na samo 7 dana to je bilo to, sad još i povećavaju cijenu bonova haha

Ionako je u Zagrebu dovoljno otvorenih wifi-a tako da se lijepo na neki spojim i šaljem skypeom poruke, mailom ili facebookom, ljude koje kontakiram su vjerojatno više od 80% vremena prisutni tako da si fino uštedim cca 100 kn mjesečno.

Svi ti telekomi su takvi lopovi postali da to nije normalno, sad su i bonovi na pretplatu.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbolja mreza?
Dr.Feel kaže...

Znaci ako kupim bon od 160 kn (koji traje godinu dana) ovih 50% na 2 opcije paketa ostvarujem za svaki mjesec ili samo za prvi mjesec, a ostale plaćam bez popusta? (svaki mjesec moram ponovo aktivirati željene pakete?)

EDIT... sada sam procitao-A nadoplatiš li bon od 80 ili 160 kn, svoju idealnu kombinaciju možeš složiti i s jednim ili dva paketa po izboru u pola cijene i to svaki put kad nadoplatiš bon od 80 ili 160 kn!<---- Znaci svaki put kada NADOPLATIM bon imam popust. Jel onda isplativije nadoplacivati sa bonom od 80 ili 160 kna?

Kada uplatis 80kn dobijes samo popust na jednu tarifu (mislim da ti to ne moze isteci), a kada uplatis 160kn imas popust na 2 slijedece tarife. 

 

Svaki put kad nadoplatis 80 ili 160 dobijes 1 ili 2 popusta. Jedina mana od 80kn je ta sto bon vrijedi samo 3 mjeseca koliko se sjecam, dok od 160kn vrijedi godinu dana.

EUW: Ferritin
13 godina
offline
Re: Najbolja mreza?
Marko :D kaže...

Tele2 je po meni odličan jedino što je malo slabija pokrivenost 3G signalom. Ja sam na vrhu zgrade (iznad baznih stanica) i imam 3-4 crtice 3G signala. U Zagrebu je pokrivenost na otvorenom odlična, skoro svugdje ima signala. Brzina interneta, kod mene (vrh zgrade) je 1.5 Mb/s, nekada ide i do 3 Mb/s. Ovisi koliko je ljudi spojeno na tu baznu stanicu i koliko je ona udaljena od mene.

Marko :D kaže...

Ovdje se nalazi karta pokrivenosti Tele2 signalom. Tamo gdje Tele2 nema signala ni 2G ni 3G, mobitel ti se automatski spaja na T-Mobile signal te se to zove nacionalni roaming. Sve su cijene iste jedina je razlika u tome što si na T-Mobile-ovom signalu.

Marko :D kaže...

Evo dokaza, imajte na umu da sam iznad svih baznih stanica.

Evo i mene zanima zašto sam ja dobio na svoje postove TD? Molim vas, objasnite mi.

9 godina
neaktivan
offline
Najbolja mreza?

Netko ovdje jako voli Tele2 ili ne voli Simpu, pa reagira na takve poruke. {#}

 

Mobitel koristim 13,5 godina i potpuno mi je svejedno o kojoj mreži raspravljamo, ne navijam niti za jednu posebno, a koristim onu koja mi po mojoj procjeni daje najviše.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbolja mreza?

Mislim da cu prijeci na Tele 2.

Smart tarifa mi se cini jako dobra i ima i vise nego sta trebam (napokon necu svako malo iskljucivati/ukljucivat mobilne podatke kako bi ih stedio {#})

Osim toga, revolucija na bonove je besplatna, a za pozive nema uspostave - sekunda obracunska jedinica - odlicno!

+ prijenos broja do 30.6.2014. => sljedecih 6 mjeseci, ako svaki mjesec nadoplatim min 50 kn bon, dobivam duplo (300 kn=600kn / 50=100 kn po mjesecu). Bonus kune cu jednostavnost potrositi na SMART tarifu (koja nakon prijenosa broja umjesto 1GB daje 3GB "zauvijek") i uspostavu i ostat ce mi jos 50 mojih kuna koje cu prenasat iz mjesec u mjesec. AKo postanem i clan kluba novcic, u tih 6 mjeseci cu odmah dobivati i 10% viseiznosa bona. Mislim da je ovo super ponuda, ako se ovako sve izracuna:)

Mislim da ce i signal biti dobar:)
Sto se tice bon bona, takoder mi se svida i uzeo sam u obzir, ali 80 kn traje 3 mjeseca (nije neka prevelika mana, al opet...) . A i takoder nemaju nikakve tarife (ala smart itd), samo pakete koje slazes i koji su mrvicu jeftiniji mozda nego u tele 2 da bi se paket po paket uzimao.

 

Takoder, hvala svima na komentarima :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.6.2014 11:12 (x360gamer).
15 godina
odjavljen
offline
Najbolja mreza?

Za mene ne postoji idealna mreza, trenutno sam na BonBon-u jer me jedino privlaci sto nema uspostave, ali skoro nikad nemam aktiviran internet...

Mjesecno ajmo rec kupim bon od 40 kn, aktiviram si pozove (za 10 ili 30) i poruke (za 10) i ode sva lova, internet bi jos mogo eventualno aktivirat za 10 kn, ali tih 120 mb mi je oke jedino za whatsapp notifikacije i slicno.

 

Sad VIP ima onu zakon tarifu, Simpa ima prejaku, ali uspostava poziva kolje, pa mislim da bi mob zavrsio u zidu kad bi se sekretarica javila 2 puta za redom.

http://isvijet.com.hr
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbolja mreza?

da 2x ne editiram post.

Nisam iskreno jucer niti proucavao toliko taj bonbon. Sad sam jos jednom procitao komentare prkeo PCa, svida mi se jako sta nema uopce uspostave poziva.

TO do sada nisam jos procitao. To je jedan veliki +. A sto se tice ovih paketa u pola cijene...

Kako se to bira? 

Pretpostavljam da su pozivi / internet/ SMS svaki odvojeni i zasebno se racuna kao jedan paket?

Tj.  npr. : 200 min, 150 SMS i 800 mb = 70 kn ukupno dal na to ide 50% off pa ispada 35 kn, ili samo na prvu opciju (200 min=> 30kn-50%=15kn ?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice