Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.438.666
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Eto. sad znamo i to :)

 

A zašto mijenjaš stari monitor?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stric_Jura kaže...

pa 250 kn razlike nije malo (24"), iako G2U ima podešavanje po visini...

 

moram vidjeti testove....

 

Da vidim da im je cijena otisla malo gore tj ovi jeftiniji su se rasprodali (bilo ih je po cca 1.450-1.500kn 24" i 1.850-1.950kn 27").

Ali opet na njima je IPS panel i flat su (ne znam kakve koristi od curved ekrana na 24").

Što se tiče ostalo što si pitao ima Pivot, Swivel -30/30 °, Tilt, podešavanje po visini a može ići i na zid...

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

slika mi je "isprana" kao da je napajanje oslabilo pa mi i kontrast pao, nikakva više kalibracija ne pomaže

 

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

neka iskustva sa ovim monitorom? https://www.ekupi.hr/Philips-monitor-278E9QJAB-IPS-Zakrivljen-DP-HDMI-FreeSync-27-1414835.aspx

 

prvenstveno ce se koristiti za crtanja, 3D dizajn... igre su sekundarne.. kupujem nVidia karticu pa da imam freesync preko display porta, 75Hz ce biti dovoljno, malo me zabinjava zakrivljeni panel i to što je VA, ali po nekim reviewima se cini ok.

 

ili ima nesto bolje do nekih 1200kn.. ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Igor666 kaže...

neka iskustva sa ovim monitorom? https://www.ekupi.hr/Philips-monitor-278E9QJAB-IPS-Zakrivljen-DP-HDMI-FreeSync-27-1414835.aspx

 

prvenstveno ce se koristiti za crtanja, 3D dizajn... igre su sekundarne.. kupujem nVidia karticu pa da imam freesync preko display porta, 75Hz ce biti dovoljno, malo me zabinjava zakrivljeni panel i to što je VA, ali po nekim reviewima se cini ok.

 

ili ima nesto bolje do nekih 1200kn.. ?

 I meni se ovo čini zanimljivo. Imam 1050Ti, pa si mislim da će mi 75Hz bit ok. Ako tko ima kakav bolji prijedlog, bilježim se također!

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

ja posjedujem taj monitor, za tu cijenu je dobar. Nikakvih problema sa njim nisam imao za 2 mjeseca koristenja. Nek te zakrivljenost ne brine, meni u koristenju cad-a ne smeta

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav! Nedavno sam bio na laserskoj korekciji vida i u potrazi sam za monitorom koji bi bio što "zdraviji" za moje oči. Čitao sam da su zakrivljeni monitori ugodniji za rad, a svakako bih htio i prijeći na 1440p sa svojeg starog monitora te me zanima bi li se ovaj monitor isplatio za 2340kn? Monitor bih koristio većinom za office rad, u manjoj mjeri za igranje... 

 

https://www.ekupi.hr/Samsung-monitor-LC27H711QEUXEN-MVA-Zakrivljen-QLED-DP-HDMI-300cdm2-AMD-FreeSync-27-1401203.aspx

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
TITO_broz kaže...

ja posjedujem taj monitor, za tu cijenu je dobar. Nikakvih problema sa njim nisam imao za 2 mjeseca koristenja. Nek te zakrivljenost ne brine, meni u koristenju cad-a ne smeta

 kakvi su kutovi gledanja? posebno me zanima kad se gleda od gore.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

sasvim solidni, nisu kao na ipsu al nisu ni losi

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo ja ga upravo kupio, na e-kupi. Našao sam par video recenzija koje su bile uglavnom vrlo dobre, a i ta cijena je tough to beat. Javim dojmove kad stigne.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

koji od ova dva uzeti DELL S2419HGF ili AOC 24G2U

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja bi aoc..dell nije kao stariji 27 incha brat

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Moze preporuke za monitor 24" 144hz sa freesync za što manje para to bolje

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Imas trenutno AOC 24G2U, (24", IPS, 1080p, 144 Hz, FreeSync) za 1430kn u hgspotu

For everything you gain, You lose something else.
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa. Trebao bi mi neki monitor po mogucnosti 1080p 144Hz Dvoumim se izmedju par njih, ali mi je i za oko zapeo jedan 1440p 144Hz monitor. Budem ih linkao. Dajte mi preporuke koji bi bili bolji za uzet. Gledam da ne dajem sad previse para, ali bih mogao izdvojiti za 1440p monitor. No vise me zanima neki 1080p sa dobrim bojama i najbitinije 144Hz refresh rate.

https://www.hgshop.hr/monitor-aoc-24g2u-24-ips-fhd-1920x1080px-1ms-144-hz-dp-2x-hdmi-amd-freesync-4x-usb3-0-zvucnici/proizvod/248768 - 1080p
https://www.instar-informatika.hr/monitor-samsung-27-lc27jg50qquxen-mva-144hz-gaming-hdmi-dp-zakrivljeni-2k-promo/0225191/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click - 1440p
https://www.instar-informatika.hr/monitor-asus-24-vg248qe-gaming-144hz-1-ms-vga-dvi-d-hdmi-dp-full-hd-promo/0221783/product/ - 1080p

hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Taj 1440p nema freesync.

Izmedju ova 2 1080p definitivno g2u

14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Da li mi netko može preporučiti 32" monitor, koristio bi se najviše u poslovne svrhe i ponekad malo gaming (nije prebitno).

 

Trenutno imam Dell U2414h, monitor koji zadovoljava sve moje potrebe, pa mozda preporuka za neki sličnog tipa ali 32" dijagonale.

 

Novaca na raspolaganju imam oko 3000 kn, +/- par sto kuna nije problem.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

LG 32GK650F jer ga i sam imam. Izvrstan izbor.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da li na toj rezoluciji stanu dva dokumenta jedan kraj drugog u 100% veličini?

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
MStimac kaže...

Da li na toj rezoluciji stanu dva dokumenta jedan kraj drugog u 100% veličini?

 

 

Stanu dva dokumenta paralelno, oba na 100% i još ima mjesta za zumiranje.

 

Edit: I da, na 100% je stranica veća nego stvari A4. Na 27" monitoru je stranica manja od A4 osjetno.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 16:12 (191x7).
6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok isplati li se uzeti Alienware AW2518HF 240 hz monitor pošto vidim da ga svi prodavaju po njuškalu i fb oglasima jer kod sebe trenutno imam benq zovie xl2411p. Neka iskustva s navedenim monitorom, mane i to ? bilo kakva pomoć je dobro došla. Hvala unaprijed :)

Max
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CrnaBitanga kaže...

Evo ja ga upravo kupio, na e-kupi. Našao sam par video recenzija koje su bile uglavnom vrlo dobre, a i ta cijena je tough to beat. Javim dojmove kad stigne.

Pozdrav

 

stigao mi je Philips 278E9QJAB. U kutiji nema DisplayPort kabela, iako je naglašeno da je u paketu, ali nema veze, kupit ću ga.

Jučer sam se malo igrao s postavkama, i trebam vaš savjet - naime, u igrama mi je slika pretamna (konkretno, Subnautica - kad padne mrak ne vidim gotovo ništa, na prijašnjem LG monitoru, nekom jeftikaneru za 800 kn, slika je bila ok i igra je bila normalno igriva po ''mraku'').

Podešavao sam brightness, contrast, temperaturu boje, gammu, sve prema nekim uputama na netu, i slika je u igri i dalje pretamna.

 

Da li do toga možda dolazi radi nvidia control panela koji se kolje s OSD-om?

 

Koje postavke bi mi preporučili? Znam da je teško na neviđeno, ali evo trebam savjet kako da ''otvorim'' sliku, da u mračnim scenama ne bude pretamno.

Kad postavim sliku, napisat ći par rečenica i o samom monitoru.

 

hvala! 

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CrnaBitanga kaže...
CrnaBitanga kaže...

Evo ja ga upravo kupio, na e-kupi. Našao sam par video recenzija koje su bile uglavnom vrlo dobre, a i ta cijena je tough to beat. Javim dojmove kad stigne.

Pozdrav

 

stigao mi je Philips 278E9QJAB. U kutiji nema DisplayPort kabela, iako je naglašeno da je u paketu, ali nema veze, kupit ću ga.

Jučer sam se malo igrao s postavkama, i trebam vaš savjet - naime, u igrama mi je slika pretamna (konkretno, Subnautica - kad padne mrak ne vidim gotovo ništa, na prijašnjem LG monitoru, nekom jeftikaneru za 800 kn, slika je bila ok i igra je bila normalno igriva po ''mraku'').

Podešavao sam brightness, contrast, temperaturu boje, gammu, sve prema nekim uputama na netu, i slika je u igri i dalje pretamna.

 

Da li do toga možda dolazi radi nvidia control panela koji se kolje s OSD-om?

 

Koje postavke bi mi preporučili? Znam da je teško na neviđeno, ali evo trebam savjet kako da ''otvorim'' sliku, da u mračnim scenama ne bude pretamno.

Kad postavim sliku, napisat ći par rečenica i o samom monitoru.

 

hvala! 

 isto mi je dosao monitor jucer ali nisam ga jos isprobao..

 

ovo sto govoris je mana VA panela koliko ja znam.. ima ona jedna scena, sad ne znam da li u Interstellaru ili nekom drugom filmu, scena gdje se uglavnom vide samo zvijezde.. uglavnom na VA panelu se ništa ne vidi, dok na IPS-u normalno vidiš zvijezde, sad ne znam dal je to slučaj i kod tebe.

 

obično igre imaju onu opciju da pojačaš gamu, a moguće je to vjerojatno napraviti i u driveru..

 

javi dojmove o monitoru, ja ću vjerojatno više "testirati" za vikend pa ću probati vidjeti i te tamne scene...

13 godina
offline
Koji monitor kupiti
ja isto gledaj taj monitor za spojit na laptop, raspisite se slobodno vi koji ga imate
em radi cijene, em radi toga sta sam odavno narajcan na zaobljene ekrane, iskreno nisam gledao ekrane sigurno 2 godine, niti sam mislio da jos uvijek se prodaju zaobljeni, mislio sam da je to outdated
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Može li mi netko objasniti između ova 2. dell modela
1. Dell S2719H

2. Dell SE2719H

 

 

 

Meni treba nešto za programiranje (dakle puno provedenih sati) i igranje Age of Empires 2:Definitive Edition :) .

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

pa gledaj na Dell stranicama...

 

SE ima HDMI + VGA, S je 2x HDMI

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Generalno S serija je bolja od SE.

S time da dosta modela u S seriji ima glare ekran (s2719h), kome to paše.

 

 

logic sense of no sense.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 18:07 (Saryne).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok što mislite o Alienware AW2518HF 240hz monitoru ?

Max
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Meni i treba glare ekran jer msm programirati na njemu. Samo sam htio vidjeti tu razliku u cijeni, mislio sam da je neka veca razlika jer su po spec skoro pa isti

4 godine
offline
Koji monitor kupiti
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice