Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.807
|
čitano: 4.425.316
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ja uzeo acer nitro xz2, 27",165hz...

Meni odlican, stajaznam, nisam zahtjevan ali nebo i zemlja u odnosu na prosli aoc....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav, 

 

planiram uzeti neki 27 incni 1440p, OLED monitor, pa me sad zanima lik na youtube je rekao da ne preporucuje Oled ako netko misli browsat i koristiti ga u windowsu, vec samo za gaming.

 

meni je jasno da OLED-i imaju taj burn-in ali da li se to cesto dogadja? nebih da puknem pare i na kraju da mi se to desi, koristio bih ga za gaming na PC-u i PS5 koji mi je odmah tu do kompa. 

 

ali naravno da i browsat podosta i tako. i samo me sad to koci da uzmem oled monitor ... 

 

sta vi mislite? 

Mount Everst aint got shit on me, becouse I am on top of the world.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

imam lovu od g7 sastrane sto dobio na reklamaciji,kolega ce uzet sadasnji lg 650...sto kupit do 900 eura koji  monitor ili da se napravim totalno glup pa da ubodem lg c2 42 incha za 800 eura..jel ima tko da ga koristi umjesto monitora..ima sve sto zelim,dobar je po recenzijama,jedino sto fali je dp port...savjeti...mjesta na stolu ima,ak nece biti komp stavim na komodu do stola..mjerio sam i pase mi...

 C2 42" je odlicna stvar, samo moras biti svjestan da je to ipak TV a ne monitor, pa samim time ima jedan veliki nedostatak u svakodnevnom radu

 

koristi ti RGBW subpiksel "layout", zato da bi postigao sto vece osvjetljenje, a to za posljedicu ima primjetnu distorziju teksta kod rendanja subpiksela, sto je dosta iritantno, pa ako mislis na njemu provoditi dosta vremena, u necemu drugome osim igranja i gledanja, to je svakako bitno za uzeti u obzir

 

nije problem sto nema DP, osim ako imas graficku stariju od 3000 ili 6000 u slucaju AMD-a, pa da nema HDMI 2.1, koji ti je dovoljan za 4k@120Hz 10-bit bandwith

 

pogeldaj si bas OLED monitore, ako zelis OLED, jer monitori, za razilku od televizora, imaju standard RBG subpiksel (ne svi), pa ne pate od gore navedenoga, samo mi se cini da oko 900 EUR su u 27" dimenzijama

 

ako gledas OLED i njihove derivate, izbjegavaj panele sa BGR ili triangle RGB (QD-OLED monitori koriste ovu tehnologiju), koji su gori od RGBW panela, po pitanju prikaza teksta (fonta)

 

za 32" preporucujem 4k rezu, a za 27" 1440p, 28" bi bio neki minimum za 4k rezu.

 

sto se tice playstationa, cini mi se da ne podrzava 1440p, samo FHD i 4K, ako to nisu promjenili nekom nadogradnjom

 

za gaming, filmove, YT i slicno, OLED je vrh i uzivat ces.

1ms pri 120Hz, nema overshota, nema ghostinga, nema smearing, jednostavno najbolji gaming panel koji postoji

 

 

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav!

Tražim IPS monitor od 32'' ili  34''. Rezolucija barem 1440p. Refresh rate što veći. Budget je do 800 eura.

Što mi preporučate?

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.5.2023 9:29 (aleng3).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Na tu veličinu minimalno 4k
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
aleng3 kaže...

Pozdrav!

Tražim IPS monitor od 32'' ili  34''. Rezolucija barem 1440p. Refresh rate što veći. Budget je do 800 eura.

Što mi preporučate?

Preporuka za Gigabyte M32U, post u ovoj temi

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koristim c2 42 incha već pola godine i oduševljen sam! Također dam strahovao zbog prikaza teksta, ali neopravdano! Godinama sam koristio Asusov 32 4k ips ekran s odličnim prikazom teksta i citljivoscu i bilo me strah makonce to OLED hendlati. Istina, prikaz teksta jest možda malo lošiji, ali ništa strašno. To po meni nikako ne bi trebao biti razlog da se odustane od OLEDA! 

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

nista strasno ako koristis internet browsere 10 min, ili bilo koji softver sa suceljem, za rad na kratko vrijeme, to se slazem

 

medutim, ako misli koristiti OLED kao zamjenu za monitor, na kojem ce nesto i raditi, osim igranja i filmova, popizdit ce

 

ta boljka sa fontovima na OLED i slicnim ekranima, i televizorima opcenito, je iritantna u radu, nije samo stvar "ispranog" teksta, nego zbog nacina subpixela, neke fontove podebljaju, neke stanje i svasta nesta se zna desavati, po meni je tu najveci krivac Windows, na Macu recimo nemam problema sa fontovima, Linux ne koristim

 

ima naravno i tome rjesenje, malo je komplicirano, i ne uspjeva svakome

 

pogledaj si ovdje i ovdje  za podesiti

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja ću vjerovati sebi i svojim očima :)

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Taman kad sam uzeo della upravo

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
aleng3 kaže...

Pozdrav!

Tražim IPS monitor od 32'' ili  34''. Rezolucija barem 1440p. Refresh rate što veći. Budget je do 800 eura.

Što mi preporučate?

 

Izvoliš,, ja ga doma imam:

 

Acer Nitro XV322QKKVbmiiphuzx, 31.5" IPS, 3840x2160, 144HZ, FreeSync Premium, UM.JX2EE.V09 (adm.hr)

 

ako trebas dodatni info javi se! :) 

 

Lp

https://www.revolut.com/referral/igorxr2s7 <---- Tvoja besplatna REVOLUT kartica
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa, kupio sam nedavno 2 komada Xiaomi Mi 2K Gaming 27" monitora, međutim ono što nisam razmotrio je da imaju ovaj svoj specifičan mount koji samo "klikne" na stalak koji dolazi s njima.

 

Zanima me koje su mi opcije ako bih htio namontirati ih jedan iznad drugoga da su oba horizontalno? Postoje li neki njihovi ofišl mountovi ili nekakvi adapteri pa da mogu na bilo koji mount, itd?

 

Googlao jesam ali se slabo razumijem pa mi je onda kao da i nisam googlao. Gledam, a ne znam šta gledam.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tomek.Klc kaže...

Pozdrav ekipa, kupio sam nedavno 2 komada Xiaomi Mi 2K Gaming 27" monitora, međutim ono što nisam razmotrio je da imaju ovaj svoj specifičan mount koji samo "klikne" na stalak koji dolazi s njima.

 

Zanima me koje su mi opcije ako bih htio namontirati ih jedan iznad drugoga da su oba horizontalno? Postoje li neki njihovi ofišl mountovi ili nekakvi adapteri pa da mogu na bilo koji mount, itd?

 

Googlao jesam ali se slabo razumijem pa mi je onda kao da i nisam googlao. Gledam, a ne znam šta gledam.

 Treba ti multi-monitor nosac, nesto tipa ovo za dva:

 

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/neomounts-fpma-d550dvblack-nosac-za-2-monitora-do-81-cm-fleksibilan-6-kg

 

 

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

BTW, otislo nam trziste malo u... bas gledam jucer, nema vise mojeg Alienware AW2723DF na lageru, a ducani koji ga uopce imaju u cjeniku za narudzbu imaju cijenu cca 700€ +, ja ga platio 630€ u sijecnju u ADM-u. Ni drugih poznatijih modela prakticki nema...

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2023 10:34 (Mad Ant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ekipa utopio bi svoj 27" 1440p dell.idgfa.
Uzeo bi si 4k.momitor.
E sad gejmam.samo SP igre i to rdr2,gtav, diablo tip igre i neki nabrijani herzi mi qur ne znace..
E sad ni aam nisam s sobom 27" il 32"?
I dajte neku peeporuku da je kvaliteta slike slicna sadasnjem dellu te svjetlina i te pizd..
Kakav je ovaj ?
https://www.links.hr/hr/monitor-27-lc-power-m27-4k-uhd-v2-ips-144hz-1ms-350cd-m2-1000-1-zvucnici-crni-010601061
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pa ak ideš na 4K onda samo 32 ili veći

 
7 1 hvala 1
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

ima li netko možda Xiaomi 27" 4k monitor?

 

Razmišljam dal ga njega kupim ili Dell S2722QC.

 

Xiaomi baš nema recenzija, a čini mi se kao dobar monitor.

Ima više portova od Dell-a, oba su 4k 60hz, ali Xiaomi nema freesync, makar ne bi koristio monitor za igranje, možda bi nekad dobro došlo za upalit koji igru.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Imam Mi 2k Gaming 27inca dvojio sam istu dvojbu na kraju sam uzeo Xiaomi jer je bila bolja cijena i više opreme. Za sad mi je ok ali support je banana tak ak ti je to bitno onda dell.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Memphis kaže...

Imam Mi 2k Gaming 27inca dvojio sam istu dvojbu na kraju sam uzeo Xiaomi jer je bila bolja cijena i više opreme. Za sad mi je ok ali support je banana tak ak ti je to bitno onda dell.

 Šta fali Xiaomi supportu? Imao si neki problem s monitorom?

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Daten007 kaže...
Memphis kaže...

Imam Mi 2k Gaming 27inca dvojio sam istu dvojbu na kraju sam uzeo Xiaomi jer je bila bolja cijena i više opreme. Za sad mi je ok ali support je banana tak ak ti je to bitno onda dell.

 Šta fali Xiaomi supportu? Imao si neki problem s monitorom?

Imao sam 2 della, support teza smijurija.

 

Ili radi ka TOP il molis boga da ravno krepa.

golden fields of ancient times, endless chains of mighty giants
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Daten007 kaže...
Memphis kaže...

Imam Mi 2k Gaming 27inca dvojio sam istu dvojbu na kraju sam uzeo Xiaomi jer je bila bolja cijena i više opreme. Za sad mi je ok ali support je banana tak ak ti je to bitno onda dell.

 Šta fali Xiaomi supportu? Imao si neki problem s monitorom?

 Ne fali ništa kad ne postoji. Nema drivera nema ničega. Kao da monitor nije njihov. Ja za sad ne ali znam kome je riknuo po isteku garancije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2023 23:34 (Memphis).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Molim pomoć, supruga treba monitor za posao, uvjet da je najmanje 27".

Koristila bi ga za autocad. Ja stvarno ne znam kaj još ttreba gledati kod kupnje monitora, koje su njoj još performanse potrebne pa Vas molim da mi pomognete za neki best buy/budget monitor... 

 

Hvala!

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Yovitssa kaže...

Molim pomoć, supruga treba monitor za posao, uvjet da je najmanje 27".

Koristila bi ga za autocad. Ja stvarno ne znam kaj još ttreba gledati kod kupnje monitora, koje su njoj još performanse potrebne pa Vas molim da mi pomognete za neki best buy/budget monitor... 

 

Hvala!

 

koji je budget?

https://www.revolut.com/referral/igorxr2s7 <---- Tvoja besplatna REVOLUT kartica
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da je što jeftiniji. 

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
To je stvar koju ce koristiti svakodnevno i koja ce na ovaj ili onaj nacin utjecati na njene oci, pa se zato isprsi i digni budget za duplo od planiranog... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Yovitssa kaže...

Da je što jeftiniji. 

 Monitor 27" XIAOMI Mi 2K Gaming, IPS - 100.300.1044 - Links

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
deepshitcro kaže...
To je stvar koju ce koristiti svakodnevno i koja ce na ovaj ili onaj nacin utjecati na njene oci, pa se zato isprsi i digni budget za duplo od planiranog... :D

 Ma to joj i ja pričam, nije da joj treba neki gaming monitor, ali bih htio da joj bude max pogodan za vid, odnosno da šteti što manje. Samo kaj ne znam da li po tom pitanju trebam gledati ono vrijeme odaziva ili refresh rate... To me muči, zahrđao sam po pitanju tehnike skroz... :(

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Moze preporuka za gaming monitor?

 

Trenutno imam Dell S2719DGF i sa njime sam zadovoljan osim sto su boje koma jer je TN. Trazim nesto slicno, znaci 27'', 2560x1440, min 120 Hz, brzi odaziv itd i da je IPS. Alergican sam na IPS glow pa bih htio izbjeci monitore/serije koje su poznate po tom problemu jer igram igrice koje su dosta tamne.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

onda uzmi va panel

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Evo ovaj aoc, imam ga doma, nema nikakvih isijavanja, boje odlične

https://www.nabava.net/search.php?q=aoc+q27g2u
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice