Thomson TG782(i) IPTV LAN

poruka: 14
|
čitano: 10.229
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Thomson TG782(i) IPTV LAN

Pozdrav! Prije godinu dana sam dobio ovaj modem/router. Danas mi je stigao MAXtv i prvi put sam otkrio da mi LAN 3 i 4 uopće ne rade. Uopće nema aktivnosti niti lampice svijetle i naravno, MAXtv ne može raditi. Zvao sam tehničku podršku i dok sam bio na vezi isprobao sam spojiti kratko, tj. jedan kraj kabela u LAN3, drugi kraj u LAN4 i ništa. Kad sam na isti način spojio LAN1 i 2, sve radi. Dakle, prijavili su kvar i sad treba čekati, a probna tri mjeseca su krenula.

 

Ovo pišem da mi netko kaže je li imao kakva slična iskustva i postoji li možda neko privremeno rješenje za ovaj problem (npr. da se MAXtv spoji na LAN2...)

 

Pozdrav! Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Thomson TG782(i) IPTV LAN
diskDEfragmenter kaže...

Pozdrav! Prije godinu dana sam dobio ovaj modem/router. Danas mi je stigao MAXtv i prvi put sam otkrio da mi LAN 3 i 4 uopće ne rade. Uopće nema aktivnosti niti lampice svijetle i naravno, MAXtv ne može raditi. Zvao sam tehničku podršku i dok sam bio na vezi isprobao sam spojiti kratko, tj. jedan kraj kabela u LAN3, drugi kraj u LAN4 i ništa. Kad sam na isti način spojio LAN1 i 2, sve radi. Dakle, prijavili su kvar i sad treba čekati, a probna tri mjeseca su krenula.

 

Ovo pišem da mi netko kaže je li imao kakva slična iskustva i postoji li možda neko privremeno rješenje za ovaj problem (npr. da se MAXtv spoji na LAN2...)

 

Pozdrav! Hvala!

Sumnjam da se LAN2 može podesit za maxtv, LAN3 I 4 su tvornički podešeni za maxtv. Brzo ćeš dobit drugi modem, kolegi je grom spržil taj modem, uvečer je zval podršku i prijavil kvar i drugi dan do podne mu je došal drugi modem, dobil je taj isti.

 

Uvijek se može dogodit greška, ja imam isto taj modem i maxtv (siemens 7710) i radi dosta dobro, jednu večer nije radil maxtv ali problem je bil kod njih, riješilo se samo od sebe.

Jedanpu se STB samo smrzal i nije reagiral dok ga nisam iskopčal iz struje, ali to je normalno, takva je ta sva oprema, koliko čujem zamjene modema se obavljaju dosta brzo.

 

Otkad su mi uključili max zna me izbacivat sa servera u cod2, ali ping je bolji.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.8.2011 18:56 (Valentin17).
14 godina
offline
Thomson TG782(i) IPTV LAN

A bi li možda pomogao reset na tvorničke potavke? Isplati li se pokušati s tim (onaj sitni gumb pritisnuti s čačkalicom par sekundi)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Thomson TG782(i) IPTV LAN
diskDEfragmenter kaže...

A bi li možda pomogao reset na tvorničke potavke? Isplati li se pokušati s tim (onaj sitni gumb pritisnuti s čačkalicom par sekundi)?

gle nemreš ništa izgubit restartom, ali tebi su ti portovi fizički krepali.. nema tu puno mudrosti... tako da čekaj novi... ja sam ih skršio jedno 3... 2 grom jednog ja :)

[volim Google Android] - Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
13 godina
offline
Thomson TG782(i) IPTV LAN

Probna tri mjesece ti nisu krenula, krenut će kad aktiviraš MAXTV uslugu upisivanjem šifri u maxtv sučelje kad ga priključiš.

Valentin
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Thomson TG782(i) IPTV LAN

nije vezano za MAXTV ali je vezano uz IPTV..

u petak dobio od iskona paket, u subotu raspakirao... spojio sve..net radi, tel radi, ali iptv ne radi..

zovem SZK i nakon 5min, ustanove da je receiver neispravan. U ponedjeljak u 11h došao

tehničar, donio drugi modem, spojio isprobao, sve radi, hvala doviđenja.

 

 

eto minimalno kompliciranja, čak ni na forumima nisam morao pisati o svom problemu

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Thomson TG782(i) IPTV LAN

Dakle, ne mogu vjerovati! Jutros sam probao tvornički reset i sve radi! LAN 4 odjednom bljeska kao lud!

 

Nazvao sam i stornirali smo prijavu kvara. Evo da se čisto zna da se modem može čak i na ovakav način zablesirati i nemati znakove života na portovima.

 

Evo dok ovo pišem gledam MAXtv.

 

Pozdrav!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Thomson TG782(i) IPTV LAN
diskDEfragmenter kaže...

Dakle, ne mogu vjerovati! Jutros sam probao tvornički reset i sve radi! LAN 4 odjednom bljeska kao lud!

 

Nazvao sam i stornirali smo prijavu kvara. Evo da se čisto zna da se modem može čak i na ovakav način zablesirati i nemati znakove života na portovima.

 

Evo dok ovo pišem gledam MAXtv.

 

Pozdrav!

Jel mi možeš samo poslikat jednu postavu iz routera. Pogledaj sliku.

SLIKA SLIKA
Valentin
14 godina
offline
Re: Thomson TG782(i) IPTV LAN
Valentin17 kaže...

Jel mi možeš samo poslikat jednu postavu iz routera. Pogledaj sliku.

Evo slika. Što si htio usporediti? Tek sam bio upalio int. pa ne znam je li pomaže kroz tako kratko vrijeme.

DSL DSL
13 godina
offline
Thomson TG782(i) IPTV LAN

Ma zanimal me SN Margin i attenuacija, imaš bolju liniju od mene. Moja je sada kad je uključen MAXTV na granici pa ima dosta grešaka ali bar ne puca.

Tvoj SN Margin je dosta visok i to je jako bitno za rad MAXTVa i ADSLa, recimo kad bi pal ispod 10db dolazilo bi do prekida prvo na maxtvu, a sa daljnjim padom do pucanja veze.

Recimo moj se kreće od 12 do 14db. Ja živim na selu pa su vjerojatno podezemni kabeli loši i zato je SN Margin tako nizak. Kad bi mi recimo povećali brzinu pao bi na granicu rada (6db) i onda nebi radilo nikako.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2011 11:36 (Valentin17).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Thomson TG782(i) IPTV LAN
Valentin17 kaže...

Ma zanimal me SN Margin i attenuacija, imaš bolju liniju od mene. Moja je sada kad je uključen MAXTV na granici pa ima dosta grešaka ali bar ne puca.

Tvoj SN Margin je dosta visok i to je jako bitno za rad MAXTVa i ADSLa, recimo kad bi pal ispod 10db dolazilo bi do prekida prvo na maxtvu, a sa daljnjim padom do pucanja veze.

Recimo moj se kreće od 12 do 14db. Ja živim na selu pa su vjerojatno podezemni kabeli loši i zato je SN Margin tako nizak. Kad bi mi recimo povećali brzinu pao bi na granicu rada (6db) i onda nebi radilo nikako.

Vidiš ti to, to nisam znao. Mogu samo reći da sam na speed testu izmjerio brzinu od 4.32 Mbit/sec download i 0.30 Mbit/sec upload i to za vrijeme rada MAXtv-a, tako da sam prilično zadovoljan. Ja nisam ni na selu niti u samom gradu, dakle ajmo reći u nekakvom predgrađu (Kaštela kod Splita) tako da kvaliteta linije varira od kuće do kuće.

13 godina
offline
Thomson TG782(i) IPTV LAN

To je ok, znam neki koji su spojeni na starije centrale mogu kada je maxtv ugašen imat i veći download na speedtestu, jer starije centrale ne odvajaju signal adsla i maxtva. Ali onda recimo uključiš torrent koji pojede svu brzinu i maxtv više ne radi. Bolje je ovako svako posebno, možeš probat ugasit maxtv pa pokrenut speedtest pa vidit je download brzina raste, da vidiš. Meni je odvojeno tako da bez obzira na maxtv(upaljen ili ugašen) brzina je ista.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2011 14:29 (Valentin17).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Thomson TG782(i) IPTV LAN
Valentin17 kaže...

To je ok, znam neki koji su spojeni na starije centrale mogu kada je maxtv ugašen imat i veći download na speedtestu, jer starije centrale ne odvajaju signal adsla i maxtva. Ali onda recimo uključiš torrent koji pojede svu brzinu i maxtv više ne radi. Bolje je ovako svako posebno, možeš probat ugasit maxtv pa pokrenut speedtest pa vidit je download brzina raste, da vidiš. Meni je odvojeno tako da bez obzira na maxtv(upaljen ili ugašen) brzina je ista.

Dok mi radi MAXtv, brzina je malo preko 4 Mbit što je dobro jer i plaćam 4. Dakle, linija ima dovoljan protok i MAXtv radi bez problema i bez utjecaja na int.

Međutim, kad ugasim MAXtv, download mi se zna popeti i do 5.80 Mbit, ali ne uvijek. Uglavnom oscilira bez MAXtv-a.

To u prijevodu znači da su oni sa starijim centralama dobili povećanje brzine interneta dok ne radi MAXtv.

 

Negdje sam pročitao da MAXtv uzima 4Mbit-a za normalan rad, što bi značilo da mi linija treba propuštat oko 8. E, to me malo zbunjuje (iako nije bitno). Zar ne bi onda speed test u mom slučaju trebao pokazati 8 Mbit ako MAXtv ne radi?!

13 godina
offline
Thomson TG782(i) IPTV LAN

A nemam pojma, mom kolegi je pokazalo isto tako oko 6 Mb/s sa ugašenim maxtvom, glavno da ne pokazuje manje od 4Mb kad ga upališ. Znalo se dogodit da pojede download kad ga upališ, ali tebi je to u redu.  Možeš vidit da ti je brzina 8 Mb na onoj slici koji si mi slikal, piše Bandwith 8.702 kbps.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2011 20:48 (Valentin17).
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice