Wifi Adapter

poruka: 42
|
čitano: 19.861
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Wifi Adapter

Pozdrav,zanima me koji je najbolji wifi adapter a da ima cca 20 metara dometa,koristim laptop ali posto do modema ima jos 4 zida i 20 metara najmanje onda mi je signal jako los

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wifi Adapter

1. Najbolji su oni koje možeš postaviti na bolju lokaciju u sobi npr. neki USB wifi-adapter sa 1-5m usb-kabla i obavezno vanjskom antenicom (nikako one koji liče na mem-stick).

2. Rješenje za 100% vezu je jedino LAN kabal ( ...a može se u sobi na lan spojiti neki wifi AP).

3. Nešto skuplje rješenje je komplet powerline adaptera ( ima ih koji na izlazu osim lan-a imaju i wifi).

8 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi Adapter

Kakav usb crni.

Access point i mrezni kabel ako vec hoce adapter na kabelu....

10 godina
offline
Re: Wifi Adapter

- USB adapter sam spomenio jer već koristi wifi ali je loš na laptopu...ovako bi bilo nešto bolje.

- Neznamo da li može provuć lan-kabal  (...a možda već ima tel. kabal do sobe od rutera koji ima min. 4 žice).

-AP sam i spomenio samo ako se provuče lan da mu laptop ne "visi" o kablu .

 

...ima i mogućnost sa wifi-extenderom na pola puta ali mi se taj repeater mod ne sviđa radi brzine a i mogućih smetnji pa ga nisam spomenio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.5.2017 7:43 (AF139).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi Adapter

1. koristi wifi ugradjen u lap a ti mu dajes prijedlog vanjskog wifi koji visi na USB kabelu. Ako vec ide na kabel i vanjski uredjaj daleko bolje da ide na AP i lan kael pa moze staviti malo dalje i nije ograničen na dužinu USB kabela i gubitke koje idu uz to. Tj oraničen je na 100m bez gubitaka a ne na 5 m sa gubitcima. AP ne zahtijeva driver recimo ima više modova rada i sl....

2. Lan kabel do AP a ne do routera....

3. ovo je ok prijedlog....

10 godina
offline
Re: Wifi Adapter

...samo napomena da USB kabal do 5m nema baš nikakve gubitke.

 

Gubitke za wifi ima samo koaksijalni kabal od adaptera do antene i ovisni su o kvaliteti i dužini koaksa pa se ne preporučuju (npr. od PCI kartice do antene).

12 godina
neaktivan
offline
Wifi Adapter

Za LAN kabal ste u pravu,bilo bi najbolje i nebi gubio na brzini/signalu itd..ali nisam u mogucnosti to trenutno slagat pa trazim neku alternativu,na njuskalu sam nasao par usb wireless adaptera i jedini koji mi se istice je Alfa AWUS036H 1W-5dB..eh sad mene zanima dal bi ja ima dometa,da li bi bio signal dobar,brzina moze pasti za 20-30% ali bitno da radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi Adapter
Radit ce ti svaki al to je gnjavaza...i te kineze ne bih uzimao. Uzmi tp link d link i tako nesto....
12 godina
neaktivan
offline
Wifi Adapter

Eh za njega sam citao da je to jedan od najkvalitetnijih Wifi adaptera ali hvala na prijedlogu razmotrit cu i D Link  Jos me zanima da li je wifi adapter sa 5db dovoljan za takav domet? Posebno jer su 4 zida pa tu gubi signal najvise

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.5.2017 16:27 (Zagi27).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wifi Adapter

Jedino preprodavači pišu sve "naj-naj"   ali realno kao što reče kolega uzmi nešto od brandiranih proizvođača.

Nije sve u snazi (1W) ni antenskoj dobiti (5dBi) jer wifi treba osim predaje i primiti signal pa mu badava što ga čuju na 100m ako on nemože čuti one sa 20m kroz te prepreke.

Za stambeni prostor se već više puta pokazalo u praksi da antene od 2,5dBi  bolje prolaze nego one od 9dBi .

 

ps:  Na njuškalu pišu svakakve gluposti pa čak za taj isti tip "Alfe"  da ima 2W 

      Za "Kassens" pišu 6000mW a napajaju se sa USB2 koji daje max 2,5W struje (0.5A x 5V)  ...a antena da ima 80dBi a realno niti 8dBi

12 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi Adapter
AF139 kaže...

Jedino preprodavači pišu sve "naj-naj"   ali realno kao što reče kolega uzmi nešto od brandiranih proizvođača.

Nije sve u snazi (1W) ni antenskoj dobiti (5dBi) jer wifi treba osim predaje i primiti signal pa mu badava što ga čuju na 100m ako on nemože čuti one sa 20m kroz te prepreke.

Za stambeni prostor se već više puta pokazalo u praksi da antene od 2,5dBi  bolje prolaze nego one od 9dBi .

 

ps:  Na njuškalu pišu svakakve gluposti pa čak za taj isti tip "Alfe"  da ima 2W 

      Za "Kassens" pišu 6000mW a napajaju se sa USB2 koji daje max 2,5W struje (0.5A x 5V)  ...a antena da ima 80dBi a realno niti 8dBi

 Da da istina,gledao sam bas slican model,napise 6000mw sa 18dbi a po internetu sam citao da je to nemoguce pogotovo jer nema ni hladjenje..ali sto se tice Alfe te preporuke sam vidio na raznim stranim forumima od ljudi koji ih sami imaju,jedino nju hvale..uglavnom onda hvala probat cu nesta naci pa cu vidit kak ce ici.. 

12 godina
neaktivan
offline
Wifi Adapter

Jos samo da pitam..sto mislite o Asus USB-N14? Da li bi bila dobra i da li bi imao dobar domet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Wifi Adapter

Ljudi molim da mi preporucite neki usb wifi adapter za spajanje kompa i printera udaljenost izmedju njih ce biti svega par metara

Vec imam previse zica oko kompa pa bih makar printer spajao bez zice

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi Adapter
filip1 kaže...

Ljudi molim da mi preporucite neki usb wifi adapter za spajanje kompa i printera udaljenost izmedju njih ce biti svega par metara

Vec imam previse zica oko kompa pa bih makar printer spajao bez zice

 Najjeftiniji koji ima drivere za tvoj OS. Nadam se da pricas o WIFI za komp a da ti stampac vec ima WIFI....

14 godina
offline
Re: Wifi Adapter

Radi se kompjuteru 

9 godina
offline
Wifi Adapter

Pozdrav,

 

Ima li neko kakvu preporuku za PC WiFi adapter? Nesto tipa Asus USB-N14

 

Uzeti one preko USB ili PCIa? Pretpostavljam da su bolje na USB jer je ipak mozes muvat okolo sa USB kablom, dok kod PCI adaptera antene su na straznoj strani kucista..

 

Ruter je postavljen na hodnik metar i pol od sobe, i još 4 metra do PCa (nemam mogucnost provlaciti kabel)..

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi Adapter
Avensac kaže...

Pozdrav,

 

Ima li neko kakvu preporuku za PC WiFi adapter? Nesto tipa Asus USB-N14

 

Uzeti one preko USB ili PCIa? Pretpostavljam da su bolje na USB jer je ipak mozes muvat okolo sa USB kablom, dok kod PCI adaptera antene su na straznoj strani kucista..

 

Ruter je postavljen na hodnik metar i pol od sobe, i još 4 metra do PCa (nemam mogucnost provlaciti kabel)..

 

 

 

 

 Ako ces na USB onda uzmi access point pa ga kaci na mrezni kabel.....Nemas problema sa driverima i imas fleksibilnost od 100 m kabela ako zelis....

9 godina
offline
Re: Wifi Adapter

Znači ako sam dobro skužio, uzeti AP pa LAN kabelom povezati na PC?

 

Pretpostavljam da je AP nešto skuplje rješenje, jačina signala nebi trebala biti problem jer je dobar kad se spaja sa laptopom ili mobitelom.

Problem je u tome da PC nema WIFI pa nemam pristup netu, a kablove ne mogu povlačiti nikako..

 

Imaš li neku preporuku za AP (uzeti u obzir da je net samo 20Mbit-a, a signal je već sad solidan, pa vjerujem da ne treba nešto pre skupo)?

 

Na nabavi pronalazim neke TP-Linkove i Mikrotike. Ne znam što točno trebam gledati..

8 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi Adapter

Svaki ce ti raditi posao.... Sa AP nema problema sa udaljenoscu i driverima ali se treba podesiti sto nije narocito komplikovano dok sa USB varijantom je suprotno...

9 godina
offline
Re: Wifi Adapter

Gledam od TP-Link-a TL-WA801ND i TL-WA901ND, znam da TP-Link nije baš preporučljiv općenito, ali eto, ovi se najviše prodaju-kupuju..

 

Razlika je kolko vidim samo u broju antena, što znaći malo jači signal, valjda vrijedi tih 50-ak kuna razlike..

 

Hvala ti na pomoći svakako!

 

 

 

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi Adapter
Avensac kaže...

Gledam od TP-Link-a TL-WA801ND i TL-WA901ND, znam da TP-Link nije baš preporučljiv općenito, ali eto, ovi se najviše prodaju-kupuju..

 

Razlika je kolko vidim samo u broju antena, što znaći malo jači signal, valjda vrijedi tih 50-ak kuna razlike..

 

Hvala ti na pomoći svakako!

 

 

 

 

 Ko ih ne preporucuje? Godinama ih korisnik i to su odlicni proizvodi a i kad crkne crkne kako treba za razliku od d linka recimo koji kad crkne kao radi a ne radi ;)

Slobodno uzmi tp link....

9 godina
offline
Re: Wifi Adapter

Ma zaboravi, čitam na forumima kad god neko spomene malo skuplju mrežnu opremu, dosta njih se javi sa savjetom da se izbjegava D-Link i TP-Link..

 

Uzimam onda TP-Link TL-WA901ND i to je to.

 

EDIT: Izgleda da ništa od tog TP-Linka jer ne podržava Windows 10..

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 18:11 (Avensac).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi Adapter
Avensac kaže...

Ma zaboravi, čitam na forumima kad god neko spomene malo skuplju mrežnu opremu, dosta njih se javi sa savjetom da se izbjegava D-Link i TP-Link..

 

Uzimam onda TP-Link TL-WA901ND i to je to.

 

EDIT: Izgleda da ništa od tog TP-Linka jer ne podržava Windows 10..

 

 ?????????????????????????????

Kako mislis ne podrzava windows 10????????????????

To je AP i to je mrezni uredjaj i na njega se mogu nakaciti bilo koji uredjaj sa bilo kojim OSom koji podrzava TCP IP protokol a to su bukvalno svi mrezni uredjaji na svijetu........

Poenta kupovine AP i moje preporuke i jeste da ne zavisi od osa i nema drivera.....

9 godina
offline
Re: Wifi Adapter

Ahaa...  

 

Ma vidio sam da pod "Sistemski zahtjevi" piše: Win XP/Vista/7/8 pa sam se odma zaletio sa zaključkom..

8 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi Adapter
Avensac kaže...

Ahaa...  

 

Ma vidio sam da pod "Sistemski zahtjevi" piše: Win XP/Vista/7/8 pa sam se odma zaletio sa zaključkom..

 Pa pise i windows 10 kad vec pricamo o tome iako je to rubrika koju popune reda radi ;)

13 godina
offline
Wifi Adapter

moja peporuka je D-LINK DAP-1320

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Wifi Adapter

Brzina neta preko tog mališe ostaje ista ili se smanji upola?

 

Već mi se pomiješalo što je točno što, bridge/repeater/extender...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi Adapter

Brzina ti je ogranicena wifi standardom koji koristis a ovo sto sam ti ja predlozio nije niti jedno od toga....

6 godina
offline
Wifi Adapter

Ja sam prije par dana uzeo tp-link tl-wn722n v1.1 hardware, pozitivno sam iznenađen, odličnan domet , chipset jos bolji, podrzava aircrack u linuxu i mogu samo riječi hvale o njemu 

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice