Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.807
|
čitano: 4.425.591
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

kojinmonitor sad imas? pretpostavljam da bi isao na 2k rezu..posto mislim da ju 3060ti moze hranit...ravan ili zakrivljen? vecinom su sad zakrivljeni...

imas aoc q27g2u 2k ips usb zvucnici ili lg gl ili gn 850 ips 2k i acer predator 27 ips 165 hz..aoc ti je oko 3000..ova 2 su do 3800 predator i do 3500-600 lg...mozda netko jos ima kakav drugi prijedlog..lg ima dobre reviewe.sva 3 su ravni

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 8:27 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

nemam monitor trenutno jer je komp kompletno novi. išao bih svakako na 2k i bilo bi ok da je zakrivljen makar ne patim na to 

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

acer xb273ugs ravan 2 k zvucnici ips..165hz nadje se ispod 4000

27" TUF GAMING VG27AQ1A 2 k hdr 10 ips 170hz 3750

del 2721 dgfa 2 k ips 165 hz 3400

imas tuf hdr 400 zakrivljeni 2 k va panel 3200

lg gn 850 2k nano ips oko 3500 na akcijimakar bi ja radje ravni jer na zakrivljenima kak te zadesi panel mislim da ima vise bleeda

 

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 14:08 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav ekipa
Šta kupiti polovno do 1000KN
po mogucnosti da ima zvucnike u sebi

imam ponudu za AOC M2470SWH 23,6 za 560KN
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

bjez od tog tn odrona..neisplati se..nadje se bolji monitori za vise para...

https://www.njuskalo.hr/led-monitori/acer-nitro-24-freesync-oglas-33464873

primjerili kupi nesto novo u ducanu do 1000kn..

ako imas 163 kn vise uzmes ovog i miran si..zvucnici usb portovi ips fhd..okreces ga kak hoces...imao ga do prije 2 tj i prodao ga na njusci za 800kn

https://www.hgshop.hr/monitor-aoc-24g2u5-24-ips-fhd-1920x1080px-4ms-amd-freesync-75hz-dp-2xhdmi-4x-usb-3-0-zvucnici-pivot/proizvod/265589

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 18:47 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ljudi jedno pitanje....
Imam star a dobar laptop. Nije mi do performansi ali mi ekran iskrvari oči. Šta god počnem raditi na njemu izgubim volju nakon 10 minuta koliko je loš monitor.

Zanima me mogu li kupiti dobar i kvalitetan monitor (mozda 27") sa dobrom rezolucijom i ugodnim prikazom pa ga skopčati na stariji laptop koji ima samo DisplayPort i VGA Port te integriranu grafičku karticu? Bi li time išta dobio?

Dosta vremena provodim za racunarom što učeći i radeći a što surfajući i gledajući videe.

Moram li kupovati nov PC/laptop ili bi probleme riješio sa kvalitetnim monitorom?

P.S. nisam gejmer, odaziv u milisekundama mi ne znači ništa, ali mi znači što ugodnije višesarno buljenje u monitor. Od ovoga me doslovno svaki dan bole i oči i glava.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 20:22 (Neuk).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
vodjaskitnica kaže...

Ovo je odlična preporuka, hvala puno!

 

Ako još tko ima kakav prijedlog iznesite slobodno! 

 

EDIT: https://www.bug.hr/recenzije/aoc-u3277pwqu-prostrani-radnik-14671

 

Philips 328P6VJEB/00

 

PHILIPS 328B1/00

 

Ovo 3 možda?

ako si jos u potrazi, mogu ti preporuciti ovaj model, Philips 328E1CA

 

planirao sam uzeti onaj Benq, medutim nije ih bilo vise, a ceka se do 30 dana, sto mi nije odgovaralo jer sam svoj prodao, pa mi je trebao novi monitor za dan/dva

 

zato sam uzeo ovaj Philips

 

pogledao sam par testova, otisao kod frenda u ured, gdje sam testirao Premier pro i Ilustrator obradu, cisto da vidim kakav je kod color grading i opcenitog prikaza boja, jer su ga svi testeri jako pohvalili da je na razini IPS panela u tome pogledu, kada govodimo o sRGB i DCI-P3 spektru

 

tih par sati koristenja je potvrdilo te recenzije, i otisao sam ga kupiti

 

ovdje BUG preporuka i ovdje nesto opsirniji sa takoder preporukom

 

minusi su ergonomija, isto kao i Benq ima samo tilt, meni odgovara, pa nemam potrebu za kupnjom vesa stalka, te ocekivani color shift u donjem dijelu ekrana, sto je normal kod VA panela

 

odlican je za rad na racunalu u Adobe programima, officeu, fenomenalan za multimedijalni sadrzaj, i vrlo dobar za gaming na 60Hz, imas adaptive sync i za AMD i nVidia grafe

 

cini mi se da nema na trzistu jeftinijeg 4k 32" monitora, pogotovo ne sa ovako dobrim karakteristikama za graficku i video obradu

 

iskljucivo sam radio na IPS monitorima od 5k kuna pa navise, jer niti jedan VA nije bio dovoljno dobar za graficku i video obradu do recimo 2018/2019 godine kada su poceli se pojavljivati sve bolji VA paneli, probao sam in nekoliko i uvijek bi se razocarao u tome segmentu, Dell UltraSharp serije, Asus ProArt, Acer, Viewsonic IPS monitori su bili uvjek dvije stepenice iznad

 

iz toga razloga mogu preporuciti ovaj bez problema jer je stvarno dovoljno dobar i relativno jeftin u tome segmentu

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Hvala na odgovoru. Možda uzmem baš taj s njuškala za 700KN
1200 mi je već malo puno s obzirom da samo nekad odigram dote 2 :D
12 godina
offline
Koji monitor kupiti
Pozdrav ekipa!

Gledam si kupit neki monitor do neki 2500kn.
Primarno korištenje je foto i video obrada!
Povremeni gaming i media consumption.

Na njega bi za sada spojia laptop pod Moj PC.

Hvala
[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Bok,

 

 

Mene isto zanima monitor za video editing za nekih 2500 kn. Ako imate kakav prijedlog bio bih zahvalan.

 

 

Lp

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Izbrisati poruku
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2021 18:02 (monitor22).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav, ima li netko iskustva s Philips 275E1S. Malo gledam 1440p monitore, a ovaj ima prihvatljivu cijenu, možda čak i predobru. Postoji li nešto bolje za tu cijenu (1600-1700 kuna)?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Našao sam Philips 246E9QJAB

cijena je 1040KN.
Što mislite je to ok kupovina
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mitohondri kaže...
vodjaskitnica kaže...

Ovo je odlična preporuka, hvala puno!

 

Ako još tko ima kakav prijedlog iznesite slobodno! 

 

EDIT: https://www.bug.hr/recenzije/aoc-u3277pwqu-prostrani-radnik-14671

 

Philips 328P6VJEB/00

 

PHILIPS 328B1/00

 

Ovo 3 možda?

ako si jos u potrazi, mogu ti preporuciti ovaj model, Philips 328E1CA

 

planirao sam uzeti onaj Benq, medutim nije ih bilo vise, a ceka se do 30 dana, sto mi nije odgovaralo jer sam svoj prodao, pa mi je trebao novi monitor za dan/dva

 

zato sam uzeo ovaj Philips

 

pogledao sam par testova, otisao kod frenda u ured, gdje sam testirao Premier pro i Ilustrator obradu, cisto da vidim kakav je kod color grading i opcenitog prikaza boja, jer su ga svi testeri jako pohvalili da je na razini IPS panela u tome pogledu, kada govodimo o sRGB i DCI-P3 spektru

 

tih par sati koristenja je potvrdilo te recenzije, i otisao sam ga kupiti

 

ovdje BUG preporuka i ovdje nesto opsirniji sa takoder preporukom

 

minusi su ergonomija, isto kao i Benq ima samo tilt, meni odgovara, pa nemam potrebu za kupnjom vesa stalka, te ocekivani color shift u donjem dijelu ekrana, sto je normal kod VA panela

 

odlican je za rad na racunalu u Adobe programima, officeu, fenomenalan za multimedijalni sadrzaj, i vrlo dobar za gaming na 60Hz, imas adaptive sync i za AMD i nVidia grafe

 

cini mi se da nema na trzistu jeftinijeg 4k 32" monitora, pogotovo ne sa ovako dobrim karakteristikama za graficku i video obradu

 

iskljucivo sam radio na IPS monitorima od 5k kuna pa navise, jer niti jedan VA nije bio dovoljno dobar za graficku i video obradu do recimo 2018/2019 godine kada su poceli se pojavljivati sve bolji VA paneli, probao sam in nekoliko i uvijek bi se razocarao u tome segmentu, Dell UltraSharp serije, Asus ProArt, Acer, Viewsonic IPS monitori su bili uvjek dvije stepenice iznad

 

iz toga razloga mogu preporuciti ovaj bez problema jer je stvarno dovoljno dobar i relativno jeftin u tome segmentu

 

 

 

Nisam još uzeo, a mislim da mi ovaj otpada jer je zakrivljen, uzeo bih ravni.

No svakako, puno hvala na osvrtu. Lijepo je čuti da su ti Philips VA paneli u tom rangu dobri. 

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

monitor22..ok je monitor ali sam ti ranije napisao aoc 24g2u5 za 1163 kn je bolji ima i vise nego sto trazis..a i ovaj philips ti nema zvucnike

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
SAMSUNG NOTE 10+
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 8:12 (pasko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ima zvučnike. Dobar mi je taj aoc ali pogledah neku recenziju na jubitu ne hvali ga nimalo covik
Uzmem jedan od ta dva svakako.
Hvala ti na savjetim
Šta sad kupim bit će dok ne rikne on ili ja :)

Ugrađeni zvučnici
3 W x 2
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 10:00 (monitor22).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Bok, molio bih pomoć oko izbora monitora.
Ciljao bih nešto od 24".
Prioritet mi je da mi za 10 godina oči budu zahvalne što sam baš taj odabrao. Služi za posao, gaming performanse su nevažne, i nema nekog video ili grafičkog editiranja/renderiranja u priči.

Što gledati, koje karakteristike, i koji bi bili dobri izbori?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima,

treba mi monitor za firmu. Znači računovodstveni ured, 27" i mora imati biti bijel (ne pitajte zašto)

mislio sam ovaj dell s2721hn,
ali ako neko ima možda jeftiniju varijantu


Hvala vam puno!

abadabadu
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 11:32 (abadabadu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

ispričavam se,znam da je kriva tema možda,trebala bi mi neka pomoć oko rezolucije i namještanja slike na monitor/tv,pa gdje da pitam nekog da mi pomogne malo oko tog,koliko je moguće...?

konkretno se radi da se postavi više određenih mini ekrana po površini,tj da bude recimo 6 takvih odjednom,jer sad kad stavim 4,ne popuni se i iskoristi prostor do kraja,kompletno nekako krivo...

konkretno je riječ o 43inch novijem philipsu i 55inch OLED LG tv,koji su oboje 4k ekrani...jel moguće da je do softvera koji se služi,tj. s tog sajta je tako i ne može biti drugačije možda?

jer nekad prije na 1920*1080 na starijim monitorima 27 i 32 inch nije bilo tako,kad bi upalio 4 ekrana,cijeli ekran bi se ugodno popunio i sve super...

riječ je o poker ekranima,tj. multitablingu istih...kako postaviti optimalno da se to iskoristi na najbolji način...?

isprike još jednom zbog pitanja ovdje,al ne znan gdje konkretno pitat tako nešto...hvala,Lp...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koliko mogu primjetiti na ovoj temi ljudi samo mole za pomoć a nitko ne odgovara. Komotno se tema može ugasiti

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stipe25 kaže...
Bok, molio bih pomoć oko izbora monitora.
Ciljao bih nešto od 24".
Prioritet mi je da mi za 10 godina oči budu zahvalne što sam baš taj odabrao. Služi za posao, gaming performanse su nevažne, i nema nekog video ili grafičkog editiranja/renderiranja u priči.

Što gledati, koje karakteristike, i koji bi bili dobri izbori?

 

Nema tog monitora koji ne umara oči, praviti pauze svakih 30-45 minuta, malo blejat kroz prozor i slično, tako odmaraš oči.
Što se monitora tiče ako pod posao misliš knjigovodstvene poslove, office, e-mail i slično za to ti je doslovno bilo koji najeftiniji monitor dosta bez obzira na panel i cijenu.
Ne znam kakav si budžet odredio ali recimo ovo klik

VA panel, ima ugrađene zvučnike i čisto je okej izbor za takve jednostavne poslove.

 

 

abadabadu kaže...

Pozdrav svima,

treba mi monitor za firmu. Znači računovodstveni ured, 27" i mora imati biti bijel (ne pitajte zašto)

mislio sam ovaj dell s2721hn,
ali ako neko ima možda jeftiniju varijantu


Hvala vam puno!

 

mozda je do slike ali meni nekako vuče više na sivu, imaš i ovako nesto

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 15:13 (mariolla79).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jedno random pitanje

Kakvi su ovi zakrivljeni monitori (recimo 34" ultrawide) kad više ljudi sjedi pred njima?

Recimo, jučer sam pronašao neki dobar dokumentarac na Youtube, klinci dovukli svoje stolice i svaki sjeo s jedne strane i gledali smo.

I onda mi palo na pamet, kako bi bilo sa strane gledati u zakrivljen monitor?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji monitor kupiti

Moze pokoje noob pitanje....

 

Zasto svi pricaju o 144hz monitorima da ih moras lockati na 144fps-a, zar on ne prilagodjava refresh rate sa fps-om, kakve veze ima koliki je onda fps ?

 

Zasto se 4k monitori ne proizvode sa 144 ili vise hz ?

 

Zasto ljudi kupuju za gaming 4k monitore kada su uglavnom 60hz a sveti gral igranja je danas 144 ili vise hz ?

 

hvala :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Igor1000 kaže...

Moze pokoje noob pitanje....

 

Zasto svi pricaju o 144hz monitorima da ih moras lockati na 144fps-a, zar on ne prilagodjava refresh rate sa fps-om, kakve veze ima koliki je onda fps ?

 

Zasto se 4k monitori ne proizvode sa 144 ili vise hz ?

 

Zasto ljudi kupuju za gaming 4k monitore kada su uglavnom 60hz a sveti gral igranja je danas 144 ili vise hz ?

 

hvala :)

 

1. ne moras ih lockat

2. proizvode se

3. hrr nije sveti gral igranja svima i svakome, netko preferira vecu rezoluciju, netko veci fps. 

 

ako imas racunalo samo za igranje, onda ti je FHD hrr monitor odlicna opcija, ako na racunalu i radis nesto, onda je 4k rezolucija bolja opcija, zbog vece radne povrsine, visoke rezolucije, a i igre izgledaju brutalno, filomovi, serije itd itd

 

kada 4k bude norma, onda ce se isto ovakvo pitanje postavljati za 8k 16k i tako unedogled 

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Igor1000 kaže...

Moze pokoje noob pitanje....

 

1.) Zasto svi pricaju o 144hz monitorima da ih moras lockati na 144fps-a, zar on ne prilagodjava refresh rate sa fps-om, kakve veze ima koliki je onda fps ?

 

2.) Zasto se 4k monitori ne proizvode sa 144 ili vise hz ?

 

3.) Zasto ljudi kupuju za gaming 4k monitore kada su uglavnom 60hz a sveti gral igranja je danas 144 ili vise hz ?

 

hvala :)

 

 

1.) mješaš kruške i jabuke, razlika između 60/75hz i 120/144hz (ili više) je u tome koliko mogu prikazati sličica u sekundi, dakle ti na monitoru od 60hz ako imaš i 250fps-a monitor i dalje prikazuje maksimalno 60 sličica po sekundi. Što se lokanja tiče, to se radi da bi se izbjegao screen tearing (tzv vsync) ali kada njega upalis povećava ti se tzv input lag (vrijeme potrebno video signalu da prođe put od ulaza u uređaj pa do njegovog prikazivanja na zaslonu monitora) što je problem u igrama, pogotovo MP pucačinama. E tu sada dolaze freesync i gsync (a danas skoro svi iole dobri monitori imaju freesync a od nedavno i freesync sa gsync supportom također) koji sprečavaju screen tearing u određenom rasponu (najčešće 48Hz do maksimalne hercaže monitora, dakle ako je monitor 75Hz do max 75, ako je 144 onda do 144....).

2.) kao što ti je kolega gore spomenuo proizvode, ali su jako skupi + što još uvijek nemamo dovoljno jak hardver da goni 4K u 144Hz, barem ne ove zahtjevnije igre.

3.) Kao što rekoh gore, hardver još nije u stanju tjerati na toj rezoluciji velik fps, osim toga visoki frejm je uglavnom za brze mp pucačine a sumnjam da itko kupi 4K monitor da bi igrao CS GO u 300 frejmova na njemu, za neke SP igre gdje ti je bitna priča i grafika je 4K 60/75Hz još uvijek "taman" pošto su te igre ipak bazirane na eye candy a ne na to da imaš konstantnih 100+ frejmova dok ti (primjer) lara trči kroz grobnicu, tako da ne postoji sveti gral igranja sve ovisi od osobe do osobe, što igra, što preferira.

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji je ekran bolji: Samsung Odysey G5 32 inča ili AOC CQ32G1? Više me samsung vuče jer ima HDR, ali da čujem mišljenja prvo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
lobotomac90 kaže...

Koji je ekran bolji: Samsung Odysey G5 32 inča ili AOC CQ32G1? Više me samsung vuče jer ima HDR, ali da čujem mišljenja prvo.

I mene zanima misljenje za ova dva, makar ovaj samsung ti ima vecu zakrivljenost ekrana od 1000R naspram 1800R kod AOC-a. Navodno dosta bolje ali nisam vidio uzivo kako to izgleda.

 

I da li se isplati uzeti G5 ili ici na G7 verziju Samsunga? Makar je dosta skuplji.

12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav.. trebam preporuku za 24" monitor do 1500 kn..neki best buy za gaming i surfanje :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice