4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.046
|
čitano: 1.124.742
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Strm kaže...

eNB ID 150478

Ja sam spojen na band3, cell id 38522373 

A na cell mapperu toga nema

Slična je situacija sa A1 tornjem koji mu je blizu, eNB ID 3085 (Macro) - LTE, samo ne znam točno sad primjer nije buraz doma on koristi tu mrežu

I daj mi reci, u krugu kilometar dva od tog tornja je li možda bolje na nekog drugog operatera prijeći, da je toranj bolji ili tako nešta? Nisam 100% sa čitanjem svih informacija na cell mapperu

 

Piše ti lijepo u Cellmapperu kada klikneš na taj toranj Last Seen ned, 27. lis 2019.

To znači da 3 godine nije nitko mapirao HT na tvom užem području i zato fale bandovi i ćelije o kojima toliko pričaš.

 

Uzmi Android mob, ubaci HT SIM u njega i mapiraj malo svoje područje šetnjom ili dok se vozikaš pa će se podaci osvježiti i onda ćeš točno znati sve bandove i ćelije za taj a i susjedne tornjeve ako se mob bude spajao na njih.

Možeš isto tako i mapirati A1 i Telemach pošto su neki tornjevi zadnji put mapirani prije pola godine.

 

Nećemo ti mi doći tamo i mapirati da bi ti imao točne podatke :P

13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...
Strm kaže...

eNB ID 150478

Ja sam spojen na band3, cell id 38522373 

A na cell mapperu toga nema

Slična je situacija sa A1 tornjem koji mu je blizu, eNB ID 3085 (Macro) - LTE, samo ne znam točno sad primjer nije buraz doma on koristi tu mrežu

I daj mi reci, u krugu kilometar dva od tog tornja je li možda bolje na nekog drugog operatera prijeći, da je toranj bolji ili tako nešta? Nisam 100% sa čitanjem svih informacija na cell mapperu

 

Piše ti lijepo u Cellmapperu kada klikneš na taj toranj Last Seen ned, 27. lis 2019.

To znači da 3 godine nije nitko mapirao HT na tvom užem području i zato fale bandovi i ćelije o kojima toliko pričaš.

 

Uzmi Android mob, ubaci HT SIM u njega i mapiraj malo svoje područje šetnjom ili dok se vozikaš pa će se podaci osvježiti i onda ćeš točno znati sve bandove i ćelije za taj a i susjedne tornjeve ako se mob bude spajao na njih.

Možeš isto tako i mapirati A1 i Telemach pošto su neki tornjevi zadnji put mapirani prije pola godine.

 

Nećemo ti mi doći tamo i mapirati da bi ti imao točne podatke :P

 Ja sam mislio da se to nekakvom auto-magijom ispuni

Budem se onda poigrao sa mapiranjem, hvala

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ima netko iskustva s postavljanjem DDNS na B535 ruteru? Tamo su u dropdownu dva koja možeš odabrati, a ja bi htio koristiti besplatni od synologyja.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ovako jedno pitanje, ako imam gigabox 4g+ internet uz router koji moze imati 4 banda na agregaciji (1,3,7,20), kolike brzine mogu postici u idealnim uvjetima? I da li se itko uspio spojiti na koji takav toranj tu u Zagrebu?

Trenutno imam B818-263 ali koristim toranj sa samo tri banda 1,3 i 20, pa me samo zanima koje brzine bih imao da se spojim na 4 banda toranj i da li se isplati u Zagrebu imati iskrine antene?

Trenutno lovim: eNB ID 350704 pa me zanima koje bi mogao imati sa 4 banda s antenama?
Poz
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2023 14:36 (dosada123).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
B818 ne moze spajati HT bandove B3+B3 i zato ti on trenutno moze spajati “samo” 3 kom, bez intrabanda B1+B3+B20.
Da bi uspio iskoristiti B1+B3+B3+B20 trebao bi nabaviti drugi router koji to moze.
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dosada123 kaže...
Ovako jedno pitanje, ako imam gigabox 4g+ internet uz router koji moze imati 4 banda na agregaciji (1,3,7,20), kolike brzine mogu postici u idealnim uvjetima?

 1+3+7+20=525Mbps  1+3+3+7+20=600Mbps

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2023 12:38 (DDavorin).
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Dal moze taj ruter spojit i b28 700mhz ?Koristi ga Telemach i A1 na mojoj lokaciji

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav, modem je zte MF286D, tarifa unlimited GB HT. Budući da je prije na forumu navedeno da SMS slanje poruka ne radi na zte-u instaliran je zte link app na mob., ali on javlja da je lozinka kriva iako se preko preglednika ulazi s njom u postavke. SMS se treba poslati jer je potrošeno 200GB prometa. Kako poslati SMS a da se ne mora vaditi SIM kartica iz modema i stavljati u mob. radi slanja poruke?
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2023 5:15 (Tomislav007).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
horihoro kaže...

Dal moze taj ruter spojit i b28 700mhz ?Koristi ga Telemach i A1 na mojoj lokaciji

 Hardverski može sve ovisi koji FW ima.

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tomislav007 kaže...
Pozdrav, modem je zte MF286D, tarifa unlimited GB HT. Budući da je prije na forumu navedeno da SMS slanje poruka ne radi na zte-u instaliran je zte link app na mob., ali on javlja da je lozinka kriva iako se preko preglednika ulazi s njom u postavke. SMS se treba poslati jer je potrošeno 200GB prometa. Kako poslati SMS a da se ne mora vaditi SIM kartica iz modema i stavljati u mob. radi slanja poruke?

 Imam istu opremu i tarifu i app radi. Probaj promijeniti lozinku, malo resetiraj i jedno i drugo i trebalo bi proraditi. Moja verzija je 3.2.0

15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam MF286R-1.0, A1, bez ugovorne obveze, 1TB, koji se zadnje vrijeme čudno ponaša. Signal doslovno varira od lošeg do katastrofalnog u toku dana. Kao svijetli 5 crtica a brzina živi užas. Po noći kad nitko nije živ (oko 3, 4 ujutro) brzina bude čak i pristojna.

Što napraviti? Ići na drugi router, ako da, koji? Brzina preko mobitela za A1 je pala, sa početnih 80,90 na prosječnih 5-15 (download).

Ili preći u Telemach, gdje mi na mobu prikaže 150 uredno u danu, ali opcija 2 godine ugovora, 500 gb. Oni nude B535-333 LTE CAT7 White.

Inače sam korisnik s prosjekom od 400-450 GB mjesečno.

 

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Imam problem 5g a1 internet vanjska antena fritzbox ruter. Uglavnom imam 2 banda na koje se spaja antena na jednom je brzina 50/30 a na drugom 200. Upozorio me instalater od a1 na to ali je rekao da nema sanse da se spaja na ovaj od 50 ipak mi se to dogadja. E sad me zanima dali mogu rucno negdje u postavkama rutera odabrati da mi se vanjska antena spaja samo na jedan band? Ako ima neko iskustva hvala
Black Spider
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Imam istu stvar A1 5G autdor sa fritzboxom. To se vrlo lako podesi, trebaš biti na wifi od tog A1 5G, ukucaš:
http://172.20.168.1/udm/user/index.html?v1.010215#.network/search_mode.html
Kada si ukucaj enter i unutra si, možeš na manuelno uključivati i isključivati bandove i memorirati-malo počekaš dok dođe sebi i to je to. Možeš i LTE i 5G bandove uklj-isklj po želji. Sretno.
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Evo još par stvari oko 5G A1 autdor:
Za očitavanje /band 4G i 5G/.
http://a1.modem/udm/user/network/celluar.html

Mogućnost izmjene postavki u fritzboxu i očitanje,
fritz.box
 
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Naravno, uvijek treba biti na wifiju od tvog modema.
Na fritz.box možeš očitati dosta toga-od dol i odlaz tel poziva do podešavanja wifi i ulaznog passworda, izmjene ssid itd.
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
crni pauk kaže...
Imam problem 5g a1 internet vanjska antena fritzbox ruter. Uglavnom imam 2 banda na koje se spaja antena na jednom je brzina 50/30 a na drugom 200. Upozorio me instalater od a1 na to ali je rekao da nema sanse da se spaja na ovaj od 50 ipak mi se to dogadja. E sad me zanima dali mogu rucno negdje u postavkama rutera odabrati da mi se vanjska antena spaja samo na jedan band? Ako ima neko iskustva hvala

 Trajno riješenje je cell lock i uvijek će biti spojen na taj band i raditi agregaciju sa ostalim dostupnim frekvencijama na tom tornju.

4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Zna li itko gdje ima takav toranj da ima sve cetri frekvencije u moj blizini?
Ako se trenutno spajam na ovaj (eNB ID 350704 )
Pitam da li se isplati imati iskrine antene u Zagrebu zbog zgradurina itd.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2023 19:59 (dosada123).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dosada123 kaže...
Zna li itko gdje ima takav toranj da ima sve cetri frekvencije u moj blizini?
Ako se trenutno spajam na ovaj (eNB ID 350704 )
Pitam da li se isplati imati iskrine antene u Zagrebu zbog zgradurina itd.

 Imaš u Branimirovoj na pošti najbliži tvojoj lokaciji ima 5CA 1.5 km od tebe

9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,zanima me jel ima gdje u hrv za kupit huawei routera b535, b715 

 

Naime pokvario mi se zte router kojeg sam dobio uz homebox te sam u potrazi sad za novim!

ili je njuskalo jedina opcija?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
zee_15 kaže...

Pozdrav,zanima me jel ima gdje u hrv za kupit huawei routera b535, b715 

 

Naime pokvario mi se zte router kojeg sam dobio uz homebox te sam u potrazi sad za novim!

ili je njuskalo jedina opcija?

 b715 iz austrije 89€ sa poštarinom 

 

 Huawei B715s-23 LTE Cat9 4G+ LTE CPE VOIP WiFi Hotspot Internet Router | eBay

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Reci mi radi to sve kod nas uredno???

6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
kolega dado 16 je kupio jedan od tog prodavatalja pa nek ti on odgovori
15 godina
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

sve ispravno, radi savršeno....doduše kutija je došla ko da su je gazili nogama ali je router netaknut

 

10.2 poslan paket, 15.2 dosao router

 

 

btw b535 mi je višak, pa se mozemo dogovoriti :)

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2023 9:27 (dado16).
6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
jedno pitanje dado16,
da li i na tvom b715 iz austrije radi fiksni ako koristiš a1 homebox
15 godina
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
E neznam...ja koristim bonove u routeru
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dejo74 kaže...
jedno pitanje dado16,
da li i na tvom b715 iz austrije radi fiksni ako koristiš a1 homebox

 Moj je iz onog finskog shopa i uredno radi pa si mislim da bi trebao i ovaj. Čak nije trebalo po postavkama kemijati nego je bilo plug&play, ako dobro pamtim.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
4 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, 


treba mi neki router za adsl internet da ima dobar range. 
Na gornjem katu kuće jer sadašnji router, ali donji stan jako slabo hvata signal. 
Isplati li se uzimat novi router ? Ne znam koji mi je sad, ali neki od HT-a obični.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Netreba novi , bilo bi ti isto a najbolji domet ima UTP (LAN kabal ).

13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Jaxi kaže...

Pozdrav,

Kupiš si access point, LAN kabelom ga povežeš na gornji ruter i na njemu podesiš novi WIFI za donji kat.

Druga opcija ako ti se ne da vući kabel je mesh TP Link DECO M4, prvu kutiju staviš uz ruter, a ostale dvije rasporediš okolo gdje ti najbolje odgovara.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 15:29 (Valentin17).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice